Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Drasztikus Diéta fórum

Drasztikus Diéta (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. nov. 19. 12:10
Hogy lehet,hogy Holly 11.13-kor még írt ide a fórumba, 12 órakor meg már nem tagja a portálnak?
20. Holly
2008. nov. 19. 11:13

Hello csajok. El se hittem ma a mérleget:

78, 6 kiló :)

Tegnap ért véget a mensim, szerintem ma reggelre kiürült a visszatarott víz :)

OLYAN BOLDOG VAGYOK!!!!

19. ancy
2008. nov. 19. 08:21
Köszi,hogy válaszoltatok,nagyon jólesik.Csak úszni lehetne,de erre nincs lehetőségem.Az elhatározat megvan,és mostmár az akarat is.Remélem tényleg lesz látszatja. Sziasztok:)
18. valcsi (válaszként erre: 16. - Ancy)
2008. nov. 17. 22:57
Szia Ancy!Jó uton jársz, én is így kezdtem. Gyakorlatilag kenyeret, tésztát, krumplit, rizset és édességet nem ettem 3 és fél hónapig.az étkezések száma nálam kettő, ebéd és vacsi. Délelőtt sok gyógyteát iszok, és ha megéhezem akkor gyümit eszem.Hajrá, sok sikert!
17. Holly (válaszként erre: 16. - Ancy)
2008. nov. 17. 21:46

Szia Ancy,

ha már egy kicsit is egészségesebben étkezel biztosan látszani fog az eredmény.

Semmilyen mozgást nem tudsz végezni?

16. ancy
2008. nov. 17. 20:39
SZiasztok.Olyan jó olvasni titeket,és ez erőt ad.Nekem sajna 45 kg plusszom van.Ez idáig nem zavart,de most valahogy rájöttem fel szeretném nevelni a gyerekeimet.Tornázni sajnos nem tudok,most azt próbálom (2 hete) ,hogy nem eszek kenyeret,tésztát,és krumpli.Valahol azt hallottam, hogy ez is jó.Ja és 5-6 között vacsizunk.Ha válaszoltok megköszönöm.Holly neked egy nagy Gratula sziasztok.
15. Holly
2008. nov. 17. 19:44

Szia,

teljesen egyetértek veled. Az a lényeg, hogy mindenki megalálja, hogy neki melyik diéta működik. Én rendszeresen kapok kritikát emberektől, hogy melyik diéta miért nem jó, és mennyire egészségtelen, közben 20-40 kiló súlyfelesleggel rendekeznek... :(

Még nem hallottam igazán komoly tartós egészség károsodásról diáta miatt, ellenben az elhízással kapcsolatos rövid és hosszútávú problémákkal meg lehetne tölteni néhány oldalt...

14. valcsi
2008. nov. 17. 19:14
És még annyit szerettem volna, hogy énis drasztikus diétával fogytam le 10 kg-ot. Bár az utolsó két- három kilótól csak léböjt kúrával tudtam megszabadulni. Most kezdtem el tornázni, és próbálok egészségesebb ételeket fogyasztani.
13. valcsi
2008. nov. 17. 18:55
Gratulálok a fogyásodhoz, és nagyon csinos lettél. Biztos vagyok benne, hogy sikerül elérni célodat, mivel rátaláltál a megfelelő diétára.Szerintem is saját magunknak kell kitapasztalni, hogy mitől fogyunk, és ha közel kerültünk a célhoz akkor át lehet térni egy egészségesebb étrendre.Sok sikert!
2008. nov. 17. 18:26

én örülnék, ha így néznék ki.vagyis 1 éve én is kb. így néztem ki és tök jó volt. most meg...+ 8-9 kg

:-(

11. Holly
2008. nov. 17. 18:22

Sziasztok,

töltöttem fel ilyen volt ilyen lett képet, ha érdekel benneteket. Ez még persze nem a végleges állapot, még 10-15 kilót le kell adnom.

10. fdc262694a (válaszként erre: 1. - Holly)
2008. nov. 17. 17:53

szia

irigyellek és gratulálok. asszem én is kiprobálok valami drasztikus diétát.Nekem korábban is ez vált be, de sajna az elmúlt egy évben kissé elengedtem magam.

és mindenki saját maga tudja, hogy hogy tud fogyni és hogy mit akar.

a konkrét diétákat nem szeretem, mert utálom, ha megszabják,hogy mit ehetek, mit nem. pláne ha azt mondják, hogy nem ehetek sajtot, vagy gyümit, zöldséget. na meg azt is utálom, ha azt mondják, hogy húst egyek.

2008. nov. 17. 17:47

Azt elfelejtettem leírni hogy a drasztikus diéta ellenére semmi bajom nem volt tökéletes volt a vérképem és egészséges voltam ugyan úgy!

persze a vitamin elengedhetetlen...

8. Anyka (válaszként erre: 7. - Holly)
2008. nov. 17. 17:46

Szió!

Én egyet értek veled...Igazából aki nincsen ebbe benne az nem tudja!Ha fogyni akarsz ne egyél ennyi!Ne nassolj stb...

Én minden diétát nagyjából hülyeségnek tartok...Rengeteg embert láttam visszahízni 90napos után és egyéb ilyen nyalánságok után családomban is volt rá pl...Sajnos!

A súly megtartás kérdésében is egyetértek csak önkontról az egész amiből nekem mostanság igen kevés sajnos:(

3éve lefogytam 16kg-t kezdve a turbo d. amit elég hamar abba is hagytam mert nagyon rossz az a por már öklendeztem ha az eszembe jutott...

Így én is max 1x ettem 1 nap sokat ittam de az inni való is Update-s volt:)

Tornáztam...tartottam de ezt csak odafigyeléssel lehet!

Aztán tavaly volt 1 műtétem decemberben és nem tudtam 3hónapig edzeni!És jöttek csak jöttek a kilók a torna elmaradt aztán a tükörbe nézve mindig csak azt mondtam hogy még mindig jól nézel ki még így is...

Hihetetlen hogy az ember mennyire tudja álltatni magát:)))

Hát sajnos megint ott vagyok hogy visszajött 12kg a 16-ból:(

Újra el akarom kezdeni a fogyást de akarat erő híján vagyok sajnos:(

Tornázni már 2hete újra elkezdtem!de az evést nem tudom abbahagyni:)))

Olyan nehéz újra elkezdeni:(Pedig nagyon szeretnék ledobni 15kg-t:)

Én is érzem hogy sokkal kevesebbet birok és már nem vagyok olyan fitt mint ennek előtte!:(

Sokszor biztatásra vágyom de nehéz amikor itthon esznek a többiek!Nincs még elég akarat erőm de sajnos nem is tudom honnan merítsek azért is írtam Neked/Nektek...

2008. nov. 13. 08:46

Teljesen értem amit írtok, de sajnos tapasztaltból tudom, hogy másképp egyszereűen nem fogyok. Az pedig rosszabb, mint a fél év drasztikus diéta. A súly megtartás miatt nem aggódom. Egyszer már lefogytam 74-re, a diéta vége nagyon hasonló volt a mostanihoz, és meg is tartottam a súlyom egészen a terhességig. A 6 óra alvás is ok, előtte sem aludtam többet, amikor lefogytam, hanem miután ismét meghíztam váltam sokkal fáradékonyabbá.

Decemberben kapok edzőgépet, és mivel onnantól rendszeresen tudok tornázni, több energiát is fogok bevinni, tehát a diéta nem lesz ennyire drasztikus végig.

Nekem viszont siker élményt ad, hogy fogyok. Szerintem a vissza hízás egyébként nagyban önkontroll kérdése, mindegy milyen diétán voltál előtte. Láttam visszahízni embereket Atkins vagy 800 kcal diéta után, és látom a párom, aki az én módszeremhez hasonló módszerrel fogyott le 50 kilót (még mielőtt találkoztunk volna), egészséges mint a makk, és tartja a súlyát.

2008. nov. 13. 08:33

Persze a tejivás mellett odafigyelek az étkezésemre és minden nap tornázom minimum napi 20 percet és félórát hulahoppozom. Nekem nincs túl sok feleslegem, 53 kg vagyok, de 50 az ideális szerintem, de ezzel a 3 kg-val szenvedek már egy ideje. Viszont az alakom az már alakul, és az ugye köztudott, hogy az izom nehezebb, mint a zsír.


Remélem sikerül egy egészséges életmódot találnod és sikeresen le tudsz fogyni. Főleg, ha az a lelkesedés megmarad benned. Sok sikert.

5. a26b2a1b7e (válaszként erre: 1. - Holly)
2008. nov. 13. 08:31

A drasztikus fogyókúrák után általában még több kiló szokott feljönni, mint amennyivel az ember a fogyit indította. Előbb-utóbb nem fogod tovább bírni fizikailag ezt a durva fogyókúrát, és vissza fogsz térni a korábbi étkezési szokásaidhoz.

Az igaz, hogy szép eredményt értél el eddig, de szerintem talán éppen most lenne az ideje az életmódváltásnak. Most kellene szépen áttérned az egészséges, de normális mennyiségű étkezéshez. Olyanhoz, amit akkor is tudsz nagyjából tartani, amikor már meg leszel elégedve a súlyoddal, és ami hosszú távon mindenképpen a hasznodra válik.


Próbálj meg odafigyelni az ötszöri étkezésre. Reggel egyél gyümölcsöt, gabonaféléket (zabpehely, zabkorpa stb.) natúr joghurttal, vagy kefírrel, esetleg tojást, vagy sovány felvágottat (pl. csirkemellsonkát), túróval megkent teljes kiőrlésű, vagy rozs, vagy Wasa kenyérrel, sok zöldséggel (retek, paradicsom, uborka, paprika stb.), hogy a rostfogyasztásod is jobb legyen.


Uzsonnára egyél pár szem mogyorót, vagy néhány diót, és gyümölcsöt.


És ebédelj főtt ételt! Levest és főételt, ami legyen egészséges szintén. Sovány húsokat (csirke, pulyka, hal), gabonaféléket (rizs, hajdina, köles, árpa stb.), és sok zöldséget (brokkoli, karfiol, káposztafélék, tök, spenót stb.), főzelékféléket.


Ha desszertet akarsz enni, akkor csinálj gyümölcsrizst, vagy zabkását gyümölcsökkel, vagy vaníliával, fahéjjal megszórva, csinálj gyümölcsös túrókrémet házilag (sovány túró, gyümölcs, kefír, esetleg édesítésnek méz, vagy szőlőcukor), vagy próbálj ki testépítők által is használt proteinporokat (azok között is vannak zsírégetők).


Uzsonnára egyél körözöttet, túrót, szardíniát, heringet, lazacot, teljes kiőrlésű, rozs, vagy Wasa kenyérrel, zöldségekkel, vagy gyümölcsöt, esetleg proteinturmixot.


Délután kettő után már ne egyél szénhidrátot, csak sovány húsféléket, zöldségeket, túrót, kefírt, natúr joghurtot, vagy proteinturmixot.


Vacsorára kefírt, vagy zsírégető proteinturmixot egyél.


A napi 8 óra alvásra pedig szükség van! Főleg akkor, ha korábban ezt szoktad meg. A szervezeted az ellen is tiltakozni fog egy idő után, hogy ellopod tőle azt a megszokott napi +2 óra pihenést.


Emellett sétálj sokat (1-2 órát naponta), mert a séta zsírégető tevékenység, és jobb is, ha nem vagy folyton bezárva a "négy fal" közé. Tornázz, végezz súlyzós gyakorlatokat, mert jobb, ha a zsírszövetet izomszövetté dolgozod át, mert az izom nyugalmi állapotban is több kalóriát éget el, mint a zsír.


És semmiképpen ne egyél 1000 kcal-nál kevesebbet naponta!!!!! Persze, lehetőleg 2000 kcal-nál többet se... Valahol a kettő között legyél. Ha fogyni akarsz, akkor 1200-1500 kcal az jó, ha megtartani akarod a súlyodat, és nem visszahízni, akkor 1500-1800 kcal-t is megehetsz.


Ha pedig érdekelnek az egészséges diéták, akkor próbáld ki a Waith Watchers diétát, van is a Hoxán fórum, ahol erről érdeklődhetsz, és bárki szívesen segít, vagy ha akarod, küldhetek Neked anyagot erről a diétáról. Igaz, ezzel "csak" heti 0,5-1 kg megy le, de az tuti lemegy, és nem is jön vissza, ha tartod a diétát rendesen.


Mindenesetre arra próbálj meg ráébredni, hogy ez a drasztikus diéta amit csinálsz, csak rövidtávú megoldás lehet, de még annak is elég rossz, és hosszú távon káros az egészségedre. A hosszú táv alatt nem csak éveket értek, hanem néhány hónap alatt is elég nagy rombolást végezhetsz vele a szervezetedben. Most már nincs rajtad +30 kg, úgyhogy éppen ideje az egészségesebb ételek, és mennyiségek felé elindulnod.

Az a 8-10 kg felesleg szép lassan leolvad majd rólad, ha egészségesen kezdessz el étkezni, és rendszeresen mozogsz. És hidd el, hogy még ennél is több energiád lesz, ha a drasztikusról az egészségesre váltassz.


Már csak azért is vigyáznod kellene az egészségedre, mert van egy gyönyörű kislányod, akinek még sokáig szüksége lesz Rád!!!!

2008. nov. 13. 08:29

Szerintem idővel olyan diétát (nem is diétát, hanem életmódot) kell kialakítanod amit a hátralévő időben követni fogsz, hosszú távon, mert ha ez után a drasztikus táplálkozás után visszatérsz egy normális étkezésre, akkor megint csak hízni fogsz.

Szóval valami olyat találj ki magadnak amit hosszú távon, mondjuk még 20 évig tudsz folytatni, mert különben egy örök fogyókúra lesz az életed, így meg egy másfajta életmód szerint fogsz élni, ehhez kell az, hogy egészséges dolgokat vegyél magadnak, aminek kevés a szénhidrát tartalma viszont magas a zsírégető hatóanyag tartalma. A femina pont hu-n nagyon sok jó dolog van ezzel kapcsolatban.

Pl. nekem az vált be nagyon, hogy közvetlenül lefekvés előtt megiszom egy pohár tejet (nem kell, hogy zsírszegény legyen). A hatása az, hogy segíti a növekedési hormonok termelését, amik alvás közben termelődnek a legjobban. A növekedési hormon pedig a zsírlebontásban játszik nagyon nagy szerepet. Tehát alvás közben fogyaszt. Ehhez viszont kell a napi 7-8 óra alvás.

2008. nov. 13. 08:16

Hát a mozgást még nem viszem túlzásba...

Viszont karácsonyra kapunk edző gépet, akkortól jobban oda figyelek a fehérje bevitelre. Viszont eszek elég vitamint és ásványi anyagot. Az energiát pedig a zsírból nyerem. Tudom, hogy draszikus, és hogy később, a cél előtt kicsit majd lazítanom kell rajta, viszont ha nem így csinálom, nem fogyok. Hiába voltam nagyon alacsony szénhidráton, az anyag csere ellenállásom hatalmas, gondolom azért is, mert a terhesség előtti 74 kilós súlyt Atkinssel értem el, és a könyvben is benne van, minél többször kezded el, annál nehezebb lesz. A másik probléma, hogy spirálom van, ami hormonnal kombinált, ez még nehezebbé teszi a fogyást, mint terhesség előtt... Egyébként nem kibírhatatlan a diéta, szerintem kevésbé drasztikus, mint egyik-másik amit itt olvastam, pl citromlevet inni egész nap, vagy egy joghurt naponta két hétig. De mindenkinek magának kell szerintem megtalálni, hogy mi fér még bele a cél érdekében.

2. rohiani (válaszként erre: 1. - Holly)
2008. nov. 13. 08:09

Hát tényleg elég drasztikus a diétád.

Egy telejes kivizsgálás azért nem ártana. Most az elején még azért érzed magad tele energiával, mert az fogyás öröme adrenalinnal tölt el és ettől nem érzed a tényleges rombolást amit a testeddel művelsz.

Abban tényleg igazad van, hogy az sem egészséges, ha túl sok felesleget cipelsz magadon.

De ezt a napi egyszeri étkezést nem fogod sokáig bírni, főleg ha mozog is mellette.

2008. nov. 13. 07:51

Fogyok!

Elvileg az Atkins kategóriába tettem a fórumot, mert alapjaiban annak indult, amikor elkezdtem a fogyókúrát. A terhesség előtt 74 kiló voltam, a 7. hónapban, amikor császároztak, 114 a szteroidoknak meg a hormonoknak köszönhetően, amit végig kaptam.

114-ről atkinssel lefogytam 96-94ig egy év alatt, de utána kínkeservesen lassú volt, ezért folyton feladtam egy két hónap után,ekkor a súlyom 88-91 között ingadozott, egyszer lement 82,5-re de utána mentünk nyaralni... Most októberben értem el azt az állapotot, hogy ez így nem mehet tovább, ismét 90,5 voltam... Elkeserítő volt látni milyen gyorsan hízok vissza, ha nem figyelem mit és mikor eszek.

Aztán kikísérleteztem a saját diétámat.

Megfigyeltem, ha ugyanazt a kaját eszem, de első nap reggelire és ebédre, másnap ebédre és vacsira, akkor az első nap fogyok, a második nap nem. Ezt többször is kipróbáltam, úgy egy hétig, és teljesen biztos voltam benne, hogy nálam ez így működik. Szóval, meghoztam az első aranyszabályt: nincs kaja 4 óra után.

Mivel egyre kevésbé kívántam a kaját, úgy kb másfél hét után este 6-kor jutott eszembe, hogy nem ebédeltem. Viszont nem akartam megszegni a saját szabályomat, tehát nem ettem. És ez volt az indulás a lejtőn. Másnap reggeliztem 10:30 körül, és utána nem ettem, mert nem voltam éhes.

Mondhatni alig eszem, a reggelim kb. 2-3 virsli és 2 tojás, persze nem mindig ez, de hasonló mennyiség, minőség. Ez megy mostmár kb. 2 hete. 3,5 hét alatt 90,5-ről lement a súlyom 81,8-ra. Ez a ma reggeli mérés. Átlagosan napi 200-600 gram megy le. Minden nap. És hatalmas kitartást ad nekem. Látom, hogy fogyok, és ezért nem adom fel. Amikor azt láttam, hogy stagnál, akkor sokkal könyebben feladtam, mert csalódott voltam. Most van kitartásom, van energiám, tegnap már volt annyi fölös is, hogy elkezdtem tornázni. Napi 6 óránál nem tudok többet aludni, szemben a korábbi 8 órával. Mégis kipihent vagyok, tele energiával. 3 hete folyamatosan sötét lilát pisileg a nap bármely szakában (Két plusszos a ketostix teszt csíkom). És csak fogyok és fogyok.

Ez a legjobb súlyom az elmúlt két évben, mióta szültem. Talán nem tűnik egészszégesnek, és biztosan nem lehet évegig csinálni, de 100% hogy egészségesebb ezt csinálni fél évig, mint +30 kilót cipelni még 3 évig. Most már csak 7 kiló választ el a szülés előtti súlyomtól, de szeretnék még egy további kb. 8-10 kilót fogyni, miután az elértem.

Ha valakinek bíztatás kell, csak írjon nyugodtan.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook