Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Debrecenből jöttem Budapestre, de nem tudom megszokni ezt a zajt és a koszt. Ti hogy szoktátok meg? fórum

Debrecenből jöttem Budapestre, de nem tudom megszokni ezt a zajt és a koszt. Ti hogy szoktátok meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
39. Bugs02 (válaszként erre: 35. - Zizisicc)
2012. aug. 14. 14:45

Gyökértelen...igen...jól látod...Debrecen 220 km Vonattal még ic-vel is majd 3 óra...

Jó mondjuk párommal sokat utazgatunk, ha lehet mi megyünk....de mikor párom dolgozik, akkor vagyok én meglőve...ismerősök vannak, de nem barátok...

38. a14deb9047 (válaszként erre: 37. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:44
Pedig Zugló igen családias sok kerülethez képest. Szívesen eléldegélnék mondjuk a Gyarmat utca környékén valamelyik villa garzonjában.
37. Bugs02 (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2012. aug. 14. 14:43

Nem kellett, mert párommal megismerkedtem, ő Budapesti így én költöztem hozzá, Zuglóban élünk....ami mondom egy nagy kerület...és viszonylag jó helyen lakunk..közel a város...

Pl egyedül ebbe a nagy városban nem találom fel magamat, nagy a zaj, tömeg....ezzel van igazából elegem.....

Aki egy kisebb városhoz van szokva, annak nehéz megszokni...legyen az Budapest bármeliyk része....családom sincs itt.szóval talán ezek miatt is érzek most így...ahogy öregszik az ember, egyre jobban vágyik vissza oda, ahol felnőtt.

2012. aug. 14. 14:42
Én is egy vidéki városban lakom, de soha az életben nem költöznék fel a fővárosba. Ott én is meghalnék.
35. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:42

Végigolvastam, miket írtál. Szerintem Neked nem a várossal van elsősorban bajod, hogy koszos, meg zajos, hanem inkább azzal, hogy gyökértelennek érzed itt magad. Arról nem írtál, hogy milyen a párkapcsolatod, de arról igen, hogy nincsenek barátaid, nincs társaságod itt. Szerintem ez a fő problémád. Nem tudom, hány éves vagy, de nem lehetsz túl öreg, hogy a korodra fogd, nehéz ismerkedni, megfelelő társaságra találni. Ez inkább a személyiségtől függ. Talán egy kicsit nyitottabbnak kéne lenned, nem úgy hozzá állni, hogy sosem fogod megszokni, vagy hogy utálsz itt élni. Próbàlj lazítani, élvezni azt, amid van, nyitott szemmel járni, nem csak a rosszat észrevenni, hanem a szépet és a jót is. Mert az is van bőven. Én még kisebb városból kerültem fel, mint Te, persze, én is láttam a különbséget, de nyitott voltam, és nem a hátrányaira koncentráltam, hanem az előnyeire.

Sok sikert kívánok Neked és hogy találd meg itt a helyed! :o))

34. RockyRoad (válaszként erre: 31. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:42
Hat ha ennyire keptelen vagy alkalmazkodni, akkor talan koltozz vissza Debrecenbe.
2012. aug. 14. 14:41
Nagyon szerettem Pestet. Egy idő után az embernek szelektív lesz a látása-hallása. Ha nem, akkor el fogsz menni. Lásd meg a szépet, idézd fel magadban... igyekezz belőle minél több szépet meglátni. Minden városnak van árnyoldala.
2012. aug. 14. 14:40

Budapesten élek születésem óta,nincs kosz és bűz mindenhol,ahol én élek ott nincs,igaz ez peremkerület.Pesti oldal,zöldövezet.

Vannak a fővárosnak szép részei is.


Ahol dolgozom az már más tészta na az gáz.Bűz,zaj és mocsok sajna.Nyócker.


Mégis szeretek itt élni és nem is tudnék máshol.

31. Bugs02 (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2012. aug. 14. 14:39

Nekem nem jön be Budapest, legyen az bármelyik szegletén...

Viszonylag jó helyen lakom, mert pl a 8 ker egy putri...kertes résznél....park van...de pl amikor utazunk meglátom a keletit, nyugatit...nem éppen szép, tiszta látvány fogad...a sok c-ről ne is beszéljünk....Normafán talán még ellennék...de Debrecenbe jobban érezném magamat, mert ott nőttem fel:))

30. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:34

Nem mindegy, a város melyik részén laksz. Buda emberibb, csak szinte megfizethetetlen.

Sajnos Csillaghegy-Római fürdő-Aquingum is :(

29. bnedora (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2012. aug. 14. 14:27
Amúgy a belvárosban én sem tudnám elképzelni a mindennapi életemet.
28. bnedora (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:26
Tájékozódni kellett volna előre, hogy milyen a környék, amikor feljöttél Pestre. Azért elég nagy város, nem mindenhol van zaj, piszok, vannak nagyon szép részei is. Kérdés, hogy sajátodban laksz-e v. albérletben, mert akkor még van lehetőség változtatni.
2012. aug. 14. 14:22

Mindent meg lehet szokni.

Nem feltetlen megszeretni, de megszokni (ha akarjuk) meg lehet.

En meg kisebb varosbol mint Debrecen koltoztem Bp-re sok-sok eve, eleinte majdnem sirtam ahogy a Keletibe berobogott a vonat, a sok graffiti a falakon, meg a zaj, sok ember nagyon felelmetesnek tunt.

Viszont hozzaszoktam par ev alatt, eltem sok reszen Bp-nek (Obuda pl nagyon szep, 18. ker egyes resze a repulozajt leszamitva talan csendesebb, mint videki kisvarosok). Egy ido utan el nem tudtam volna kepzelni visszamenni a kisvarosba :DD

26. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:21

Szia! Mi épp fordítva vagyunk, nagyvárosból költöztem le vidékre, mert a párom a világért sem szeretett volna nagyvárosban élni. Én bármikor felköltöznék Budapestre, annak ellenére, hogy ebben a kis 3000 lakosú községben is otthonra találtam.


Szerintem próbáld megszokni a fővárost, ha másért nem, mert sokkal több a lehetőséged, mint egyes embereknek, akik mondjuk egy eldugott kis faluban laknak, ahol a madár is ritkán jár.


Mindemellett ha te ezt áldozatnak érzed, beszéld meg a pároddal, hogy pl. a hétvégéket Debrecenben töltitek.

25. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 18. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 14:19
Ahogy "mondod".
24. homern
2012. aug. 14. 14:18

én egy 5000 fős kisvárosból jöttem fel tanulni,majd ittragadtam a párom miatt :)


laktunk a keleti pályaudvarnál,fenn a 12 kerületben a hegyen,most kertvárosi részen lakunk kertes házban.


nekem egyik környékkel sem volt akkor aktuálisan bajom,de családot csak a mostani helyünkön alapítanék ha dönteni kellene melyiket választom :) itt nincs zaj,sem kosz,viszont minden van a közelben,nem vagyunk a világ végén....meg kell találni a megfelelő környéket.

23. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 20. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:17

Én Debrecenbe születtem,de soha nem laktam ott,mégis imádom amikor ott vagyunk!

Budapest...már attól kiráz a hideg ha csak átutazóban vagyok....:-(

Én egy férfi kedvéért sem költöznék oda....

2012. aug. 14. 14:13

egyet értek, vagy megszoksz vagy megszöksz


én sosem tudtam elképzelni hogy pesten éljek az általad említett okok miatt!

aztán megismertem a párom, aki pesti! és ideköltöztünk, bár ő vidéken szeretett volna élni, de itt úgy gondoltuk, hogy több a lehetőség!

kispesten lakunk, ez egy elég kisvárosias rész szerintem, elég sok a zöldövezet! zajosnak zajos, de meg lehet szokni szerintem!

viszont minden itt van a s..em alatt! bank, posta, óvoda, játszótér, üzletek Köki terminál, gyalog elérek mindenhová...

2012. aug. 14. 14:13
A zajt és a koszt nem lehet megszokni. Én is gyakran elfilózom rajta, hogy haza kéne húzni. De közel 8 éve egész jól bírom, bár tény, hogy a mocskos környékeket kerülöm, amennyire csak lehet.
20. Bugs02 (válaszként erre: 18. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 14:06
Én ide költöztem...nem is fogom sosem megszokni...Debrecent ismerem, mint a tenyeremet...jó Pestet is már...de mégsem, úgy járok kelek mint otthon:(
19. Bugs02 (válaszként erre: 7. - Babeck)
2012. aug. 14. 14:05
Egy bizonyos kopron túl sztem nehéz barátkozni...és Budapesten elég maguknak valók pl a szomszédok...
2012. aug. 14. 14:03
Nincs az az isten, hogy én Budapestre költözzek.
17. Bugs02
2012. aug. 14. 14:03
Németországból jöttünk haza egyszer, mikor beértünk a redvás Keletibe...szó szerint sirhatnékom volt...a látványtól...a szeméttől, míg Németbe a pályaudvarok tiszták...és nincsenek kéregetők, jaléktalanok.
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:02

koszos, de ez van.

Debrecen tényleg szebb.

15. Bugs02
2012. aug. 14. 14:01

A koszt úgy általánosítva Budapestre írtam...nem tiszta város...Debrecen sokkal tisztább!

Persze Vár környéke szép...de általánosságban véve..pl keleti pu, Nyugati fúj...retkes koszos ronda!

2012. aug. 14. 14:01
hát Zugló néhol elég zajos az tény :D pont ezért költöztünk mi ki peremvárosi részre, mert csendre és nyugalomra vágytunk. szerintem itt több kosz van mint Pesten :D mert jó sok homokot fújkál a szél :D de van rengeteg csendes, nyugis, zöldövezetes utca is ott :) nekem pl az volt a fura hogy néha traktor jár a legnagyobb főúton itt :DD
13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Bugs02)
2012. aug. 14. 14:00

Zugló nem rossz hely, vannak szép részei, persze vannak elég lepukkant lakótelepek is...

hidd el, nem a legnagyobb dzsungelben éltek, keress elfoglaltságot: edzőtermet, jógatanfolyamot, bármi más egyebet. A Cserepesházban is találsz programokat.

12. Bugs02
2012. aug. 14. 14:00
Pl volt a Sziget fesztivál a k...va zaj ide jött ilyen értelemben Budán is élhetsz...a zaj mindenhol megvan...ahonnan én jövök nyugi van, Debrecenben is van néha zaj...de Budapesten....repülők..stb...a tél még elviselhető...de a nyár...pokol!
2012. aug. 14. 13:58
Távol álljon tőlem, hogy ironizáljak a problémádon, mert nagyon is megértem, de sajnos igaz a mondás: vagy megszoksz, vagy megszöksz.
10. Bugs02
2012. aug. 14. 13:58
Nem lakok rossz környéken, de sehol nem tudom elképzelni itt Pesten, jó ide eljönni stb...de nekem túl zajos, koszos...A belvárosban sem tudnék sem sehol....itt élek, mert a páromat szeretem...ennyi...voltam nyolckerbe...majd ki vert a víz....Zuglóban lakom...még kicsit hasonlít Debrecenbre a környék ahol kaom...de mégis valahogy egyre gyakrabban van honvágyam.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook