Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühös vagyok a szüleimre. Évtizedeken át szűkölködtek, de a... fórum

Dühös vagyok a szüleimre. Évtizedeken át szűkölködtek, de a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
41. Channa* (válaszként erre: 30. - K-né Zsóka)
2022. ápr. 2. 17:22

Kétszer írt a pénzről, és valahogy nekem első olvasásra úgy tűnt, hogy azt a pénzt sajnálja, amit cigire, most pedig gyógyszerre költenek.


Én, ha az zavar, hogy valaki rongálja az egészségét, akkor nem hozom szóba a pénzt, hanem azt írom, hogy dühös vagyok, mert azért kell gyógyszereket szedniük, mert rengeteget dohányoztak/dohányoznak...

40. Panna.33 (válaszként erre: 32. - Papája)
2022. ápr. 2. 15:41
Így próbálnak némi empátiát kicsikarni. Látom, nálad hiába kopogtatnak ezen a módon. 😁
39. Panna.33 (válaszként erre: 25. - Angéla1)
2022. ápr. 2. 15:39
Aki szeret dohányozni, annak elég sok energiát bele kell tenni, hogy megváltoztassa a hozzáállását.
2022. ápr. 2. 15:09
Csak a szokásos.
37. tádámmm (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 14:05
Szerintem meg kéretlenül ne lásd el 'jótanácsaiddal' azt, akiről nem tudod hogy él.
2022. ápr. 2. 13:59
Ne légy dühös, semmi közöd a hozzá. Téged felneveltek, te is arra költöd a pénzedet, amire jól esik. Nekik olyan volt a cigi, mint Neked a csoki vagy a pia, vagy valami, amit nagyon szeretsz.
2022. ápr. 2. 13:08
Akkor segits rajtuk, hogy ne szukolkodjenek. Nalam pontosan forditva van, anyam gazdag nagyon, de nem segit és nem is fogadnam el. Mindenkinek privat dontése ,hogy leteszi a cigarettat. Hogy duhos vagy ,mert dohanyoznak az rendben van. Megmondd mit csinaljanak masok, barki ha rokon ha nem és mar felnott, nincs jogunk eldonteni.
34. papája (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2022. ápr. 2. 12:28
Ezért nem értik mit írtam.
33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Papája)
2022. ápr. 2. 12:10
Rendkívül irritáló, és egyre jobban terjed hogy így beszél szinte már a többség.
32. papája (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 2. 12:02

Félreértesz, nem erről van szó, hanem arról, a ma már nagyon elterjedt kifejezésmódról, ami szerint a beszélő a saját történetét nem 1.sz. 1. személyben adja elő, hanem 1. sz. 2. személyben.

Ez nagyon zavaró, mert úgy néz ki, hogy a dolog velem esett meg és nem vele. Rólam beszél és nem magáról.

A saját sztoriját az én nevemben mondja el....

31. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 11:17

Bizonyos fokig megértelek.

Úgy érzem, a dühöd abból fakad, hogy sajnálod, amiért tönkrement a szüleid egészsége. Valószínűsíthető, hogy a dohányzás nagymértékben hozzájárult az egészségük romlásához, de az is lehet, hogy ettől függetlenül is betegesek lettek volna idős korukra.


Ezen a helyzeten nem tudsz változtatni. Próbáld el elfogadni, ne dühöng rajta, mert csak magadnak ártasz vele.

Tudom, hogy kívülállóként könnyű ezt mondani. Más benne lenni, megélni, és tanácstalanul végignézni, hogy a szülő egyre betegebb.

Nem te vagy a felelős, a szüleid döntése volt.

30. K-né Zsóka (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. ápr. 2. 10:56
Miért jött le neked az, hogy pénzre lenne szüksége a kiírónak ? Ne haragudj, általában értelmeseket írsz,de ez egy kicsit kötekedőre sikerült. Inkább azért dühös a fórumindító, mert a szülei tönkretették az egészségüket (az övét is, amennyiben bent dohányoztak).
29. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 23. - Angéla1)
2022. ápr. 2. 10:24

Az előttem hozzászóló válasza tetszett amit a Fi-nek írt.

Azt hittem egyértelmű, hogy Channának írtam.

Adtam rá piros pontot is.

28. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 10:16

Én valamilyen szinten megértelek.


Én - bár nem dühös vagyok de - azt nem értem, hogy az apám miért volt alkoholista és bagózott több mint 40 évig mikor érezte, látta hogy hogy rombolja őt, kegyetlenül szenvedett évekig, de a szeszt és a bagót nem tudta letenni, olyan alkesz volt hogy még a kórházban is adták neki az alkoholt, hogy ne vigye el a delírium tremens. 57 évesen, emberi roncsként halt meg.


Az, hogy erre minden pénze ráment hidegen hagy.

27. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 10:01
Ha a munkába rokkannak bele az rendben van?
26. Angéla1 (válaszként erre: 24. - Scherlock)
2022. ápr. 2. 09:56
Hm??
25. Angéla1 (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2022. ápr. 2. 09:55
Én leszoktam (20 éve) nem volt benne semmi befektetett pénz vagy energia😮 Letettem és kész.Eleinte nem voltam benne biztos ("majd meglátjuk") de soha többé nem gyújtottam rá😊
24. Scherlock (válaszként erre: 23. - Angéla1)
2022. ápr. 2. 09:49
Nevetett egy hsz.-on, ez más. Hm?
23. Angéla1 (válaszként erre: 3. - 5d8fd6c5cb)
2022. ápr. 2. 09:48
Minek örülsz?
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Papája)
2022. ápr. 2. 09:45

Ne csináld már!! Azért, mert valaki nem tudja jól kifejezni magát, miért ne oszthatná meg a gondját, baját?

Logikusan gondolkodó ember megérti.

Hány külföldön született ember ír ide, aki az életben nem tanulta iskolában a helyesírást, csak beszélni tud. Az sem biztos, hogy azt is magyar helyeséggel.

Lehet pont most tudja majd a haragját elengedni.

Ez nem az a téma, amiért a torkának kellene esni. Mondjuk akinek hangyapucányi érzéke nincs a helyesíráshoz,nincs rá szabályzat, hogy nem írhat.

21. Scherlock (válaszként erre: 9. - Birebora)
2022. ápr. 2. 09:17
Dühöt érzek, és hogy nem tudja tolerálni, hogy a szülők döntése az volt, ami.
20. Scherlock (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 09:16

Hallgattál volna.... :D


Mesélj!

Te milyen példaértékű életet élsz?

19. Scherlock (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. ápr. 2. 09:15

Big Like! :DDD


Talán az a bizonyos atyai pofon hiányzik. :)

18. papája (válaszként erre: 16. - Papája)
2022. ápr. 2. 08:49
...és az igeragozás helytelen használata...
17. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 08:44
Ami volt, volt! Ezen már kár rugózni, fogadd már el hogy ők így élnek/éltek! Neked lehetőséged van választani mit-hogy csinálj, hogy éled az életed! Sok sikert!!
16. papája (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. ápr. 2. 08:43

Manapság a személyes névmások használatának teljes káosza uralkodik. Borzalmas, amikor felcserélik és az én nevemben mondják el, ami velük történik. Na itt a hiba, a félreértés, hogy még beszélni sem tudnak sokan magyarul.

Itt is ez történt.


Jó lenne, ha mielőtt panaszkodik a FI tanulja meg helyesen kifejezni magát.

2022. ápr. 2. 07:56
*Befektetett
2022. ápr. 2. 07:56

A cigaretta is egy drog, ami könnyebbé tudja tenni a mindennapok elviselését.

Nem fogja a dohányosokat megérteni olyan, akinek sosem volt semmiféle függősége.

Akinek még nem kellett leszokni, nem fogja megérteni, hogy abban mennyi befektetést energia van.

A dühöddel semmire sem mész.

13. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 07:29
Ez nálunk is így volt. Nem haragszom senkire. Minek? Már a saját életemet élem. Megkeresem mindennek az árát, cigire is jut. Mamáék soha nem cigiztek, mégis állandóan betegek, 60-70 ezer elmegy nekik havonta gyógyszerre. Ő dolguk.
2022. ápr. 2. 07:20

Mindenki úgy rontja el a saját életét, ahogyan akarja!

Téged felneveltek, gondolom valami szakmát is adtak a kezedbe, vagy meglehet, hogy diplomát is.

Ha szerinted rossz példát mutatnak, akkor te csináld másként!!! Mutasd meg magadnak, nekik, a világnak, hogyan is kell, kellene élni. Ennyi.

És persze, ha azt látod, hogy szűkölködnek, hát támogasd őket anyagilag, hiszen mégis csak felneveltek, taníttattak, ruháztak... ez a minimum, hogy idős korukban segítesz nekik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook