Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csontritkulás és a Prolia kezelés fórum

Csontritkulás és a Prolia kezelés (beszélgetős fórum)

okt. 18. 15:52
Óóóóó, vége! Dehogy veszek! Megtaláltam a fórumon a mások IMUNE tapasztalatai mellett a sajátomat is. 3 éve szedtem, és mára teljesen elfelejtettem. Innen is látszik, ez a szer felejthető. Akit érdekel mások mit írnak, kattintson: [link]
20. 55Judit (válaszként erre: 18. - 55Judit)
okt. 18. 14:02
Hogy nem jutott eszembe? Valamikor szedtem egy rövid deig Imune-t. A vatrán vettem 3 db-os csomagban, így egyenként 8.496 ft-ba került. Most kerestem meg a mailt róla. Hamar kerestem a vaterán a forgalmazóját is, még mindig csupa jó vélemények vannak róla, viszont 3 hónapja nem járt a vaterán. Nem is találok másik forgalmazót. Vagy nem jól keresem? Segítene valaki?
okt. 18. 14:00
Hogy nem jutott eszembe? valamikor szedtem egy rövid deig Imune-t. A vatrán vettem 3 db-os csomagban, így egyenként 8.496 ft-ba került. Most kerestem meg a mailt róla. Hamar kerestem a vaterán a forgalmazóját is, még mindig csupa jó vélemények vannak róla, viszont 3 hónapja nem járt a vaterán. Nem is találok másik forgalmazót. Vagy nem jól keresem? Segítene valaki?
okt. 18. 13:43

A témát elejétől elolvastam. Te Úr Isten!!!

Erős csontritkulás van a csigolyáimban. Olyan 6 éve írtak ki nem tudom milyen nevű gyógyszert, mert orvos szerint előírás hogy az akkori állapotomat már gyógyszeresen kezeljék. Az orvosok, mint tapasztaljátok, nagyon meggyőzőek tudnak lenni. persze hogy én is bedőltem. Viszont a 2. tabletta bevétele után rákerestem, vajon mit is szedek. Azonnal kidobtam. Egy biszfoszfonát tartalmú szer volt. Gondolom injekció formájában is ezt adják.

Arra gondoltam, ha én kezelem saját magamat, azzal sem árthatok többet mint az orvos.

Lentebb olvastam az Imune-ról. Érdekes, én is fontolgatom egy ideje a szedését, csak 3x2-t szedni több mint 10 ezer ft, és ez nem nagyon fér bele a nyögdíjamba. :)Próbálok felkutatni egy olcsóbb beszerzési forrást, de ha valaki tud ajánlani, hálás lennék a privát közléséért.

Több készítményt kipróbáltam 1-1 évig, amiket az újabb vizsgálati eredményem láttán mindig megváltoztattam.

Lényeg: Idén júliusi vizsgálat mutatta, hogy alacsony a D vitamin szintem annyira, hogy az alsó érték alatt van annak ellenére hogy 4.000 NE-et szedtem. Mellé K2 vitamint és Tovitát. Azóta a D vitaminból 8 ezret szedek, a hozzá tartozó K2-vel és A vitaminnal együtt (ezek 1 termékben vannak), és a legjobb felszívódású magnéziumból 300 mg-ot.

Ha találnék egy olcsóbb immune hozzáférést, szedném azt is, hátha a jövő évi vizsgálaton leesne az orvos álla. (És nem az enyém a biszfoszfonáttól.)

17. Eta
okt. 18. 11:06

Kedves Sorstársaim!

Sajnos Én is Prolia csapdába estem. 2017-2018-2019,májusában kaptam az utolsót mert utána már nem engedtem.

Nagy fájdalmaim 2019 januárjában kezdődtek.

Pár mellékhatást írok: Torok-orr-arc-fül-száj-állkapocs,fájdalom.Sebek a szájban,arc-száj duzzanat- belső égés.

Nyelési nehézségek,sűrű fehér váladék torkomból-orromból.Állkapocs elnehezedés, stb.

Kérem ha valaki tud segíteni fájdalmaim enyhítésére, azt megköszönném.

Címem. fodorne07@gmail.com

Minden hozzászólást köszönök.

máj. 21. 09:37

Kedves Mindenki!

Semmiképpen nem ajánlom a Prolia használatát, ugyanis nagyon durva mellékhatásokkal jár, amik 3-4 év múlva jelentkeznek, és csak igen drasztikus módon fordítható vissza, ha egyáltalán visszafordítható... Az egyik mellékhatás, ami elvileg 10000 emberből 1-10 közt jön ki nem más, mint hogy elhal az állkapocscsont. (Ma

Magyarországon 70000 azaz HETVENEZER ember szenved ezen mellékhatásokban) Igen fájdalmas, sajnos ha szakszerűtlen ellátás történik, pl kihúzzák a fogakat, de az elhalt csontrészek maradnak, az elviselhetetlen fájdalom megmarad, és egy soha be nem gyógyuló seb marad a szájban, ami idővel elrákosodik...

Gyakorlatilag sokkal többet árt, mint amennyit valaha használt. Köszönjük a MÉREG gyártóknak, de akit lehet lebeszélek erről a borzalmas szerről, aki ezt olvassa kérem tegye meg ugyanezt!

Sajnos nálunk a családban ez megesett, így tapasztalatból írom ezeket a sorokat, még előttünk áll a helyreállítókezelés, reméljük, hogy helyre tudják profi orvosok hozni, amit lelketlen, pénzéhes kollégáiknak köszönhetünk...

Csontritkulás ellen tessék sokat mozogni, ez a legjobb gyógyszer, mákolajat inni, rengeteg természetes gyógymód létezik, de ilyen kemikáliát ne engedjenek a testükbe, bármilyen aranyos is a doki és bármilyen meggyőző is. Higgyék el, nem ok nélkül teszi, jó zsíros pénzt kap minden páciens után, akit ezzel megnyomorít egy életre

Ébresztő! Ez a szer lemar bármit a legkoszosabb kád széléről, vajon mi rombolást végez egy emberi testben.

Tessék utánaolvasni, tájékozódni, ha ne adj isten valaki kapja a szert azonnal abbahagyni és tisztítókúrát kezdeni!

Jó egészséget kívánok mindenkinek, és kérem minél több emberrel osszák meg az infókat, hogy ne essen még több honfitársunk áldozatul ennek a mocsoknak!

15. Rime
márc. 5. 20:31

Hétfőn kapta meg édesanyám ezt az injekciót,amiről az orvos annyit mondott,"ez az injekció kell és ez segíteni fog!"Mondtam,hogy műbillentyűs,vérhígitót szed,mire a miskolcon praktizáló igen jó hírnek örvendő főorvosnő:"Semmi gond. Ez nem akadály."

Azóta kiderült,hogy ez egy kemoterápiás kászítmény.

Figyelem mindenkinek:KEMOTERÁPIÁS KÉSZÍTMÉNY!!!

Bár ott volt a legutolsó labor eredmény nem nézte meg,hogy az édesanyám veséje alulműködik,ami kizáró ok az injekció beadásánál. És a többi gyógyszerre sem kérdezett rá. Ha én elmegyek egy orvoshoz azért megyek,mert bízom benne. Kár volt!

Így van,hibáztam,hiszen nem olvastam el a vényt. De mondjuk normális,hogy egy orvos nem tájékoztat arról,hogy ez kemoterápia???

Konklúzió:a legjobbnak mondott orvosban sem bízzon meg soha senki,és minimum egy másik orvos konzultációját kérje ki! Mi most kapkodunk,hogyan lehetne minél előbb kihajtani a szervezetéből és gátolni a felszívódást. Természetgyógyász orvosokat keresünk azóta,aki tud vele valamit kezdeni. Megérdemelné az orvos,hogy följelentsem.

2019. szept. 7. 18:36

A párom 76 éves. Prólia injekciót kapott, nem épült be a szervezetébe, lassan 1 éve elviselhetetlen fájdalmai vannak, a bőre alól súlyos fájdalmak mellet jön ki a be nem épült anyag ami gélszerű szálka és kemény kristályos szemcse formájában nyilvánul meg. Kérem, akinek volt már hasonló problémája, jelezze a bakancs54@gmail.com címre.

Minden hozzászólást örömmel várok: István

13. linka2 (válaszként erre: 1. - Nanus63)
2019. máj. 29. 10:18
Én februárban kaptam meg az első félévit!Ugyanezzel a szöveggel.Fogklinikára járok,különböző problémákkal.Ezt a dr.nő is tudta,de csak annyit mondott, hogy közöljem a fogorvossal,hogy ezt kapom.Akkor jött a meglepetés amikor tényleg közöltem a fogorvossal! "Jajj,csak neem!?"ez volt a reagálás!Aztán félóráig csak a hatásairól beszélt és,hogy mit tehetünk a korona cserék előtt?!Azt mondta el,amit a reumatológusnak kellett volna elmondania.Én biztos,hogy nem kérem a következő adagot augusztusban!Eddig nem szedtem semmilyen gyógyszert,csak Magne B6-t.Most meg elkezdődik a mindenféle gyógyszer felírása és szinte mindnek jelentkezik a mellékhatása. 68 éves múltam,és tudomásul kell venni,hogy már nem vagyok tini,már vigyázva kell "fára mászni"!
12. semleges (válaszként erre: 10. - .Ági.)
2018. nov. 7. 10:53
Írnál erről többet? Engem érdekelne. Hol lehet kapni, mennyit kell szedni, tényleg ennyire hatásos, orvos felírja-e, stb.
2018. nov. 7. 10:39
A csontritkulás megelőzésére, a csontok erősítésére természetes kalciumot kell fogyasztani, ami kelátos kötésben van és fel is szívódik, aminek nincs mellékhatása, mint a gyógyszereknek.A felszívódásához kell a megfelelő arányú magnézium, szükséges a K2 és D vitamin meg még pár nyomelem is, ami a természetben megtalálható, vagy természetes alapú táplálékkiegészítők formájában elérhető.Ezekkel sok jó tapasztalat van. Érdemes sok mákot is fogyasztani.
10. .Ági.
2018. nov. 4. 12:01

Csontritkulásra chlorella alga! Édesanyámnak 9 éve volt, azóta is tökéletesen van. 3 évig folyamatosan ette, most szintentartás végett fele annyit, illetve sejttáplálás.

Az orvos megkérdezte tőle 2 év után mikor visszament, hogy mit szed, mert tök jók az eredmények, elmúlt a csontritkulás.

Nekünk ez vált be, az a neve amit szed, hogy Imune.

9. Nanus63 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. nov. 4. 10:13
3 hétig a Calcisedron-t szedtem,de a gyomromat kikészitette. Ezután adták a Proila injekciót +napi 3000NE D vitamint +200mg Citro Calciumot.A gyomrom most megint fáj. Nem tudom az injekciótól vagy még a régi gyógyszer hatása is.
8. Zera (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. nov. 4. 08:30
Már nem emlékszem a nevére...5 éve tettem le...nem mondtam az orvosnak. A fogorvos nem is vállalt volna el, ha csritkulásra gyógyszert szedtem volna. Olvass utána! Nemrég nyakfájásra kaptam injekciót...és receptet még 2 injekcióra. Egekbe szökött tőle a vnyomásom. Megnéztem a neten: szteroidot kaptam. Nem váltottam ki...napokig rosszul voltam. Van aki bírja...én nem.
7. ariana (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. nov. 3. 18:36
Pedig nem rossz ízű.
6. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Zera)
2018. nov. 3. 14:04

Én is épp az elhagyáson gondolkoztam. 6. éve szedek rá gyógyszert.

Orvosnak nem mondtad? Állítólag a mákolaj csodát tesz, de én 1 kiskanáltól 1 hétig nem éreztem ízeket, és hányingerem volt.

Te mit szedtél? Én eddig Fosavancet, most mást kaptam.

2018. nov. 3. 13:09
D-vitamin K2 Magnézium, jók a csontritkulásra úgy tudom.
4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Nanus63)
2018. nov. 3. 12:27

[link]

A betegtájékoztatóban azt írják, hogy minden mellékhatást a kezelőorvosnak kell jelenteni.

Gondolom, ha félévente kell felvenni egy-egy injekciót, akkor a hatóanyag nem kevés benne. Azt pedig fel kell dolgoznia a szervezetnek. Kezdeti időszakban ez járhat fájdalommal is.

3. Nanus63 (válaszként erre: 2. - Zera)
2018. nov. 3. 11:27
Sajnos nekem nem volt lehetőségem utánajárnom, mert a doktornö felírta az injekciót, a rendelő melletti gyógyszertárban kiváltatta, és megvárt, hogy be is tudja adni. Hatása állitólag fél éves, most azon küzdök, hogy lehene ezeket a káros hatásoka csökkenteni. Ezt a kúrát senkinek nem ajánlom, különösen,hogy még lehetnek súlyosabb hatások is.
2. Zera (válaszként erre: 1. - Nanus63)
2018. nov. 3. 11:08
Hát jól megjártad. Nekem is van csontritkulásom....sokáig szedtem rá gyógyszert....de mivel több év után se volt javulás, én abbahagytam...ráadásul rosszat olvastam róla. Tudomásul vettem, hogy ezen javítani már nem lehet. Vigyázz magadra.
2018. nov. 3. 09:22
Sziasztok! Csontritkulásra Prolia injekciót kaptam. Sajnos a doktornő " semmi mellékhatása nincs " véleménnyel bíztatott, amit én nem tudtam ellenőrizni. Azóta magas vérnyomás, és szőrnyű izületi fájdalmam van. Van hasonló " sorstársam ", akivel konzultálhatok, a hogyan továbbról, mit lehet tenni a káros hatás csökkentésére? A fent leírtak miatt én senkinek nem ajánlom!!!

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook