Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Debrecenből jöttem Budapestre, de nem tudom megszokni ezt a zajt és a koszt. Ti hogy szoktátok meg? fórum

Debrecenből jöttem Budapestre, de nem tudom megszokni ezt a zajt és a koszt. Ti hogy szoktátok meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
69. Cilumiluci (válaszként erre: 67. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 15:19
Ez igaz:)Viszont nincs összehasonlítási alapom,tehát jogom sem itt írkálni,csak kicsit meg akartam védeni a fővárost:)
68. Bugs02 (válaszként erre: 65. - Zsú1965)
2012. aug. 14. 15:18
Fura ez, mert mikor debrecenben vok, Pest hiányzik, amikor itt vagyok Db en hiányzik...pl németországban voltam onnan nem volt honvágyam, sőt nem akartam haza jönni...érdekes mi?
67. d1eb7dd316 (válaszként erre: 64. - Cilumiluci)
2012. aug. 14. 15:17
Mondjuk vásárolni én is felmegyek. Outlet Centerbe többször is egy évben. Most is nagyvárosban lakom, itt is van minden, de Pesten ilyen szempontból rengeteg a lehetőség. Viszont könnyem elcsábul az ember...
66. Bugs02
2012. aug. 14. 15:16
Ami itt nem jó az vidéken jó, ami vidéken nem jó az jó itt...valahogy így tudnám Budapestet összefoglalni...pl most 2 hónapig nem voltam debrecenben, mert nem vágytam haza, de mikor debrecenben eltöltök pár napot és vissza jövök hiányzik...a családom messze van...talán ők hiányoznak a legjobban, nem a város...
65. Zsú1965 (válaszként erre: 55. - Bugs02)
2012. aug. 14. 15:16

Ebből és az 50. hsz-ből úgy érzem, hogy a legagyobb bajod az, hogy unatkozol. Persze a város is koszos, de mégis az unalom, az egyedüllét a legnagyobb problémád. Ezek szerint, amíg volt elfoglaltságod, nem volt ilyen erős a honvágy.

Jó ha tudod, honvágy ott is van, ahol nincs kosz. Ha nagyon nem bírod, akkor költözz vissza Debrecenbe, mert előbb utóbb úgyis megrontja a párkapcsolatodat is, ha ilyen rosszul érzed magad

2012. aug. 14. 15:15
Attól én is megőrülnék hogy valamit nem tudok megvenni,meg hogy nem jön a busz,mivel jogsim az nincs.A pörgés is hiányozna:)
2012. aug. 14. 15:14

Budapestről költöztem kis városban és nagyon hiányzik a zaj.....a kossz..... ami soha nem volt.

más itt nagyon. A buszra 1 órát várni!!!!!!!!

ha valamit venni akarsz nincs.


Imádom Budapestet.

62. Cilumiluci (válaszként erre: 61. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 15:13

Hoppácska:DD

Ez tök jó!

61. d1eb7dd316 (válaszként erre: 60. - Cilumiluci)
2012. aug. 14. 15:12
Én is Tolna megyei vagyok! Nagymányoki! Bonyhádon jártam középiskolába!
60. Cilumiluci (válaszként erre: 59. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 15:11
Hogyan is lenne?Apukám Tolna megyében született és anyósom is,nagyszüleim is:)Tolnában ma is laknak rokonaim és sokat nyaraltam ott:)
59. d1eb7dd316 (válaszként erre: 58. - Cilumiluci)
2012. aug. 14. 15:10
Ez jó, ott a pont! :-)
58. Cilumiluci (válaszként erre: 57. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 15:09
Tudom drága.Nekem sincs bajom a vidékiekkel.
57. d1eb7dd316 (válaszként erre: 52. - Cilumiluci)
2012. aug. 14. 15:08
Nem akarok senkit megbántani, csak ez a tapasztalatom.:-)
2012. aug. 14. 15:08

igazából neked a legnagyobb bajod h gondolom unatkozol mert nicsnenek ismerőseid..


találj elfoglaltságot és máris jobb lesz


nem minden része mocskos pestnek.


és debrecenben sem minden aranyból van és ragyog az út mindenhol, jó sok cigany és hajlektalan van ott is, de mivel kisebb város, nem tömörülnek ugy mint mint pesten. és ott is van lepra rész, mindenhol van

55. Bugs02
2012. aug. 14. 15:02

Na pont most hívott egy volt munkatársnőm, vele szoktam találkozni...nem látom én negítan a dolgokat, de nem dolgozok...így nem jó...elég nyított vagyok én az emberekre, de az emberek nem érnek rá...egyedül hova menjek?

Pesten egyedül nem szeretek mászkálni...

54. homern (válaszként erre: 39. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:58

Nekem is csak ismerőseim vannak itt,van olyan hónap hogy nem is beszélünk,barátok nincsenek.Szüleim távol,ők maradtak,még Nyíregyházán is túl,szóval elég messze.

De hidd el meg lehet szokni,csak ne mindenhol a negatív dolgokat keresd.

53. Filemon79 (válaszként erre: 50. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:57

Azért... a párod lehetne megértőbb. Ezek szerint, ő semmiből nem enged?

Biztos, hogy a munkanélküliség és a hazalátogatás közelsége ront a helyzeten. Olyankor én is mindig padlón voltam. Idővel jobb lesz, főleg, ha majd dolgozol is megint. De mondom: én sem tudtam megszeretni.

52. Cilumiluci (válaszként erre: 40. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 14:56
Ne általánosíts kérlek.
51. Bugs02 (válaszként erre: 49. - Morren)
2012. aug. 14. 14:54

Azért Budapest egy egy kerülete akkora mint Debrecen:)))

A két város ég és föld! Nagyságilag, közlekedésileg, zajilag, levegőileg:)))

50. Bugs02 (válaszként erre: 43. - Filemon79)
2012. aug. 14. 14:53
Nekem most nincs munkám, de a páromnak igen és ő szerinte vidéken lehet van nyugi, de nincs munka...ez így van...párom itt nőtt fel, sőt ebben a lakásban is..így neki nem szándéka innen elköltözni. Amikor dolgoztam én is jobban szerettem pestet...de mióta nincs munkám, nem találom a helyemet...Néha rám jön egy megmagyarázhatatlan honvágy...Debrecenben voltam 1 hetet...lehet most ez a bajom...előtte 2 hónapig nem jártam otthon.
49. Morren (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:52

Ööö... Debrecen az mióta is kisváros????

Hogyan ismerkedtél meg a pároddal? Ha ennyire nagy szerelem, hogy tűzön-vízen követed, akkor nyilván meg fogod szokni, meg fogod szeretni az általa is kedvelt helyeket.

Én falusi lány vagyok és csak az egyetem alatt laktam Pesten, azóta csak akkor megyek, ha muszáj:-) Szóval 5 év alatt nem tudtam megszeretni.

48. Filemon79 (válaszként erre: 39. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:52
Én a jelenlegi városunkba költözéssel megdupláztam a távolságot: 400 km-re van tőlem a családom. Nem volt itt senkim, na jó: 20 km-nyire anyósom. Évente 1x tudunk hazautazni a szüleimhez, ez 6-8 órás vonatozást jelent. Mégis remekül érzem itt magam, leszámítva a munkanélküliséget. Kelenföldön nem így volt, pedig IC-vel 2,5 óra alatt otthon voltam, és oda a családom is könnyebben jött.
47. Pitypangné (válaszként erre: 40. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 14:51
A pestiek többsége vidékről költözik fel. :) Egyébként ez "csak" a tömeghatás, szimpla pszichológia.
2012. aug. 14. 14:49
Én itt nőttem fel, de a koszt nem tudtam megszokni, és nem is fogom.
45. bnedora (válaszként erre: 37. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:48
Zugló elég szép környék, a fiam fél éve lakik ott albérletben. Akkor nálad inkább a "gyökerek", a család hiánya miatt áll fenn ez a probléma. Biztos nehéz lesz, de remélem, hamar túl teszed magad ezen.
44. Bugs02 (válaszként erre: 35. - Zizisicc)
2012. aug. 14. 14:48
34 éves fejjel, azért nehéz barátságokat kötni, mert a velem egy korúak már családosak, ha lenne egy gyerekem, biztos jobban tudnék barátkozni, mert látom a játszótérre mennyi anyuka megy...de nekem nincs gyerekem...
43. Filemon79 (válaszként erre: 37. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:48

Mi Debrecentől sokkal kisebb városból kerültünk a fővárosba, Kelenföldre. Rettegtem tőle, minden idegen volt, senkit nem ismertem, eleinte még attól is féltem, hogy átmenjek egy jelzőlámpa nélküli zebrán. Reggelente felébredtem a repülők zajára, kirohantam az erkélyre, hogy lássam őket, pedig ott már nem annyira alacsonyan szállnak. :)


Aztán lett munkahelyem, ahol nagyon kedvesen fogadtak. Hamar beilleszkedtem, szerettem ott dolgozni. Lassan-lassan felismertem és élveztem a főváros előnyeit. Mégis mindig bennem volt az, amit te is írsz. Az a megmagyarázhatatlan idegenség-érzés, az a furcsa megilletődöttség, ami mindig elfogott, ha kiléptem az utcára. Egy 11. emeleti garzonban laktunk, még azt se nagyon vettem észre, ha esett az eső, a galambokat felülnézetből láttam repülni, nyári kánikulában fuldokoltunk a mocskos párától, ami az utcalocsolásból felszállt.


Aztán elkezdődött a metróépítés, pontosan a házunkkal szemben, és a férjem egyre jobban bekattant. Állandóan az ablak előtt ácsorgott, azt figyelte, mennyi fát vágtak ki megint, volt, hogy egy fa helyére óriási sziklát gördítettek "dísznek". :D

Egy szó, mint száz: eladtuk, elköltöztünk egy megyeszékhelyre. Ez volt 2006-ban. Azóta nincs munkahelyem. (Igaz, szültem is közben.) Azóta csúszunk lefelé, a férjemet épp tegnap rúgták ki. Igen, szép a város, csend van, béke van, 1 hét után úgy jártam-keltem itt, mintha mindig itt laktam volna, imádom. Csak éppen megélni nem lehet. Szerintem örülj, hogy ott élhetsz, később, ha már jobban megy sorotok, vehettek egy jobb környéken lakást, akár házat is.

42. RockyRoad (válaszként erre: 39. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:46
Nem dolgozol, hogy az lefoglalna?
41. Bugs02 (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2012. aug. 14. 14:46

Nem lakunk messze attól az utcától:)

A Barátok hiányoznak, Debrecenben vannak, itt nincsenek:((

2012. aug. 14. 14:45
Hát a pesti emberek mentalitása igencsak eltér a vidékiekétől. A mostohaapám is pesti volt, most meg rengeteg pesti partnerünk, kollégánk lett...hát... bocsánat, de kínlodom némelyikkel...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook