Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyám lehet még terhes? fórum

Édesanyám lehet még terhes? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. júl. 22. 08:53
Én 31 és 33 éves voltam, mikor szültem a gyermekeimet, és az óvodai szülőértekezleteken szembesültem vele, hogy én bizony az idősebb anyukák közé tartozom...
2021. júl. 22. 08:49
Nekem egy volt ált.isk. osztálytársam szült 48 évesen, a kislánya egészséges, most 15 hónapos. De én belegondolnék, hogy mikor ő 20 éves lesz, én már majdnem 70. Fel fogom-e tudni nevelni? Ezt hívják felelősségnek.
2021. júl. 21. 22:41

Ilyen múlttal én már biztosan felkerestem volna a nőgyógyászt. Ez az össze-vissza vérzés nem szerencsés.

Mellesleg, azért egy bizonyos kor után, ha vérzés van is, nem biztos, hogy petesejt is, és főképp egészséges petesejtet, lökődik ki a petefészekből. Vannak persze csodálatos esetek, de a nagy átlag az azért már nem fogamzóképes ebben a korban.

59. Channa* (válaszként erre: 57. - BeauIieu)
2021. júl. 21. 21:35

Hogy örülne a fiam?

Mindig szeretett volna tesót.

Persze, már nem lesz tesója, de ha jönne, akkor tuti örülne:DDD

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - _Berry_)
2021. júl. 21. 21:33
Párjának nincs gyereke.
57. BeauIieu (válaszként erre: 55. - Channa*)
2021. júl. 21. 21:27

Aki egyedulallo, es soha nem pesztralt senkit, es csaladort akar.

En mar kivetem a gyerek- es fiatalkoromban a felvigyazast es a haztartast masok utam. SOHA nem lesz gyerekem. Es ha en kepes voltam eldonteni, hogy nem, nekem ne varrja senki a nyakamba.

De ahhoz meg nem lennek eleg szivtelen, hogyha valami nem stimmel, ne anyaskodnek.



Amugy gondolom, ez nem beszedtema, honnan vagy annyira biztos?

2021. júl. 21. 21:13
A párjának van gyereke?
55. Channa* (válaszként erre: 54. - BeauIieu)
2021. júl. 21. 21:02

Féltestvér?


Hát nem tudom.

Szerintem az én fiamat nem zavarná, ha most így 54 évesen szülnék.

54. BeauIieu (válaszként erre: 27. - Channa*)
2021. júl. 21. 20:47

Ha az 51 éves anyám direkt gyereket akarna, én bizony nem örülnék, és bizony egyszer ki is fejteném talán.

Mi van ha idő előtt meghal? Carjam le a féltestvérem, mert ott az apja, és anyám hülye volt,vagy vegyem a nyakamba, mert anyám hülye volt?

53. BeauIieu (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. júl. 21. 20:40
Nekik nem kell kihordani és megszülni a gyereket. Elég nagy különbség.
52. BeauIieu (válaszként erre: 15. - Lau_Ra)
2021. júl. 21. 20:39
Számomra az egész természetes megtermékenyítés dolog az az embereknél. Az állatoknál értem, mert szaporítják őket haszon céllal. A természetből adódóan nem kuffantanak annyit összezárva.
51. Channa* (válaszként erre: 49. - Birebora)
2021. júl. 21. 20:19
Na ugye:DDDD
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - BeauIieu)
2021. júl. 21. 20:17
Azzal csak azt akartam mondani hogy már nagymama és ezek az érzések akkor kezdődtek nála megint amikor babázott az unokahúgommal. Ezért arra is gondolkodtam hogy a babázás hiányzik neki mivel mi már felnőttünk és más baba sem volt a családban. Így meg hátha a babázhatnék érzés előjött nála és a párjának is.
49. birebora (válaszként erre: 47. - Channa*)
2021. júl. 21. 19:58

Nem hallottad még? Az 50 az új 40. Komolyan.

Egyetértek különben a véleményeddel.

48. Channa* (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 21. 19:57

Majd az orvos eldönti, ha odáig eljut.


Ha csak tavaly kezdte a kimaradozást, akkor simán lehet terhes.


Nekem 3 évig szórakozott, mire vége lett...

47. Channa* (válaszként erre: 39. - Aszparagusz)
2021. júl. 21. 19:55

Mostanában, mert hercegnőnek és királyfinak neveljük őket. Még a feneküket sem kell felemelniük 25 évesen, nemhogy dolgozni, majd anyuci és apuci eltartja őket;)


És mivel a gyerekkor kitolódott úgy 30 éves korig, a 35 évest pályakezdőnek hívjuk, akkor ennyi erővel tekinthetjük a 40 éveseket úgy, mintha 20 évesek lennének, az 50 éveseket meg 30 évesnek, nem?


Ja, én 22 évesen szültem, és nálam inkább fiatalabban szültek abban az időben, pedig annyira nem volt régen....

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Globus)
2021. júl. 21. 19:51
Ezt nem mondta de remélhetőleg elmegy hamarosan orvoshoz.
45. birebora (válaszként erre: 43. - Globus)
2021. júl. 21. 19:51
Hát azt majd a nőgyógyász megmondja.
2021. júl. 21. 19:50

Kistesóval nem lenne bajom. :) Anyukám meg pszichológus :D


Inkább aggódok miatta, mert korábban már méhnyakrákja volt és meggyógyult. 8 évvel ezelőtt baleset is érte és akkor kétszer műtötték és újra kellett éleszteni. Sok mindenen átment. Párjával szeretnének nagyon kisbabát, de ezek után nem tartom jó ötletnek, mert sok mindenen ment át és nem tudjuk a szervezete és a teste mennyire bírná.


Menopauzás tünetei tavaly év elején kezdődtek és azóta nem is menstruált csak most megint elkezdett menstruálni.

43. globus (válaszként erre: 40. - Birebora)
2021. júl. 21. 19:48
Vérzése lehet, de peteérése is van?
42. Channa* (válaszként erre: 37. - Piroska52)
2021. júl. 21. 19:47
A fiamnak volt egy osztálytársa. Mindig azt hittük, hogy a nagyszülők nevelik az unokát, de kiderült, hogy a gyerekük. Az apuka 62 éves volt, az anyuka 58, a gyerek 6 éves...
41. globus (válaszként erre: 39. - Aszparagusz)
2021. júl. 21. 19:47

Ilyen értelemben régen is a semmire szültek 17-18 évesen. Sokszor iskolai végzettség, szakma nélkül.

Mondjuk generációk laktak együtt, volt kire testálni a porontyokat.

40. birebora (válaszként erre: 34. - Aszparagusz)
2021. júl. 21. 19:46

Igen olvastam. Ha menopauza után vérzik az nem jó. Nőgyógyász kell. De az is lehet, hogy összevissza vérzik. És még nincs menopauzában.

Én a menopauzát úgy tudom, ha egy évig nincs vérzése illetve utána sem. Kolléganőm 55 éves és 4-5 havonta vérzik. Orvos látta, rendben van. Tehát ilyen is van. Ha FI anyja is hasonló, miért ne lehetne terhes?

39. aszparagusz (válaszként erre: 36. - Channa*)
2021. júl. 21. 19:44
A 25 év alatti nők jelentős része még az iskolapadot (egyetem) koptatja, és valószínűleg nem azon gondolkozik, hogy gyereket vállaljon a nagy .... semmire.
38. Channa* (válaszként erre: 32. - Aszparagusz)
2021. júl. 21. 19:43

A FI nem kérte, hogy véleményezzük az eseményt, csak annyit kérdezett, hogy lehet e terhes?


Igen, lehet.


És nem értek egyet azzal, hogy azért pszichiáterhez kellene mennie, mert gyereket akar 51 évesen egy fiatalabb pasitól.

2021. júl. 21. 19:43
Csak csendben megsúgom, volt kettő gyerekünk az oviban, egyidősek voltak, csak hogy az egyik gyerek anyukája, volt a másik gyerek nagymamája. A mama hozta mind a kettőt, a sajátját, meg az unokáját.
36. Channa* (válaszként erre: 30. - Lau_Ra)
2021. júl. 21. 19:40

Ez már a következményekről a véleményünk és semmi köze, ahhoz, hogy lehet e terhes vagy sem;)



És ha már a vélemény: szerintem a nőknek 30 alatt kellene szülnie és inkább 25 alatt, mint felett, de ez még belefér.

Véleményem szerint a nők teste ekkor a legmegfelelőbb erre a feladatra.

30 felett már megy bőven a leépülés. Nehezebben esnek teherbe, a terhesség elviselése is nehezebb.

40 felett már inkább nagymamának kellene lennie egy nőnek és nem ekkor szülni gyereket.


De! Ha az élete úgy alakult egy nőnek, hogy 30 éves koráig nem jött össze, akkor miért ne eshetne teherbe és szülhetne? És azt is megértem, ha esetleg lombik segítségével történik ilyen későn.


Amit viszont sosem fogok megérteni az az, ha valaki agyba-főbe szüli a gyerekeket, akár a semmire is...

35. Scherlock (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 21. 19:40
50%
34. aszparagusz (válaszként erre: 31. - Birebora)
2021. júl. 21. 19:39

Azt írta a f.i, hogy menopauza után van az anyja, de valami miatt mégis van vérzése.

Ez nem egy egészséges szervezetre utal.

Már más is írta, hogy ez valami mást jelez, aminek sürgősen utána kellene járni, és nem gyerekvállaláson gondolkozni.

33. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Channa*)
2021. júl. 21. 19:37
A f.i. anyukájára értettem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook