Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit költesz édességre és szerinted hol kezdődik a függőség? fórum

Mennyit költesz édességre és szerinted hol kezdődik a függőség? (beszélgetős fórum)

1 2 3
66. 7a3a05277b (válaszként erre: 64. - Kikelet-)
2013. okt. 18. 08:09
Jól leszel, ha kitisztulsz. Gratulálok, ügyes vagy!
65. 7a3a05277b (válaszként erre: 61. - Kantara)
2013. okt. 18. 08:09

Ez a mennyiség már bőven nagy adagnak számít, csak neked tűnik kevésnek. Az erek eltömődését, az ún plakk-képződést, ami tömít vagy rögként elindul az erekben nem mutatja ki a vérkép. Ahhoz célzott vizsgálatok kellenek. Nem rosszindulatból írom, hanem azért, hogy légy tisztában a havonta elfogyasztott két kiló zsír kockázataival, ami nem kevés.


A vérkép ebben csak hamis megnyugvást adhat.


Az összetételt felkell tüntetni a csomagoláson.

64. kikelet- (válaszként erre: 62. - Kikelet-)
2013. okt. 18. 07:11
Mondjuk ez meg csak mentalisan jobb erzes...fizikalisan meg eleg ramatyul vagyok.
2013. okt. 18. 07:10
sosem veszek edesseget,nem szeretem egyszeruen.boven van Cukor a gyumolcsokben s az eleg nekem.
2013. okt. 18. 07:10
Mar kezdem eleg jol erezni magam. Nem mondom, hogy nem kivanom meg. De most, hogy letettem, vegre az agyam is kitisztult es realisabban latom, hogy mit muveltem magammal. Vegre ujra tudatossa valtam.
61. Kantara (válaszként erre: 60. - 7a3a05277b)
2013. okt. 18. 06:15

akkor olyat kell venni, ami nem hidrogénezett.

fel van rajta tüntetve valahol?

aldiban nem járok, netről veszem a nature cookta típusút, előtte trendavitet vettem, meg coco24-et. De nem eszem meg belőle akkora mennyiséget, hogy aggódnom kelljen. Szerintem. Egyébként akkor is úgy tartom, hogy kevésbé veszélyes, mint a napraforgóolaj. Régen havonta elhasználtam belőle 4-5 litert hagyományos konyhához. Ma 1 kókuszzsír fogy el egy hónap alatt, meg kb egy kiló libazsír. Többünkre. A vérképem (egy hetes) olyan tökéletes, hogy nincs miért aggódnom.

de azért köszi az infot, utánajárok ennek a kókuszzsírnak, amit használok minőségi szempontból. Mert az extraszűz az jóval drágább, azt kenceficének használom.

ja, meg fél liter olivaolajat is elhasználok 2-3 havi szinten.

60. 7a3a05277b (válaszként erre: 59. - Kantara)
2013. okt. 10. 13:40
A kókuszzsírral érdemes vigyázni: gyakran hidrogénezett, az pedig tönkreteszi, eltömíti az ereket. Még az aldiban kapható is hidrogénezett és nem hidrogénezett kókuszzsír keveréke.
59. Kantara (válaszként erre: 54. - Kikelet-)
2013. okt. 10. 13:25

én azt hiszem, fokozatosan jöttem le az édesről. Cukrosat azonnal hagytam abba, de nagyon gyakran csináltam aztán házi csokit kókuszzsírból, mézből, kakaóból. Ma már ott tartok, hogy különösebben nem hiányzik, elég a gyümölcs édesnek. A gyümölcsöt nem szakítottam meg, ami termett abból ettem korlát nélkül. Ha nagyon édesre vágytam, datolyát ettem, vagy mazsolát. Szép lassan elcsitult ez a dolog.

Drukkolok neked, hidd el, neked is sikerülni fog, főleg, hogy a fejedben eldöntötted ezt és nem kifogásokat keresel, hanem léptél is. Gratulálok hozzá!

Nem kell elfogadni semmit, lehet, nem könnyű eleinte, de nálam egy idő után megszokták. Legfeljebb egy kis füllentéssel rásegíthetsz, hogy vigyáznod kell a cukrodra. Ami nem is olyan nagy füllentés.

58. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 54. - Kikelet-)
2013. okt. 8. 20:08

A gyümölcsöt nem zártam ki az életemből tökéletesen, de az igaz, hogy lekorlátoztam a fogyasztásukat egy nagyon minimális szintre(100-150g/nap), és azt is csupán reggel, éhgyomorra eszem, de nálam a gyümölcsfogyasztás egyáltalán nem kötődik az édességekhez, tökéletesen független a kiváltott élvezet, elképzelhetetlen, hogy pótcselekvésként merüljön fel a túlzott arányú fogyasztásuk.


A gyümölcskérdésben nálad inkább az legyen szempont, hogy a fejedben milyen kapcsolat van az édességek, és a gyümölcsfogyasztás között, ha számodra az előbbi helyettesíthető az utóbbival, akkor érdemes lenne kezdetben lemondani róluk is, majd később, ha úgy ítéled meg, ők még visszatérhetnek az életedbe, de addig egész nyugodtan meglehetsz nélkülük.


Szerintem félreértelmezed az illendőség fogalmát, miért kellene elfogadnod, ha megkínálnak, legalább annyira udvariasan vissza lehet utasítani bárkit, tanulj meg nemet mondani a saját érdekedben, más nem fogja ezt megtenni helyetted!


...és igen, én is megerősíteném, amit az utolsó bejegyzésben írtak, egy idő után az addig ízetlennek minősített ételek új élményt nyújtanak, mindegyik sokkal intenzívebbnek tűnik, édesnek érzel olyan ízeket, melyeket korábban cukor nélkül élvezhetetlennek találtál. Roppant érdekes, és izgalmas felfedezések ezek, persze mindezért némi áldozat is mutatkozik a kiadás(=lemondás) oldalon...:-)

57. 7a3a05277b (válaszként erre: 56. - Kikelet-)
2013. okt. 8. 15:27
Mondok neked valami hihetetlent: én annyira lejöttem a cukorról, hogy néha a sárgarépát vagy a körtét is túl édesnek érzem és nem bírom megenni. Neked is sikerülhet, ne aggódj :)
56. kikelet- (válaszként erre: 55. - Erzsianyu)
2013. okt. 8. 15:18
Koszonom.:)
2013. okt. 8. 08:41

Hajrá Kikelet!

Én drukkolok neked! Szerintem a gyümölcsöket ne hagyd el! (nem a cukrozott ananász konzervre gondolok:-) Bár az elején nekem az segített, hogy még az édesebb gyümölcsöket is kihagytam, hogy egyáltalán ne legyek kapcsolatban az édes ízzel. De ez teljesen egyénfüggő. Lehet, hogy neked majd az válik be, hogy hogyha nagyon rádjön a vágy egy jó édes, szaftos őszibarack némileg lecsillapít.

Szóval drukkolunk nagyon!

2013. okt. 8. 05:14

Nos eljott az ido....


Igaza volt annak, aki azt irta vegleg el kell felejteni, hogy letezik edesseg. Probaltam krommal, csokkentett uzemmodban,ment is. Aztan tegnap kaptam ajandekba egy csomag kekszet, befaltam.:S Elegem van abbol, hogy folyton venni kell 1-2 darabot illendosegbol, aztan 1 heti eredmenyem oda... Elegem van a buntudatbol, hogy megint elbuktam. Elegem van abbol, hogy a cukor iranyit. Most, reggel, mindent kidobtam, amiben cukor talalhato. Sertodes ide vagy oda, en tobbet nem fogadok el semmit. A cukor szamomra meghalt. Mashogy nem megy. Ez van. Vagyis mehetne...de az nekem szenvedes, ha keveset vehetek belole. Tegnap epret ettem, mar az meghozta az etvagyam az edesseghez, ez szornyu. Ez azt jelenti, hogy a gyumolcsoket is ki kell iktatnom, legalabbis egy par honapig biztosan. Az edes izt ugy, ahogy van sztornoznom kell az eletembol.


Arra lennek kivancsi, hogy aki vegleg elhagyta a cukrot, az hogy van a gyumolcsokkel? Azokat is vegleg el kell felejteni, vagy csak egy kis idore? Mert ha par honap utan kezdodne ez ujra, akkor inkabb azokrol is lemondok, egyebkent se voltam egy nagy gyumolcsos, inkabb zoldseges vagyok. Bar mostanaban a banant meg az epret toltam rendesen.:S


Komolyan mondom, mar most jobban erzem magam. Onnan tudom, hogy menni fog,hogy megnyugodtam. Kesz, vege, nincs mire tobbet oda figyelni, nem kell rettegni. Tenyleg ez lesz a legegyszerubb. Mindig a mertekletesseg hive voltam, de be kell latni, hogyha ugy nem megy, akkor igy. Muszaj.

53. Toprengo (válaszként erre: 52. - Erzsianyu)
2013. okt. 7. 16:22
Miért voltál rosszul? Mi volt a baj?
2013. okt. 7. 15:24

Á, én egy akaratgyenge egyén vagyok...

Csak olyan pocsékul voltam, hogy muszáj volt

51. Toprengo (válaszként erre: 49. - Erzsianyu)
2013. okt. 7. 13:09
Büszke lehetsz magadra, hogy ezt meg tudtad tenni!
50. Toprengo (válaszként erre: 48. - Erzsianyu)
2013. okt. 7. 13:08
:-D
49. erzsianyu (válaszként erre: 47. - Toprengo)
2013. okt. 7. 08:08
Ügyes vagy kedves Töprengő, ha ezt megtudod csinálni! Nekem ez sohasem ment, mert így a vágy a kísértés mindig megmaradt. Viszont mióta véglegesen leszámoltam a csokival, cukros cuccokkal már egyáltalán és soha nem kívánom, ami valaha elképzelhetetlen volt számomra.
2013. okt. 7. 08:04

Ááááá ez mind semmi emberek!


Volt olyan, hogy én egy nyaralás közepette, képes voltam begyalogolni az első 3 km.-re lévő falu kocsmájába egy kis "anyagért". Azt már nem is taglalom, hogy ebben a vendéglátóipari egységben milyen színvonalú édesipari termékekhez jutottam hozzá. A Bohóc szelet volt az intézmény csimborasszója. xD

47. Toprengo (válaszként erre: 45. - 7a3a05277b)
2013. okt. 6. 22:12

Igen, ez igaz. :-)

Tisztában vagyok vele, hogy ez a káros szenvedélyem. Életem különböző szakaszaiban máshogyan kezelem ezt a szenvedélyt. Amikor igazán erős vagyok, akkor beszabályozom, mit és mennyit eszem. Már sokszor megtettem ezt.

46. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 35. - Kikelet-)
2013. okt. 6. 21:36

Remélem sikerrel jársz, bármi is legyen a választott módszer! Ha ez segít, vagy legalább megnyugtat, az éjszakai benzinkúti csokivadászat, éjjel-nappal nyitva tartó üzletek elkeseredett kutatása évekig rendszeres tevékenységem volt, sőt ennél jóval meredekebb történeteim vannak, melyeket még magam előtt is igyekszem titokban tartani...:-)(A nevető jel inkább önirónia, semmiképpen nem a történet vicces mivoltára való utalás.)


...és igen, engem is további evésre sarkallt akár több tábla csokoládé elfogyasztása, soha nem éreztem kellemes jóllakottságot, egyedül a gyomrom befogadóképessége húzta meg a határt, mert az éhségérzetem a betermelt édesség mennyiségével egyenes arányban nőtt. Kiábrándító ezt leírni is, de minél hamarabb megtalálod a megoldást, annál kevésbé kell szégyenkezned az elkövetett őrültségek miatt. Ez egy sokkal komolyabb függőség felé vezető út kezdete is lehet, használd ki, hogy még képes vagy józanul mérlegelni ezt az életmódot!10 évet áldoztam fel emiatt az életemből, jóformán "elmulasztottam" a 20-as éveimet, te legyél sokkal bölcsebb, és vedd komolyabban a fenyegetést, mert ez sajnos az lehet!

45. 7a3a05277b (válaszként erre: 44. - Toprengo)
2013. okt. 6. 17:52
Minden függő ezt mondja :)
2013. okt. 6. 16:27
Sziasztok! Semmilyen káros szenvedélyem nincs, csak az édesség. :-) Mostanában napi 1-2 tábla csokit és kekszeket eszem naponta. Szoptatok és kimerült vagyok, ezzel kárpótolom magam. Ha elhatározom magam, abba tudom hagyni az édességzabálást.
2013. okt. 6. 16:19
Rengeteget költök nyalánkságra, sőt még annál is többet :S mondjuk mostanában annyira nem eszem az édességeket, megveszem, tartogatom, aztán elosztogatom
42. c383f88f42 (válaszként erre: 35. - Kikelet-)
2013. okt. 6. 16:15
Visszaolvastam a hozzászólásaidat, mint ha csak én írtam volna. Mindennap főzök friss ételt a családnak estére gondolom végig a napot ételt nem is ettem. Ha nincs csoki vagy más kedvemre való főzök pudingot, sütök valamit... Nekem nem használt semmit a króm. Most már komoly egészségügyi problémát okoz a túlzott cukor bevitel, diétáznom kell, mindíg holnap kezdm. De mentségemre legyen ha elkezdem mindig szép sikereket érek el, csak ez olyan mint a drog kevesen tudják örökre letenni.
41. erzsianyu (válaszként erre: 27. - Kikelet-)
2013. okt. 6. 14:48
Sajnos csak úgy tudsz megszabadulni ezektől a tünetektől, ha huzamosabb ideig kerülöd az édeset, az élesztőset, az erjesztettet. Ezeket teljesen ki kell iktatnod az életedből, mert amint visszatérsz rájuk, kezdődik előröl minden. Tulajdonképpen életveszélyben voltam, mert már csak vonszoltam magam és alig kaptam levegőt. Így utólag hálás vagyok a Sorsnak, mert ha nincsenek ezek a tüneteim, még most is falnám a cukrot, amiről ma már mindenki tudja, hogy mérgező hatással van a szervezetre. Azt hiszem van itt Candida fórum. Nézd meg! Biztos érdekes! És legalább nem vagy egyedül! :-)
40. ina87
2013. okt. 5. 21:03
Csak akk veszek ha pl csokit,kekszet van ehetnékem szoval nem mindég de olyan is van h megveszem de napokig nem nyulok hozzá,max 3eurot szoktam rá költeni...
2013. okt. 5. 19:39

Heti 1 tabla 85%os etcsokira, 2 euro.


Szerintem a fuggoseg ott kezdodik, ha az, hogy beszerezd a betevo csokit, edesseget, olyan dolgokra kenyszerulsz, amit egyebkent nem tennel. Pl kepes vagy hisztizni, vagy esoben, vasarnap, esetleg gyalog, elmenni erte a boltba:)


Maga a mennyiseg, szerintem 30g etcsoki vagy sovany kakaobol egy kicsi naponta jot is tesz. Ennel tobb nem, es a tejcsoki meg ugy ahogy van, inkabb elvezeti erteke van, nem annyira egeszseges

38. 7a3a05277b (válaszként erre: 37. - Beu23)
2013. okt. 5. 19:23
Hasonlítsd össze a cukortartalmat és az adalékanyagokat, amik benne vannak. Nem jobbak, sőt.
37. Beu23
2013. okt. 5. 18:19
Régen volt, hogy midennap megettem egy snickert vagy ezek a jobb csokikból egyet. de szerintem mostanába nem eszek meg a héten kb. csak egyet. de lehet még annyit se. igaz kolát iszok nagyon sokat, meg péksütit. valószinű ezekből hozzájutok a napi cukor mennyiségemhez. inkább túrorudit eszek, danone pudingot ilyeneket. talán egy fokkal jobbak mint amit az előbb említettem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook