Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítene egy picit, aki sportol vagy fogyókúrázik esetleg az egészséges életmód híve? fórum

Segítene egy picit, aki sportol vagy fogyókúrázik esetleg az egészséges életmód híve? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. febr. 13. 20:10

Sziasztok!


Nah, vége a sulinak. Megjöttem, elmentem utána egy a Tes..ba, és szereztem tisztító teát, illetve pászkát. Úgy tudom az is ehető kenyér helyett. Viszont itthon nézve meglepődtem, mert azt láttam, hogy tulajdonképpen lisztből és vízből áll. Akkor miért egészségesebb a kenyérnél?

64. c1e9612cd3 (válaszként erre: 62. - 8264513f31)
2010. febr. 13. 16:58

én is abonettet eszek kenyér helyett sokszor, és meg is lett az eredménye.

Sztem a dzsúzokat is beveheted az étrendbe, de csak néha-néha 1 pohárral. Mondjuk ha épp nincs leves esésére lehetőséged, akkor ahelyett. Helyette jobban jársz az ásványvízzel, és a zöldteával!

2010. febr. 12. 21:50
Upsz, nevet nem kellett volna, reklámnak fogják minősíteni. Elnézést.
2010. febr. 12. 21:48

Az abonett nyugodtan fogyasztható? Azt imádom, és beérném vele kenyér helyett.


Tudod mi a nagy szenvedélyem, amiről nem tudok lemondani, pedig le kell.

Bármit leteszek, de a SIÓ körtelé , baracklé a mindenem.


Szomorú. Imádom a gyümölcsöket és mivel ilyenkor nincs, vagy csak ízetlen vacak, annyira jól esik, hiányzik az íz.

2010. febr. 11. 14:46

Ja, és ha már kenyér, akkor csak a teljeskiőrlésű, vagy abonett!

Sok sikert!

60. c1e9612cd3 (válaszként erre: 59. - 8264513f31)
2010. febr. 11. 14:45

egyébként, ha 2 étkezés közben éhesnek érzed magad, sokat tud segíteni, a megiszol 1nagy pohár hideg vizet!

Ja, és vegyél króm tbl.-t! Sokat segít abban, hogy legyűrd a szénhidrát iránti vágyat, és sikerüljön lecsökkenteni az elfogyasztott mennyiséget! De arra figyelj, hogy szerves formájú legyen! (annak jobb/ könnyebb a felszívódása)

Fontos táplálék számunkra a szénhidrát, hisz ez az elsődleges energia forrásunk, viszont az emberek túlnyomó része hajlamos elfeledkezni arról, hogy a zöldségek (pld. hüvelyesek), és a gyümölcsök is tartalmazzák azt! Tehát nem csak kenyérrel, péksütivel visszük be, és ha ezek összeadódnak, akkor bizony már sok!

2010. febr. 11. 14:17
Értem. Nem is bírnék belőle sokat enni, hiszen köztudott, hogy puffaszt. :)De nagyon szeretem.
58. c1e9612cd3 (válaszként erre: 56. - 8264513f31)
2010. febr. 11. 07:28

egészséges is a zöldborsó! Csak magas a szénhidráttartalma,és a GI-je is. Viszont mértékkel miért ne lehetne?

A legegyszerűbb diéta mód az, ha az ember nem is kifejezetten (habár azt se árt) a kcal értéket figyeli, hanem a szénhidrát mennyiséget! Annyira sok szénhidrátot visz be egy átlag ember a napi étkezései során, hogy az a szervezet számára (amit 1 nap alatt megeszik), több napi mennyiség a szükségletek szerint. Ez az, amin jócskán lehet faragni. És ráadásul értéktelen szénhidrátokat! Lsd.: cukor, fehérliszt, stb. Megint más az a szénhidrát, amit a zöldségek, gyümölcsök tartalmaznak természetes módon, mint az, amit pluszban, csak ízesítés miatt eszik meg az ember.

A fehérkenyér , pékárúk, fehér tészták is üres szénhidrátbombák! Nem véletlen, hogy megeszed pld. a milánóit, aztán 1 óra múlva ismét éhesnek érzed magad!

Az éhségérzet kialakulásában 2 dolog játszik fontos szerepet. A vércukorszint változása, és a gyomor ürülése. Ezek az "üres" szénhidrátok hirtelen nyomják fel a vércukrot, és ugyan olyan hiretelen esik is le. Nem tartja egyenletes szinten azt. Ezért az agy úgy "érzi", hogy éhezik a szervezet, mert leesett a vércukorszint, és éhségérzettel válaszol. Te meg eszel! És ilyenkor van álltalában az, hogy csokit, vagy vmi gyorsan felszívódó szénhidrátot kíván az ember. Túlnyomó részt eszik is. Csak gondolj bele, hogy mennyi feles kcal-t ad így magának az illető!

A GI értéket, ha figyeled, minnél alacsonyabb GI-jű kajákból állítod össze az étrended, megfigyelheted, hogy mennyivel kevesebb kaját tömsz magadba. És éhezés nélkül fogysz! Plusz ugye az elmaradhatatlan sport.

2010. febr. 10. 21:01

Említettétek, hogy süthetek otthon diétás kenyeret.

Hogyan csináljátok? Fiatalon nem sütögetek nap mint nap kenyeret, leírnátok?!

2010. febr. 10. 20:59

Komolyan mondod?

Én abszolut egészségesnek véltem a zöldborsót. Sok zöldborsólevest és főzeléket eszek, hiszen egészséges.

A tökfőzeléket is nagyon szeretem. Ilyeneket ehetek?

Sok levest eszek, főleg borsót, húslevest, bár ezt nem kéne. Káposzta leves, májgombóc.

Szeretem a joghurtokat, sajtokat, tejet. Sok tejterméket fogyasztok. Egyrészt tudatosan a csontok miatt, másrészt imádom a tejet, de 1,5-öst veszek.

Husiból a hal, csirkemell a kedvenc. Szoktam konzerves halat is. Felejtsem el?

55. c1e9612cd3 (válaszként erre: 54. - 3b816157ed)
2010. febr. 10. 17:05

A mértékletesség, és a változatosság, ami egy jó diéta fontos ismérve!

Mindent szabad, enni (sőt! Ha el akarod kerülni a hiánybetegségeket, akkor kell is!), viszont van, amit csak mértékkel!

És ilyenkor nem árt ismerni a GI értékét az élelmiszereknek. Mert az se mindegy azért.

54. 3b816157ed (válaszként erre: 53. - C1e9612cd3)
2010. febr. 10. 16:55
mint mindent
53. c1e9612cd3 (válaszként erre: 42. - 3b816157ed)
2010. febr. 10. 14:20
hát, a zöldborsónak se egyszerűen magas a szénhidrát tartalma... Szal, azt is csak mértékkel diéta idején!
2010. febr. 10. 12:29

Sziasztok!


Én úgy tudom, az avokádó hízlal. Nem?

Az a probléma, hogy már olyan zűrzavar van a fejemben. Az egyik helyen azt olvasom, hogy ezt egyek, a másik oldalon azt írkák, hogy ne, mert az nem jó, azt egyem. Káosz.


Megnézem a mérlegelődet Genlips, és azt az oldalt is, amit Ametiszt írt.

2010. febr. 10. 11:30

Szió! Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy hatásos lehet,ha figyelsz a pulzusodra (zsírégető tartomány, Karvonen képlet) torna közben (ha túl magas akkor nem égetsz zsít, ha túl alacsony, akkor csak azt a szénhidrátot,amit aznap megettél). Van egy topic: "Milyen tornával, hogyan tudom lefaragni a hasam felett, a gyomromon (?) lévő nagy hurkát?" itt is találsz jó ötleteket.


Nekem szokott segíteni, ha tusolás közben luffás szivaccsal jól átdörzsölöm a combom, szép sima lesz tőle a bőr :)

Sok sikert!

50. genlips (válaszként erre: 40. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 02:10

gyümölcsökből az édeseket kell kerülni (szilva, körte, banán, barackok, mazsola, szőlő), zöldségből bármi jó tudomásom szerint. de nagyon jó az avokádó, paradicsom, kígyóuborka.

ha lassan csúsznak ezek, nagyon hasznos lehet egy turmixgép. de milyeneket lehet vele készíteni... áá :)

bármilyen lisztes cuccot ehetsz, ha telj.kiőrlésűvel készült.

és ezentúl bármit veszel (akár konzerv, joghurt, keksz), nézd meg, van-e benne cukor, mert még a legidiótább dolgokba is tudnak cukrot rakni (gyümölcslevek, konzervek, egyszer savanyúság összetevőinél is láttam). persze nem az a lényeg, hogy cukor nélkül rohangálj egész életedben, de nagyon minimális szintre kellene passzírozni.

édesítéshez se nem cukor, se nem édesítő sztem. leginkább ajánlottak a természetes édesítők: stevia vagy nyírfacukor ill. kevésbé a méz.

félkész kaják szintén ne.

én már találtam pászkát telj.kiőrlésű lisztből, arra mehetnek a szendvicskrémek. na nem arra gondolok, ami a hűtőkben szoktak lenni, hanem ajvár, zakuszka, pesto, körözött, hummusz, avokádó-krém... és még van egy-kettő, aminek nem jut hirtelen az eszembe a neve). ha te magad készíted el ezeket, az a legdícséretesebb :)

49. genlips (válaszként erre: 35. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 01:54
a viszonyítás kedvéért a mérlegelőmben láthatod, hogy ezzel a diétával hogyan lehet fogyni úgy, hogy nem mozogtam semmit, de mindig ettem, ha éhes voltam (akár éjjel, lefekvés előtt is). július 14-től változtattam, addig csak libikókáztam :)
48. e3cb7b027d (válaszként erre: 47. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 01:36
Neked is, szió!
2010. febr. 10. 01:34

Most megyek fürödni, aztán alvás.


Remélem, máskor is jösztök és beszélgetünk még.


Szép álmokat mindenkinek!

46. e3cb7b027d (válaszként erre: 44. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 01:33

Én sokat mozogtam: súlyzózás a löttyedt karok ellen (de ezzel óvatosan, mert lemegy tőle a cici), felülések, futás. Bőven elég volt ennyi..

Bár máskor mást is sportoltam, de ez nem a fogyi ideje alatt történt. Hát, őszintén, 4 kg-val fogytam többet, mint amennyit szerettem volna...

2010. febr. 10. 01:31

Na, ezzel nem lesz baj, imádom a narancsot, citromot, kivit.

A savanyúkápit is, viszont azzal vannak gondjaim, nagyon puffaszt.


És ezeket tekintsem úgy ,mint egy étkezést ha pl. megeszek 4 narancsot.

Ezt eddig is megtettem, de ételek mellé, úgy tekintettem mintha nem is ettem volna.

44. 8264513f31 (válaszként erre: 38. - E3cb7b027d)
2010. febr. 10. 01:26

Nem akarod bővebben kifejteni?

Mit mozogtál és mennyit? Miket ettél? Mennyit fogytál így?


Bocsi a sok kérdésért, de érdekelne.

43. e3cb7b027d (válaszként erre: 40. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 01:26
Alma, narancs, kivi, citrom (különösen jó citromlésen elkészítve cukor nélkül), őszibarack, görögdinnye. Amelyik lédús gyümi, és kapható is perzse.. :)
42. 3b816157ed (válaszként erre: 40. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 01:26

ehetsz banánt

de tényleg magasabb a cukortartalma


alma ezt sokat

narancs

mandarin

én most kivit ettem

ilyenek


zöldség a kukorica és a krumpli hanyagolandó egyenlőre

ehetsz salátákat, répát, borsó, bab,.................

2010. febr. 10. 01:24

ja és a savanyúképoszta

az nagyon jó

2010. febr. 10. 01:23

Akkor tulajdonképpen, mit ehetek és mit nem?

Banán kilőve. Milyen gyümölcsöket ehetek és zöldségeket nyugodtan?

Tapasztalatok?

39. e3cb7b027d (válaszként erre: 38. - E3cb7b027d)
2010. febr. 10. 01:22
Persze emellet mozgás feszt..
38. e3cb7b027d (válaszként erre: 35. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 01:22
Próbáltál puffasztott búzát vagy rizst? Én, amikor teltebb voltam, azt ettem picike ketchup-pal, vagy gulyáskrémmel, de tényleg csak 1 csepp volt, épp, hogy legyen valami íze.. Emellett párolt zöldség, és zsírégető káposztaleves. Étkezések előtt ittam wu long teát. Kicsit nagyon lefogytam :D
2010. febr. 10. 01:21
A kalóriákat nem számolom, mert én mindig elveszek benne, nekem annyira macerás.
36. 3b816157ed (válaszként erre: 35. - 8264513f31)
2010. febr. 10. 01:19

gyümikonzetvet is hagyd el

tele van finomított cukorral

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook