Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek lesz drasztikus lakásár esés a jövőben? fórum

Szerintetek lesz drasztikus lakásár esés a jövőben? (beszélgetős fórum)


17. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 20:04
Ilyen infláció mellett biztosan nem lesz. Márpedig nem úgy tűnik, mintha a kormány ezt kézben tudná tartani.
2022. okt. 4. 19:07
Az árak eddig emelkedtek, méghozzá gyors ütemben. A drágulás üteme lassul, majd megáll. Lakásár esés 1-2-3 év múlva? Kicsi talán igen, de drasztikus szerintem nem lesz.
15. dad1f54482 (válaszként erre: 13. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 4. 12:10
Biztos azért, mert hogy is írtad.. "anyámasszony katonája" vagyok :DDD
14. dad1f54482 (válaszként erre: 12. - Borian)
2022. okt. 4. 12:05

Igen. Az áresés nem gyakori, csak ha nagy gáz van.


Találtam az elmúlt 20 évről magyarországi statisztikát. Olyan nagy gáz itt nem volt:


[link]


Reméljük nem is lesz!

13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - Dad1f54482)
2022. okt. 4. 12:01

Na, most teljesen beigazolódott amit eddig is tudtam.

Te meg én, teljesen más szemüvegen át látjuk ezt a világot.


De nem akarom bővebben kifejteni, pont ugyanannyira látunk egy valós helyzetet másként mint az erkölcs terén.

12. Borian (válaszként erre: 11. - Dad1f54482)
2022. okt. 4. 12:00

nemzetközi persze, de kétjegyű az az infláció is, amit a kormány elismer


Mao mindig is inflációra hajlamos gazdasággal rendelkezett, normális esetben (OK, ha közvetlen szomszádban atomerőmű épül az azért más) nem nagyon szokott áresés történni legfeljebb "úgy marad" az ár és a világ elmegy mellette

11. dad1f54482 (válaszként erre: 10. - Borian)
2022. okt. 4. 11:57

Rengeteg példa van esésre. Komplett régiók esetén például amikor bedőlt egy iparág stb. Nemzetközi még több van. Ez az ingatlanpiaci buborék.

De sok kicsi helyi példák is vannak. Pl egy zajos autópálya épül valahol, ami addig a zöldövezet volt, akkor az ottani ingatlanok értéke csökken.

10. Borian (válaszként erre: 8. - Dad1f54482)
2022. okt. 4. 11:49

az inflációt csak a recesszió tudja megfékezni

ezért vagy z, vagy az, leginkább mindkettő


de ettől még áresés nem lesz, mikor volt erre példa?

2022. okt. 4. 11:48
Sose hidd!
8. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 11:47

Szerintem nagyon nehéz megmondani.


Ha a "várható" recessziót nézzük, akkor simán benne van. Ugye, ha érdemi munkanélküliség jön, akkor nem lesznek vevők. Ha nincsenek vevők esik az ár. Ez egy pesszimista megközelítés, de könnyen valós lehet.


Másik oldalról brutál nagy az infláció. Ha csak ezt nézzük, akkor még nőni is fog ár. Akár érdemeben is.


Tehát bármi lehet.:)


Én optimista vagyok természetemből adódóan, ezért nem számolok nagy recesszióval és az infláció is mérséklődik reményeim szerint. Úgy gondolom valszeg nagy ármozgás nem lesz az ingatlanpiacon (+-10-15%), de majd kiderül. Én is kíváncsian várom.


Ami a valószínű (és már jelen is van), hogy a nagy alapterületű házak/lakások ára csökkenni fog. A kisebbeké pedig nőni.

7. Borian (válaszként erre: 4. - Borian)
2022. okt. 4. 11:37

a korszerű laásoké meg érelemszerűen nőni fog


már miért is esne általában az ingatlanár? a költségek nőnek, fizetőképes kereslet nem, de külföldiek, befektetők mindig lesznek

2022. okt. 4. 11:37
Nem hiszem. Legalábbis amennyit írtál biztos nem.
5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 11:36
Szerintem nem lesznek olcsóbbak.Amit nyernél a vételáron, és ha az igényeidre alakítod ki,akkor az elegendő lesz a kivitelezésre?Szerinted?
4. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 11:35
mivel közben vágtat az infláció, az árak nem fognak lejjebb menni, csak kevésbé nőni, mint a korszerűbb lakásoké
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 11:28
A régebbi építésű, nagyobb alapterületű, kevésbé energia takarékos házaknál elképzelhető. Ha 40 % nem is, de a 30 körül meglehet.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 11:20
Biztos lesznek olyanok, akik nem tudják fenntartani, ezért eladásra kényszerülnek, és mivel nem lesz idejük évekig várni az eladással, ezért olcsóbban is eladják, de a 40 % azért eléggé elrugaszkodott lenne...
2022. okt. 4. 11:14

Tudom senkinek sincs kristálygömbje melyből ki lehetne olvasni a jövőt, de szerintetek el képzelhető, hogy 1-2-3 év múlva drasztikus ( 20-30-40%) esés lesz tapasztalható a lakáspiacon?

Esetleg ennél csak magasabbak lesznek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook