Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Siklósi György fórum

Dr Siklósi György (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
315. Orsi86
2011. márc. 11. 16:18

Sziasztok!


Gera, hogy vagytok?:) Lassan kezded a 3 trimesztert, van már valami nehézség?

Én nagyon jól vagyok, a pocakom nem olyan nagy még,hogy bármiben is hátráltasson és energiával is tele vagyok.

A kicsi fiam már olyanokat rúg,hogy hullámzik a hasam tőle:)


A napokban olvastam a dianatal szülészeti gélről, te hallottál már róla?

Én eddig csak jókat hallottam, 2 hét múlva megkérdezem a dokimat is ,hogy szerinte is hatásos e.

314. gera175 (válaszként erre: 313. - Pille72)
2011. febr. 15. 18:10

Szia Pille!

Nem hiszem, hogy követ kéne dobni itt bárkire is bármi miatt. Azt, hogy min mentünk keresztül, azt én tudom nagyon jól, és hidd el, borzalmas időszak van mögöttünk. Azt, hogy én miért nem mentem vissza mikor pozitív lett a tesztem, az csak az én dolgom, közel nem a sikerdíjról van szó, hidd el, az első 2 hónapomban már ott hagytam ezt az összeget a saját dokimnál sima UH vizsgálatokért. Épp azért, mert mindent megért nekem az, hogy nyugodt legyek a fejlődő és növekvő kis életért ami elindult bennem. Ő akkor jött nekünk, amikor már meddőségi központba volt időpontunk, és igazán már magam sem akartam a további megpróbáltatásokat. Ki az, aki megvonhatja tőlem a szabad orvosválasztást, és azt, hogy lehessen annyi elvárásom, hogy végig egy orvos kezeljen a terhességem alatt. Nekem 15 éve ugyanaz volt a nőgyógyászom amíg Pestre nem költöztem, szóval nem hinném, hogy én vagyok hálátlan. Mindig magánrendelésekre jártam, summás összegeket otthagyva, de tudtam meg kell fizetnem azt, hogy ha kell nem zsúfolt SZTK-s rendelőkben várom ki a soromat akár egy ultrahangra is.

Sajnálom, ha ez belőled ellenérzést, vagy felháborodást vált ki.

313. pille72
2011. febr. 15. 15:01

Szia Gera!3 napja nem tudom eldönteni,hogy magadat dudlizod vagy minket.Rájöttem,hogy mindkettő igaz.

Kb. 1 évvel ezelőtt azt írtad ezen a fórumon,hogy minden pénzt megadnál azért,hogy gyereked lehessen. Még emlékszem rá,hogy a pároddal is komoly gondjaid voltak a gyerekprobléma miatt.Ebben a helyzetben kerested fel a Profot ő azt mondta vállalja a problémád megoldását és ha a gyerek megmozdul a hasadban (csakis akkor)akkor kéri a sikerdíjat.Te ezzel egyetértettél, a kezelésére megoldódott a problémád.Ő betartotta az igéretét Te pedig nem,ez nem korrekt.Meg akarod úszni a sikerdíjat. A többi csak kifogás. Lildike és Orsi is jelentkeztek a terhességgel, igaz őket nem kötelezte semmilyen igéret, végülis 4-5 vizitdíjat megér egy gyerek?!

Én még emlékszem azokra az évekre, amikor nem sikerült kiviselnem a terhességeimet, az álmatlan éjszakákra... stb. Soha nem fogom elfelejteni, mit köszönhetek neki. Te is jobban tennéd, ha végig gondolnád a dolgot. Együtt fogsz élni azzal a gondolattal, hogy a gyermeked anyja már terhesség alatt is inkorrekt volt? Még nem késő lépned.

Ha Téged ez nem zavar, az a Te bajod, de megsúgom meg fogod bánni.

Sok boldogságot kívánok!

312. gera175 (válaszként erre: 311. - Pille72)
2011. febr. 12. 10:38

Szia Pille!

Igen, velem is megbeszélte a sikerdíjat, de én utoljára akkor jártam nála, mikor rendeződött a hormonszintem. A további tablettákat már a körzeti nődokimmal írattam fel. Amikor megtudtam, hogy babát várok, nem a Prodhoz mentem vissza, hanem hanem a saját választott orvosomhoz. Picit lelkifurdalásom is volt és van emiatt. Viszont számomra fontos volt az, hogy kezdettől egy orvos gondozzon. Nehezményeztem azt, hogy ő mondta, hogy nem csinálja végig a terhességet, meg nincs nála UH. gép. Nekem pedig mivel kötött munkám van, tudtam, hogy nem fogom tudni már azt csinálni, hogy vissza járjak hozzá vérvételre a teszt után, UH sehol. Ha jól tudom 20 hetesen ad át majd másik dokinak.

Ha engem kérdezel, akkor a sikerdíj mellé nem érezném azt, hogy még ajándék is kellene, de ez a te döntésed.

Szívesen látunk itt téged a fórumon, mert hát elég kevesen, pontosabban 3-an maradtunk, veled együtt négyen lennénk.

311. pille72
2011. febr. 11. 12:03
Sziasztok lányok!Kezdettől olvasom írásaitokat,mert én is hasonló cipőben járok,bár eddig nem jelentkeztem.Én 4 vetélés után tartok a 16.héten és én is Siklósi Prof.kezelése mellett tartok itt.Elsősorban hozzád fordulok Gera,mert közeledik a babám megmozdulása amikorra a sikerdíjat megbeszéltük,mint Te is.Mivel Te már előrébb jársz,mint én szeretném megkérdezni Tőled ,hogy adtad át az összeget,adtál-e mellé valamilyen kedves szívhez szóló ajándékot,mert én az utóbbin töröm a fejemet,de egyenlőre nincs igazán jó ötletem.nagyon várom válaszodat,mert sürget az idő.Előre is köszi!
310. Orsi86 (válaszként erre: 309. - Lildike)
2011. febr. 9. 21:43

Szia!!!:)


Nagyon örülök,hogy írtál! Gyönyörű a kicsi Barnus!:) Olyan jó nézegetni kicsi babákat és közben azon gondolkozni,hogy nekünk is lesz hamarosa!;)

Huh, akkor nincs könnyű dolgod...:( Remélem elmúlik szegénykének a pocak fájása. Csodálatos érzés lehet azért ezek ellenére is,hogy már veletek van. Szerintem én sem bírnám sírni hagyni.


Ha lesz majd időd (energiád) akkor gyere még:)

Addig is vigyázzatok magatokra!

309. Lildike
2011. febr. 9. 19:14

Halihó lányok!


Végre van egy pici időm írni,ugyanis az én kicsi fiam nem az a baba aki eszik alszik,ő eszik ,sokat fent van,sírogat és néha alszik!Szegénykém ráadásul hasfájós is pedig mindent kipóbáltunk már amit lehetett,de sajna nem vált be semmi,állítólag majd három hónapos kórára elmúlik,na köszi,addig másfél óra alvásnál nagyon nincsen több.Most is evés után vagyunk már egy órája és itt sír és nyöszög mellettem.A héten pénteken lesz 4 hetes,nagyon megy az idő,bár amióta itthon vagyunk nagyon zombi vagyok,összefojnak a napok,mert nálunk még semmi rendszer nincsen alvás terén,ahogy épp a kisfőnök gondolja!Viszont annyit változott a négy hét alatt,annyira kiismertem már,tudom ,hogy mikor miért sír,mikor éhes(mondjuk mindig enne,már majd egy kilót hízott ahoz képest amennyivel hazajöttünk),mikor fáj a pocak vagy csak kézben szeretne lenni,amit bevallok töredelmesen nem tudok megállni,hogy ne babusgassam ha csak tehetem,akármilyen fáradt vagyok nem tudom sírni hagyni.Biztos megbánom,mert elfogom kényeztetni,de nem tudok egyszerűen betelni vele és még mindig hihetetlen számomra,hogy ő itt van velünk!Nemsokára ti is megtapasztaljátok ezt a fantasztikus érzést!

Én a femibiont szedtem végig é még most is szedem minden másnap,az oké,hogy nekem nagy babám lett,de körülöttem nagyon sokan végig szedték és van,hogy a három kilót sem érte el a babájuk,úgyhogy annyira nem mérvadó szerintem.

Küldök privit mindkettőtöknek!

308. Orsi86 (válaszként erre: 307. - Gera175)
2011. febr. 9. 10:03

Igen, én sem tudom,hogy mit szedjek és mennyit. Femibionról elevitre váltottam és van,hogy kihagyok 1-1 napot. Az a baj,hogy senki nem tudja hol a határ az egészséges és a túl nagy baba között.

A Noel nagyon szép név!:) Nekünk már biztos,hogy Deniz lesz, ami tengert jelent.

307. gera175 (válaszként erre: 306. - Orsi86)
2011. febr. 9. 09:34

Szia Orsi!

Noel név a befutó jelenleg nálunk. Cetebe tablettát kezdtem el szedni, no meg gondban vagyok a Fenibionnal is,mert miondenki mást mond. Mivel nem tudtam eldönteni mit tegyek, így heti 2 alkalommal veszek be. Legyen egészséges a baba, de nem hiszem,l hogy jót tenne, ha 4 kg-os lenne.

Nektek van már nevetek?

306. Orsi86 (válaszként erre: 305. - Gera175)
2011. febr. 9. 09:07

Szia!


Örülök,hogy minden rendben!:) Van már neve a pocaklakótoknak?

Az nem jó,hogy cukros lettél:( Remélem egy kis diátával kordában tartható lesz.

Lildikére én is sokszor gondolok,hogy mi lehet velük. Biztosan lefoglalja az anyaság:)

Én eddig 1 kilót híztam, mert nem volt étvágyam. Remélem nem fogok hírtelen 20 kilót felszaladni. Persze, tudom,hogy nem ez a lényeg és nem is figyelek különösebben az ételekre. Kivéve arra,hogy változatosan egyek. Vitaminokat szedsz?

305. gera175 (válaszként erre: 304. - Orsi86)
2011. febr. 9. 07:56

Szia Orsi!

Nagyon jó, hogy jól éreztétek magatokat, biztosan a kis Picúrnak is jót tett a környezetváltozás. Ó Istenkém, nem is Picúr... mi 20 hetesen voltunk 25 cm-esek. Úgy telik az idő... észre sem fogjuk venni, és már mehetünk szülni.

Mi is nagyon előrehaladott állapotban vagyunk, szinte meg van már mindenünk, hétvégén hozzuk haza a bababútort. Picit tartottam ettől a nagy előkészülettől, de már úgy vagyok vele, hogy így most már teljesen közénk tartozik, csak még várni kell egy pioit az érkezésére. Vajon Lildikéjék hogy lehetnek? Biztos nagyon élvezi az anyaszerepet.

Ja, és gratula a jó AFP-hez. Azért jó, hogy elmentél. Én pedig úgy néz ki, hogy terhességi cukorbetegséget kaptam, de majd 16-án kiderül mit mond rá az orvosom.

Méred magad hetente, hogy mennyit hízol? Elvileg 30-50 dkg teljesen normális. Nekem volt 35,40, móúlt héten csak 15dkg. De azért titkon örülök, hogy nincs evési rohamom. Jó lenne ha így maradna.

304. Orsi86
2011. febr. 8. 15:20

Szia Gera!


Hazajöttünk és minden rendben volt. Rengeteg dolgot vásároltunk, ruhákat már nem is kell venni. Már kezdem érezni a kicsi fiam mocorgásást. :)

Ma voltunk AFP eredményért ami tökéletes lett és 18 hetes genetikai UH-n ahol szintén minden ok.

A doki szerint 18+3 és kb 25cm!:) Nagyon jó volt látni ahogy mocorg.

Ti hogy vagytok?

303. Orsi86 (válaszként erre: 301. - Gera175)
2011. jan. 25. 12:16

Szia Gera!


Nagyon szépen köszönöm!

Ti is vigyázzatok itthon magatokra, lassan jön az influenza szezon.


Puszi

302. Orsi86 (válaszként erre: 300. - Kálmán zsófia)
2011. jan. 25. 12:15
Butaságokon nem szoktam gondolkozni:)
301. gera175 (válaszként erre: 299. - Orsi86)
2011. jan. 25. 11:27

Szia Orsi!

Jó utat nektek, és vigyázz magatokra.

2011. jan. 25. 11:23

Szia Orsi!

Még mindíg bízom Siklósi professzorba,hiszen hozzájárok. Ez nem a bizalomról szól, csupán vélemény nyilvánítás, amit látom egyre nehezebben fogadtok el. De ha ilyen indulatokat váltottam ki belőletek, akkor csak gondolkoztatok a dolgon!?

299. Orsi86 (válaszként erre: 296. - Kálmán zsófia)
2011. jan. 25. 10:50

Szia!

Te 7 évig bíztál a doktor úrban. Nem értem,hogy akkor most miért nem teszed ezt. Ő elengedett a csládhoz mivel nem Afrikába megyek. 1,5 óra repülővel és ott egésznap pihenhetek. Egyedül a repülőtér az ami problémás szerintem a sok ember miatt, na de tömeg mindenhol van. Amikor az SZTK-ba kell 1,5-2 órát sorban állnom vérvételre a beteg emberek között, szerintem az sokkal veszélyesebb.

Semmi gond én nem haragszom. Szerintem zárjuk le itt a témát. Megyek csomagolni.

2011. jan. 25. 09:09

Szia Gera!

Nem akarom ezt a témát rétestésztaként húzni. Van egy véleményem, én sem a négy fal között ültem 9 hónapig, de talán sokkal óvatosabb voltam. Talán bátortalanabb? Hangsúlyozom ez az ÉN véleményem, nem jelenti azt, hogy a tiétek rossz számotokra. NEM kell megfogadni az enyémet. Egyébként nálam is elszakadt a cérna, én sem bírtam a végletekig, de szerencsére van egy stabil házasságom, egy szuper férjem aki mindenen átsegített. Tudom, hogy Neked ez sokkal nehezebben ment. Mindenkinek megvan a maga problémája, de talán a véleményemet még kifejthetem témától és vérmérséklettől függően.

297. gera175 (válaszként erre: 296. - Kálmán zsófia)
2011. jan. 25. 08:16

Szia Zsófi!

Köszönjük a "kedves" szavakat, de azt hiszem tudja mivel tesz jót és kevésbbé jót magának és a babájának. Valóban sokat küzdöttünk érte, örülj neki, hogy te 7 év alatt nem golyóztál be, és nem tünt úgy, hogy még a házasságod is rámehet... Mindenki máshogyan dolgozza fel. És igen, egy darabig tartja magát az ember, de nem a végletekig. Mi itt egybásba próbáltunk lelket önteni, ami így ismeretlenül is nagyon sokat segített. És ez nem hiszti volt. Hiszti akkor lett volna, ha 2 hónap próbálkozás után 19 évesen vergődtünk volna. Féltjük és óvjuk a babákat ahogyan csak tőlünk telik, de a négy fal közé nem zárkózhatunk be.

2011. jan. 24. 19:22

Szia Orsi!

A véleményemet változatlanul fenntartom. Ha végig olvastad, láthattad, hogy a végén elnézést kértem a szavaimért. Gondold végig, hogy 7 éven keresztül, hiába vártam a gyermekre. Ennyi idő távlatából, úgy gondolom, pár hónapos várakozás után sok felesleges pánik, vagy ahogy én fogalmaztam hiszti volt bennetek. Ilyen pánikkal én 7 év alatt teljesen tönkre mentem volna. Remélem megérted kirohanásom okát.

Ha téged ennyire megbántottalak bocsánat.

295. Orsi86
2011. jan. 24. 18:16

Szia Zsófi!


Azzal semmi baj, ha valaki a véleményét írja le, hiszen azért vagyunk itt. A hangnemmel volt a gond. A tisztelet oda-vissza működik, amit adsz azt kapsz!

Hisztinek nevezted az eddigi beszélgetéseinket, ami nekünk fontod volt és sok erőt adott. Illetve kioktató hangnemben felelőtlen neveztél. Szerintem ez nem egy kedves,óvó figyelmeztetés volt, sokkal inkább éreztem támadásnak.


Neked is sok örömöt kívánok a gyerekedhez!

2011. jan. 24. 18:02

Szia!

Hidd el törődöm a saját dolgommal, de most én is kikérem magamnak a hangnemet. Ha fórumozol fogadd el mások véleményét. Nem a személyed ellen irányult amit írtam, de én biztos másképp fogtam fel a dolgokat. Sok boldogságot és egészséges gyermeket.

293. Orsi86 (válaszként erre: 292. - Kálmán zsófia)
2011. jan. 24. 15:34

Szia!


Hidd el én is tudom értékelni,hogy babát várok.

Szerintem én egy "kicsit" jobban ismerem nálad Törökországot mivel a férjem Török. Vagyis a kis pocaklakó is félig az, ezért amikor kibújik is sokat fogunk utazgatni! Anyósomékhoz megyünk nem pedig nyaralni! Ez egy sima család látogatás, valaki Szegedre megy én egy kicsit messzebb! Elötte körbejártam minden szemszögből és nem hiszem,hogy veszélyesebb, mintha egy hipermarketbe mennék vásárólni. Az orvosom már az első 12 hétben is engedélyezte a repülést, de én inkább vártam a második trimeszterig.

Szerintem törődj a saját dolgoddal és ne beszélj ismeretlenül ilyen hangnemben velem!

2011. jan. 24. 15:20

Sziasztok!

Igaz nagyon régen írtam, de figyelemmel kísértelek benneteket. Mindenkinek gratulálok a babájához. De megdöbbentem, amennyi lelkizést, hisztit olvastam, hogy nem lehet babátok, most minden ok. erre irány Törökország? Pont Törökország, ami még nem terhesen se túl bizalomgerjesztő. Tudom mit beszélek nyáron voltam. Igaz nekem 7 évembe telt amig terhes lettem,de eszembe se jutott repülőre ülni, illetve a megszokott orvostól és kórháztól távol kerülni. Lányok! Itt a boldogság a hasatokban! Nem vagytok egy kicsit felelőtlenek?

Bocsánat az éles szavakért, de túl sok mindenen mentem keresztül ahhoz, hogy értékeljem ha végre valaki terhes lesz.

291. Orsi86
2011. jan. 24. 08:41

Szia Gera!


Köszönöm szépen:) Nagyon jó érzés,hogy már szemmel látható, hogy babát várok.


Ha jól számolom te most pont félidőben vagy.(20.héten) Biztosan szép nagy pocid van már. :)


Ja, és köszönöm,hogy szóltál ,hogy az AFP kötelező, megyek is holnap vérvételre nehogy e miatt ne kapjak majd valami támogatást.


Picit félek, mert szerdán utazunk Törökországba. Remélem a reptéren nem kapok el semmi betegséget. Szerintem vezsek maszkot. Legalább azt hiszik,hogy én vagyok beteg és nem jönnek a közelembe. :)


Ti is nagyon vigyázzatok magatokra!

290. gera175
2011. jan. 24. 07:45

Szia Orsi!

Szépen gömbölyödik a pocakod, és nagyon édes a kis babszi!!!

Vigyázz magatokra!

289. Orsi86 (válaszként erre: 288. - Gera175)
2011. jan. 19. 10:28

Én se vagyok babonás. Nem ezen múlik.


Gratulálok!:)

288. gera175 (válaszként erre: 287. - Orsi86)
2011. jan. 19. 10:25

Mi is kinéztük már a bababútort, de még nem vesszük meg. Én sem adok ilyen babonákra, hogy nem szabadna vásárolni.... sajnos, ha valami baj történik, szerintem senkit nem a megvásárolt holmik vételára kárpótolna.

Megérkezett az eredményem, makk egészségesek vagyunk: a down-kór esélye 1:2millióhóz, az idegcső rendellenességnek pedig 1:5millióhoz. remélem több ilyen idegtépő vizsgálat nem lesz már.

287. Orsi86 (válaszként erre: 286. - Gera175)
2011. jan. 19. 08:54

Köszi, majd utánna nézek,hogy így is jogosult vagyok e a juttatásokra, ha nem megyek afp-re.


Védőnőnél már voltam, de csak egyszer. Legközelebb majd februárban kell mennem. Nagyon kedves, segítőkész volt.


Képzeld még semmi ruha, cumit nem vettünk a babának viszont bababútor már van:) 2hete találtam rá egy gyönyörű fehér brendonos bútorcsaládra.(alakítható ágy, szekrény és pelenkázó) A bolti ár töredékéért tudtuk megvenni és gyönyörű állapotban van. :) Tudom,hogy még korai de megkellett vennem!:)

286. gera175 (válaszként erre: 285. - Orsi86)
2011. jan. 19. 08:21

Szia Orsi!

Igen, voltam minden vizsgálaton. A 18.hetes UH van még, meg a 24.hetes terheléses cukor vizsgálat. Azután már csak UH-ok.

Az igazság az, hogy én még most is nehezen hiszem el, hogy ő a pocakomban van, pedig hát látható jelei is vannak. Nagyon sokat gondolok én is rá, és már nagyon szeretném ha közöttünk lenne, és babusgathatnám, és gondoskodhatnék róla. Már elkezdtünk neki vásárolni is, csak a babaszobát és a babakocsit hagyjuk kb. a 8.hónapra.

Én is kérdeztem a doktornőmet, hogy melyik vizsgálat biztosabb, erre ő azt mondta, hogy nézet és vallás kérdése, mert van olyan aki betegen is ragaszkodik a babájához, és nem érdekli a vizsgálatok eredménye, persze ők ezt elfogadják. Azért menj el szerintem, nehogy a védőnő hiányolja a vizsgálat meglétét, és valamiféle juttatást ne kapjatok meg szülés után. Tényleg, voltál már védőnőnél? Bár, rajtam kívül szerintem mindenki volt már:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook