Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » DVD és szobatisztaság fórum

DVD és szobatisztaság (beszélgetős fórum)


21. tündér74 (válaszként erre: 20. - Ilacska80)
2010. márc. 12. 20:26
Szia! Próbáltam levenni róla a pelust, de úgy sírt, hogy inkább visszatettem rá. Nem erőltettem tovább, kivárom amíg lelkileg is megérik rá és talán egyszer majd magától mondja, hogy nem kell pelus. Persze próbálkozni fogok ezután is, muszáj lesz, mert szeptembertől óvodába megy.
20. ilacska80 (válaszként erre: 18. - Tündér74)
2010. márc. 12. 13:46
Szia! Vannak olyan gyerekek akik éjszakára hamarabb lesznek szobatiszták, próbáld meg éjszakára nem adni rá pelus, és figyeld meg , hogy tetszeni fog neki hogy szabadon van a popsi. Nekem két fiam van 5-4 évesek.
19. kathlee (válaszként erre: 11. - Weberkitti)
2010. febr. 15. 07:05
Ez a sorozat a pici gyerekek általános dolgairól szól. Abszolút nem azzal tömi a gyereket, hogy wc-t kell használni, csak egyszerűen a Kis Királylány npirendjében ez is előfordul. Így nem görcsös a dolog! Azt hiszem, hogy az első lemezen van rajta! Sok más érdekes, hasznos témát boncolgat még. Pl. cumi, esti lefekvés, fürdés, megosztani a dolgokat másokkal, fogápolás stb.
2010. febr. 14. 19:58

Az én pici fiam már régóta nézi az Elmot, de még mindig ragaszkodik a pelusához, /2,5 éves/ úgyhogy tényleg nem a mesén múlik.

Elvileg már szobatiszta, mert visszatartja addig, amíg rá nem adom a pelust, valamint egész éjszaka száraz a pelenkája.

17. Hoxa
2010. febr. 14. 18:04

Amiről írtatok, a japán módi:


[link]


Youtube-on a potty trainingre keresve sokféle videót találni, némelyik elég őrült, de vannak jók is.

16. b643145122 (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2010. febr. 14. 18:04
Az én fiam télen lett szobatiszta! Adottség függő. Akkor kezdett ellenkezni a pelenka ellen.
15. Hoxa
2010. febr. 14. 18:00

Nem azt mondtam, hogy a tévétől lett szobatiszta (minek kell mindig sarkítani?!), hanem hogy aranyos mese és igenis tanult belőle, például a wc papírról, a kézmosásról is.


Nálunk a nappali szobatisztaság egyik napról a másikra ment (kivártuk a megfelelő időt), az éjszakai szobatisztaságnál pedig matricáztunk. Ha ügyes volt (száraz maradt, vagy jelzett, hogy kell mennie), akkor kapott reggel egy matricát, amit egy nagy lapon gyűjtöttünk. X matricánként kapott valami apró meglepetést.

Most az esti alvásnál is ezt a módszer alkalmazzuk és így szinte teljesen kimarad az esti fektetős-hiszti.

2010. febr. 14. 17:16

Én is hallottam már ilyen meséről, azt hiszem japán vagy kínai találmány. De sajnos semmi támpontom a megtalálásához :(

A kisfiam úgy lett szobatiszta, hogy játékossá tettem a dolgot: amikor este fürdött, és jött a pisi, alátartottam egy homokozóvödröt, és megdícsértem, hogy nem a kádba ment a pisi, ki lehet önteni a wc-be. Ez neki nagyon tetszett, büszke volt a tettére, és hamarosan már magától a vödörbe pisilt a fürdéseknél. Persze mindig nagy dícséretet kapott a "hőstettért". Aztán egyszercsak nyáron, mikor bugyi és pelus nélkül flangált a lakásban, felkapta a vödröt és gyönyörűen belepipilt. Aztán, szintén váratlanul, a kakit is odaintézte, anélkül, hogy szólni vagy kérni kellett volna. Innen már csak egy lépés volt a gyakorlatot bilire is átültetni :) Az egész folyamat nem tartott tovább egy hónapnál. Végig az volt a vezérelv, hogy játékosan, semmit sem erőltetve, és mindig sok dícsérettel illetve az eredményt álltam a dologhoz. Így a szobatisztává válás nálunk senkiben nem hagyott rossz élményeket :)

2010. febr. 14. 16:57
ezt a marhaságot! nem a mesén fog múlni a gyerek szobatisztasága. nyáron kell elkezdeni és őszig megtanulja ha elég érett rá. de nem a tévéből fogja megtanulni
2010. febr. 14. 16:47
Mi se néztünk még soha Elmot, de itt az ideje. Fogalmam sincs, hogy milyenek ezek, de a változatosság gyönyörködtet ugye, én meg már hányok Madonnától, a Mamutoktól, a tubbiktól meg a Gülümaciktól! :D
11. weberkitti (válaszként erre: 9. - Kathlee)
2010. febr. 14. 16:45
Erről még nem is hallottam. Ebben is utalnak rá, hogy milyen szupi is a wc?
10. ibi75
2010. febr. 14. 16:45
amúgy azt hallottam, hogy ha reggel viszonylag kevés pisi van a pelusban, akkor érdemes foglalkozni igazán a témával, mert akkor tudják már visszatartani. meg ugye agyban is meg kell erre érni. az én lányom még nem akar bilizni :(
2010. febr. 14. 16:44

Sziasztok!


Az én lányom a Kiskirálylány című sorozattot nézte, amikor elkezdte mondogatni, hogy szeretne pisilni a bilibe.

8. ibi75 (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2010. febr. 14. 16:44
hú, Elmot még nem nézünk, de beszerzem én is :)
7. ibi75 (válaszként erre: 4. - Weberkitti)
2010. febr. 14. 16:43
vagyogatok, naplózgatok, hogy ne felejtsetek el :)
6. weberkitti (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2010. febr. 14. 16:42

:D Tudtam, hogy Rád mindig lehet számítani!!! :D

Köszi! Azonnal rástartolok. És hogy megy/ment?? Segített??

5. Hoxa
2010. febr. 14. 16:40

Elmo sorozatból a Felejtsd el a pelust


Nekünk megvan és a fiam sokat tanult belőle. Bár a magyar fordítás néhol nem tetszik, de úgy összességében aranyos.

4. weberkitti (válaszként erre: 2. - Ibi75)
2010. febr. 14. 16:38
Hogy vagy?? Olyan ritkán hallatsz magatokról!!
3. weberkitti (válaszként erre: 2. - Ibi75)
2010. febr. 14. 16:38
Sokakat érdekel a téma tudom. És tutira van ilyen, de hogy milyen mesében??
2010. febr. 14. 16:37
ez engem is érdekel Kitti :)
2010. febr. 14. 16:36

Sziasztok!


Hallottam már olyanról, hogy egy mesében a szobatisztaságra buzdítanak gyerekeket. Sajnos nem tudom már miben is lehetett. Tudtok ilyeneket?

Ill. kinek mi vált be szobatisztaságra "nevelés" ügyben?! Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook