Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Depresszió vagy bipoláris zavar fórum

Depresszió vagy bipoláris zavar (beszélgetős fórum)


2023. aug. 6. 19:54
A bipoláris zavar igazából változó hangulattal jár.Van feldobott állapot, akkor nem hiányzik az alvás, pörög az illető, be ilyenkor néha sokat költ, olyan dolgokba fog ami meghaladja a képességeit.A depis időben mindentől elmegy a kedve.Hogy ez kinél milyen formában jelentkezik és meddíg tart egyéni.Figyeld meg magad és próbálj alkalmazkodni a betegségedhez.Csak gyógyszerrel nem fogsz boldogulni.
2023. aug. 6. 16:08
Először is, ne a netről szerezz információkat, mert belehalhatsz egy vessző hibába. Amit leírtál, például kifejezetten ráillik egy generalizált szorongásban szenvedőre. Nem vagy vele egyedül. Beszélj az orvosoddal, lehet gyógyszert cserél majd. Ő tudja a választ.
2023. aug. 6. 15:30

Azt írod, hogy szeded az antidepresszánsokat. Ezek szerint többet is felírt az áter?

Én ismerek valakit, akit a depresszióra kapott antidepi áttolt mániába, így azonnal abbahagyta a szedését és más gyógyszert kerestek az orvosával. Előfordulhat, hogy nálad is valami hasonló történik.

2023. aug. 6. 14:57

Kedves Ismeretlen!


Miért itt kérdezősködsz, ha hamarosan úgyis alkalmad lesz orvossal beszélgetni ezekről a dolgokról?


(Nekem is vannak információim erről a betegségről, de miért gondolod, hogy ezek illenek arra, amit Te tapasztalsz magadon?!)


Inkább sétálj egyet a délutáni napsütésben (vagy esőben)!

2023. aug. 6. 14:42
Ha megkérdezhetem, az ismerősödnél mik voltak a tünetem?
2023. aug. 6. 14:41

Bicajozni szoktam,legalábbis azokon a napokon, amikor nem érzem hullafáradtnak magam. Más napokon pedig még az esti zuhany is megterhelő.

Csak keresem az okát..mitōl lehetnek ezek a kilengések, és talán azt hallani valakitől, hogy ezt is depresszió okozza, és nem pedig új vagy egyéb mentális betegség.

2023. aug. 6. 14:33

Van ismerősöm bipoláris zavar diagnózissal.

(És mindenkinek is van ilyen ismerőse, csak nem mindenki diagnosztizált illetve nem mindenki mondja el másoknak.)

Adj hálát az Égnek, hogy tudatában vagy annak, hogy "valami nem stimmel"!🙏

Vannak olyanok, akik tagadják maguk elöl is a pszich.-betegséget..., sajnos ők ezért nem is szednek gyógyszert és elkeserítő helyzetekbe kerülnek.

Akik együttműködőek a JÓ pszichiáterrel, elfogadják a gyszeres terápiát is, azokról -többnyire- meg sem lehet állapítani, hogy a betegséggel kell együtt élniük. (Mint a magas vérnyomás, a nagyotthallás, pajzsmirigy betegsége, cukorbetegség stb stb - gyszert vagy segédeszközt kell használniuk.)

MOZGÁSSAL (gyaloglás, gyors-gyaloglás, kocogás, otthoni zenés torna, taposógép, futópad stb) nagyságrenddel javulhat a fizikai állapot! Keresd meg a hozzád közelálló mozgásformát!

2. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 6. 14:22
2023. aug. 6. 12:40

Sziasztok

10 hónapja mérsékelt depressziót, ill.pánik és szorongásos zavart diagnosztizáltak nálam. Azóta rendszeresen szedem az antidepresszánsokat, úgy érzem, lassan javul az állapotom.

Viszont ami zavar és megijeszt, az az hogy vannak időszakok, amikor hulla fáradt vagyok, képes vagyok 13-15 órát is aludni naponta, viszont a kedvem a szokásoshoz képest jó (a napi feladataimat ilyenkor ellátom). Aztán 2-3 hét után alvászavar lép fel, nem tudok aludni 4-6 óránál többet gyógyszerek segítségével sem, ingerlékeny vagyok, a belső feszültség az egekben.

Mitől lehet ez? A héten megyek kontrollra a pszichiáteremhez, biztosan rákérdezek nála is erre, de annyi sok infó van a neten, és a bipoláris zavarról is sokat olvastam. Van aki hasonló cipőben jár?

Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook