Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csontritkulás és a Prolia kezelés fórum

Csontritkulás és a Prolia kezelés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
39. Hell7 (válaszként erre: 38. - 55Judit)
2022. ápr. 14. 10:21
A betegség okát kell megszüntetni(lelki ok). Önleértékelés miatt alakul ki a csontritkulás.Addig fölösleges szedni bármit( algát, kálciumot, Dvitamint) mert nem szívódik fel. Keresd meg az oldalán a csontritkulásról szóló előadást. Csak a személyes konzultácíó fizetős. A héten az előadás után ingyenesen válaszolt mindenki kérdésére. Több mind 400-an voltunk bejelentkezve a webkonferenciára. Emailt is lehet írni neki.
38. 55Judit (válaszként erre: 37. - Hell7)
2022. ápr. 14. 10:11

Csak egy termék elérhetőségét nem szabad leírni, az reklám. Úgy tudom, mást leírhatsz.

Az ingyenes előadásban volt szó konkrét tanácsról amit végezhetsz, vagy kiegészítőről? vagy a konkrétum az már fizetős?

37. Hell7 (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2022. ápr. 14. 09:57

Köszönöm válaszodat. Az elmúlt napokban kutakodtam és látok reményt a gyógyszer nélküli gyógyulásra.Nem tudom ide le lehet-e írni. Beszéltem egy orvos-természetgyógyásszal. Érdemes megnézni a honlapját, youtube felvételeit a témában.

drbudai-germangyogytudomany

Kedden végighallgattam egy ingyenes webkonferenciát. Ez lesz a gyógyulásom kulcsa.

36. 55Judit (válaszként erre: 35. - Hell7)
2022. ápr. 10. 19:53

Az enyém nem egészen -4. Az orvos már 2 éve is azt mondta, bármikor spontán eltörhet a csigolyám. Akár egy tüsszentéstől is. Én sem szedem be a biszfoszfonátot, amit kb 10 éve kéne orvos szerint.

Itt még kevés a bejegyzés, kérlek olvasd el eddig mit írtunk, és itt a régebbi fórum is ez ügyben: [link]


Algakomplexet 2. hónapja szedem, olvastam hogy idős asszonynak javultak tőle az értékei. Nálam júliusban lesz mérés, de néhány hónap alatt nem hiszem hogy nagy lesz a változás. Egyébként büszke vagyok magamra, mert én állítottam meg a romlást, sőt 1-2 tized javulást is elértem csupán kiegészítőkkel. Időnként máktejet is iszok, és sütöm mákból liszt nélkül a sütit, néha azt reggelizek kefirrel.

35. Hell7
2022. ápr. 10. 19:38

Sziasztok! 53 évesen váratlanul ért a hír, hogy súlyos csontritkulásom van. T-score gerincen -5,6.

Kétségbe esve keresem az alternatív megoldást, hogy ne kezdejem el szedni a felírt sedron(biszfoszfonát)tabletát.

Csontom szerencsére még nem tört. Van valakinek még itt ilyen rossz eredménye? Érhető el javulás alga vagy CBD szedéssel?

2022. ápr. 4. 21:05
Szia!Köszi a segítsèget.Remèlem nekem is sikerül termèszetes gyógymódokkal segíteni az állapotomon ès lelassítani ezt a folyamatot.Minden jót kivánok.
33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Elemző)
2022. ápr. 4. 11:16
Én szerves kalciumot és a D3+K2-t a Yiyásat szedem. A magnéziumot és egyéb vitaminokat abbahagytam, mert az algákban komplexen minden benne van a megfelelő arányban. Vizsgálat után döntök arról, hogy a kalciumot külön még megtartom-e. Ez előtt is értem el minimális javulást, ha ez folytatódik, akkor nem.
32. elemző (válaszként erre: 28. - Márti61)
2022. ápr. 4. 07:59

Szia!

Én foreveres természetes alapú ásványi anyagokat (kalcium, magmézium stb) tartalmazó étrend kiegészítőt fogyasztok.

Jobbulást!

31. 55Judit (válaszként erre: 30. - Márti61)
2022. ápr. 4. 07:36

A neve Imunex alga komplex. Hogy érted hogy mi a helyzet vele? Febr. 24.-én írtam róla. Egyrészt ennyi idő kevés ahhoz hogy a látható eredménye legyen a csontokra nézve, másrészt vizsgálatom is csak nyáron lesz. Tehát semmit nem tudok, csak vélemény alapján kezdtem szedni mert bármit kipróbálnék ami nem biszglicinát.

Nézzél szét a neten, esetleg keresd meg hol olcsóbb. Itt nem írunk ki beszerzési forrást, mert az reklámnak minősül.

2022. ápr. 3. 20:56
Szia! Igen.Elolvastam.A zöld algával mi a helyzet?Azt nem próbáltam.Te mèg szeded?Ès az Imune?Erről is olvastam.Azt hol lehet beszerezni?Köszi az infót.
29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Márti61)
2022. ápr. 3. 18:32
Szia! Elolvastad lentebb miket írtam?
2022. ápr. 3. 17:44

Sziasztok!

Èn is új tag vagyok.Februárban voltam csontsűrűség vizsgálaton.Nem a legjobbak az èrtèkeim.T score -2,8.A reumatológus Prolia injekciót írt fel.Mondta,váltsam ki ès menjek vissza,beadják.Kèrdeztem, hogy milyen injekció?Szteroid vagy fájdalomcsillapító?De igazából csak annyit mondott,hogy ez jó lesz a csontokra ès, hogy a szájhigèniára figyeljek.Kèrdezte, hogy dohányzom e ,mondtam,hogy nem.Az utóbbi időben èn már hallottam gyógyszerekről,amit csontritkulásra írnak fel ès azt is,hogy durva mellèkhatásai vannak.Ezèrt itthon rákerestem ès megtaláltam ezt az oldalt a prolia vèlemènyekkel.Hát azóta nagyon ideges vagyok.Szeptemberben mennèk a következőre.Azt hiszem nem vállalom be.Bár a fogaim rendben vannak egyelőre.De állítólag,ha húzni kell,nem vállalják a fogorvosok.Ha valaki tudna valami bíztatót írni vagy tanácsot adni,annak nagyon örülnék.Jó lenne termèszetes úton bevinni a szervezetbe a kalciumot vagy ètrend kiegèszítőkkel.D vitamint,Citro kalciumot szedek.60 èves vagyok,mèg nem szeretnèm teljesen leírni magam.Sajnos mèg 2 ès fèl èvem van a nyugdíjig.Gyárban dolgozom 3 műszakban.Szeretek mozogni,remèlem ez az előnyömre válik.Várom vèlemènyeteket.

27. 55Judit (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2022. febr. 24. 10:01

Még annyit, hogy régen nem voltam jó véleménnyel az algákról, de hogy most megismertem egy 5 féle algát tartalmazó komplex készítményt, késztetést érzek rá, hogy kipróbáljam. Olvastam, van akinek használata mellett javul a csontsűrűsége, van akinek a látása javult, vagy az ízületi gondjai szűnnek meg. Nekem is vannak megoldandó feladataim ezeken a tereken is.

Csontsűrűség mérésem július végén lesz, a csont szerkezete pedig lassan változik, de azért teszek egy próbát. Hogy végül ha javulást látok nem fogom tudni mitől van, mert mostanában több csonterősítő praktikát is bevetettem. 😀

26. 55Judit (válaszként erre: 24. - Engi67)
2022. febr. 24. 08:35

Az enyém kishíján -4-es, több mint 10 éve nem fogadok el gyógyszert. Annyira horrorisztikus hatása van a tablettának és a szurinak is, hogy nem merem bevállalni. A tablettát csak abba tudod hagyni ha érzed hogy baj van, de az inyekció hatását végig kell szenvedned. Én azt választottam hogy százszor inkább kísérletezek magamon a nem kívánt hatások nélkül. Mert ugye az állkapocs elhalás vagy a hirtelen halál nem egy elhanyagolandó mellékhatás, hanem ugyanolyan hatás mint amiért adják a mérget. Csak a megfogalmazással el akarják mismásolni.

Ráadásul bizonyíték van rá hogy semmivel nem lesz erősebb a csontozat az által, hogy az elhalt csontsejteket gyógyszeresen bent tartják a csontba, nem engedik lebomlani. De kérdem én: Ami elhalt bennünk, az mennyire szolgál minket?


Mindenkinek más a szervezete, mindenkire máshogy hatnak a természetes szerek, de szerintem érdemesebb ezekkel foglalkozni.

25. Engi67 (válaszként erre: 17. - Eta)
2022. febr. 23. 18:30
Szia, rémisztő, amit olvasok, azóta hogy vagy, mit szedsz most?
24. Engi67 (válaszként erre: 23. - Martinka54)
2022. febr. 23. 18:26
Szia! Nekem most ajánlotta a reumatológus, vagy a fél éves injekciót PROLIA, de nem fogadtam el, - 2.8 T-score, de még várok 1 évet, próbálok többet mozogni, D, K vitamin és Calcium, én nagyon sok mellekhatast olvastam, a biszfoszfonatról és az injekcióról is! Neked mi a tapasztalataid!?
2022. febr. 14. 14:27

Sziasztok!

Tavaly májusban derült ki, hogy kezdődő csontritkulásom van.2,7 lett az értékem, ami 2, 5 -ig megfelelő.

Optirize -t, citrokalciumot írtak fel meg

d vitamint ( ezt szedem a covid óta).

Kapott vagy szed valamelyikőtök Optirite vagy más biszfoszfonátok csoportjába tartozó gyógyszet?

Esetleg más hormonalapu gyógyszert?


Megpróbáltam utánanézni a természetes csontképzőknek.Mákot javasolták napi fogyasztásra.

Evvel kapcsolatban van tapasztalatotok?


Előre is köszönöm válaszotokat.

22. Engi67
2022. febr. 10. 21:48

Sziasztok! Új tag vagyok, 54 éves, menopauza utáni csontritkulást állapítottak meg, tavaly -2.6 most 1 hete -2.8 T-score, nem tudom biztosan, ezt kell e nézni, a lényeg, hogy PROLIA injekciót ajánlottak, amit nem szeretnék felvenni, pláne, miután itt olvastam több negatív dolgot! Érdeklődnék, hogy a A, C, D,Cizto Calcium, Mg.mellé,még mit ajánlotok?

Kicsit kétségbe vagyok esve!

2020. okt. 18. 15:52
Óóóóó, vége! Dehogy veszek! Megtaláltam a fórumon a mások IMUNE tapasztalatai mellett a sajátomat is. 3 éve szedtem, és mára teljesen elfelejtettem. Innen is látszik, ez a szer felejthető. Akit érdekel mások mit írnak, kattintson: [link]
20. 55Judit (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2020. okt. 18. 14:02
Hogy nem jutott eszembe? Valamikor szedtem egy rövid deig Imune-t. A vatrán vettem 3 db-os csomagban, így egyenként 8.496 ft-ba került. Most kerestem meg a mailt róla. Hamar kerestem a vaterán a forgalmazóját is, még mindig csupa jó vélemények vannak róla, viszont 3 hónapja nem járt a vaterán. Nem is találok másik forgalmazót. Vagy nem jól keresem? Segítene valaki?
2020. okt. 18. 14:00
Hogy nem jutott eszembe? valamikor szedtem egy rövid deig Imune-t. A vatrán vettem 3 db-os csomagban, így egyenként 8.496 ft-ba került. Most kerestem meg a mailt róla. Hamar kerestem a vaterán a forgalmazóját is, még mindig csupa jó vélemények vannak róla, viszont 3 hónapja nem járt a vaterán. Nem is találok másik forgalmazót. Vagy nem jól keresem? Segítene valaki?
2020. okt. 18. 13:43

A témát elejétől elolvastam. Te Úr Isten!!!


Erős csontritkulás van a csigolyáimban. Olyan 6 éve írtak ki nem tudom milyen nevű gyógyszert, mert orvos szerint előírás hogy az akkori állapotomat már gyógyszeresen kezeljék. Az orvosok, mint tapasztaljátok, nagyon meggyőzőek tudnak lenni. persze hogy én is bedőltem. Viszont a 2. tabletta bevétele után rákerestem, vajon mit is szedek. Azonnal kidobtam. Egy biszfoszfonát tartalmú szer volt. Gondolom injekció formájában is ezt adják.


Arra gondoltam, ha én kezelem saját magamat, azzal sem árthatok többet mint az orvos.


Lentebb olvastam az Imune-ról. Érdekes, én is fontolgatom egy ideje a szedését, csak 3x2-t szedni több mint 10 ezer ft, és ez nem nagyon fér bele a nyögdíjamba. :)Próbálok felkutatni egy olcsóbb beszerzési forrást, de ha valaki tud ajánlani, hálás lennék a privát közléséért.


Több készítményt kipróbáltam 1-1 évig, amiket az újabb vizsgálati eredményem láttán mindig megváltoztattam.


Lényeg: Idén júliusi vizsgálat mutatta, hogy alacsony a D vitamin szintem annyira, hogy az alsó érték alatt van annak ellenére hogy 4.000 NE-et szedtem. Mellé K2 vitamint és Tovitát. Azóta a D vitaminból 8 ezret szedek, a hozzá tartozó K2-vel és A vitaminnal együtt (ezek 1 termékben vannak), és a legjobb felszívódású magnéziumból 300 mg-ot.

Ha találnék egy olcsóbb immune hozzáférést, szedném azt is, hátha a jövő évi vizsgálaton leesne az orvos álla. (És nem az enyém a biszfoszfonáttól.)

17. Eta
2020. okt. 18. 11:06

Kedves Sorstársaim!

Sajnos Én is Prolia csapdába estem. 2017-2018-2019,májusában kaptam az utolsót mert utána már nem engedtem.

Nagy fájdalmaim 2019 januárjában kezdődtek.

Pár mellékhatást írok: Torok-orr-arc-fül-száj-állkapocs,fájdalom.Sebek a szájban,arc-száj duzzanat- belső égés.

Nyelési nehézségek,sűrű fehér váladék torkomból-orromból.Állkapocs elnehezedés, stb.

Kérem ha valaki tud segíteni fájdalmaim enyhítésére, azt megköszönném.

Címem. fodorne07@gmail.com

Minden hozzászólást köszönök.

2020. máj. 21. 09:37

Kedves Mindenki!

Semmiképpen nem ajánlom a Prolia használatát, ugyanis nagyon durva mellékhatásokkal jár, amik 3-4 év múlva jelentkeznek, és csak igen drasztikus módon fordítható vissza, ha egyáltalán visszafordítható... Az egyik mellékhatás, ami elvileg 10000 emberből 1-10 közt jön ki nem más, mint hogy elhal az állkapocscsont. (Ma

Magyarországon 70000 azaz HETVENEZER ember szenved ezen mellékhatásokban) Igen fájdalmas, sajnos ha szakszerűtlen ellátás történik, pl kihúzzák a fogakat, de az elhalt csontrészek maradnak, az elviselhetetlen fájdalom megmarad, és egy soha be nem gyógyuló seb marad a szájban, ami idővel elrákosodik...

Gyakorlatilag sokkal többet árt, mint amennyit valaha használt. Köszönjük a MÉREG gyártóknak, de akit lehet lebeszélek erről a borzalmas szerről, aki ezt olvassa kérem tegye meg ugyanezt!

Sajnos nálunk a családban ez megesett, így tapasztalatból írom ezeket a sorokat, még előttünk áll a helyreállítókezelés, reméljük, hogy helyre tudják profi orvosok hozni, amit lelketlen, pénzéhes kollégáiknak köszönhetünk...

Csontritkulás ellen tessék sokat mozogni, ez a legjobb gyógyszer, mákolajat inni, rengeteg természetes gyógymód létezik, de ilyen kemikáliát ne engedjenek a testükbe, bármilyen aranyos is a doki és bármilyen meggyőző is. Higgyék el, nem ok nélkül teszi, jó zsíros pénzt kap minden páciens után, akit ezzel megnyomorít egy életre

Ébresztő! Ez a szer lemar bármit a legkoszosabb kád széléről, vajon mi rombolást végez egy emberi testben.

Tessék utánaolvasni, tájékozódni, ha ne adj isten valaki kapja a szert azonnal abbahagyni és tisztítókúrát kezdeni!

Jó egészséget kívánok mindenkinek, és kérem minél több emberrel osszák meg az infókat, hogy ne essen még több honfitársunk áldozatul ennek a mocsoknak!

15. Rime
2020. márc. 5. 20:31

Hétfőn kapta meg édesanyám ezt az injekciót,amiről az orvos annyit mondott,"ez az injekció kell és ez segíteni fog!"Mondtam,hogy műbillentyűs,vérhígitót szed,mire a miskolcon praktizáló igen jó hírnek örvendő főorvosnő:"Semmi gond. Ez nem akadály."

Azóta kiderült,hogy ez egy kemoterápiás kászítmény.

Figyelem mindenkinek:KEMOTERÁPIÁS KÉSZÍTMÉNY!!!

Bár ott volt a legutolsó labor eredmény nem nézte meg,hogy az édesanyám veséje alulműködik,ami kizáró ok az injekció beadásánál. És a többi gyógyszerre sem kérdezett rá. Ha én elmegyek egy orvoshoz azért megyek,mert bízom benne. Kár volt!

Így van,hibáztam,hiszen nem olvastam el a vényt. De mondjuk normális,hogy egy orvos nem tájékoztat arról,hogy ez kemoterápia???

Konklúzió:a legjobbnak mondott orvosban sem bízzon meg soha senki,és minimum egy másik orvos konzultációját kérje ki! Mi most kapkodunk,hogyan lehetne minél előbb kihajtani a szervezetéből és gátolni a felszívódást. Természetgyógyász orvosokat keresünk azóta,aki tud vele valamit kezdeni. Megérdemelné az orvos,hogy följelentsem.

2019. szept. 7. 18:36

A párom 76 éves. Prólia injekciót kapott, nem épült be a szervezetébe, lassan 1 éve elviselhetetlen fájdalmai vannak, a bőre alól súlyos fájdalmak mellet jön ki a be nem épült anyag ami gélszerű szálka és kemény kristályos szemcse formájában nyilvánul meg. Kérem, akinek volt már hasonló problémája, jelezze a bakancs54@gmail.com címre.

Minden hozzászólást örömmel várok: István

13. linka2 (válaszként erre: 1. - Nanus63)
2019. máj. 29. 10:18
Én februárban kaptam meg az első félévit!Ugyanezzel a szöveggel.Fogklinikára járok,különböző problémákkal.Ezt a dr.nő is tudta,de csak annyit mondott, hogy közöljem a fogorvossal,hogy ezt kapom.Akkor jött a meglepetés amikor tényleg közöltem a fogorvossal! "Jajj,csak neem!?"ez volt a reagálás!Aztán félóráig csak a hatásairól beszélt és,hogy mit tehetünk a korona cserék előtt?!Azt mondta el,amit a reumatológusnak kellett volna elmondania.Én biztos,hogy nem kérem a következő adagot augusztusban!Eddig nem szedtem semmilyen gyógyszert,csak Magne B6-t.Most meg elkezdődik a mindenféle gyógyszer felírása és szinte mindnek jelentkezik a mellékhatása. 68 éves múltam,és tudomásul kell venni,hogy már nem vagyok tini,már vigyázva kell "fára mászni"!
12. semleges (válaszként erre: 10. - .Ági.)
2018. nov. 7. 10:53
Írnál erről többet? Engem érdekelne. Hol lehet kapni, mennyit kell szedni, tényleg ennyire hatásos, orvos felírja-e, stb.
2018. nov. 7. 10:39
A csontritkulás megelőzésére, a csontok erősítésére természetes kalciumot kell fogyasztani, ami kelátos kötésben van és fel is szívódik, aminek nincs mellékhatása, mint a gyógyszereknek.A felszívódásához kell a megfelelő arányú magnézium, szükséges a K2 és D vitamin meg még pár nyomelem is, ami a természetben megtalálható, vagy természetes alapú táplálékkiegészítők formájában elérhető.Ezekkel sok jó tapasztalat van. Érdemes sok mákot is fogyasztani.
10. .Ági.
2018. nov. 4. 12:01

Csontritkulásra chlorella alga! Édesanyámnak 9 éve volt, azóta is tökéletesen van. 3 évig folyamatosan ette, most szintentartás végett fele annyit, illetve sejttáplálás.

Az orvos megkérdezte tőle 2 év után mikor visszament, hogy mit szed, mert tök jók az eredmények, elmúlt a csontritkulás.

Nekünk ez vált be, az a neve amit szed, hogy Imune.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook