Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi függőség fórum

Cumi függőség (beszélgetős fórum)


1 2
36. vikasz (válaszként erre: 35. - 480a1bea09)
2010. máj. 25. 08:00
Köszi :)
35. 480a1bea09 (válaszként erre: 34. - Vikasz)
2010. jan. 23. 19:47
Nagyon szép a kisbabád! Gratulálok hozzá :)
34. vikasz
2010. jan. 22. 09:48

A cumi lerakásától én eléggé tartottam. Igaz következetesen csak alváshoz kapta meg a kislányunk, így nem hatalmasodott annyira el rajta a cumi igénye.

A leszokáshoz elhatározás kell a szülő részéről, nem engedni a gyereknek.


Nálunk ez úgy zajlott (22 hónaposan), hogy Lilien egyik este lefekvés előtt bedobta mindkét cumiját az ágya mögé, ahonnan nem egyszerű kiszedni. Tudta, hogy rosszat csinál hisz közben zsiványul figyelte a raakciómat. Irtó zsiványul tud nézni ilyenkor. Megmondtam neki, hogy onnan nem tudjuk kiszedni a cumikat, ezért nélküle kell elaludnia. Volt egy kis méltatlankodás, de végülis elaludt nélküle. Azóta egyszer-kétszer kérte csak a cumit az elején, de csak a délutáni alváshoz. Mondjuk ennek az is lehetett az oka, hogy akkor a bölcsiben még cumizott, csak otthon nem.

Ma már teljesen cumimentesen telnek a napok.


Viszont a cumisüvegből ivás még mindig megvan, azzal nehezebb dolgunk lesz.

2009. dec. 23. 19:52

Szia!

köszi megpróbálom,hátha.Általában nekünk mindenből kettő van mert minden hétvégén mamánál vagyunk és meguntuk hogy mindig otthon marad.Plüssből meg egyébként is,sok az egyforma,akkor olyat keresek.

Köszi ez már nekem is eszembe jutott,mér több vásárlóm jelezte hogy pont ilyet pl.takarót keresett mert nem tudja elvenni a gyerekétől hogy kimossa.vagy főlőre is volt már példa.

Köszi akkor csak olyat hagyok elöl ,vagy mutatok neki amiből kettő van.Szia!

32. cukifalat (válaszként erre: 31. - C7767d161d)
2009. dec. 23. 15:22

szia

azt jool teszed ha fokozatos vagy! nekünk elég volt egyszerre 1 cumi, persze volt több is, így is keresgéltam eleget :(

probáld h egy kedves babához vagy plüsshöz szoktatod, nekünk ez nagy segítség volt.

legyélé ovatos, nehogy csak ezt az egy pl plüsst fogadja el mert nem fogod tudni mosni...

31. c7767d161d (válaszként erre: 30. - Cukifalat)
2009. dec. 23. 14:43

Szia!

Igen kiveszi a cumit ha beszél,van még egy pici beszéd hibája L helyett J ét-mond.De szerintem nem a cumitól hanem mert még csak 2,5 éves.

Jelenleg vissza fogtam a cumizásból és most csak alváshoz kapja meg.Szépen fokozatosan akarom el venni tőle.Remélhetőleg tavaszra már nem fog cumizni.

Van aki hirtelen elveszi tőle,hát én nem bírnám.Bár sokszor azt mondtam már hogy elveszem tőle és soha többé nem adom oda,de az azért volt mert fél órát kerestük a cumit,mert egy nem elég,egy kell a kézbe és egy kell a szájába.

Egy valamit nem tudok ami a kezébe van azt az orrá hoz dörgöli ha álmos,ez vajon miért van?Hiányzik a cici talán?Csak erre tudok gondolni.Szia!

Kellemes Ünnepeket!

Reni

30. cukifalat (válaszként erre: 29. - C7767d161d)
2009. dec. 22. 06:55

néha túl okosak is. :) ez joo, és milyen igaz!

gondolom ha szépen beszél akkor azért beszédhez kiveszi a cumit, különben nem lehetne érteni gondolom ;)

különben nagyon ügyes!

nálunk a fokozatoság nagyon bejött, alvás után megmutattam (1éves se volt akkor!) hogy hova teszem a cumiját 8fel a polcra h ne érje el) és csak alváshoz adtam oda vagy ha nagyon nyűgösvolt de ez nem jellemző, vagy ha pl megütötte magát, egy idő után reggel ahogy meglátott adta a cumit nyujtotta a polc felé h oda!

most ami bejön , tejesen mindegy h nem akar össszepakolni vagy nem akarja h elrakjuk a babakocsiját, az az h a rossz nénik bácsik elviszik és akkor nem lessz :)

2009. dec. 21. 21:13

Még annyit hogy egyet értek hogy okosabbak mint hinnénk!

A kislányom annyira cicis volt hogy csak azon aludt el nélküle csak ha 1-2szer a 2 év 2 hónap alatt.Nagyon féltem hogy mi lesz ha el megy a tejem,csak csőrős pohárból ívott de csak vizet,mást nem.Szóval nem itta meg a tejet és a kakaót sem.Ezért féltem annyira.Aztán mikor beteg lettem,antibiotikumot kaptam így nem volt kérdés,le kellett szoktatnom.Megmutattam neki a receptet és elmagyaráztam neki hogy nem szabad ciciznie mert ha cicizik ő is beteg lesz.Elmentem Anyumékhoz ha kell ne lásson altatásnál,gontoltam majd Anyum elaltatja,de nem kellett.Kicsit nyűszögött ,de láthatóan megértette néha kérte mutassam meg,adott rá egy puszit és többször elmondta hogy anya beteg,sőt töbször megkérdezte mi történt Anyukával.Olyan büszke vagyok rá,én még ilyet nem láttam.A bilizéssel pedig az ovisokat hoztuk példának,ahova sokat bejárunk így tudta miről beszélek,Ímád oviba járni és így a bilizés is megy,csak lenne nyár...

Visszatérve a cumihoz,nekem nagyon szépen beszél cumival is teljes kerek mondatokat mond,tisztán és érthetően,angolul pedig még szebben számol,és énekel.Szóval okosak okosat,néha túl okosak is.

2009. dec. 21. 20:57

Sziasztok!

Két éves elmúlt már a kislányom és még mindig cumizik,nem bírom elvenni tőle,sír érte.Ha el is veszem egy darabig el van nélküle,de aztán addig nem hagy békén míg oda nem adom neki,este 2vel alszik ha csak egy van sír a másikért.Most csúnya a szája is.A kocsiba is kéri és kifújja a szél a száját.Hogy tudnám elvenni tőle hogy ne legyen bűntudatom,a cicit is nehezen vettem el tőle de muszály volt mert beteg lettem.

Mindene a cumi,segítsetek!

Reni

2009. dec. 15. 10:01

sziasztok!


anno én egyik napról a másikra vettem el a lánykámtol a cumit, pont azért mert éjjel mindig felébredt ha kiesett a szájábol. Azóta jobban alszik, már az első éjjeltől nyugodtan aludt.

hozzáteszem persze h ő csak alváshoz kérte mindig, nappal nem. ja! és nem szokott rá az ujjjára!!! és nem is lett leki baja!

azzal viszont nem értek egyett h a fogszabályzos cumitol nem fognak kifelé állni a fogai!!

Ha cumival beszél a gyerek az nem joo, nem tanul meg rendesen beszélni, láttam már olyat aki cumival a szájában tanult meg beszélni, utánna hiába vette ki a sztájábol a cumit akkor se lehetett érteni h mit mond mert cumival tanult meg :((((

én anno mindig mondtam a lánykámnak h vedd ki a cumit és ugy mondd mert nem értem! ha értettem se voltam hajlandó meghallani, ééééssss rászokott és ha beszélt kivette mindig.... :)

azzal egyetértek h nem télen kell elvenni a gyerektől a cumit, télen minenki depisebb...

viszont én egyszerre venném el, és bizatnám őket h nézd csak pl a kicsinek se kell-neki sincs.... vagy fordítva

mindent meg lehet beszélni velük mert okosabbak mint hinnénk..

kedvenc monásom gyerkőcökkel kapcsolatban:

kicsi a gyerek de nem hülye! :)

26. avacska (válaszként erre: 25. - Ff36256613)
2009. dec. 10. 18:57

nagyon tetszik ez az édes tanulságos történet.

hasonló hitvallásom van :"A szeretet soha nem vall kudarcot,mindent legyőz és elvisel ".Bárcsak minden ember megszívlelné ez a szentírási tanácsot!

ugye????

2009. dec. 8. 23:18
A történet régen esett meg. A férfi megbüntette az ötéves lányát, mert elveszített egy értékes tárgyat. Akkor kevés pénzük volt.Karácsony volt, és másnap a kislány egy ajándékot adott át az apjának ezekkel a szavakkal: "Ez a tiéd!"Az apa először nagyon zavarba jött, aztán mérgelődött, mikor meglátta, hogy semmi nincs a csomagban.Kemény hangon megkérdezte: "Nem tudod, hogy ha valakinek ajándékot készítesz, valaminek lenni kell a csomagban?"A kislány könnyes szemmel nézett rá és ezt mondta: "Nem üres! Tele van puszijaimmal!"Az apa nagyon elszégyellte magát, térdre ereszkedett, és átölelte gyermekét, és elnézést kért tőle.Attól fogva az apa az ágya alatt őrizte a csomagot, és ha valami nagyon rosszul ment, vagy bátorságra volt szüksége, kinyitotta a csomagot, és kivett belőle egy puszit.Mindegyikünknek van egy ilyen, szeretettel teli csomagja gyermekeitől, barátaitól, rokonaitól...
24. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 20. - 480a1bea09)
2009. dec. 8. 21:52

Már egy nagy tányér cumija van,az ott van mellette éjjel,ha nincs ez,van az....

Egyébként mind fogszabályzós,anno figyeltünk rá.

Már többre nem szeretnénk beruházni.

Örülök,ha mamáéknál marad egy-egy,vagy a kocsiban,így fogyogat.

23. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 18. - Avacska)
2009. dec. 8. 21:48

Aha,bizti.

Anno én csípőset kaptam a gyógyszertárban.

De rá van ezekre írva:szembe nem mehet.

Na és ha belekerül?

Most tapintatosan próbálkozom inkább.

Az erőszak vissza csap.....

Egyébként meg nem csinálok akkora ügyet,anyám oviban dajka,és nem szégyen,ha viszi,de eltetetik.

jövő szeptemberig van idő.....

22. Ritkó
2009. dec. 8. 20:14
Ja és nekem is meglátszik a fogamon hogy cumiztam, a barátnőm szintén sokáig cumizott, neki is látszik a fogán.
21. Ritkó
2009. dec. 8. 20:13

Na én 5 éves koromig cumiztam, de azt nem kérdeztem meg hogy anyukám hogy szoktatott le róla, vagy magamtól én szoktam le :)

Éjszaka körbe kellett rakni cumival, hogy ha felébredek, akkor megtaláljam, bárhol is van :)

Ja és érdekes hogy a fiam utálja a cumit, sose cumizott :)

20. 480a1bea09 (válaszként erre: 17. - 3ed4c04bf4)
2009. dec. 8. 18:03
Vegyetek avent cumit, van fogszabályzós, attól nem lesznek görbék, ferdék, kiállóak a fogaik a gyerekeknek!
2009. dec. 8. 18:02

Nem kell elvenni a cumit, mert ha rászokik az ujjára, arról szinte lehetetlen leszoktatni :(

Ugye nem titok, hogy rengeteg gyerek egészen akár 10-14 éves koráig is ujjszopizik, sőt...

csak erről senki nem beszél szívesen!

18. avacska (válaszként erre: 17. - 3ed4c04bf4)
2009. dec. 8. 17:58
szia ugytudom létezik olyan körömlak féleség persze szintelen ami iszonyatosan kerserű és elveszi a kedvét a körömrágástól probáltad már.esetleg most jut eszembe a cumit is bekenhetném valami rossz ízű izével
2009. dec. 8. 15:44

Na,ez nálunk aktuális táma.

Hozzáteszem,párom is sokáig cumizott,mégis szépek fogai.....

De ovira jó lenne letenni....

Megjegyzem,a védőnő a fiamnál azt javasolta,ovi előtt,két és fél évesen dobjam ki,kidobtam,azóta rágja a körmét,nem tudom sehogyan leszoktatani róla.Tanulópénz volt.

16. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 15. - Avacska)
2009. dec. 8. 10:21
Csak keményen:-) Az ő érdekében teszed, hidd el! Nem egészséges a cumi, persze, rászokni se kellett volna - de van, amikor nem lehet mit csinálni, a lányom egész nap a mellemen lógott volna újszülött korától, mihelyt kivettem a szájából, ordítani kezdett, a védőnő mondta, hogy vagy cumi, vagy elköszönhetek a mellbimbóimtól:-) Biztos sikerülni fog, drukkolok!
15. avacska (válaszként erre: 13. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 8. 09:39

Szegény, kis huncut rászokot a füledre a gyermeked akkor már tudom nem vagyok egyedűl abban a dologban úgy alszok éjszaka mint a kisnyúl minden rezdülésre felébredek.Azért köszi a tanácsokat tudom türelem kell és kitartás.

arra is gondoltunk ő kerese meg magának a cumit éjszaka ha kell neki ,de eddig mindig sírásba tőrt ki a dolog.

hamarosan külön szobába akarom tenni a gyerekeket és nem rohángálhatok folyton éjszaka cumit keresni

2009. dec. 8. 09:31

Itt van még pár jó tanács:

[link]

13. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 10. - Avacska)
2009. dec. 8. 09:31
hát igen, ha tudja, hogy te nyírtad szét:-) Úgy is szokták, hogy minden nap egy kicsit lenyírnak belőle úgy, hogy a gyerek ne lássa, és mire elfogy a cumi, leszokik... de szerintem jobb a hirtelen elvétel - erre mondjuk mi felkészültünk úgy, hogy előtte egy-két héten át már csak az alváshoz kapta meg a cumit. A leszokás után egyébként más elfoglaltságot talált magának, a fülemet morzsolgatja a mai napig, úgyhogy én túl sokat nem nyertem az üggyel:-)
12. avacska (válaszként erre: 9. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 8. 09:29

Ja a dolgot neheziti az is hogy van egy 14 hónapos kishuga neki ő csak elalváshoz használja a cumit ,de mostanába ahogy látja Fanninál ő is automatikusan rászokik egyre sűrűbben,

a beszéddel nincs gondunk cumival is sokat beszél sőt!

arra gondoltam a kicsit kellene teljesen leszoktatni hátha jó példa lenne nővérének is

2009. dec. 8. 09:25
ja, és még annyit, hogy én is akkor paráztam be, amikor észrevettem, hogy az első két fogacskája kicsit előrébb van, alig láthatóan,de az elég volt, hogy azonnal cselekedjek. Elvégre szerintem rosszabbat teszek azzal, ha később az előre álló fogai kínlódik majd - én is mindig szemére hányom anyámnak, hogy kiskoromban nem kötötte le a fülem, mert sajnált, egy hét alatt rendbejött volna, most meg mehetek plasztikára... arról nem is beszélve, hogy egész kamaszkoromat iszonyú gátlások közt töltöttem. Na azt sínyli meg igazán lelkileg az ember, nem a cumi-elvonási tüneteket...
10. avacska (válaszként erre: 7. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 8. 09:25

ez a Holdas mese tetszik én az elvitte a cica modszert vettem be,akkor odament a cicához tőle kérdezte meg hol a cumim?

a olloval való kettényirás szerintem leli törés lenne számára ha a kedvenckéjét tönkreteném szerintem rá haragudna ezért!

2009. dec. 8. 09:19
Egyébként én is izgultam, hogy lelkileg megsínyli majd, de azt kell mondanom, ez nem így van: ott van neki az anya, az apa, az otthon biztonsága, a cumi nem biztonság, csak egy rossz szokás! Ha elveszed, még mindig rengeteg mindene marad! Én azt hiszem, ha nem veszem el annak idején, még ma is cumizna, arról nem is beszélve, hogy a cumilerakás után hihetetlen módon megnyílt a kommunikációja - addig nem beszélt, mert ahhoz ki kellett volna venni a cumit, és azt igyekezett a legritkábban tenni...
8. avacska (válaszként erre: 5. - Ff36256613)
2009. dec. 8. 09:18
Én már annak is örülnék,ha csak néha követelné a cumit,de sajna állandóan a szájába van szinte a sok cumizás nem tesz jót a fogacskáinak sem!
2009. dec. 8. 09:16
Szia, az én lányom is pont ennyi volt, amikor leszoktattam, és éjjelente ugyanígy felébredt. Nekünk az ovikezdés adta meg a lökést, előtte már többször próbálkoztunk, de valahogy nem hittem benne, hogy sikerülni fog, így nem is sikerült. Azt vettem észre, hogy mihelyt kőkeményen elhatároztam, a gyerek megérezte, hogy ez most komoly, és így sikerült is. Nem hittem volna, de rengeteget jelent az anya elhatározásának biztossága! Próbálkoztam egy mesével (ami arra épít, hogy a Holdon lakik a cumi mamája, és nagyon kell neki vissza a kicsikéje, mert már elég időt töltött itt), de nem tudom, az mennyire játszott szerepet. 2 hétig tartott, amíg vége lett az esti hisztiknek, nem volt könnyű, de amikor vége lett, akkor úgy éreztem, ez igazán nem is volt nagy dolog, hiszen 2 évig reggeltől estig a szájában lógott (nem is beszélt addig igazán). Szóval kitartás, ki kell bekkelni az átállást. A lényeg, hogy ne inogj meg, és semmilyen esetben ne add neki oda a cumit! Nálunk a Holdról cumimama küldött helyette egy horkolós alvós macit, de azt hiszem, ez csekély vigasz volt:-) Akiknek csak egy cumija van (a lányomnak sok volt), az is működik, ha egy ollóval kettényírod a cumit, mutatva a kicsinek, lám, tönkrement, hallottam olyat, akinél ez bevált. Sok sikert!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook