Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühös vagyok a szüleimre. Évtizedeken át szűkölködtek, de a... fórum

Dühös vagyok a szüleimre. Évtizedeken át szűkölködtek, de a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2022. ápr. 2. 07:20

FI. Próbáld megbocsájtani nekik, mert a düh is árt annyit az egészségnek, mint a dohányzás.


Nem dohányzom, tehát nem a cigisek oldaláról beszélek, de hidd el a düh sosem jó a léleknek. Ha egyébként jó szüleid voltak, bocsásd ezt meg nekik, magadért tedd meg!

Azt az egyet nem tudom bocsánatossá tenni, amikor a kismama dohányzik, ha a gyerekek mellett dohányoznak, Őket lenézem, mert pont azok életét veszélyeztetik, akikért a legnagyobb felelősséggel kellene lenniük.

2022. ápr. 2. 01:45

Mennyi már egy doboz cigi? 1500 körül? Akkor napi 3 ezer a két doboz? Havi 90-100 ezer? És közben szűkölködnek. Van kolléganőm aki inkább nem eszik de a napi cigi meg van.

Mindenki arra költ amire akar. Mindenki úgy b.ssza el a pénzét, életét, ahogy akarja. Hogy ezek szülők? Sajnálatos, de nem tudsz mit tenni. Az ő életük, döntésük.

2022. ápr. 2. 01:25
Szerintem sem a pénzről szól, hanem inkább, hogy sajnálja a szüleit. A cigi lehet, hogy hosszú éveket vett el tőlük, hogy együtt lehessenek mint család.
8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 00:18

Nem teljesen értem a dühödet.

A szüleid felneveltek, dohányoznak, megöregedtek, már gyógyszerre is költenek.

De ez az ő életük.

Te ne dohányozz, de őket nem megváltoztatni, hanem elfogadnod kellene.

Akármilyenek is, ők akkor is a szüleid.

7. bellabi (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. ápr. 1. 23:31
Szerintem ez nem csak a pénzről szól. A napi 2 doboz cigitől gondolom az egészségük is tönkrement és valószínűleg jóval hamarabb halnak meg.
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 23:29

"Sajnos - ha megéred - te sem fogsz jobban járni. Szerintem, ahelyett hogy tagadásba menekülsz, inkább gondolkozz el a jövődön, és hogy szeretnél-e tönkre menni nyugdíjas korodra. Inkább költsd egy új lakásra, házra, mint bagóra."


Nem értem, hogy miről beszélsz....

Én tagadásban élek? Ismerjük egymást? Nem hiszem. Mert ha így lenne, akkor nem írnál ilyet.

Menekülök? Mi elől? Gondolkozzak a jövőmről? Te miről beszélsz?


De biztos velem van a gond;)


Igen, épp veszek egy házat. Ééés? Nem fogok meghalni? Ez az örök élet titka?


Ennyi baromságot összehordani....

5. tien (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 23:25
Köszönjük Emese ;)
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. ápr. 1. 23:23

Az én szüleimnek 50 év dohányzás után ne tudd meg, hogy mennyire car lett a tüdejük. Nem csak hallani rossz, hanem egyfolytában fulladtak (atyám azóta átdohányozta magát a túlvilágra), tönkrement a szívük. Jött a minden napi trutymó oldó, a tüdő tisztító spray, kaptak mindenféle bogyót a tüdejükre - ezek mind a dohányzás következményei voltak, mert a nem dohányzó családtagjaim közül senkinek sem volt ezekre szükségük, rendben a van a tüdejük.

Sajnos - ha megéred - te sem fogsz jobban járni. Szerintem, ahelyett hogy tagadásba menekülsz, inkább gondolkozz el a jövődön, és hogy szeretnél-e tönkre menni nyugdíjas korodra. Inkább költsd egy új lakásra, házra, mint bagóra.

3. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. ápr. 1. 23:01
:-DDDD
2022. ápr. 1. 23:00

Nem értem az ilyen embereket!


Valamiben hiányod volt?


Hány évesek a szüleid?

Remélem tisztában vagy azzal, hogy cigi ide, cigi oda a vérnyomáscsökkentő akkor is kell x idős kortól.


Vagy pénzre van szükséged?

Menj és dolgozz, keress pénzt magadnak.


A legtöbb mai gyerek egy igazi vérszívó. Semmi nem elég nekik....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook