Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Daedalon tablettát lehet szedni terhesen? fórum

Daedalon tablettát lehet szedni terhesen? (tudásbázis kérdés)


2023. máj. 30. 12:34
Én a daedalont utazáShoz használtam, buszban tengeri betegség ellen. Ezellen használt, de mindig nagyon elálmosodtam tőle.pld ha tárgyalni vagy vizsgázni kellett, nagyon kellemetlen volt.
10. Borian (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 30. 12:27

A legtöbb gyógyszerre azért van ráírva, hogy terhesen ne szedd, mert nincs tesztelve terheseken. Érthető okokból terhes nők ritkán szoktak gyógyszerkísérleteket vállalni, biztos meg ami biztos alapon, akkor ne szedjék.

Ugyanakkor a legtöbb nyugodtan szedhető és kezd meghaladottá válni, hogy tilos. Maon még mindig dvat szenvedni hagyni a kismamát, nyugaton nem. Első körben B6-ot ajánlanak, ha az nem válik be olyan hányingercsillapítót, ami itthon nem kaphazó, utána jöhet a deadalon, majd még két fokozatban ennél ütősebb szerek (cerucal és szteroidos kezelés), mert az sem jó, ha a hányásba hal meg a magzat vagy anya.


(Egyébként én is használtam deadalon kúpot, amikor a lányomat vártam, mert semmi sem maradt meg bennem, 5 kilót fogytam, és kutya baja, 15 éves élsportoló.)

2023. máj. 30. 09:59
Igen én is elolvastam a tájékoztatatót, de már nem tudok mitcsinálni sajnos.Cska reménykedek :(
2023. máj. 30. 09:59

Termékenység, terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.


Terhesség

Terhesség alatt csak az előny/kockázat gondos mérlegelésével és csak akkor alkalmazható, ha a terhességi hányás már nagyfokú elektrolitveszteséghez vezetett. Házipatika

7. Léna123 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 30. 09:46
Ne félj, remélhetőleg semmi baja nem lesz a daedalontól. Viszont ha nem hánysz folyamatosan, "csak" hányingered van, akkor inkább ne szedd, legalábbis amíg a dokiddal nem tudsz beszélni. Borzasztó a folyamatos hányinger, nekem is volt pár hétig az első trimeszterben. Próbáld meg kitapasztalni, mi az ami picit csökkentheti. Pár korty hideg valami, pár falat sós rágcsa, úgy rémlik nekem ezek használtak valamennyit.
6. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 30. 09:44
Orvost-védőnőt felhívni és megkérdezni? De talán még gyógyszertárban is meg tudják mondani. Én nem várnék csütörtökig, mindenképpen telefonon beszélnék valaki illetékessel.
2023. máj. 30. 09:34

Egyébként ígyis félek hogy valami baja lesz a babának mert nem tudtam hogy terhes vagyok és kiderült hogy 8 hetes, és szedtem előtte dedalont majdnem mindennap

Nagyon félek hogy valami baja lesz a babámnak

2023. máj. 30. 09:05

Amikor én voltam terhes, nem lehetett gyógyszert szednünk. Megfázás esetén is csak orrcseppet lehetett.


Én nem szednék.

2023. máj. 30. 08:47

Majd csütörtökön megyek hozzá, a hétvégém katasztrófa volt, és régen is csak a dedalon mulasztotta el.

Nekem se a gyömbér se a cola, semmi

Valahol azt olvastam lehet szedni, valahol azt hogy nem.

Ismerősömnek ajánlotta a nógyógyász hogy semmibaja nem lesz a babának napi 1 től

2023. máj. 30. 08:43

Orvos mit javasol?

Nekem második terhességem végig kísérte a rosszullét és a hányás, de nem szedtem rá gyógyszert.

Gyömbér és cola kis kortyokban segített.

Türelem 😊

2023. máj. 30. 08:39

Dedalon tablettat lehet szedni terhesseg elso heteiben napi 1-et, de nem mindennap?

Sajnos elviselelhetetlen a hanyingerem és semmi nem használ, b6-ot is próbáltam meg minden házi praktikát

Semmi nem jó

Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook