Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Darwinizmus?Mi a véleményed róla? fórum

Darwinizmus?Mi a véleményed róla? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
128. sagitta
2008. okt. 2. 18:57

Persze vallási dolgokról is van véleményem. De ez itt egy tudományos megközelítésű fórum.

Szerintem próbáld meg kettéválasztani, mert itt mindenki ezt igyekszik tenni...

Ja, és azért mert te nem tudsz valamit, attól még miért zavar, ha más tudja, vagy biztos benne.

Ez olyan, mintha a szomszéd néni azt állítaná, hogy a főtéren ingyen autókat osztogatnak, én meg csak azért mert eddig az volt a tapasztalatom, hogy ilyen nemigen fordul elő, elkezdeném fakanállal ütlegelni, hogy hogy képzeli, hogy ilyeneket állít teljes meggyőződéssel.

Nem az lenne az ésszerűbb hozzáállás, ha előbb megvárnám, hogy mivel tudja ezt bizonyítani, pl. mutat egy kocsit, amit ott kapott, vagy egy felhívást erről a jótékony akcióról stb., és ha látom, hogy reálisan alá tudja ezt támasztani, akkor nemhiszem hogy zavarna, ha teljes meggyőződéssel újságolja el ezt másoknak is.

De ha azt látnám, hogy nincs megalapozva - persze ahhoz előbb meg kéne hallgatni- az állítása, akkor legfeljebb elkönyvelem, hogy szenilis szegénykém, és mosolyogva továbbállok.

De egy biztos semmiképpen se normális emberi reakció egyszerre neki esni csak mondjuk az 'autó' vagy az 'ingyen' szó hallatán.

127. virgilius (válaszként erre: 125. - Rohiani)
2008. okt. 2. 18:55
Viszont ateista részről meg volt.
126. virgilius (válaszként erre: 123. - Rohiani)
2008. okt. 2. 18:55
De hogy lehet pl "maszlagnak" nevezni més emberek hitét? És komolyan nem is érzed, hogy ebben mi a bántó?
125. rohiani (válaszként erre: 124. - Virgilius)
2008. okt. 2. 18:54
Egy szóval sem mondtam, hogy ebben a topicban volt butázás.
124. virgilius (válaszként erre: 120. - Rohiani)
2008. okt. 2. 18:52
Igen? Akkor idézd. De ebből a topikból.
123. rohiani (válaszként erre: 121. - Sagitta)
2008. okt. 2. 18:46

Semmi borzalmas vallási dolog nem történt velem.

És szeritem nem is vagyok agresszív. Az agressziót én úgy értem, hogy nem tudom szó nélkül hagyni a dolgot és reagálnom kell rá.


Már többször mondtam az váltja ki belőlem, hogy valaki (jelen esetben te) állít valamit, ami nem tény, csak neked.


Ugyan így ki lennék akadva azon, ha valaki azt állítá, hogy tudja mi van a halál után. Holott ezt sem tudhatja senki, és ezt az egész Isten dolgot is.


A vallás és Isten eléggé összetartozik, szerintem, nem lehet, csak egy dolognak a felét elhinni.


Vagy te csak a magasabbrendű valakiben hiszel és a többi maszlagot a mennyről és a pokolról, özönvízről, megváltóról nem hiszed el, akkor az már megint egy másik dolgok. És akkor bocsi, de nekem ez a két dolog összefonódik.

122. c4f059c04b (válaszként erre: 120. - Rohiani)
2008. okt. 2. 18:43
Szerintem azok a szkeptikusok,akik az adott témát jobban hiszik mint a hívők, de görcsösen bizonygatják az ellenkezőjét.
121. sagitta (válaszként erre: 120. - Rohiani)
2008. okt. 2. 18:39

Nem akarlak megbántani, de szerintem neked valami igen rossz tapasztalatod lehetett 'vallási ügyben'. Amit meg is értenék, mert némely vallás borzalmas dolgokat enged meg magának.

De ne rajtunk vezesd le, kérlek...

( Ha nincs ilyen, akkor bocs a feltételezésért, csak próbálom megfejteni....az agresszió okát...)

Azért is gondolom, mert folyton vissza-vissza térsz és belekevered a vallási oldalt, pedig én azügyben 'meg sem szólaltam'.

De lehet mindjárt nyitok egy fórumot valami vallásos címmel, és akkor ott le lehet vezetni az agressziót.

De az a fórum had maradjon meg tudományos eszmecserének.

Ja, és nem emlékszem, hogy meg akartalak váltani...meg arra se, hogy a pokolra száműztelek, amiben amúgy nem is hiszek...?

120. rohiani (válaszként erre: 118. - Virgilius)
2008. okt. 2. 18:30
Hát persze, és ezért akarják őket is megválltani, mert annyira sötétnek tartják őket, hogy biztos csak ártani akarnak saját maguknak, hogy nem hisznek egy magasabb valamiben, és a pokolra akarnak kerülni.
119. rohiani (válaszként erre: 117. - Virgilius)
2008. okt. 2. 18:29

De ebben mitől látszik annak, hogy én győzködök itt bárkit is agresszíven, arról, hogy Isten (valaki) nem létezik?

Mert én ezt soha és sehol nem mondtam, Sagita állította egyértelműen, hogy VAN. Én mindig is csak azt mondtam, hogy nem hiszem, hogy lenne.

Nem tartom magam ateistának, de a többit amit írtam az vállalom.

A másik idézetet pedig nem én írtam, de abban sincs semmi győzködés.

118. virgilius (válaszként erre: 117. - Virgilius)
2008. okt. 2. 18:25
Most nem azért, de valahol nevezik a hívők butának meg sötétnek az ateistákat? ...
117. virgilius (válaszként erre: 116. - Rohiani)
2008. okt. 2. 18:24

Az ateisták sokkal agresszívebbek voltak, ahogy egyébként te magad írod:

"Egyébként ez az egész tervezői dolog belőlem azért vált ki ilyen agressziót, mert megalapozatlannak tartom."

Vagy nézd meg ezt:

":-DD és milyen nehéz ezt az emberek fejébe verni még 2008-ban is!! Már nem is lepődök meg a sötét középkoron, pedig igen brutális!! Az apám (és igaza van) mindig azt mondta, hoy a Pápa nem csinál semmi mást mint egy törzsi sámán, csak nagyobb buta tömeget mozgat. . . :-D (vagy inkább: :(((((( oh, emberi butaság. ."

116. rohiani (válaszként erre: 115. - Virgilius)
2008. okt. 2. 18:17

A véleményed érdekelne, nem pedig a sajátom, mert azt ismerem.

Szóval, ki győzköd itt keményebben?

115. virgilius (válaszként erre: 112. - Rohiani)
2008. okt. 2. 18:04
Próbáld objektíven végigolvasni, és rájössz.
114. sagitta (válaszként erre: 111. - Virgilius)
2008. okt. 2. 17:52
Szívemből szóltál...
113. sagitta
2008. okt. 2. 17:51

Nem egyes csoportok számától függ, hogy kinek van igaza.

És aki laposnak hitték a földet nem tudományos bizonyítékok alapján hitték annak. Ellentétben a gömbölyűség-pártiakkal, akik sok időt töltöttek a tudományos bizonyítékok vizsgálatával.

És nem akarlak meggyőzni...tényleg...nyugodtan hidd, hogy nincsen...vagy, hogy a majomtól származunk, vagy bármi mást. Engem egyáltalán nem zavar. De az egy fórum, és azért van, hogy elmondjuk ki mit gondol, és megvitassuk, ki miért gondolja úgy.

Ha ezt nem tennénk- nem fejtenénk ki a véleményünket-, akkor nem is lenne ez a fórum.

Én ugyanis nem hiszem, hogy a fórum kiírója csak többszáz olyan hozzászólás miatt tette fel azt a kérdést, hogy igaz....nem igaz....igaz....szerintem is...

A fórum témája: Mi a véleményed róla?

112. rohiani (válaszként erre: 111. - Virgilius)
2008. okt. 2. 17:46
Szerinted ki?
111. virgilius (válaszként erre: 109. - Rohiani)
2008. okt. 2. 17:45
Dehogynem. Az UFO-hívők is próbálnak meggyőzni mindenkit. Sőt az ateisták is próbálják bizonygatni minden erővel, hogy Isten márpedig nem létezik. Csak nézd meg ezen a topikon, ki érvel agresszívebben a másik véleménye ellen.
110. rozsazsa (válaszként erre: 106. - C4f059c04b)
2008. okt. 2. 17:38
De még lehet....
109. rohiani (válaszként erre: 107. - Sagitta)
2008. okt. 2. 17:38

Ez az érvelés most inkább mintha engem igazolna. Több ember volt aki úgy hitte a Földről, hogy lapos, minden meggyőződős nélkül, elhitték az "okosok" bizonyítékait. Aztán páran akik nem hittek a valódiságba bebizonyították, hogy nem úgy van.

Csak azért mert ti többen vagytok még nem jelenti azt, hogy az az igazság.

Nem az bosszat, hogy neked az ennyire egyértelmű. Vannak emberek akik meg vannak győződve az ufók létezéséről, beszélgetnek velük, szeretkeznek velük, de nem próbálnak meggyőzni róla, hogy tényleg léteznek.


Hol, mikor beszélek ellentmondásosan?

108. sagitta (válaszként erre: 104. - Virgilius)
2008. okt. 2. 17:31

Persze, nem kell azonnal.....

Csak gondoltam, ha már itt van, akkor felrakom.

Arról meg, hogy miért tanítanak olyat, ami nem megalapozott...hát ennek sok oka lehet. A tudomány olyan gyorsan fejlődik, amit meg már egyszer az emberbe belevertek, azt nehéz 'megreformálni'. Én mostanában az orvostudományok felé kacsintgatok, és ott is szinte hétről-hétre újabb tudományos kutatások eredményei alapján lehetne átértékelni az addig 'hitteket'.

Mondjuk az evolúciót illetően már lett volna pár évtized megreformálni a tankönyveket.

De végülis, akkor mit tudnának tanítani a gyereknek, hogy hogyan is lett az ember....

Mert ugye az egy kicsit ciki lenne, hogy Isten teremtette...rgyeseknek..

Így marad minden a régiben...

107. sagitta (válaszként erre: 98. - Rohiani)
2008. okt. 2. 17:21

Vizsgáltam cáfolatot is, és bizonyítékot is. És a bizonyítékok egyértelműek. Sajnálom, ha téged ez bosszant, de nekem se fáj, ha te nem hiszed.

Kicsit ellentmondásokban beszélsz -már nem először-.

Viszont nem értek egyet veled, hogy attól függ valaminek a tényszerűsége, hogy mindenki elfogadja-e. Mert ha pl. többszáz évvel ezelőttről idepottyanna valaki, akkor az valószínű nem hinne a rádióhullámok jelenlétében vagy ha régebbről jönne, lehet abban se hogy a Föld gömbölyű. És miért?

Mert nem ismerné a rendelkezésre álló bizonyítékokat.

És biztosan egyetértesz velem abban, hogy attól még, hogy kételkedne, a többi ember számára nem lenne kevésbé hihető, hogy a Föld gömbölyű.

A legtöbb ember azért nem fogadja el a tervezés bizonyítékait, mert vagy nem ismeri azokat, vagy -számomra kissé érthetetlen módon- nem akarja megismerni azokat, mert mondjuk valamiért 'fájna' neki ha a dolog bebizonyosodna. (Lehet a neveltetése vagy más dolog miatt...)

Elfogadom, hogyha ezek az emberek nem kiváncsiak a bizonyítékokra, de ettől még nekem nem lesz kevésbé meggyőző a rendelkezésre álló bizonyítékok sora.

Vagy ha már az általad említett példánál maradunk,amikor a Földet laposnak hitték akkor is volt néhány tudós, akik kezdték felismerni - megbizonyosodni- hogy a Föld gömbölyű. Pedig a többség azt vallotta, hogy lapos. Attól még ők megvoltak győződve róla, hogy nem az. Nem az alapján döntötték el, hogy mi az igaz, hogy van-e még kétkedő, mert ha így lenne még lehet ma is laposnak hinnék a Földet...

És kinek lett igaza......?

106. c4f059c04b (válaszként erre: 100. - Rozsazsa)
2008. okt. 2. 17:20
Nem kell bizonygatnod, hogy van Isten. Akinek van van, akinek nincs nincs. Mindenki úgyis azt hiszi, ami neki a legmegnyugtatóbb és ami az ő meggyőződése. Ehhez joga van mindenkinek. Tudom,hogy csak jót akarsz,de ez nem hittérítő fórum.A valóságon ez úgysem változtat.
105. virgilius (válaszként erre: 103. - C4f059c04b)
2008. okt. 2. 17:10

Persze, csak az a kérdés, miben hiszel. :)


Egyébként ennek a darwinizmusnak igen jó a marketingje valamiért, mert ugye az iskolában is ezt tanuljuk zsenge gyerekkorunktól, méghozzá megkérdőjelezhetetlen valóságként, de még az Egyházak is szó nélkül elfogadják, és összeegyeztetik a Teremtéssel.

104. virgilius (válaszként erre: 101. - Sagitta)
2008. okt. 2. 17:08

De a hívő TTK-sokra ez ugyanúgy áll ám. :) (Tisztelet a kivételnek, bár olyat személyesen nem ismerek.)

Nézem a másik topikot is mindjárt, bűár bevallom, picit tömény ez a sok cikk így együtt, de majdcsak átrágom magam rajta. :))

103. c4f059c04b (válaszként erre: 97. - Virgilius)
2008. okt. 2. 17:08
Hát igen a szenzációhajhász műsorok készítői ma már erkölcstelenül tudnak hazudni, de remélem nem minden műsor és hír épül erre. Amúgy jobb hinni és pofára esni, mint eleve gyanakodva élni (:
102. virgilius (válaszként erre: 99. - C4f059c04b)
2008. okt. 2. 17:05

De az nincs igazán bizonyítva, hogy a rakás csont adott helyen egyetlen állat teljes csontváza lenne... Sőt az se, hogy ugyanaz a fog ugyanahhoz az állathoz tartozik, amelyikhez a lábszár.

A legtöbb nagyméretű csont a ma élő nagyméretű állatok csontjaihoz hasonló méretű, ha jól tudom. Kérdés, hogy mit raksz ki a hatalmas puzzle-ból. :)

101. sagitta
2008. okt. 2. 17:03

Kedves Virgilius!


Nagyon meg tudlak érteni. Pedig sokszor a józan paraszti ész elég ahhoz, hogy világosan lásson az ember. Sok biológus azért nem foglal állást a tervezettség mellett, mert az még egyenlőre ciki... Inkább hallgatnak róla, vagy azt mondják, őket ez nem érdekli.

A dinókról csak annyit, hogy csináltam egy másik fórumot, oda még bemásoltam egy cikket, ha érdekel. Csak azért nem ide, nehogy megkapjam a magamét, hogy ez a fórom nemis erről szól.

Jó olvasgatást!

100. rozsazsa (válaszként erre: 90. - Rohiani)
2008. okt. 2. 17:02

1, Van bocsánat,

2, Fájt, hogy "dögleni" és nem gúnyos volt.

3, Igen közbeavatkozott amikor Jézust a főldre

küldte, menedéknek,Megváltónak.

Privit irok még...

99. c4f059c04b (válaszként erre: 96. - Virgilius)
2008. okt. 2. 17:00
Állítólag találtak már teljes csontvázat is. Amúgy egy fogból, koponyából v lábszárcsont méretéből elég pontosan lehet következtetni egy élőlény méretére. A csontok egyenként is árulkodnak gazdájuk méretéről.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook