Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dilemma a műköröm körül fórum

Dilemma a műköröm körül (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. máj. 4. 11:09
Zselés épített körmöt mennyi időnként kell - szoktak töltetni?
44. Szamó (válaszként erre: 43. - Safirah)
2009. ápr. 30. 10:25
Köszi!Köszi!
43. Safirah (válaszként erre: 42. - Szamó)
2009. ápr. 30. 10:24

Az, hogy imádod lejön az "eredményen" is, mert minden munkádból sugárzik, hogy örömmel alkottad!:D Ha mindenki így tenné a dolgát, sokkal kellemesebb lenne a világban élni!:D

Tényleg szívből gratulálok és kívánom, hogy sok örömed legyen még a körmökben és a kézműves munkáidban is!:DDD

42. Szamó (válaszként erre: 41. - Safirah)
2009. ápr. 30. 09:47

Jajj, de aranyos vagy!

Nagyon jól esik!!!!!


Igen, igyekszek a lehető legszebben dolgozni, precízen, pontosan! Állandóan képezem magam, járok továbbképzésekre, bemutatókra. Imádom a munkámat és a hobbimat is!


A kézügyességemet Édesapámtól örököltem :-)

41. Safirah (válaszként erre: 40. - Szamó)
2009. ápr. 30. 09:42

Kár, hogy Ózdon laksz, mert ahogy a munkáidat elnézem (a körmöket és a szép játékokat - díszeket), szóval te tuti nagyon precízen és szépen dolgozok!:D Gratulálok a kézügyességedhez, fantáziádhoz!:D

Szóval, ha te lennél a körmösöm, tuti nem vacillálnék és kipróbálnám az épített zselés körmöt!:D

40. Szamó (válaszként erre: 39. - Safirah)
2009. ápr. 30. 08:39
Igen, általában kb. ennyi szokott lenni.
39. Safirah (válaszként erre: 38. - Szamó)
2009. ápr. 29. 16:00
Nekem 1300 Ft volt a japán manikűr és 1500-at adtam. Szóval nincs nagy árkülönbség.
38. Szamó (válaszként erre: 37. - Safirah)
2009. ápr. 29. 13:51

Szia!


Én a japán manikűrre nem szoktam lakkozni.....

Ha normálisan elő van készítve a köröm és bele van dolgozva az anyag, akkor önmagától is szép csillogónak kell lennie. Vendégeim szeretik, leginkább pár kezelés után érezhető az eredmény, hogy nem törik könnyen. Eleinte csak a fénye tűnik fel. Valóban nem rövid idő, de ha ki tudod várni, akkor megéri!


A műköröm valóban azonnali eredményt hoz :-)


Az árak is nagyon változóak, rengeteg mindentől függ.....Én 1500,- csinálok egy kezelést. Neked mennyiért csinálták?

37. Safirah (válaszként erre: 36. - Szamó)
2009. ápr. 29. 13:39

Szia!


Köszi a sok "okosságot", mert bizony szerintem sokan vagyunk, akik nem nagyon vannak otthon ebben a témában, pedig érdekelne....:D


Én tegnap voltam életemben először japán manikűrt csináltatni. Most szinte semmi változást nem látok, mint amikor oda mentem, csak csillognak a körmeim, de szerintem az leginkább a körömerősítő lakknak köszönhető, amit rákent a körmös. Azt mondta, hogy most kb. 3 - 4 hétig hetente kellene mennem, aztán valameddig 2 hetente és ha már megerősödtek a körmeim és nem törnek le, akkor alkalom adtán. Te is így gondolod? A te vendégeidnél bevált ez a "kezelés"? Nekem amúgy szép rózsaszínűek a körmeim és a végük és olyan szép fehér, amilyen a "nagy könyvben meg van írva", csak éppen megnöveszteni nem tudom, mert hamar beszakad.

A műkörömmel kapcsolatban még vannak fenntartásaim, de ahogy téged olvaslak, lehet, hogy már nem sokáig!:D

Az mondjuk nagy hibám, hogy elég türelmetlen vagyok és bizony mire megerősödik a körmöm és meg is nő ettől a "csodától", az még sok - sok hét.:( Ha meg feltetettem volna egy zselés körmöt, már szép lenne a kezem....

Amúgy te mennyiért csinálod a japán manikűrt?

36. Szamó
2009. ápr. 29. 12:55

Sziasztok!


Visszaolvastam, mert kicsit lemaradtam, nem tudtam jönni....


Szóval:

A műköröm nem teszi tönkre a saját körmöt!!!! Sajnos "ami" tönkreteheti, a műkörmös maga.... Ha nem szakszerűen építi meg, túlreszeli, nem megfelelően használja az anyagokat, stb.... Ez ellen próbálnak tenni azzal, hogy komolyabbá vált a körmös szakemberek oktatása, vizsgáztatása, továbbképzése. A jó pap is holtig tanul! Ettől eltekintve sajnos mindig akadnak "kontárok", "barkácsolók".....


A másik "ami" tönkreteheti, az, aki viseli és nem ápolja/ápoltatja! Sokan azt gondolják, hogy felrakatod és 1-2 hónapig hozzá sem kell nyúlni. Na, ez sem igaz! Ugyanúgy ápolni kell, mint a saját körmünket. De ez mindenkinek a saját igénye, hogy milyen gyakran jár ápolásra. Szerintem kb. 2-3 hetente célszerű felkeresni szakembert, amikor megreszeli, rendbe teszi, tölti.....


Az én vendégeim vegyesen fiatalok és középkorúak. Nem gondolnám divatjamúlt dolognak a műkörmöt, sőt! Egyre jobb anyagokat dobnak a piacra, egyre érdekesebb dolgokat csinálunk a körmökre. De ez is igény kérdése. Az a tapasztalatom, hogy igencsak kevesen szeretik a hosszú-vörös karmokat. Legtöbben hordható, rövid, esztétikus körmökre vágynak, amin gyakran nem is látszik, hogy "mű". A lényeg, hogy tartósabb, mint a saját gyenge körmük.


Gomba:

Csak akkor algásodik, gombásodik, ha nincs jól felrakva, vagy nincs ápolva!!! Egyébként semmi károsodás nem éri körmeinket! Nagyon spéci alapanyagokkal dolgozunk, amelyek nem károsak az egészségre, akár kismamák is hordhatják, rakhatják. Jelenleg én is kismama vagyok és dolgozok, pedig elhihetitek, nem veszélyeztetném a gyermekemet...... Semmi ártó dolog nincs benne!


Lenövés:

Igen, nő a körmünk és ez látszik is a műkörmön. Megint hangsúlyozom, hogy egyéni igény, hogy ki milyen gyakran ápoltatja. Ha legalább 1-2-3 hetente elmegy valaki a körmöséhez, akkor a lenövés sem látszik! Létezik olyan, hogy összereszelés, fényzselé, töltés....... Sőt, én általában olyan mintákkal építem, hogy a lehető legkevésbé látszódjon a lenövés.


Japán manikűr:

Szuper dolognak tartom! Imádják a vendégeim! Nem szoktam mindenkinek ajánlani a műkörmöt. Sokaknak jelentős javulást nyújt a méhviaszos-talkumos kezelés a töredező körmükre.


Vendégek:

Szerintem nem korfüggő! Inkább azt veszem észre, hogy az rakat műkörmöt, akinek vékony, töredező a saját körme, nem tudja megnöveszteni, össze-vissza hosszúságúak, esetleg nem szép formájúak. Merthogy a műkörömmel esztétikailag rengeteget lehet javítani a körmök formáján!


Kicsit hosszúra sikerült, elnézést. Ez a téma nagyon a szívemhez nőtt, imádom a munkámat, nagyon szívesen írom le a tapasztalataimat....


Ha kérdés van még szívesen válaszolok!

35. doxikri (válaszként erre: 34. - A4cf17146e)
2009. ápr. 28. 16:18
Nekem takarításkor sem ment tönkre, de ha olyan dolgot csináltam ami gázos, akkor bizony gumikesztyűt húztam, hiába utálom.
2009. ápr. 28. 16:01
Imádom a műkörmöt, szép, mindig szép. A zselés építettet szeretem. Viszont csak a mai takarításnál összeszámoltam, hány törött volna, repedt volna be a 10-ből. Most pont nincs, próbálok nélküle normális kezeket fenntartani. Nehéz.
33. doxikri (válaszként erre: 32. - Kiss Ildikó)
2009. ápr. 28. 16:00
Köszi! szeretem a kreatív dolgokat és ez nagyon tetszik. Nem biztos, hogy meg is élek belőle, de hátha...
32. Kiss Ildikó (válaszként erre: 31. - Doxikri)
2009. ápr. 28. 15:53
Nagyon jó ötlet, hogy kitanulod a mesterséget :-) Gratula! :-)))
31. doxikri (válaszként erre: 29. - Kiss Ildikó)
2009. ápr. 28. 15:01

Én régebben /tavaly/ szakácsként dolgoztam és közben műkörmöm volt, zselés. Semmi probléma nem volt vele. A saját körmömet számtalanszor vágtam le a késsel, de a műkörmöt sose sikerült.

Még a köjálost is meggyőztem, hogy ez higiénikusabb mint a sajátom.

Most én is tanulom a műkörmözést. Szakmaváltás!

30. biabogi (válaszként erre: 19. - 96126be7d9)
2009. ápr. 28. 14:41
Azért ez a "kelet-európai gazdag maca" és a "nagyon nagy picsa" kategória elég érdekes... Az ízlésesség elég szubjektív dolog, az, hogy hordhatatlan, hát azért elég sokan hordják!:-)
29. Kiss Ildikó (válaszként erre: 28. - Doxikri)
2009. ápr. 28. 14:38

Sziasztok! Nekem régen volt műkörmöm. Nagyon szerettem, mert gyönyörű volt. Most az utóbbi évekbe nem hordok, mert nagyon sokat dolgozok cipősdobozokkal.

A lányom műkörmözik. Minden felszerelése megvan hozzá. Nagyon ügyesen dolgozik. Volt már hogy olvasott itt a Hoxán körmös fórumokat. Jó hosszúnak találta a beszélgetéseket :-DDD

2009. ápr. 28. 14:24
Szamó biztosan tudja, hogy kik rakatnak fel műkörmöt. Szerintem nem csak a "mű-nők".
27. doxikri (válaszként erre: 25. - 96126be7d9)
2009. ápr. 28. 14:22

Azért megnézném milyen aránybann csináltatnak idősek és fiatalok.

És most bocsi, hogy ezt mondom, de igenis fröcsögsz, mert én legalábbis nem csak véleményt, hanem némi rosszindulatot, vagy netán dühöt is kérzek a szavaidból. Lehet, hogy én gondolom rosszul.

A fiatalságoddal meg nem akartalak megbántani, de te se tedd az "öregségemmel". Légyszi......

26. erikpipi (válaszként erre: 23. - Rilla23)
2009. ápr. 28. 13:42

"ha gombásodik alatta na az k-rva gáz. nem gombásodhat. egyszerűen nem fér az bele, hogy gombásodjon. ott akkor vmit nagyon elb-tak. vannak szerencsétlen körmösök, akiknél előfordul."- Levegős körömnél előfordulhat, ha nem javítják időben, de inkább valami fertőzés következménye, vagy ha maga a manikűrös nem fertőtleníti a szerszámait, és átadja a vendégnek.

De ehhez nem kell műköröm, elég egy pici gomba is...

2009. ápr. 28. 13:31

Azért mert fiatal vagyok, lehet jó ízlésem. És ez nem fröcsögés, hanem vélemény.

Szerintem öreges, giccses, igénytelen dolog a műköröm.

Ha az a dilemma hogy legyen-e vagy sem, akkor véleményem szerint ne. :P

24. doxikri (válaszként erre: 21. - 96126be7d9)
2009. ápr. 28. 13:23
Amúgy érdekes, hogy ilyen fiatalon így állsz a dologhoz. Miért ez a fröcsögés a részedről? Nem bántás, csak érdeklődés.
23. rilla23 (válaszként erre: 21. - 96126be7d9)
2009. ápr. 28. 13:08

Sztem tök nagy tévedésben vagy.

pontosan igenis az is kell ápolni. csak sokan nem tudják. ha gombásodik alatta na az k-rva gáz. nem gombásodhat. egyszerűen nem fér az bele, hogy gombásodjon. ott akkor vmit nagyon elb-tak. vannak szerencsétlen körmösök, akiknél előfordul. de akkor is esztétikusabb 1 műköröm, annál, mintha vakinek gyenge, töredezett a körme. ha neked szép a körmöd, annak örülj, mert kevés embernek szép egészséges, erős a körme.

22. doxikri (válaszként erre: 21. - 96126be7d9)
2009. ápr. 28. 10:24

Akkor, ha mindenképpen természetes kell, akkor ott az áltlam már oly' sokszor hangoztatott japán manikűr. Azt polírozhatod reszelheted, bolyhozhatod és kenheted méhviasszal. Akkor csili-vili és nem rohad, gombásodik és trutyisodik.

Akkor is azt gondolom, hogy amit te leírtál, az csak nagyon kevesekre igaz. Viszont senki nem mondta, hogy a műkörmöt nem kéne ápolni és rendben tartani!!

2009. ápr. 28. 09:47

Szerintem a műköröm ápolatlan. Én hetente minimum egyszer, de inkább kétszer radítozom, polítozom, reszelem, lakkozom, stb, ápolom a körmeimet.

A macák meg felrakatják azt a természetellenes trutyit, és az van rajtuk egy hónapig (itt jegyzem meg: gyönyörű amikor lenő), alatta gombásodik a köröm, gyűlik a kosz, retkes, repedt, miegymás. Azért ápolt, mert nem látszik más, csak a csilli-villi műanyag.

20. doxikri (válaszként erre: 19. - 96126be7d9)
2009. ápr. 28. 09:41

Szerintem nincs igazad, mert egyre több nő csináltat műkörmöt, főleg, hogy most már nagyon profi technikák vannak. Nem feltétlenül kell nagy ronda, csicsás vacakokat felrakatni, lehet az szép és diszkrét is. Ellenben nagyon sok nőnek csúnyák a körmei és a körömlakk nem mindig célravezető megoldás.

Szerintem amit te natúr, lakkozott körmöket látsz annak a fele minimum zselés technika.

Igenis a nem "gazdag maca, vagy nagyon nagy picsa" nők is szeretnek ápoltak lenni. Az ismerőseim 80%-nak műkörme van. Pedig mi csak az "egyszerű, prosztó macák" kategóriába tartozunk. De hát ez csak egy ellenvélemény, egy véleményre.

2009. ápr. 28. 09:03

Pff, a műköröm totál divatjamúlt.

Csak az ilyen kelet-európai gazdag macák, vagy nagyon nagy picsák hordják. A legtöbb ízléstelen és hordhatatlan.

Amúgy nincs olyan divatlap ami azt mondaná hogy még mindig menő. Nézd meg a modelleket, celebeket (ne a magyarokat!), senki nem hord fél kilós csillogó zselés vackokat a kezén.

Amúgy most a rövidre reszelt, színesre lakkozott köröm a divatos, vagy a natúr, rózsás, természetes színű.

18. Dite (válaszként erre: 8. - Szamó)
2009. ápr. 28. 08:14
Teljesen egyetértek veled. Mind a kettő jó. Én sem szoktam ajánlani mindenkinek.
2009. ápr. 28. 08:03
"De miből legyen? Porcelán vagy zselé? "-Tök mindegy mindkettő műanyag és egészségtelen. Viszont roppant mutatós, és nőies.:)
16. Safirah (válaszként erre: 14. - Doxikri)
2009. ápr. 28. 07:58

Sziasztok!

Én ma megyek manikűröshöz és a japán manikűrt fogom kipróbálni!:D Nagyon kíváncsi vagyok, mert a körmös lány azt mondta, hogy már az 1. alkalom után is van látható eredmény, de igazából kúra szerűen kell járni. Most 1 hónapig kb hetente, aztán 2 hetente és ha már megerősödtek a körmeim elég lesz alkalom szerűen. Remélem tényleg szép erős körmeim lesznek, mert annyira szeretném megnöveszteni, de ahogy elkezd nőni, máris beszakad valamelyik.:( A műkörömtől viszont idegenkedem. Szóval remélem pár hét múlva szép francia lakkozású körmöm lesz saját "anyagból"!:D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook