Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Debrecenben tudtok olyan közjegyzőt ajánlani, aki képes ellenjegyzésre is meghatalmazás írásánál? fórum

Debrecenben tudtok olyan közjegyzőt ajánlani, aki képes ellenjegyzésre is meghatalmazás írásánál? (tudásbázis kérdés)

4. jujujo (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2014. nov. 22. 23:01

Most itt konkrétan ingatlanvásárláshoz szükséges meghatalmazáshoz kerestünk szakembert. Mivel maga a váráslás másik városban, messze történik, és az illetékes nem tud utazni. Ezért kerestünk az ő városában csak meghatalmazáshoz valakit, és idő szűke miatt még neccesebb volt, de megoldódott.

Arra rájöttem, hogy közjegyzőnek kell menni, mert kettő darab aláírásért 22000 Ft-ot elkér.

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Jujujo)
2014. nov. 21. 15:32

Miért nem mentek inkább ügyvédhez, forintban nem lesz több, hiszen hívatalos tarifájuk van, attól többet nem kérhet, te adhatsz még, ha meg vagy elégedve.

Max 1 százalékot kérhet, de nem szoktak csak a nevesebbek.

A többiek megelégszenek a 0,7 százalékkal vagy a fél százalékkal is.

2014. nov. 20. 19:05

Ingatlanvásárlás, de a vevő távol él, megbízná a fiát, de ehhez korrekt meghatalmazás kellene. Olvastam, hogy csak az számít közokiratnak, amit közjegyző ellenjegyez (apostille), és elvileg (ezt nem tudom biztosra) nem minden közjegyzőnek van ilyen "hatásköre".

Debrecenben tud valaki ilyet?

2014. nov. 20. 19:04
Debrecenben tudtok olyan közjegyzőt ajánlani, aki képes ellenjegyzésre is meghatalmazás írásánál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook