Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edzés! Karról izomcsökkentés fórum

Edzés! Karról izomcsökkentés (beszélgetős fórum)


22. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Narumi099)
2009. jan. 25. 22:26
A nagy mellizom erősítése viszont kifejezetten kívánatos (a felkaron tapad, a horogszerű ütésekben veszi az ember főképp hasznát).
21. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Narumi099)
2009. jan. 25. 22:24

Igen, a harcművészetekben általában hátrány a nagy izomtömeg, lassúvá teszi a mozgást.

Fogyókúrázni miért szeretnél, ha nem titok? Mindenféle energiamegvonás csökkentheti a teljesítményt.

2009. jan. 25. 22:20
Taekwon-dozom. És ha egyszer fekvőzünk... És nincs alóla kibújás. Ha hiszitek, ha nem, én csak ma jöttem rá, milyen nagy is a kaizmom.. Nem különösebben nézegetem a méreteimet. Dehát, ahogy látom, így jártam. Úgyis pár napja nekikezdtem fogyózni. Csak lesz valami haszna. Csak érdkeelt, hogy karról hogyan lehet eltűnteni az izmot.. Mint kiderült, nem nagyon lehet.. -_-
2009. jan. 25. 22:14
Hát várjuk narumi 099 válaszát....
18. Pirosalma (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2009. jan. 25. 22:06
Őszinte leszek: fogalmam sincs, mi miért van most:-)
17. 2d5a00656a (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2009. jan. 25. 22:05
De gondolom ő nem erre használja!De a kérdés még mindig marad,miért edzi??
16. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Narumi099)
2009. jan. 25. 22:02

Nem, éppen ez nem jó, a teljesítményedet (is) jelentősen csökkentené!


A fekvőtámaszban a tricepsz használatát sajnos nem lehet kiküszöbölni teljesen, de a karok helyzetének megfelelő megválasztásával (leengedett helyzetben a könyék nem hátrafelé, hanem oldalra néz) a használata csökkenthető (természetesen ilyenkor a szükséges munkát főképp a nagy mellizom végzi).

15. ac1096844d (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2009. jan. 25. 21:57
Akkor már ketten nem értjük:)
2009. jan. 25. 21:57
Most már semmit nem értek!!!!Miben felkészülési idő??Kézis vagy?!
2009. jan. 25. 21:54
Nos. Alapvetően nem olyan karos az edzés (sőőt, főleg lábra megy) de most felkészülési idő van.... És nemdebár sok a fekvő. És köszönöm a hozzászólásokat. Értettem, akkor kevesebb fehérje-, és energia-bevitel. MOndjuk mostanság ezzel akkora gond nem lesz, szerencsére:)
12. 2d5a00656a (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2009. jan. 25. 21:48
Szar ügya fejnehézség ,gondolom mindig orrA BUKIK AZ EMBER:)eNGEM SOSE VESZÉLYZETETETT eza dolog,de elképzelni is borzasztó!!!!!!!!/pl a kapslockot is is mindig benyomom,ez amolyan szőkés allűr../
11. Pirosalma (válaszként erre: 10. - 2d5a00656a)
2009. jan. 25. 21:44

Nekem arra lenne szükségem, hogy az agyam sorvadjon el, kicsit legalábbis, hogy ne érezze mindenki rosszul magát a környezetemben.

Most már értheted, miért olyan nehéz nekem.


:-)

10. 2d5a00656a (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2009. jan. 25. 21:41
Abban igazad van/és a hozzászólást én sem értem/hogy még karra edz a hozzászóló/miért is??/ezt tőle tudhatnánk meg?!De a többiről azt hiszem nem mondtunk mást,és igen én is szeretném ha sorvadna a zsírszövet,bár nem tudom neked is szükséged lenne-e erre,vagy csak szolidálsz az öreg kövér hölgyekkel?!:)
9. Pirosalma (válaszként erre: 7. - 2d5a00656a)
2009. jan. 25. 21:37
A zsírszövet csökkenésének eloszlása pedig elsősorban hormonális kérdés (receptorok minősége stb.).
8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - 2d5a00656a)
2009. jan. 25. 21:35

A lokális hatások specifikusak, vagyis az edzett izmot érintik. Ha arra gondolsz, hogy helyi zsírégetés nincs, akkor bólogatok:-)

De, kisebb lesz, ha egy magasabb terhelés után az edzés elmarad (inaktivitási hipertrófia). Persze ha alapból olyan, akkor az inaktivitás nem segít. Ez természetesen az izomszövetre igaz, a zsírszövetről nem is írtam.)

Jó is lenne, ha a zsírszövet elsorvadna:-)

7. 2d5a00656a (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2009. jan. 25. 21:29

Almus!

Az izomtömeg növelése illeve csökkentése ,te is tudod,nem specifikusan megy végbe az edzés hatására/Pl.ha hasazok nem lesz erős sovi a hasam/

ugyanígy nem lesz kis átmérőjű a karom ha nem "mozgatom".A felrakódott zsírbázis nem épül le nem mozgással.Csak ha a meló karos/pl.dagasztok egész nap pl./akkor szarabbul néz ki ha még felső táji túlsúlyom is van.

Leépítés globálisan,mindenhonnan ./De csak szerintem,sport szempontból/.

6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Ac1096844d)
2009. jan. 25. 21:28

A szálkásítás elsősorban a zsírszövetet érinti, persze az izomnzatot is kisebb-nagyobb mértékben (lásd: hozzászólásom második megoldása). A magas ismétlésszám kevésbé hatékony eszköz, a kulcs a tápanyag- és energiabevitelben van.

(A magas ismétlésszám elsősorban az izom aerob kapacitását - növeli, az izomtömeg persze csökkenhet így, hiszen a terhelés kisebb.)


Amúgy én sem igazán értem, miért edz rá, ha egyszer csökkenteni szeretné.

2009. jan. 25. 21:22

Az ún. "szálkásítás" a megoldás esetleg, bár ha genetikailag olyan az izomzatod, csodát ne várj.


Viszonylag nagy szériában, magas ismétlésszámmal végezz biceps gyakorlatokat.


De nem értem, hogy miért csinálsz olyan' edzésformát?+?????

4. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Narumi099)
2009. jan. 25. 21:21

Szia, Narumi!


Az izomtömeget leginkább az izom inaktivitásása, ill. az elégtelen szénhidrát- és fehérjebevitel csökkenti leginkább.


Az első lehetőség - mivel használod az izmot - kivitelezhetetlen (amennyiben az adott izom, izomcsoport feltétlenül szükséges),

a másodikat pedig nem ajánlom, és nem is lenne megfelelő a te esetedben.


Meg kell barátkozni a gondolattal, jobbat sajnos nem tudok mondani.


Hajrá!

2009. jan. 25. 21:21
Tömeget csökkenteni nem lehet pusztán elképzelés alapján egy bizonyos helyről/pl. csak has vagy csak kar/A súly csökkentése egészében a testről lehet,formázással a többi részről.
2009. jan. 25. 21:18
Milyen munka,milyen edzés???Ha a munkád "karos" az edzés miért karra történik???
2009. jan. 25. 21:16

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a karom nagyon erős. ÉS a baj, hogy olyan munkát is végzek, amihez kell kar, és olyan edzésformát is csinálok, ami csak növeli az izomtömeget. Ezt hogy tudnám lekarcsűsítani?

Előre is köszönöm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook