Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Debrecenből jöttem Budapestre, de nem tudom megszokni ezt a zajt és a koszt. Ti hogy szoktátok meg? fórum

Debrecenből jöttem Budapestre, de nem tudom megszokni ezt a zajt és a koszt. Ti hogy szoktátok meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
99. globus (válaszként erre: 98. - SaskiaValentina)
2012. aug. 14. 19:32
Jövedelemtől függ, vidéken például ugyanazért a munkakörért közel 50 ezerrel kevesebbet lehet kasszírozni:) Mindig nevetünk, amikor x ágazat dolgozói Pesten sztrájkolnak (ezt inkább nem írom ki).
98. SaskiaValentina (válaszként erre: 97. - Globus)
2012. aug. 14. 19:23

Igen, az átlagboltok, pl Match is drágább Újvárosban is, mint itt. De ezen kívül...Vegyél ki egyedül egy kis garzont akár és éljél meg egy fizuból...:(

S az élelmiszer pl Németországban olcsóbb, mint itt, pedig...

97. globus (válaszként erre: 96. - SaskiaValentina)
2012. aug. 14. 19:20
Az alapvető élelmiszerek viszont jóval olcsóbbak Bp-en. Elámultam tavasszal az egyik piacon, majdnem felébe került a paprika, málna, újkrumpli és még sok más. Olcsóbb a tejtermék is, ismerősöm mondja, hogy pesti rokonok mindig táskányi túróval-tejföllel, sajttal jönnek.
96. SaskiaValentina (válaszként erre: 95. - Globus)
2012. aug. 14. 19:16
Ebben sajna igazat kell, h adjak! :))
95. globus (válaszként erre: 94. - SaskiaValentina)
2012. aug. 14. 19:15
Hoppá, meg is van az oka, hogy vidéken miért könnyebb megtakarítani a pénzt :)
2012. aug. 14. 19:09
Én amikor hazalátogatok Dunaújvárosba, minden bajom van. Miért zár be minden olyan korán, miért nincs non-stop palacsintázó, legfőképp miért nincs egy normális fitness-tánccentrum? :) stb :))) Jó Bp, ha felfedezed benne a lehetőségeket, neked milyen pluszt adhat.
93. globus (válaszként erre: 63. - Gevi1931)
2012. aug. 14. 19:04

Sajnos, ellátottság terén ez így van, valamit valamiért.

Összefoglalná valaki, hogy mit ért "pörgés" alatt?

92. SaskiaValentina (válaszként erre: 90. - Bugs02)
2012. aug. 14. 19:02

Bárhová lehet egyedül is menni, különben akinek nincs párja, elég nagy gondban lenne. :) Én pl heti 5-6szor járok fitness-aerobic és táncórákra. Zumba, street jazz. Nincs ilyesmi hobbid? Ha nincs, próbálgass, mi jön be! :) Így én hiába élek egyedül, minden nap megyek társaságba és mozgok...

S egyedül szeretek még este/éjszaka bóklászni, Duna-parton és csendesebb helyeken. Csak úgy, az orrom után. De este gondolom te már nem vagy egyedül. :)

91. Bugs02
2012. aug. 14. 18:28
Mikor nem érzem jól itt magamat, fogom és írány Debrecen!
90. Bugs02 (válaszként erre: 81. - A14deb9047)
2012. aug. 14. 18:28

Hidd el eleget megyünk.....egyedül hova menjek?

nekem egyedül nincs kedvem a városban kóringyálni, ha meg párom nem dolgozik...nem unatkozom:))

89. Bugs02 (válaszként erre: 83. - Mókinca)
2012. aug. 14. 18:26
Akkor mondjam azt, hogy szerencsés vagyok, hogy én itt élhetek:))
88. Bugs02 (válaszként erre: 86. - 25d4b44717)
2012. aug. 14. 18:24
Debrecen nagyon sokat változott és változik, mindenkinek ott a szép, jó, ahol felnőtt, én elég sokáig éltem Debrecenbe, így nekem természetesen ott a legszebb:)
87. Bugs02 (válaszként erre: 84. - SaskiaValentina)
2012. aug. 14. 18:22
itt van elég zöld, parkok....van amikor jó..mikor párom nem dolgozik, akkor ketten jövünk megyünk, hisz ő törzsgyökeres itteni...
86. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. aug. 14. 18:09

Valószínű ,rossz helyen laktok. Költözzetek a Rózyadombra,vagy valamelyik kertvárosi részre.

Nekem Debiről vannak rossz emlékeim. ,Hiányos tájékoztatás, rengeteg kátyú.stb.Nem is értem,mire teszi magát a kedves vezető barátja.

Rosszindulatú ember meg mindenütt van.

85. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 63. - Gevi1931)
2012. aug. 14. 17:53
Hát akkor minek nevezzem ahol laksz?Kis faluban élek(picurka)Nagyon jó a közlekedés(busz).Sok mindent megkapni a két boltban ami van és nincs messze a megyeszékhely sem,de a közeli kis városban is megtalálni szinte mindent.:-)))
84. SaskiaValentina (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. aug. 14. 17:51
Szia! Én is kisvárosból költöztem fel, egyedül vettem ki albit és szeretek itt! Sztem mozogj sokat, fedezd fel a várost, mert annyiféle hangulat van itt kerülettől, környéktől függően, hogy biztos van olyan környék, ahol te is jól éreznéd magad. Pont ezt szeretem Bp-ben, h annyiféle arca van...Nekem is ez a 7. albim a 4 évem alatt, én pl, Pestet egyáltalán nem szeretem, de Budán Törökvész részt, Mammut környékét stb nagyon megszerettem, most is itt lakom. De 13-ban pl utáltam. Lehet a zöldre és csöndre van szükséged, hát keressetek ilyen helyen lakást, sok csöndes lakás van itt is, csak meg kell találni.
83. Mókinca (válaszként erre: 77. - Bugs02)
2012. aug. 14. 17:42
Szia! Mi kézzel-lábbal mennénk Pestre!!!! Csak ideköt a lakás, a család, meg minden..... :(
82. winny
2012. aug. 14. 17:13
A rosszat nem lehet megszokni csak elviselni!
2012. aug. 14. 16:52

Amíg Pesten élsz, élj a lehetőségekkel: múzeum, ingyenes koncertek, híres, szép épületek, műemlékek, érdekességek, stb.

Térkép a táskában és irány a város!

80. Zizisicc (válaszként erre: 77. - Bugs02)
2012. aug. 14. 16:29

[link]


:o))

79. Sibetti (válaszként erre: 77. - Bugs02)
2012. aug. 14. 16:25

Szia!


Én egy kis faluból kerültem fel Pestre, fősuli után. A párom itt kapott munkát és én is jöttem utána. Az első pár hónap szörnyű volt, bár én első perctől kezdve szerettem Pestet. De ha egyedül el kellett indulnom valahová (ami nem a munkahelyem volt), akár csak a sarki boltba fizika rosszullét kerülgetett. Aztán megszoktam. Ha valamit el kell intézni nem megy rá egy napom mert minden itt van, a buszok nem óránként járnak. Ha csak késő este van időm bevásárolni akkor is meg tudom oldani, mert nem zár be minden bolt hétkor. Ha moziba akarunk menni, akkor van lehetőség. Hidd el jobb lesz, csak próbáld meg a pozitív dolgokat megtalálni!!! Kitartást Neked!

78. Zizisicc (válaszként erre: 76. - Bugs02)
2012. aug. 14. 15:58
Ne görcsölj ezen, ki fog alakulni, a lényeg, hogy ne veszítsd el a kedved, meg a humorérzéked! Használd ki, hogy most több a szabadidőd - még ha kényszerből is - többet fordíthatsz magadra, mert ha később lesz babátok, úgyis mínuszban leszel egy darabig. Van hobbid, miket szeretsz csinálni? Vesd bele magad, vagy tanulj nyelvet .... használd ki az időd! :o))
77. Bugs02
2012. aug. 14. 15:51
itt a házban zömében idősekkel beszélgetek, mert akik fiatalok..nincsenek itthon, vagy ha itthon vannak nagyon maguknak valók.
76. Bugs02 (válaszként erre: 75. - Zizisicc)
2012. aug. 14. 15:50
Én is abban reménykedem, hogy a hoxán...beszélgetek is itt pár olyannal, aki Budapesti, csak annyi a bibi, hogy vagy babázik, vagy nagyon dolgozik...amikor meg van idejük nem rám fogják pazarolni...van itt egy két otthoni havaerom, de az egyik babát vár, a másik meg mindég dolgozik...amikor dolgoztam, nekem is sokkal jobb volt itt élni...van mikor párommal megyek be a munkahelyre...
75. Zizisicc (válaszként erre: 44. - Bugs02)
2012. aug. 14. 15:27
Én fősuli után maradtam itt, a barátaim szanaszét az országban. Persze lett párkapcsolatom, és társaságom, de pl. barátnőket, ill. a legjobb barátnőmet itt ismertem meg a hoxán, bőven 30 után. Szóval nem kell játszótérre járni az ismerkedéshez, járj edzőterembe, könyvtárba, előadásokra, tanulj vmit ... a hasonló érdeklődési kör jó alap lehet egy barátsághoz. :o))
74. Cilumiluci (válaszként erre: 73. - Bugs02)
2012. aug. 14. 15:26
Igen,biztosan ez a baj nálad,hogy egyedül érzed magad.
73. Bugs02 (válaszként erre: 64. - Cilumiluci)
2012. aug. 14. 15:25
Vidéken sajnos ez így van...ezzel nincs is baj Budapesten...ha itt élne anyukám, tesóm, lehet nem érdekelne ..
72. Bugs02
2012. aug. 14. 15:23
egy 20 éves embernek könnyebb átálni, mint egy 30 on túlinak....gyerekk koromban egy másik országból jöttünk ide, megszoktam hamar...aztán, ahol megszoktam felnőttem, eljöttem...lényegében kicsit az emlékei is kötik egy egy helyhez...nagyon fura ez...nehéz, amikor a családod máshol él...néha tök egyedül érzem itt magamat...de több Debrecenből felköltözött ismerős mondta már ezt...meg akik külföldön élnek.
71. Bugs02
2012. aug. 14. 15:20
Havi szinten utazok haza...magyarul két laki vagyok...mind két városhoz köt valaki, vagy valami...
2012. aug. 14. 15:20

én egész életemben pesten éltem, vagyis Budán :) imádom budát, 11kerben éltem, most 22ben, nem midn1 hol laksz, itt zold ovezet, csend béke. nyugisabb mitn egy ksivaros kb..viszont minden egy köpésre van ha kell valami.


én attól félek h esztergomba fogok költözni majd, baratom eszteergomi. imadom a varost nagypn szép, szeretem h csendes, de mi lesz ha keves lesz? barataim pestiek.. sok mindenben engedünk ő is enged sok mindenben én ebben engedek.


mindneki fél, tart a lakóhely váltástól sztem :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook