Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi vagy nem cumi? Mik az előnyei és hátrányai? fórum

Cumi vagy nem cumi? Mik az előnyei és hátrányai? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. dec. 13. 11:30
Nálunk pici kora óta kap cumit.Ez nem rontotta a szopó reflexét,de megnyugtatja.Onnan tudom,hogy álmos,ha a szájában van.De hozzá kell,hogy tegyem Kicsim csak akkor cumizik,ha az ágyában van.Nincsen menetközben,játszás közben meg mókázásnál cucli csak alvásnál az ágyban.
2007. dec. 2. 06:24
Amikor elkezdődött a fogzás, kb. 5 hónaposan,akkor adtam neki cumit. Félelmetes,hogy minden a szájában volt. Ujja,keze,ökle, meg minden más... Először csak napközben, aztán este. Amikor a cicin akart elaludni,akkor is jött a cumi. Úgy vagyok vele,hogy egyenlőre jobb a cumi,mint az ujja, csak 15 hónapos. Majd meglátjuk mi lesz később.
59. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 49. - DODICA)
2007. dec. 1. 07:56
bevallom én nem tudtam kielégíteni...úgyí értem,a kicsi cicivel a szájában akart mindíg aludni,ha kiloptam,akkor ordított...egy idő után hullafáradt lettem,amúgy is az voltam mindíg...vessetek meg érte,de adtam cumit...soha nem szopás és szeretgetés helyett,hanem ha "muszáj volt",mellette...hogy miért volt muszáj?mert én is emberből vagyok és a mellbimbón folyamatosan sebes volt és vérzett,bárhogy ápoltam,kezeltem...annak ellenére hamar letette a cumit szerencsére és én sem vagyok cumipárti,de senkit nem itélek el amiért cumizik...azt nem birom viszont ha elkezd sírni a gyerek,vagy csak megnyikkan és gondolkozás nélkül cumi be...
2007. nov. 30. 22:11
Én még alsó tagozatos koromban is cumiztam az ujjam órán. Na és nem tudtam elaludni se anélkül. Nem hogy nem volt "szép" egy 12 éves lánytól, de a fogaimnak se tett jót. Az egész felső fogsoromat előre nyomtam. Igaz, nem csúnya, de szerintem akkor se jó rászoktatni.:)
2007. júl. 30. 10:09
A hugom 27 éves, és nem tud ujjszopás nélkül elaludni azóta, hogy kivették a szájából a cumit.
56. 'szti
2007. júl. 30. 09:51
Csajok, mit láttam: tengerparton hevert egy kb.12-15 éves angol leányzó rejtvényt fejtett, zenét hallgatott és szopta az ujját. Elég pocsékul nézett ki...
55. DODICA (válaszként erre: 53. - LoLiNa)
2007. júl. 30. 08:57

Szerintem nem jobb. Miért sírna folyton? Annak oka is van, amit előbb-utóbb ki lehet deríteni.

Ha mégse, akkor meg szívja csak anyukát. :))

2007. júl. 30. 08:56
No cumi.
53. LoLiNa
2007. júl. 30. 07:18
nem vagyok cumi párti, de ha a helyzet úgy hozza, jobb ha azt szívja, mint hogy sírjon folyton. néha nekünk is szükségünk volt rá. párszor a szájába dugtam. de nem szoktattam rá. nem is kéri, nem is hiányolja.
52. win (válaszként erre: 51. - DODICA)
2007. máj. 4. 12:59

Az én fiam is mindig dugdosta az ujját a szájába az összes UH-on. Mondta is viccesen a doki, hogy tilos lesz majd betakarni a kezét!:))

Ehhez képest egyáltalán nem szopja az ujját, csak nagy ritkán, amikor a foga jön. Én nagyon örülök, hogy nem adtunk neki cumit, mert rengeteget beszél, mosolyog, nevet, és mi is jókat szórakozunk rajta.:)))

51. DODICA (válaszként erre: 50. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 4. 12:23
:) Ösztön! :) Bizony, már ott is szopják az ujjukat, mégse szokott azért az olyan könnyen eldeformálódni.
50. ec63a7fc29 (válaszként erre: 49. - DODICA)
2007. máj. 4. 11:06
Már az anyaméhben szopta az egyik az ujját. Azt honnét tanulta? Nem is volt könnyű leszoktatni róla.
49. DODICA (válaszként erre: 48. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 4. 10:04

Fordítva is el lehet hasonlókat mondani: nem egy gyerek van, akinek pont a cumi miatt lett később gondja a fogaival.


Nálam egyik gyereknél se volt soha, nem is igényelték, de az ujjaikat se szopták. Igaz, szopásigényüket bőségesen kielégítettem.:)

2007. máj. 4. 07:41

A cumi szerintem jobb: korábban el lehet venni, le lehet szoktatni, s a fogai sem deformálódnak el tőle. S micsoda fogszabályzósok kaphatóak!


Akinek a gyereke az ujját szopja, az nehezebb helyzetben van. Leszoktatni sem egyszerű, s egy életre kihatással lehet a fogazat kialakulásában.

2007. máj. 4. 07:31

Nekünk 2 hetes korunktól van cumink,elôször én sem akartam adni neki,de mikor már nagyon nem tudtam mit kezdeni vele,olyan nyûgös volt,odaadtam,és úgy befalta,mintha örökké cumizott volna.Megnyugtatta a cumi,ezért hagytam,hogy szopja.

Kata is hamar megtanulta "kezelni",jól eljátszott vele.Es ami a legjobb,nem lett "függô"jól elvan most már cumi nélkül is,éjszaka sosem kéri,most már csak ha megtalálja valahol,beteszi a szájába,játszik vele.

46. Zs1976
2007. máj. 3. 20:18
A kisfiam negyedik hónapos és már pár napos korától volt neki cumija. Imádja és megnyugszik tőle, már megtanulta kivenni meg visszatenni, olyan ügyesen rááll a kis keze és olyan sokáig el tud babrálni vele. Én pedig reménykedem, hogy a cumiról majd könnyebb lesz a leszokás.
45. Triszo
2007. ápr. 19. 09:31

Sziasztok!

A babácskám 7 hónapos még szinte csak szopizik. Eddig nem fogadta el a cumit, kiköpte és nem is próbálgattuk. Néha viszont láttam rajta, hogy nehezen alszik el olyan ,,idegesen", rágja a kezét, nyugtalan stb. 4nappal ezelőtt szájába adtam a cumit egy ilyen alkalommal és mintha mindig cumizott volna. Azóta magától alszik el és nyugodtabb. Pedig én nem akartam, hogy cumizzon. A nagyobbik lányom 8 éves, az ujját szopja még most is. Azt nem lehet tőle elvenni.

2007. márc. 30. 16:46
Én 10 napig voltam kórházban,és ez idő alatt a párom volt a kicsivel.Amíg otthon voltam addig a mellemen cumizott,hogy megnyugodjon.Ezalatt a 10 nap alatt viszont a párom kénytelen volt rászokatni a cumira.Szerintem tök jó dolog,mert nem áztatja fel a mellbimbómat.
2007. márc. 30. 11:23
Mindenképp cumi ha tényleg megnyugszik tőle. Máté 6 hónaposan kiköpte és utánna akárhogy próbáltam a szájába tenni nem fogadta el. Finomabb volt a kis ujja. Inkább cumi mint az ujjacska, mert teljesen el van öregedve a kis bőre és kirepedezett:(
2007. márc. 30. 10:09
Szerintem gyerektöl is függ ,nekem két gyerekem van ,és egyiknek sem volt cumija ,egyszerüen nem fogadta el.Van gyerek ki megnyugszik töle ,hagyni kell ,hogy cumizzon.Én ugyvagyok vele ,hogy semmit sem lehet eröszakkal eltiltani.
41. win (válaszként erre: 37. - Gréger)
2007. febr. 18. 15:45
Na, hogy álltok?
40. kawics
2007. febr. 17. 23:56
Mi már a kórházban cumit adtunk a kisbabánknak.Az ottani doktorok is javasolták nekünk.Ráadásul fogszabályzós a cumija ,ami a fogaira is jótékony hatással van.Ma már 15hónapos a kisfiúnk és 12 gyönyörű foga van neki.Egyáltalán nem igaz,hogy eltorzítja a fogakat.
2007. febr. 17. 21:22
Semmi hátránya nincs,a baba megnyukszik,na meg persze a mama is.Előbb-utóbb elhadja.
38. DODICA (válaszként erre: 36. - Gréger)
2007. febr. 7. 10:35

Ugye engeded neki a komfortszopit is?? Ha igen, akkor jóval kevesebb az esélye annak, hogy az ujját is szopni fogja!

Melegség, összebújás, anyaillat, stb..., s közben a cumizás iránti igénye is kielégítve. ;)

Jó, nem folytonosan, órákon át gondoltam...

37. gréger (válaszként erre: 34. - Win)
2007. febr. 7. 09:30
Neked is köszi a bíztatást, én is cumiellenes vagyok.Szerintem ők nem úgy születnek, hogy állandó szopizásra (cumira) lenne szükségük.Kitartok.
36. gréger (válaszként erre: 33. - DODICA)
2007. febr. 7. 09:27
Igen, csak szoptatom.Én is azt olvastam, hogy az ujjszopás csak akkor jelent problémát, ha állandósul, tehát egész nap a szájában van az ujja, és ez elhatalmasodik felette.Úgy gondolom, ha este ezen nyugtatja meg magát, akkor nem lesz gond.Köszi a választ, és a tanácsot!
35. win
2007. febr. 7. 08:57
Bocsi: "semmit sem CUMIZIK.":)
34. win (válaszként erre: 32. - Gréger)
2007. febr. 7. 08:23

Ezt az én fiam is csinálta ennyi idősen, bár nagyon ritkán, mert nem sikerült megtalálnia sokszor az ujjacskáit.:)) De most (6,5 hónapos) semmit sem szopik.


Én bevallom, nem moondom, hogy eltántoríthatatlanul, de valamilyen szinten (azt hiszem ösztönösen) elhatároztam, hogy nem adok neki cumit. Kaptam is érte eleget Anyutól! Néha próbáltuk, mert 8 hétig minden fürdést és hozzá tartozó ceremóniát végigüvöltött, de kiköpte. Csak úgy működött, ha fogtuk a szájába.

Megkérdeztem (és később láttam is) több anyukát, hogyan szoktatták rá a gyerekeiket a cumira, mert kiköpi. A válasz: az övék is kiköpte, de mindig visszatették és fogták, amíg egyszer végül bennmaradt! Erre én: ?????!!!! Akkor minek is? Hiszen a gyerek nem akarja, különben miért köpné ki! Így nincs cumi. Igaz, néha 1 órát is mellen töltött a gyerekem, és a mai napig min. 25 perc egy szoptatás, de szerintem sokkal szebb. Később, mikor már mosolygott, gagyarászott, Anyám is elismerte, hogy más babáknak nem látszik az arcocskája a nagy cumi mögött, az Ő unokája meg milyen szépen mosolyog és mennyit "beszél"! No comment!:))))))

33. DODICA
2007. febr. 6. 15:50

Aha, értem.


Még nagyon kicsi, szerintem egyelőre semmi gond. Az ujjszopás következményeként riogatni szokták anyukákat. Én nem teszem. Szerintem inkább ez, mint a cumi. Bizonyára lehet gond a túlzott ujjszopásnál, de...


Mondom, még nagyon kicsi. A gond leginkább évek alatt szokott kialakulni (deformálódás, fogaknál, csonton).

Mihelyst megtanulni fogni, egyre idősebb lesz, akkor általában leváltják az ujjukat valami érdekesebbre. Rágóka, kisállat, stb... előbb-utóbb jön más is! ;) Végül el is feledkeznek a folytonos rágcsálásról. Szemben a cumisokkal..

Annyit tehetsz, ha elalváshoz használja, hogy a mély alvásfázisban kicsempészed a szájából.


Kérdés: szoptatod????

2007. febr. 6. 15:33
Kifejezetten a hüvelykujját szopja, úgy, hogy közben a többi ujjával az arcát markolássza....:)))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook