Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Digitális oktatás fórum

Digitális oktatás (beszélgetős fórum)


1 2
33. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 32. - Vivo44)
2020. márc. 24. 18:54

Hú de milyen kedves ez a tanár🙁Én amúgy szólnék,hogy ez menynire nem normális mert Fel 10kor feladatot küldeni egy 10évesnek az nem normális.Akkor már aludnia kell,mert elvileg másnap suli..😏nálunk el is tekintenek most pl a rajztol.

Nekem a kedvencem az ének.

Mondtam a lánynak énekeljek e?Sajnos ha rajtam múlik ez bukás lesz😁

Meg a hittan.

Házifeladat:Imádkozás

Mostmár el kell jutni arra a szintre h sírjunk vagy nevessünk és válasszuk az utóbbit.

32. vivo44 (válaszként erre: 29. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 24. 11:41

Ismerős.

Nekem is küldött tesi tanár egy kitöltetlen táblázatot, hogy hajtsuk végre és a tornát ma 18:00-ig kéri videón. Mondom neki privin, hogy "Elnézést, de nem értem a feladatot." Válasza: "Én pedig azt nem értem, mit nem lehet érteni!!!!!"....hát ez nem lesz megcsinálva, ennyi.

31. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 29. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 24. 10:43
Javitas:1 tantárgy
30. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 28. - Vivo44)
2020. márc. 24. 10:42

Így van teljesen igazad van!!Ez nem a mi dolgunk.

Amúgy nem is tudom mi lenne ha minden tantargyat vegig buktam volna,nyevhez közöm nem lenne..na akkor mit varnanak el?

29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 26. - Vivo44)
2020. márc. 24. 10:41

Atya isten.Nekem ilyenkor mar reg alszik.Borzaszto:-(

En most az angolon akadtam ki.

Roviden:

Tanarni google forditot ajanl azzal tanuljunk!

Na ezt megfogom tagadni.

Elkertem az elerhetoseget h ezt tisztazzam vele.Ez az 1tanar amit tanit es ennyi telik tole??

28. vivo44 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2020. márc. 24. 10:05

Köszönöm szépen!

Kapunk így is naponta átlagosan 20 videót, amit meg kell nézni és ott vannak a kisokos dobozok, a redmenta.

Az igazság, hogy kezdek besokallni, aminek eredményeképpen nem vagyok együttműködő a tanár szerint, ezért még éjfélkor is küldözgettem a tananyagokat.

Szerintem ez nem normális, de ez van.

Oktatást várni el egy kőművestől, egy szobafestőtől, egy 25 éve tanult embertől, az nem normális.

27. Guruljka (válaszként erre: 24. - Vivo44)
2020. márc. 24. 00:46

Szerintem lehet videóból tanulni. Sajnos vannak szülők, akik ennyiben sem tudnak segíteni a gyerekeiknek, de a videók megállíthatók, ismételhetők, és midig egyforma a türelmük.


[link]


Ez is például egy jó kis anyag, csak egy kiragadott példa.

26. vivo44 (válaszként erre: 25. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 23. 22:59

Szia.

Mi most fejeztük be.

Napközben pedig a tanár küldött "napirendet":-))))

Hát ha azt betartanánk, nekünk egy év 3 alatt lenne kész:-))

Szerintem senkinek sem egyszerű és én biztos vagyok benne, hogy bele sem fogunk rázódni, s van még majd 3 hónap így, aztán.....ki tudja.

25. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 24. - Vivo44)
2020. márc. 23. 20:49

Azta!Nalatok akkor ez még durvabb:-(

Borzalom ma is.Nekem mar többet tanul a gyerek itthon mintha iskolaba járna.

Es meg mellette az egri csillagokat kellene neznie.

En nemtudom,hogy gondoljak ezt.

24. vivo44 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 23. 10:53

Szia.

Hasonló fórumot én is telesírtam! (nem gúnyból a "sírtam"!)

Nekem is van 3. osztályos, aki nem tud összeadni, kivonni, szorozni, de a hét minden napján küldik a tananyagot.

Mi nekünk a törtrészeket kellene megtanulni gyakorlatilag 0 anyaggal. Videóból nem lehet tanítani! Ahogyan főzni sem, barkácsolni sem. Támpontot adnak a videók, de tudást nem! Nekem ez a véleményem!

A mi tanárunk tegnap 21:30-kor is küldött anyagot, hogy éjfélig be kell adni. Szépen összevesztem vele emailen. Nálunk sincsen videochat és nem is lesz. Jön naponta 15 email gyerekenként és reggeltől estig tanulás van, rendszerezés, visszaküldés, videózás. Szerintem az olyan iskolák pedagógusai, mint a tiétek is, miénk is nincsenek tisztában a helyzettel. Ezt normálisabb iskolában egészen másként csinálják! Ez NEM digitális oktatás, amit mi teszünk.

23. sanyinak (válaszként erre: 20. - Gyöngy:))
2020. márc. 22. 21:49
Azért az osztályközösséget jól építik. És a digitális tudást is fejlesztik.
22. nora3 (válaszként erre: 5. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 22. 21:46
Jól tetted,hogy írtál. Az igazgatónak van jogköre utasítani a tanárt,hogy milyen platformot használjon.
21. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 19. - Hoxa)
2020. márc. 22. 21:20
Oks!Úgy lesz.Egyelőre amikor panaszkodtam megkaptam h nem vagyok elég türelmes és h apuka magyarazza el a matekot a gyereknek mert ő jó matekból.
20. gyöngy:) (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2020. márc. 22. 21:12

Ezeknek az online dolgozatoknak nem sok értelme van, mikor több segítség áll rendelkezésükre a gyerekeknek. Itt sok múlik a szülőkön is.

De valahogy számon kell kérni őket...

19. Hoxa (válaszként erre: 17. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 22. 21:06
Én mindenképp írnék akkor a tanárnak, hogy küldjön segédanyagot videón. Jelezd mindenképp, hogy nem boldogultok, kötelességük segíteni.
18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2020. márc. 22. 20:38
Az jó😁
17. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 15. - Hoxa)
2020. márc. 22. 20:37
Nincs sajnos.nem is terhelnék most ilyen helyzetben senkit.Abban bízok a tanárok is rájonnek,hogy ez így értelmetlen.
2020. márc. 22. 20:33
Nálunk a (hetedikben) már csapatban, közösen puskázva írják az online dolgozatot. 😊
15. Hoxa (válaszként erre: 10. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 22. 20:29
Sajnos most rengeteg múlik a szülőn, nincs más választásunk. Ismerőseid között nincs, aki tudna segíteni pl Viberen keresztül?
14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2020. márc. 22. 20:17
Megnézzem!Köszi!
13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - Varadero)
2020. márc. 22. 20:17
Köszönöm szépen!
12. varadero (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 22. 20:09
Sajnálatos, hogy ennyire hierarchikus rendszer van a mai oktatásban. Egyszerűen megölik a kezdeményezőkészséget és a kreativitást. Ilyen extrém esetekben meg jönnek a problémák amelyek a szemellenzésből meg a vaskalaposságból fakadnak. Azért csak próbálkozzál a tanár nénivel, mert látod vannak jó példák is. Kitartást és sok sikert!
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 22. 20:07

Matekhoz

zsenileszek.hu

10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2020. márc. 22. 20:06

Ez egy játékos segítség de ezzel nem sokra megyünk mert ugye adják az nyagot sorban,küldik a baj az h nincs aki elmagyarazza.Ez max gyakorolni jo.

Amugy nezzuk csak a holnapi napot.

Reggel kezdenem vele a tanulast,de nincs mit mert még nem küldték a hétfői anyagot,amit nem is értek mert a suli is délelőtt van nem pedig este.

Így,hogy ne az legyen raszakad majd 2napi anyag hétfőn délutan,mindenből 1leckét tovább fogok vele haladni.Totál új feladatkörök.

Nem gondolom h ez normalis.Ezek szerint ez mashol nem igy megy:-(

A dolgozat írás ezek utan meg se merem kerdezni h fog menni.

Ja a kedvencem a hittan.Nemtudtam sirjak vagy nevessek h nekem kell majd tanitanom.Meg az ének!Na szegeny gyerek addig alljon fel labon 😃ez sirjak vagy nevessek dilemma mostmar

9. Hoxa (válaszként erre: 6. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 22. 19:56
Alsósoknak esetleg okosdoboz.hu?
8. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Varadero)
2020. márc. 22. 19:54

Az a gond h kerdeztem a tanarnőt akit amúgy imádunk de sajnos nemtud mit mondani mindenről az igazgató dönt.Itt meg az a probléma,hogy nagyon szívesen írnék neki egy hosszú levelet amiben kifejtem miert nem jo igy,de annyira utáljuk egymást egy régi eset miatt,hogy kb ha köszönni kellene akkor is átnézünk a másikon.Na és miutan a kicsi kezdi majd a sulit és nagyon fontos h melyik tanarhoz keruljon amit írásban kell majd kérni,így nagyon nem kellene most pampognom az igazgatónak mert ki fog velem szandékosan cseszni.

Örülök,hogy a végén a lányom jól jött ki a régi balhéból,nem akarom h a fiamat szivassa miattam.

Szóval csak a tanarneniben bizhatok,hogy utana jarjon ennek.

7. varadero (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 22. 19:42
Egyáltalán nem így megy. Használnak online kvízeket dolgozathoz, skype-ot szemléltetéshez, videóanyagokat facetime-t stb. Szerintem csak a tanárok kreativitása és szaktudása az ami behatárolja, hogy hogyan használják ki a digitális kompetenciákat. Viszont a szaktudással kapcsolatban azért vannak fenntartásaim. Nem mindenki van képben a korszerű oktatásban. Nyugodtan lehet reklamálni, hiszen ez egy új helyzet és a tanároknak is tanulni kell illetve haladni a kor technikai vívmányaival.
6. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2020. márc. 22. 19:41

Azt hiszem az csak felsőtöl van nem?3.os.Ok másnak sima liba a matek egy ekkora gyereknél.Én vállalom,hogy már ez se fog menni év vége fele.

magyar,köri,angol ok.

De ez se erzem h az en dolgom lenne.

Google-zok meg szamologepezek ha úgy van..Mert konkretan időm nincs h leuljek órákig vele amikor a kicsinek is fontos a logopedia és h sulira felkeszitsem mellette a főzés időre és a takarítás.Nem én nem hiszem h ez a szülők dolga.

Amúgy meg nem is értem mire van most a tanár egy ilyen helyzetben mint nalunk.Küldik a feladatokat és ennyi.

Ehhez tanar se kell,fogom haladok a könnyvel tovabb es ennyi.

A tanar azert van h leadja,megtanitsa,elmagyarazza azt!

Erre lenne a video.Úgy gondolom aki tud netezni,gmail-ezni annak kameraja is van.Sőt foton kerik a megoldott feladatokat.Akkor csak van kamera...

5. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - Nora3)
2020. márc. 22. 19:36
Már írtam az osztályfőnöknek.Azt mondta továbbítja az igazgatónak a levelem.Remelem így lesz.Már most ki vagyok ettől.Ok h 3.os csak de bakker hiaba tudom az anyagot ha pl nem tudok jól magyarazni mert nincs hozza képesítésem.
4. Hoxa (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 22. 19:34
Szia! Hányadik osztályos? Sok segítség van az interneten is. Nálunk is van ilyen tantárgy, hogy a gyereknek egyedül vagy a szülővel kellene megtanulni az anyagot, de kiegészítjük más internetes forrásokkal, amik segítenek, pl a videótanárt nézzük youtube-on.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook