Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Drogos a barátnőm fórum

Drogos a barátnőm (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Drogos a barátnőm

1 2
29. spinneli (válaszként erre: 28. - Rekamer)
2011. jan. 30. 18:02

gondolom mefedront...mostanába az divatos.


Remélem sikerül neki valamilyen döntésre jutni, mindenesetre nagyon pozitív dolog, hogy mellette állsz-és ezt gondolom Ő is tudja.

28. rekamer (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2011. jan. 30. 17:58
neem... nem intravénás.. (legjobb tudomásom szerint) de nemcsak speed-et használnak... vannak más por alapú tudatmódosító szerek, amiket én nem tudok megnevezni,de ők azt mondják, hogy akad köztük legális is... de jó ötlet.. hátha így tudok segíteni!! ....
27. spinneli (válaszként erre: 12. - Rekamer)
2011. jan. 30. 15:20

A speed-et is szokták intravénásan használni, ezért kérdeztem....egyébként összességében a helyedben összeszedném azokat a szervezeteket akik segíthetnének a leszokásban, életvezetésben, és a bnődnek odaadnád ekeznek a szervezeteknek az anyagait.

Nem kötelezve semmire Őt-de elmondva, ha úgy gondolja egyszer menjen el hozzájuk.

26. spinneli (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. jan. 30. 15:18

bocs, a mondat második fele a topikindítónak szólt.

.)

25. rekamer (válaszként erre: 24. - Sapienta)
2011. jan. 30. 09:51

Hasonlóan gondolom én is... egyelőre csak ennyit tudok tenni...


A gyereke jól van, lelkileg teljes és odaadó anya.. mindentől függetlenül..


ha kiállok mellette, mint már olyan sok mindenben, talán előbb utóbb elkezdi látni a problémát... talán.. remélem..

2011. jan. 30. 09:33

"ne ítélkezz, hogy ne ítéltess".

szerintem a legtöbbet azzal teheted a barátnődért, ha mellette állsz, tudatod vele, hogy számíthat rád, és hogy te nem értesz egyet az életmódjával. próbálj meg néha közös programokat szervezni, akár gyerekekkel, amikor nincs lehetősége drogozni. azt kellene meglátnia, hogy tisztán is lehet szép az élet.

a legrosszabb szerintem ítélkezni, fenyegetőzni. láttam ilyet, attól a lánytól a családja fordult el. sok év telt el, mire összeszedte magát, és csoda, hogy sikerült, hiszen csak azok a "barátok" maradtak akkor mellette, akik a "rosszba vitték".

23. beatrix57 (válaszként erre: 22. - Bdog1)
2011. jan. 30. 09:24

Azzal egyetértek, amit irtál, kétségkivül, hogy "elvinni" egy orvoshoz képtelenség. Beismertetni Vele, meg pláne.

Viszont, talán önmagára ismerhet, egy-egy beszélgetés alkalmával.

Igen! Tudom! Ha, ráismer, és elismer. És ha akar!!!

Viszont azt a részét is ismerem, amikor a feje fölött az embernek "megbeszélnek" dolgokat.

Ha, úgy csinálnak, mint ha Te nem volnál. Mint ember!

Amig önmagadban nem ismered el, hogy baj van, addig csak próbálkozni lehet, és sajnálkozni.

Viszont, egyszer eljön az idő, a felismerés! Ebben biztos vagyok.

Csak nehogy késő legyen. Mert, hogy rövid ám az élet!

22. bdog1
2011. jan. 30. 09:18

SZia!

nagyon sajnálom a veled történt. Én is átéltem hasonlókat az elmúlt időben. Együtt éltem egy lánnyal 1 évig. Pár hónap után mesélte el, hogy 5 évvel azelőtt drogozott. Nem kérdeztem és nem is mondta mit szedett. A gondok tavaly októberben kezdődtek. Ekkor vettem észre, hogy egyre furcsábban viselkedik. Ekkor már elköltözött tőlem de találkozgattunk. És ez a furcsa viselkedés egy idő után elkezdett iszonyú agresszióba átmenni. Egyik pillanatban lebegtünk a szeretettől a következőben pedig a földbe döngölt üvöltött mint akinek tényleg elmentek otthonról. Elmentem ismerős pszichiáterhez segítsen, akkor még azt hittem tudok segíteni és mindeképpen akartam. SŐT! Naplót írtam itt a HOXÁ-n Vissza várjam? címmel. Pokol lett az életem. De ekkor még mindig nem tudtam a drogról. egyre mélyebbre süllyedt és éreztem ránt magával. Hangulat változásai kezelhetetlenek voltak. Volt, hogy nekem esett megütött, a veszekedés mindennapossá vált. Én még ekkor is bíztam, majd én majd megmutatom. Ha szeretem ha megteszek neki mindent majd rendbejön. Január elején vallotta be, hogy 3 hónapja visszaszokott a cuccra. Ekkor már sejtettem de nem mertem bevallani magamnak sem.

Még ekkor is segíteni akartam de hidd el nincs esélyed. A DROGOKNAK NEM VAGY ELLENFELE!!!! NEM TUDOD MEGOLDANI !! Én probáltam orvoshoz vinni, de ekkor is nekem esett, Ő nem beteg nem megy sehova. Ha nem tudod szakemberhez vinni, és Ő nem akarja nagyon a változást az esélyed 0. Hiába teszel meg mindent, szeretheted imádhatod, lemehetsz kutyába. VESZTES VAGY! Ne haragudj a kemény szavakért de hidd el sajnos igazam van.Én életem nagy szerelmét veszítettem el e miatt.

21. beatrix57 (válaszként erre: 9. - 63973684eb)
2011. jan. 30. 09:18

A reakciódra csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy a drogtól még nagyon-nagyon kimagaslóan jó Szülő is tud lenni. Sőt!!!!! Hidd el, néha jobb, mint aki annak hiszi magát.

Arról meg már nem is beszélve, hogy attól, mert fáj a fogad, még az intelligánciád nem vész el!!!!

Igaz???????????

A drog egy másik világba visz. Nem a jelenben vagy. Viszont a gyerekek a "jövő". Ezért nem teher. A drogos a valóságtól, és MAGÁ-tól menekül.

Általában.

20. orsolya33 (válaszként erre: 14. - Rekamer)
2011. jan. 30. 09:09
Csak úgy elárulom neked, hogy ismerek egy középkorú nőt,aki "csak" az alkohol rabjává vált anyaként,ennek 35 éve és a mai napig nem jutott el odáig. Viszont azt a mai napig eléri,hogy a gyerekei életét megkeserítse lelkileg.Kit sajnálsz jobban? Mert én a gyereket sajnálnám és neki segítenék. Szerinted kényszerítik rá,hogy drogozzon? Nem ! Saját maga készül be,saját akaratából, nem gondolva a gyerekére. Még nem eléggé függő, de az lesz. Ha segíteni akarsz neki,akkor fenyegesd meg,hogy vagy változtat még most, idejében az életén, úgy, hogy a gyerekére gondol és nem ÖNMAGÁRA, vagy szólsz a gyermekvédelemnek, vagy a gyerek apjának.Ha nem szólsz,akkor hagytad, hogy egy gyerek lelki nyomorékként nőjön fel, mert az anyját egyre jobban rabul fogja ejteni a drog.
19. orsolya33 (válaszként erre: 18. - Beatrix57)
2011. jan. 30. 08:56
Hidd el, egy függő nem fog elmenni senkivel pszichológushoz. A gyerekét viszont nagyon sajnálom, mert meg fogja nyomorítani az életét és végül neki lesz szüksége pszichológusra.Egy ilyen anya csak lelki beteggé teszi a saját gyerekét és egy megkeseredett felnőtt ember lesz.Ahhoz,hogy ez a nő elmenjen segítséget kérni orvosoktól, őszintén, úgy,hogy tényleg meg akarjon gyógyulni csak úgy lehet,ha elvennék tőle a gyerekét és az apánál helyeznék el.Talán, de csak talán lenne ez neki egy akkora érvágás,hogy felfogja mit tesz és változtasson érte. Nem kell neki a nyugodt, boldog, normális élet,akkor ismerje meg a poklot,milyen a gyereke nélkül és milyen érzés az,hogy alkalmatlannak találják arra,hogy a saját gyereke vele nőjön fel. Végül is,neki nem jó,ha kiegyensúlyozott normális az élete.
18. beatrix57 (válaszként erre: 1. - Rekamer)
2011. jan. 30. 08:22

Olvastalak.

Ha valóban a Barátnője vagy, akkor fogd meg a kezét és vidd el egy pszichiáterhez. Talán, Ő, ha megvilágitja orvosi szemmel, mitől félhet és mitől nem............??????

Bár ilyen állapotban nem retten meg senki, semmitől.

Egy biztos azonban, hogy az "égiek"-től nem jön segitség!!!!!

Hidd el, Ő jobban szenved saját magától, mintsem gondolnád. Ő egy depressziós ember. Előbb azt kell kezeltetni, és ha látja, hogy attól jobban van, leteszi a "drogot".

Remélem igy lesz!!!!!

Számolj be arról is. Ha lehet!

2011. jan. 29. 21:43
megértelek.sajnos nagyon közeli emberek az én környezetemben is drogoznak.ez pedig a fű.képtelen vagyok felfogni én is,hogy nem azt látják amit én vagy a normális emberek,hogy ez CSAK BAJBA SODOR!Hogy ennyire gyenge és vak legyen valaki?Hogy 30 évesek elmultak és ugyanott tartanak,vagyis egyre lejjebb.Nagyon sok hülye van,nekem ne mondja senki,hogy nehéz letenni.Nem tudta ezt akkor,amikor ugy gondolta,könnyű rászokni?
2011. jan. 29. 21:36

Egyáltalán nem lehetetlen leszokni. Szerintem pedig ha nem akarsz drasztikus eszközökhöz nyúlni, akkor igenis mondd el neki, hogy hogy érzel, és ne legyél finom. Hátha elgondolkozik rajta, és az már fél siker.

Mondjuk a gyerekét sajnálom:(

2011. jan. 29. 21:18
en eggyetertek rosie 1 -el,ket rossz kozul a kisebbet,szakameber kell es jelentsd be,
14. rekamer (válaszként erre: 13. - 9c1b9b7ead)
2011. jan. 29. 21:14
bár mondhatnám,hogy így van... de segíteni nem tudok.. jól mondtátok, szakember kell... de még nem ismeri be, nincs még azon a ponton... addig nem tudok tenni semmit.. ..
13. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 12. - Rekamer)
2011. jan. 29. 20:57
Még jó, hogy Te, mint a barátja, mellette állsz!
12. rekamer (válaszként erre: 8. - Spinneli)
2011. jan. 29. 20:20
nem... odáig nem süllyedt még, nem heroin,és nem kokain... de félek, hogy ez lesz a következménye...
11. rekamer (válaszként erre: 9. - 63973684eb)
2011. jan. 29. 20:18

ez nem ennyire sarkos. Hidd el, én sem nézem jó szemmel, sőt! Csapdában van. Tudom, mégis állítom,hogy jó anya, ha nem is a leg példásabb életet él.


Te fölháborodsz, és remélem azért, mert boldog, kiegyensúlyozott életed van, és ilyen töménytelen szenvedésen, és "rossz" élethelyzeteken nem mentél keresztül. Fölháborodsz és gusztustalannak hívod, mert bizonyos mértékben a perifériára szorult. Tényleg árnyaltabb ennél a valóság. Sajnos sokkal árnyaltabb.


Tömérdek szenvedésen ment, és megy a mai napig végig, bár nem mutatja.. a "barátai" a munkatársai, akikkel együtt dolgozik... nem töltené az időt a gyerekével..


Nem helyeslem a dolgait, és aggódom érte, de legkönnyebb lenne ítélkezni felette... régen még védett kis világomba én is simán elmentem volna mellette az úton, azóta olyan értékeket mutatott, ami még szebb amiatt amin keresztül ment..Higyjétek el ember maradt az embertelen körülmények között.. most olyan szereket használ, ami megbocsáthatatlan, mert tudom,hogy károsít, függővé tesz és drognak minősül.. még ha nem is heroin.. de ettől függetlenül jó ember.. furcsa paradoxon tudom..

10. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Spinneli)
2011. jan. 29. 19:26
hát én honnan tudjam? :)
9. 63973684eb (válaszként erre: 6. - Rekamer)
2011. jan. 29. 19:14

Nem lehet jó anya! Mert azt az időt, amit "a barátival" tölt, és mást sem csinál csak szív...

szóval azt az időt a gyerekével kellene tölteni! Nem beszélve arról, hogy a drogra költött pénzt is költhetné a gyerekére!!

Gusztustalan!

20 évesen én is minden partyn ott voltam,és ki is próbáltunk mindent, de tudtam, hogy hol a határ. Most családanya vagyok,és úgy is viselkedem. Néha bulizunk csak, és akkor sem nyúlunk ilyesmihez.

Az ilyen anya nem gondol arra, hogy mi lesz a gyerekével, ha mondjuk rossz cuccot nyel le vagy túllövi magát?? Önző, és gusztustalan dolog!

8. spinneli (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2011. jan. 29. 18:40
nem lehetetlen....intavénásan használja?
7. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Rekamer)
2011. jan. 29. 18:22
próbáltál már vele erről beszélgetni?
2011. jan. 29. 17:55
"civilben" jó anya, amikor hazamegy tanul a gyerekkel ha kell, és nem veszélyezteti... amikor szív, akkor egyedűl van, illetve a "barátival" :( Egyedül kevés vagyok, ez valóban így van. Nem akarom fenyegetni, és nem akarom a családsegítőt sem ráhívni. Mert azzal csak ártanék..... elég sajátos a helyzete... sajnos...
2011. jan. 29. 17:27

a gyámüggyel lehet zsarolni, de a leszokást neki kell akarni

ami a speed esetében hát haj-haj...

2011. jan. 29. 16:48
te egyedül nem tudsz segíteni neki, bárhogy is szeretnél. ha ő nem akar leszokni róla minden hiába
2011. jan. 29. 16:48

Egyedül mindenképp kevés vagy hozzá. Mennyi idős a gyereke? Az egy dolog, hogy el tudja tartani, de el is tudja látni? Rendesen ad neki enni, elviszi oviba, iskolába, tanul vele? Vannak-e otthon a gyerek szeme láttára partik, szívások, stb. Ha a felsoroltakból akár egy is igaz, akkor veszélyezteti a gyermekét. Nyilván a gyereknek legjobb az anyjával... de nem minden esetben. Van valaki, aki átmenetileg családba tudja fogadni a gyermeket? Ennek elég egyszerű a menete. Ha ebben tudok segíteni, akkor szólj, mi is most intézzük a papírokat. Igaz, más ok miatt, de ez lényegtelen.

Egyébként ha már a pszichikai függés meg van, onnantól kezdve beszélhetsz neki. Ez mozgatja a mindennapjait és addig, amíg nem történik valami drasztikus nem is fogja semmi kimozdítani az "állóvízből".

2011. jan. 29. 16:32

Igen, egyedül kevés lehetsz hozzá, hogy segíts. Nekem egy barátnőm egyszer hasonló cipőben járt, mint a Te barátnőd, vagyis nagy zűrben volt. Titkolt terhesség,a kilencedik hónapig. Még mindig futott velem, hasizmozott, hiába mondtam, hogy szerintem nem kéne, nem vagy Te terhes? Nem állapotos, mert ez nem a vállalt, akart állapot volt...neki ez teher volt, látszott...NEM. Mindig ez volt a válasz. Amikor feltétlenül nyilvánvaló lett számomra is az állapota, vagyis már látszott, ez nem egyszerű hízás,akkor névtelen bejelentéssel ráküldtem a védőnőt. Rájöttem, ha ezt nem teszem meg, nagyobb bajt is csinálhatott volna egyedülállóként, elkeseredettségében.

A baba épségben megszületett, és mivel gyorsan volt még idő pár orvosi pecsétre, gyest is kapott, nem lett gondozatlan terhesség. A kislányt egyedül neveli, de nagyon szereti, az apa anyagilag támogatja (családos ember...:/). Sohasem esett arról szó köztünk, miért jelentettem be... Ez tabu, de szerintem két rossz közül a kisebbet választottam.



Hogy passzol ez a történetedhez?

Le kell jönnie az anyagról Félreérthetően fogalmaztál: egy vagy két gyereke van? Mindegy is, mert anya. Ha drogozik, akkor nem alkalmas szülőnek. Ha jó szülő akar lenni, LE KELL ÁLLNI.

A helyedben bejelenteném a családsegítőnél.

Válaszd a kisebb rosszat..hogy megbántódik, de jobbat nem tudok. Egyedül kevés vagy, nem vagy szakember!


Kívánom a legjobbakat!

2011. jan. 29. 16:08
Drog! Emlékszem kislány koromban félve elsuttogott szót jelentett, mert az iskolában kitűnő felvilágosítást kaptunk róla, és idejekorán megtudtunk róla sok hasznos dolgot. Emlékszem dobogó szívvel fogadtam meg magamnak, hogy nem, nem soha! Szinte belém palántázták a drogtól való félelmet, és milyen jól tették!

Ugrás a teljes írásra: Drogos a barátnőm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook