Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dilemma és kérdés fórum

Dilemma és kérdés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
46. andi6020 (válaszként erre: 45. - 0c7adf8ee7)
2015. máj. 25. 22:28

Nem tervezett gyerek, becsúszott, akarta, megtartotta, egyedül döntött, nevelje fel. Társa is van hozzá. Mit akar még? Undorító dolognak tartom rálőcsölni a férfira a gyereket, ha az nem akarja.

Ketten hozták össze, persze, de amíg csak a nő lehet terhes, és dönthet, vigyázzon, vagy viselje a következményeket.

45. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2015. máj. 25. 22:24

Ketten hozták össze nem??

Aki nem akar utódot, az vigyázzon, húzzon zoknit, vagy csinálja egyedül!

2015. máj. 25. 22:18
Undorító lenne perelni. Szerintem.
43. Derya (válaszként erre: 36. - Ba2cfa7f52)
2015. máj. 25. 21:47

en meg csatlakozom azokhoz, akik szerint perelni kene.

megmondom, hogy miert...

a gyerek miatt, csakis.

joga van tudni, ki a verszerinti apja, de ez a tema efyebkent is szinte 100%, hogy elojonne elobb-utobb...

meg ha valojaban nincsen is ennek jelentosege, hogy ki nemzette, megis mindenki kivancsi ra.

aztan ott vannak a gyermeked jogai.

vegyuk csak peldaul az oroklest....

ha nincsen ugymond apja, akkor ebbol is kiesik.

ha szerencsed lesz, akkor a gyerek apja meg lehet, hogy le is mond a gyerekrol, ezzel minden joa es kotelessege megszunik egycsapasra.

ha 4 evig nem foglalkozott vele egyaltalan, akar ez is megtortenhet...

akkor reszedrol az ugyet elintezted, persze ekkor is kivancsi lesz majd a fiad valamikor, de legalabb oszinten mondhatod, hogy o nem akarta, hiszen meg a birosag elott is kepes volt lemondani rola.

persze, ezzel az anyagi gond nem oldodik meg, arra, akkor neked kell megoldast talalanod, akar azt is, hogy a jelenlegi parod finanszirozza.

ami egyebkent, megjegyzem, hoyg szeritnem tok normalis dolog, ha egy csalad lesztek.

akkor o nyilvanvaloan vallalja a gyerekedet is.

ezt fogadd el nyugodtan, ez teljesen magatol ertetodo.

42. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ba2cfa7f52)
2015. máj. 25. 20:48

Neked kellett a gyerek, te küzdöttél érte, akkor neveld fel. Ne akard olyan ember nyakába varrni, akinek nem kell.

Te döntöttél, nem közösen döntöttetek.

41. 31bc25d879 (válaszként erre: 39. - Imisz)
2015. máj. 25. 20:24
Jól van:)
2015. máj. 25. 20:02
En sem koveteloznek a biologiai apanal. Azt irtad egyedul vallaltad, hogy megtartod es felneveled a fiad, o nem akarta. Es ha ezt akkor bevallaltad, utolag szerintem nem fair kapalozni hogy anyagilag kivegye a reszet.
39. Imisz (válaszként erre: 37. - 31bc25d879)
2015. máj. 25. 19:52

Persze, hogy kiváncsi lennék. Az a gyerek nem tehetne semmiről. Csak bízom benne, hogy nem kerül / kerülök ebbe a helyzetbe. Remélem sikerült úgy nevelni, hogy vagy a védekezést vagy a gyereket vállalja :)

Nagyobb gond a nagyobb lányom, aki egy immunbetegség miatt semmilyen fogamzásgátlót nem szedhet, illetve jobb ha nem szed. Spirált nem szeretne, valami hüvelygyűrűt próbált -nem jött be- szóval maradt a gumi....és azért 25 éves, szülni egyelőre nem tervez....hát idáig megúszta. De ez már egy másik fórum témája lenne.

2015. máj. 25. 19:32
Inkább a srác (az apa ) szüleivel próbálj beszélni, hátka kiváncsiak és örülnek az unokának. Persze, akkor a kapcsolatot is kellene a nagyszülőkkel tartani.
37. 31bc25d879 (válaszként erre: 26. - Imisz)
2015. máj. 25. 19:29
Egy kérdés, és csak azért mert tényleg érdekel: ha a fiad barátnője szülne és a fiad nem szeretne a gyerek nevelésben szerepet vállalni, Te sem lennél kíváncsi az unokádra?
2015. máj. 25. 18:35

Hallgatok azokra, akik azt mondják, ne.

Időnként fellángol bennem, de azt hiszem, próbálok majd inkább a páromra támaszkodni egy kicsit jobban... Az ő fiát nagyon szeretjük, teljesen elfogadtuk, náluk vele van a "gond", egyelőre de rajta vagyunk a témán, ez nem a mostani dilemmám, majd megoldódik idővel...

Szóval nem fogom keresni vagy behajtani bármit. Marad így. Most így gondolom!

2015. máj. 25. 18:34
én semmiképp nem perelnék, éppen a jogok miatt. semennyi pénz nem ér annyit, h később fordul egyet az exed agya, és bármilyen okból (kár veled való kiszúrásból, akár más miatt) követelné a gyerekét...nem kicsit zaklatná fel a fiad szerintem. ennyit SEMMI nem ér meg. rajta akarsz idegeskedni 10 év múlva is? h nem utalja a gyerektartást? h elviszi a gyereket láthatáskor, nem vigyáz rá, leszarja? sorolhatnám...írom ezt úgy, h az én szüleim se rejtegettek aranyrudakat :) de amit szerettünk volna (úszóedzés, matektábor, bármi), arra mindig lett valahogy. márkás ruhám vagy teniszórám sose volt persze, de cserébe minden hétvégén kirándultunk ;) sztem az anyagi rész megoldódik. a fiad nyugalma (és persze a tied) a legfőbb.
34. SDitti (válaszként erre: 30. - Ba2cfa7f52)
2015. máj. 25. 18:32

"Van a családban pár, akik együtt vannak (felnőtt gyerekeik vannak) és még így is kellett a diákhitel, de a srácok elvégezték mindketten."

Na látod, két felnőtt fizetéséből is nehéz.

Ismerek olyat akinél csúf véget ért a diákhitel...


Válaszaidból ítélve te már eldöntötted a kérdést.

33. Kri11
2015. máj. 25. 18:29
A párod tisztában van azzal, hogy van gyereked és így valószínűleg nevelni is szeretné. Ne legyél elutasító, mert elmegy tőle a kedve. A gyerek vér szerinti apjától én nem követelnék semmit, ha előről kedzhetném, nem csak azért, mert így jogot kapott ahhoz, hogy az apja lehessen, de azért sem mert a gyerekem megszerette, aztán ha van kedve jön, ha nincs nem jön.. Jó néhányszor visszatért a bepisilés is miatta. Én személy szerint verem a fejem a falba amiért elértem, hogy vegye a nevére. (csak a megelőzés érdekében megjegyzem, hogy közös döntés volt a gyerek kapcsolatban, de sajnos kb a harmadik hónap környékétől úgy tűnt, meggondolta magát..)
2015. máj. 25. 18:22

Bárhogy is lesz, legyél mindig ôszinte a gyermekedhez.

Nem buta, csak kicsi, de sokmindent nagyon tisztán érzékelnek, bár megfogalmazni nem tudják.

31. Imisz (válaszként erre: 27. - Ba2cfa7f52)
2015. máj. 25. 18:18

nehéz helyzetben vagy, de a fiad miatt ne aggódj szerintem. A gyerek ha őszintén válaszolsz a kérdéseire meg fog érteni. Ráadásul ebbe nő /nőtt bele, ez a természetes neki. Ha a pároddal hosszú távra terveztek akkor a két gyerek felnevelése is közös kell, hogy legyen Az ő fiáé is és a te fiadé is. Ha most -még- azért jut több a gyereknek mert magadra kevesebbet költesz, az is valami! Ne azt nézd, hogy azért tudod ezt megtenni, mert kapsz tőle ruát, kaját bármit.


Én is elvált szülők gyereke vagyok, nem volt problémám összerakni ki kicsoda, ki kihez tartozik. Bár az is igaz, én tartottam a kapcsolatot apámmal, még ha ritkán is.

2015. máj. 25. 18:08
Egyetem? Haha. Diákhitel, munka mellett talán meg tudja majd csinálni, ha én leszek egyedül akkor is. Mármint, esze lesz hozzá és ha akarja is, akkor majd így. Van a családban pár, akik együtt vannak (felnőtt gyerekeik vannak) és még így is kellett a diákhitel, de a srácok elvégezték mindketten.
2015. máj. 25. 18:07
Ditti, a párom inkább engem "kényeztet", én meg így a fiamnak tudok ezt azt, mert magamra "nem kell annyi". Gondolok itt kajára vagy egy új ruhadarabra amit nem vennék meg magamnak.
28. SDitti
2015. máj. 25. 18:02

Hm! Szerintem azt is mérlegeld, hogy még csak ovis és máris anyagi gondjaitok vannak. Mi lesz, hogy ha egyetemre akar menni és nem tud?


Ahogy jelen volt a kezdeteknél, kötelezettségei is vannak (hiába csak te akartad a gyereket). Persze jogai is vannak/lesznek, de ezzel szerintem nem fog élni. Az is meglehet, hogy nem fogja fizetni a tartásdíjat, de akkor valamennyit az állam megelőlegez (és próbálja rajta behajtani). Szerintem az az összeg is jól jön.

A leírtak alapján úgy gondolom, hogy lesz egy "csörte", utána meg nem akarja ő látni vagy legfeljebb csak eleinte.


Az új apuka: Nyilván nem várod azt, hogy ő nevelje el a gyereked, tartson el titeket. Viszont ő vállal gyerekestül, ezért ésszerű dolgok megvételét szerintem engedhetnéd. (Természetesen arra is gondolni kell, hogy talán ő se marad mindig veletek. Ezért is kérném a vérszerinti apától a pénzt.)

2015. máj. 25. 18:01
Imisz, de a fiam előbb utóbb összerakja a képet... Hogy mi a keresztnevén szólítjuk a párom, a nagypapa pedig az én apukám nem az övé... Akkor mondanom kell majd valamit és ez nem is lesz olyan sokára szerintem. De van abban valami, amit mondasz, elvileg később is ha annyira akarja megadhatom neki az apja elérhetőségét, csak éppenséggel nagyon nehéz így most éppen. Meggyőzhető vagyok, szerintem meg fogom kérdezni megint a gyámügyest, akinek van konkrét tapasztalata...
26. Imisz (válaszként erre: 24. - Ba2cfa7f52)
2015. máj. 25. 17:58
Ezért írtam, hogy nem tudhatom mit tartogat az élet nekem. Egy biztos, ha valamelyik lányom szülne a fiú kifejezett akarata ellenére neki is azt mondanám, ha egyedül vállalja, utólag se akarjon semmit! Ezt a fiam barátnőjétől is elvárom! Beszéljék meg ha úgy alakul, akármit is döntenek, az kettejük közös akarata legyen! Persze ahogy a fiamat ismerem ő nem szarná le a gyét akkor sem, ha az anyja nem kell neki. (ismerem a véleményét, mert van az ismeretségi körében egy ugyanilyen "apa" mint a TI fiának apja)
25. ba2cfa7f52 (válaszként erre: 23. - 0c7adf8ee7)
2015. máj. 25. 17:52
Értem. Nos, köszi a véleményed!
24. ba2cfa7f52 (válaszként erre: 21. - Imisz)
2015. máj. 25. 17:51
Te mit tennél ha a lányod lenne ilyen helyzetben és anyagilag nem tudnál neki segíteni? Vagy épp ha a fia lenne hirtelen "apa"?
2015. máj. 25. 17:49

Ne aggódj elôre!

Hidd el, nem biztos, hogy bár fizetni fog valamit, akkor sem lesz meg a különóra vagy éppen az osztálykirándulás ára!

Mert nem lesz benne köszönet.

ÁGYÚVAL NEM LEHET VEREBET FOGNI!

22. ba2cfa7f52 (válaszként erre: 20. - 0c7adf8ee7)
2015. máj. 25. 17:49
Mi a tapasztalatod?
21. Imisz (válaszként erre: 1. - Ba2cfa7f52)
2015. máj. 25. 17:40

bocsánat, hogy beletrollkodok, de hidd el nem ez a szándékom.

Nos azt írtad a fiad apja nem vállalta a gyereket, Te küzdöttél érte vállalva, hogy akár egyedül is felneveled. Ha te ilyen előzmények ellenére vállaltad, akkor most ne akarj a "biológiai apától" semmit! Élje csak az életét, te pedig élvezd az anyaságot, apu nem tudja miből marad ki!

A mostani párod pedig lehet jó apja a fiadnak, semmi nem zárja ki, hogy a saját fia mellett a tiedet is szeresse. Ne utasítsd el ha venni akar neki valamit, (persze nem a toronyórát lánccal) vagy elvisz titeket valahová vagy egyszerűen szeretni akarja! És igen, ha téged szeret akkor a fiaddal együtt szeret, hisz így ismert meg!


Azoknak akik apucit szidják, hogy csak megcsinálta: azért ehhez is két ember kell....


A gyt. elvileg a gyereké, de pont a jogok miatt is gondold meg. Persze a szükség nagy úr!


Írtam mindezeket úgy, hogy nekem is van egy 23 éves fiam, 25 és 20 éves lányom, nem tudom mit hoz még az élet...

2015. máj. 25. 17:38

Ezt neked kell eldönteni!

De ne hidd azt, hogy ezzel az anyagi része megoldódik!

A magam tapasztalata alapján mondom ezt.

2015. máj. 25. 17:29
Adriana, szerinted dolgozzak még többet, mondjuk másodállással és felejtsem el az igazi apát? HOgy különórára járathassam a fiam?
2015. máj. 25. 17:24
Amennyiben az életetek része lesz, nem sok köszönet lesz benne... azért a kis pénzért a nyugalmatokkal fogtok fizetni... no meg sok-sok csalódással, bántással, könnyel.
17. ba2cfa7f52 (válaszként erre: 15. - 0c7adf8ee7)
2015. máj. 25. 17:21
:(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook