Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzásról leszokni? fórum

Dohányzásról leszokni? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. jan. 5. 17:58

Ma epp errol volt szo a radioban. Aztan az egyik hallgato irta hogy ő a napokban vesztette el a férjét a cigaretta miatt. Ez volt a zaróakkordja a musornak.

Elkeserito egyebkent hogy itt tartunk, mindenféle leszoktato program van, ital meg egyebek, csak epp cigaretta nincs. Pedig a szövődményeibe biztos sokan meghalnak. Érelzarodas meg hasonló problémak miatt.. :(

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Fauna10)
2021. jan. 5. 17:52

Nem csinálok vizsgálatot.

Nem is kísérletezek többet,van 3 egészséges gyerekem.

Közös gyerekünk nincs a párommal de nem is lesz.

Valószinüleg genetikai probléma van,az orvos azt mondta hogy ezek az úgynevezett kémiai terhességek azért fejeződnek be így mert beteg lenne a magzat.

Akit elvesztettem baba is nagyon beteg volt.

A párom családjába volt több genetikai megbetegedés.

Nem is vagyok már fiatal,fel kell nevelnem a lányaimat.

Nem kísértem a sorsot.

39. Guruljka (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 5. 17:16

Nagyon sajnálom!

Lehet, ez az időszak moszt nem kedvez a leszokásnak, ha ez nálad stresszt okoz.

Carr könyvét olvastad már? Sokat segíthet, és ingyen letölthető. Ha nem ismered, szívesen elküldöm a linkjét.

38. Fauna10 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 5. 16:51
Kivizsgáltatod magad? Hogy mi lehetett a probléma? Őszinte részvétem, együtt érzek veled 😔
2021. jan. 5. 15:26
Őszintén sajnálom 😢
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2021. jan. 5. 14:18
Köszönöm szépen😢
35. andi6020 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 5. 13:19
Sajnálom :(
2021. jan. 5. 13:13

Újra dohányzom.

Megint elvesztettem a babát! 😔

2021. jan. 5. 12:42
Szerintem 1-2 cigitől senkinek semmi baja nem lesz. Ha így nézed, lesz olyan nap, hogy 0 aztan talán megint egy aztán 3 nap 0 aztán megint 1-2 és így tovább. A stresszelés sokkal károsabb.
32. Fauna10 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 08:39
Nekem az elektromos cigi sokat segített. A gyümölcsösökkel próbálkoztam, de azok nagyon rosszak voltak, pár hétig elszippogattam őket azért, hogy elfogyjon, meg mert picivel jobb volt mint a semmi... Aztán kipróbáltam a sima dohány ízűt. Na az mindennél rosszabb volt. 🤢 úgyhogy egyszercsak inkább hozzá sem nyúltam. Rendes cigi meg már akkor hetek óta nem volt otthon, és nem indultam el csak azért dohányboltba (ami jól ki is esett, messze volt, és másik irányban, amerre járni szoktam) hogy vegyek. Neked sok sikert kívánok, mert tudok hogy nagyon nehéz, sokan nem törődnek vele, te legalább felismered, és tenni szeretnél ellene. Meg tudod csinálni! 🤞 Hajrá!
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 30. 11:45

Szard már le!

Szívd el azt a napi 4 szálat, de ne stresszelj!

A stressz a legnagyobb gyilkos!

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Tru911)
2020. dec. 30. 11:42

És ezt hárman likeolják hogy nyomjam a gyerekem szájába a cigarettát!

Nem akarok kérkedni,mert az itt lévők számára felesleges,mint irtam 3 egészséges,köztük egy kitünő tanuló lányom van,a legkisebb súlyú 3570 gramm volt.

Mindent a cigire fognak.

Köszönöm a segitő válaszokat,tegnap dutántól egyet sem szívtam,és ami volt kidobtam!

Ez egy egymást segitő oldal,de itt legtöbben csak egymást savazzák,segitség helyett.

Azért fordultam ide mert szenvedek egy kàros szenvedélytől,amit azt hittem mások tippjei segitségével esetleg könnyebben lerakom.

Itt csak jobban felidegesitenek!

Teljes mértékig igaz hogy káros mikor nem várandos valaki akkor is.

29. tru911
2020. dec. 30. 05:52

A nikotintapasz sokat segít... Inkább az mint a cigi....

Amúgy te nem akarsz leszokni.... Csak azt várod hogy itt az áldásukat adják vadidegenek hogy nyugodtan cigizz nem lesz semmi baj.... Azt csinálsz amit akarsz a te gyerekeid. De próba képpen a legkisebb gyereked szájába nyomd a cigit meggyújtva mondd meg neki hogy szívja be jó mélyre.... Ezt csinálod a babáddal is... A te döntésed ne akard másra hárítani a felelősséget

28. 9a23640872 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 23:55
Akkor nem értem hogy hogy jut eszedbe még a dohányzás?! Egy gyermeket elvesztettél. Tegyél arról hogy többet ne fordulhasson elő! Én kívánom hogy sikerrel járj, büszke leszel magadra!
27. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 13:55

"Aki tud valami nagyon jó ötletet,a sárga földig lehordás nélkül írja meg."


Egyetlen egy megoldás van: nem rágyújtani. Hogy hogyan valósítod meg, az kizárólag rajtad áll. Akaraterő kérdése.

Minden dolog fejben dől el. Dela Carnegie írta: "ne a problémán rágódj, hanem a megoldáson!"

Vagyis keresd a módját annak, mikor, hogyan tudod az agyadat elterelni a dohányzásról, ugyanis minél inkább azon kattog az agyad (... a nap 24 órájában...), annál erősebb a rágyújtási kényszer.

Kaptál már éppen elég segítséget, ötletet, kezdd el, és csináld. Egyetlen tuti megoldás van: ne gyújts rá!

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 9a23640872)
2020. dec. 29. 12:41

Nem kell cserélni sajnos átéltem.

Idén szeptemberben középidős vetélés indukcióm volt.

A legrosszabb ellenségemnek se kívánok ilyet.

Meghalt a gyerekem,és senki és semmi nem fogja pótolni soha.

Kívánom hogy ilyet sose élj át.

Azt hittem ez velem nem történhet meg soha.

2020. dec. 28. 10:52

Cseréljünk! Én most genetikai vizsgálatokra jàrok mert valószínűleg van valamilyen rendellenessége a magzatnak. Lehet hogy kiderül hamarosan hogy életképtelen szegény.

A tied egészséges de annyira se becsülöd ezt, hogy pár hónapra lemondj a cigiről.

Én is dohànyoztam a terhesség előtt, tudom mit érzel. De én a tervezéskor úgy éreztem meg kell érte hoznom áldozatokat. Látod még így is megvert a sors.

Tedd le a cigarettát, lesz még bőven lehetőséged füstölögni. Ne keress helyette más cselekvést, uralkodj magadon. Én is szoktam már le róla. Max állj ki a levegőre 5 percre megszokásból. Aztàn menj be. Én ezt tettem.

A lánc dohányos nővérem letette mindhárom gyerekért, pedig ő igazi függő.

24. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 06:01

Érdekes amit írsz,sajnálom hogy így vagy,jöttek a gyerekek én fejben teljesen átkattantam,nem kellett megeröltetni magam ez érvényes volt a napi 4 kv-ra is.Valahogy olyan természetes volt.


Jó ötletem nincs,talán az e- cigi kisegíthetne ,bár ez sem jó de égéstermék híján "talán" kevésbé káros, ha tényleg ennyire kiborít(elhiszem)

23. Guruljka (válaszként erre: 22. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 28. 02:38

Én kemény voltam, mint a kád széle, és több tüdőgyulladás után is visszaszoktam. Mondani sem kell,ezzel persze csak magamat mérgeztem.

Hálistennek végül abbahagytam, a nyáron volt 9 éve. Azóta egy szál sem.

22. a97b9a4e4e (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 02:18

A cigizés csak egy pótcselekvés. Megszokás ha úgy tetszik. Találj helyette vmi mást ami nem olyan mérgező. Szotyizzál. :D Mondjuk. Vagy rágózz.

Nem egyszerű leszokni tudom, én is próbálkoztam vele sokáig, de aztán Isten megkönyörült rajtam, rámküldött egy jó kis tüdőgyuszit az egyik nyáron, míg más a Balcsin nyaralt én élet-halál között fetrengtem itthon, de aztán jött anyám, én mentem a dokihoz, a cigi meg ment a kukába. Már mint nem teljesen, a szekrényembe van eldugva hogy hátha...de eddig még nem jött az ihlet hogy rágyútsak. Vagyis helyesbítenék, egyszer próbálkoztam vele, miután nagy nehezen kigyógyultam a tüdőgyulladásból, de egy száltól már csillagokat láttam. Mint aki be van rúgva, hányingerem is volt, aztán egyet szívtam bele, eldobtam. Maradt egy kis tüdőtágulatom vissza meg refluxom is van, lehet azért. De jobb is így, mert megfizetni már nem nagyon tudnám a cigit. Meg hát van egy másik szenvedélyem, a kávé, épp elég költséges az is.

21. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2020. dec. 28. 01:23
jav. mondd azt
20. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 01:23

Azért van, mert te nem akarsz leszokni igazán.


Csak próbálkozol, mert ez az elvárás meg ez lenne a helyrs, stb.


De úgy igazán nem döntötted el, hogy abbahagyod.


Hát határozd el, hogy többé nincs cigi és tartsd is magad hozzá. Ha esetleg kivánod, mond azt, nem, nem dohányzok többé. Nehogy már ennyire gyenge legyek, hogy még ezt sem tudom betartani!

2020. dec. 28. 00:01

Jusson eszedbe, hogy ez a "vágy" csak a kis hülye nikotinféreg próbálkozása, hogy az adagjához jusson.

Ez Carr tanácsa.

18. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 27. 22:10
Nézz rá a gyermekeidre! Ülj le közéjük és simogasd meg őket!
2020. dec. 27. 20:01

Újra megpróbálom,mert nagyon akarom és borzasztóan érzem magam amúgyis.

Arra tud valaki valami tippet,hogy mit tegyek amikor úgy érzem megbolondulok egy cigiért?

Remegek,sik ideg vagyok másra gondolni se tudok csak arra.

Na akkor mit tegyek?

Erre írna valaki valami szuper ötletet?

Köszönöm!

2020. dec. 27. 10:11

Elsősorban gratulálok neked :) meg az apuka miatt is, hogy már most szeretné védelmezni a kicsit. Az már nagy eredmény, hogy le tudtad csökkenteni négy szálra. Elmondom az én történetemet, hátha némi segítséget ad.

12 évet cigiztem, naponta egy doboz, ha hétvégén barátokkal összejöttünk, akkor 1,5-2 doboz. Én az a fajta voltam, aki imádott cigizni. Ahol nem lehetett rágyújtani, ott rosszul éreztem magam. Egyszer próbáltam csak csökkenteni. Napi hat szálra. Hát minden egyes nap kínszenvedés volt, mert csak az járt a fejemben, hogy mikor gyújthatok rá megint. Gyorsan fel is adtam. Teltek az évek, közben megtértünk. Viszont én még akkor sem raktam le, le se akartam szokni. Volt olyan, hogy fontosabb volt a cigi, mint az étel.

Egy reggel azt olvastam, hogy : ugyanúgy a hit is, ha cselekedetei nincsenek, halott önmagában.

Képzeld: utána még egy cigit aznap négyszer vagy ötször meggyújtottam, beleszívtam, meggyújtottam, beleszívtam. Azóta még egy slukkot sem, pedig a párom még jó ideig szívta, ő is napi pár szálat.

Valahogy eltűnt a kényszer, hogy nekem rá kell mindenáron gyújtanom, pedig mennyire szerettem beleszívni. Az sem zavar, ha körülöttem mások cigiznek.

Eltelt két-három év, nem tudom, és egy buli után hazaértünk, és a ruhám teljesen beszedte a cigiszagot. Akkor tudtam hálát adni Istennek, hogy nem cigizek. Olyan jó mostmár, hogy hazaérünk a házba, és nincs cigiszag, meg a ruháink se azok. A barátaink nem hitték el, hogy letettem a cigit, mert én többször kijelentettem, hogy soha nem akarom letenni a cigit.

Ez már több, mint öt éve történt.

Az egyik hozzászóló írta, hogy fejben dől el, és lehetséges, ez lesz a változás nyitja. Mondd magadnak, hogy márpedig képes vagyok letenni, valójában nincs is szükségem rá.

Biztos, hogy sok mindenen már átmentél, és küzdöttél, így ezen az akadályon is át tudsz menni.

U.i: én most kicsit több, mint egy hónapos terhes vagyok. A legjobbakat kívánom így ismeretlenül is.

Kicsit hosszúra sikeredett az írás.

15. nikyn (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 11:47
Gondolkozz!!!!! és tégy úgy, ahogy a szeretnél!! A te gyerekeid az Ő jövőjük,És Minden, amit Tőled kapnak lesz a jövőjük!🤔🙄😉
14. rabankari (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 11:33

De, sajnos véded magad.

Nézz meg videót, vagy ultrahangos képeket mit él át a magzat miközben az anya dohányzik.

Sok évig nagyon sokat dohányoztam, egy napon eldöntöttem soha többé. Azóta is tartom magam ehhez, már 7 éve. Fejben dōl el és onnantól egyszerű. Ha nagyon akarod sikerülni fog!

Ne azt hajtogasd magadban milyen nehéz, hanem azt, hogy meg tudod csinálni, képes vagy rá!

2020. dec. 26. 11:05
Apám 20 éve tette le. Fogai miatt muszáj volt. Egyik nap eldöntötte,hogy leteszi, következő nap még egyet elszívott,azóta semmit. Sokáig anyám nem is tudta. Tudom nehéz,de ha valamit nagyon akarsz,meg tudod csinálni. Sok sikert!
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 26. 09:22
Rosszabb hát.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook