Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csontritkulás és a Prolia kezelés fórum

Csontritkulás és a Prolia kezelés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. légiutaskisérő (válaszként erre: 98. - Liliom10)
jan. 29. 12:09

Nem bizony, mert ami menthető még, azt nem kell kihúzni. Viszont mindkettőnél sérülhet az íny, sőt egy egyszerű tömésnél is, ami elfertőződhet, nem gyógyul be és ebből keletkezik a nekrózis. Antibiotikumos védelem mellett kell mindkettőt csinálni.Ezt tudják a fogorvosok is. Nekem kardiológus is előírta, hogy fogászati kezelés csak antibiotikumos kezelés mellett lehetséges, mert szívbelhártya gyulladást is kaphatok.

Sok fogorvos szerint tilos a fogbeültetés is, mégis vannak, akiknél problémamentesen megoldható.Van olyan félig-meddig barátnőm, aki csontritkulásban szenved és 70+ osan csináltak neki komplett beültetést és semmi baja évek óta.

98. liliom10 (válaszként erre: 95. - Légiutaskisérő)
jan. 26. 22:39
Az nem mindegy, hogy csiszolnak vagy fogat húznak !!!
97. liliom10 (válaszként erre: 94. - Anna 56)
jan. 26. 22:38
Voltál szájsebészeten is ?
96. peonia53 (válaszként erre: 94. - Anna 56)
jan. 25. 21:56
Nekem nov. húztak 2 fogat. Jó régen lehet kb. 5 éve kaptam 1 db OSSICA biszfoszfonát tartamú inj. A többit megtagadtam. Úgy húzták ki a fogam előtte 1 hét augmentin szedés és utána is 1 doboz. Majd 6 hét pihenés után 2 fogbeültetés. Febr. elején gyógyulási csavar.
95. légiutaskisérő (válaszként erre: 94. - Anna 56)
jan. 14. 14:41

Én most fejeztem be a 4 év Proliát. Két évvel ezelőtt volt fogászati beavatkozásom. Négy fog csiszolása + korona. Simán megcsinálta a fogorvosom, ismeri a kezelésemet. A nekrózis tudtom szerint akkor következik be, ha gyulladás követi a foghúzást.

Próbálj meg a kezelőorvosodnál érdeklődni, biztosan tud fogászt ajánlani.

jan. 13. 16:02

12 évig kaptam Proliát,semmi gondot nem okozott,de a 4 feletti dexa eredményeim nem változtak. Kb 2 éve áttértünk Terrosara /vagy Forsteo/. Ez sem javított. 1 évig együtt kaptam a kettőt. Így 2 értékkel csökkent a dexám.

A Terrosat csak másfél évig lehet adni,így most csak a Prolia maradt.

Fő problémám,hogy fogat kéne húzatnom,és nincs fogorvos,aki vállalná a lehetséges álkapocs csont nekrózis miatt…

Kérdésem: húztak-e fogat v.melyikötöknek Prolia mellett,és ha igen, lett-e csontelhalás utána?

Köszönöm,ha válaszoltok.

jan. 12. 17:15

Sziasztok!

Én újként regisztráltam most a fórumra, leginkább a Proliával kapcsolatos észrevételeitekkel kapcsolatban. Szeretném, ha elolvasnátok amit írok. Megpróbálok rövid lenni.

2014-ben egy rossz mozdulat után megfájdult a vállam. Háziorvos rtg-re küldött, ott a diagnózisomat kiegészítették azzal, hogy csontritkulásom is van, 60 éves voltam akkor. Kaptam beutalót Dexá-ra, enyhe csontritkulást és csontritkulást megelőző állapotot mutatott. Ho felírt D3 vitamint és

Citrokalciumot, hogy ez jó lesz és sokkal olcsóbb, mintha a reumatológus adna valami mást. Közben utánaolvastam a neten a csontritkulás kezelésének, többek között itt a Hoxán is. Teljesen elborzadtam az itt olvasottaktól, hogy mi történhet velem egy ilyen kezelés után. Így aztán szépen szedegettem a D vitamint és a Citrot, nem is volt semmi bajom, egészen 2019-ig. Akkor teljesen váratlanul éreztem a hátamban egy késszúrást, és az a kés 2 hétig nem akart onnan kijönni. Algopyrin picit használt csak, így elmentem a jelenlegi háziorvosomhoz. Rtg.- 2 háti csigolya összeroppanása volt a diagnózis. Hát innentől magánba MR, idegsebész, műtéti lehetőség, míg a 3. gerincsebész közölte, hogy az előrehaladott csontritkulásom miatt műtéti lehetőség kizárva, a saját érdekemben mielőbb intézzem a csontritkulés kezelésemet. No akkor megint internet, megint elborzadás, és akkor a halálomba is beletörődve elkezdtem orvost keresni.

Egy helyen sikerült találnom DEXÁ-t és rheumatológust. Tényleg előrehaladott volt a csontritkulásom. A doktornő először csontanyagcsere laborra küldött, minden érték normális volt a D vitamin kivételével. Ekkor átbeszéltük a kezelés menetét, és mivel felszívódási zavarom van epeműtét miatt, a Prolia injekciót javasolta. Ebből mindketten jól fel voltunk készülve, részletesen, érthetően elmondott mindent, 2x átbeszéltük, és elfogadtam a kezelést. Ami úgy kezdődött, hogy 2 hétig emelt kalcium és D3 vitamin szedésével kezdődött. Utána kezdődött a prolia kezelés, amely félévente egy-egy injekció volt, idén tavasszal vettem fel az utolsót. SOHA, SEMMILYEN MELLÉKHATÁST NEM TAPASZTALTAM! Évente csontsűrűség vizsgálat, minden évben folyamatosan javult. Most őszre az előrehaladott állapot visszement a csontritkulást megelőző állapotra. Levezetésként 3 hónapig havi 1 tabletta Ibandronsavat kellett beszedni, hónap végén megyek csontanyagcsere vizsgálatra. Én úgy gondolom, hogy nem kell félni a Proliától.

jan. 8. 20:53

A csontsűrűségi leletemet látva a reumatológus injekciókúrát javasolt, amit félévente kaptam volna. 2023.nov.29-én beadta az első Prolia 60 mg-os oldatos injekciót. Rá 9 napra eszméletemet vesztettem. Nincs tudomásom gyógyszerallergiáról, ezt megelőzően soha nem ájultam el. A Proliára gyanakszom, az esetleges mellékhatások listáján feltüntették az eszméletvesztést.

Ha valakinél a Prolia hasonló mellékhatást okozott kérem, jelentse be az OGYÉI mellékhatás online bejelentőjén: [link] hogy legyen tudomásuk róla. A reumatológust nem értem utol telefonon.

Laikusként úgy gondolom, ez a készítmény többet árthat, mint használ. (Korábban D3 vitamin mellé ugyanez a doktornő valamilyen biszfoszfonátos kalciumot írt fel. Nem tájékoztatott, hogy fogászati, szájsebészeti beavatkozásoknál komoly problémát okozhat. Szerencsére időben kiderült a szájsebészeten, így nem kezdtem el szedni, a reumatológus pedig citrokalciumot írt fel, amit azóta is szedek.) Rossz belegondolni, mi van, ha az ájulás vezetés közben történik. 16.452 ft-ért, ennyibe került a Prolia, szereztem egy halálközeli élményt.

okt. 28. 18:41

Sziasztok!


Én újként regisztráltam az oldalra, csontritkulás témában.

Az én történetem ott kezdődik, hogy 2 éve elestem itthon, megbicsaklott a jobb bokám és oldalt estem el, hogy el is tört a jobb combcsontom keresztben, pár óra múlva meg is műtöttek. Felépülésem (2 hónap) volt időm keresni az okát a furcsa esésemnek.... Mikor lábra álhattam elmentem egy DEXA vizsgálatra és akkor szembesültem azzal, hogy nagy hibát követtem el, hogy 54 éves koromig nem voltam csontritkulás vizsgálaton. Megdöbbentő eredményeim lettek. Csak a bal combcsontomat tudták mérni, mivel a töröttben egy Manninger csavar van. Az eredmény: bal csípő (total: -2,6, combnyak: -3.0), lumbalis gerinc (total: -4.0). Gyalázatos eredmények... Elküldtek vérvételre, ahol az ásványi anyagok meg amit ilyenkor szoktak, megnézték. Egy csillagozott sem volt... a D vitamin és kalcium szintem nagyon jó volt , a kollagénkötés sem rossz 0,64-es. Kérdeztem a doktornőt, hogy akkor mi lehet az oka ennek az eredménynek. Annyit mondott, hogy több összetevője lehet, de nem kaptam választ. Egyből felírta a Terrosa nevű injekciót, amit meg kellett tanulni beadni magamnak minden nap. Nem biofoszfonátos és jókat hallani róla, ezért nem is tiltakoztam. Másfél évig adtam magamnak. Most utólag, hogy már június óta nem kell injekciózni magam, elmondhatom, hogy valószínű az alvásomat befolyásolhatta, mivel nagyon ritkán nem alszom jól és az injekciós kezelés alatt 2-3 naponta volt hogy nagyon nehezen tudtam elaludni. De persze ez a változó korra is ráfogható, de a másfél év alatt ez volt leginkább a jellemző, azóta mióta nincs az injekció remekül alszom. Más mellékhatást nem észleltem. A Terrosa állítólag szépen elkezdi építeni a csontozatot... Való igaz, másfél év után a DEXA eredményeim is javultak : Bal csípő (total: -2.4, combnyak : -2.8), lumbalis gerinc : (total: -3.4). Nem azt mondom, hogy egetverő javulás, de ha azt nézem, hogy a 0,2 emelkedéssel a BMD értékem mérsékelt fokúba ugrott a patológiásból, az nem rossz. A DEXAban is ezt mondta a kezelő orvos. Reményeim szerint lehet még jobb. Sajnos a gerinc ami a leggyalázatosabb az viszont elég sokat ment felfelé, de azon még dolgoznom kell, hogy elérjem itt is legalább a mérsékelt fokú kategóriát. De meg kell jegyeznem, hogy én elkezdtem a majdnem napi szintű mozgást. A rehab abból állt hogy 1 hónapig fizikoterápiára jártam heti 2-3-szor és a gyógytornászoktól kértem feladatsort, hogy otthon is ha tornászom, legalább napi 20 perc intenzív mozgás meglegyen, ami célzottan csontritkulásos betegeknek jó, meg persze a gerincre stb. Emellett elkezdtem a walkenergie nevű sportot heti kétszer és valamikor pedig a mozgás a séta volt, ha tehettem elmentem pár km-t az erdőbe gyalogolni. Kezdett erősödni a hátizmom, a lábaim, izmaim és szerintem a jó eredmény nem csak az injekciónak, hanem a sok mozgásnak is köszönhető. Amikor nyáron a doktornővel beszéltem az injekciós kúra után és a DEXA vizsgálat után, elmondta, hogy októberben kell folytatni a gyógyszeres kezelést és a PROLIA amit kellene, egyenlőre gyógyszeresen. Ettől féltem. Itt a Fórumon is olvastam sok véleményt, sajnos jót nem. Édesanyám injekcióban kapja, javultak 1 egésszel az értékei, nem töri össze magát, azonban vannak csont, izületi fájdalmai, ami lehet hogy az injekció, lehet hogy a kora miatt is, ezt megtudni nem fogjuk... Én viszont egyenlőre elzárkózom a PROLIA-tól és lehet hogy rizikó, de igyekszem természetes vitaminokkal, készítményekkel és még több mozgással az értékeimen javítani.

A történetemet azért osztottam meg, mert hátha valakinek tudok segíteni és én is szeretnék véleményt, segítséget kérni másoktól. A mozgás szerintem nagyon sokat segít, azt nem lehet kihagyni!! Én algát is szedek, csukamájolajat is, d vitamint, de amennyiben jó a kollagén keresztkötésem is : 0,64 egyáltalán mi az, amivel lehetne segíteni a csontépítést ill. megakadályozni hogy a mostani értékeim megmaradjanak. Vagy ahogy írjátok : mindenkinek egyéni recept kell? Meg ha kiválasztom pl. a kollagént vagy magnéziumot stb mennyi ajánlatos? Köszönöm előre is.

90. fokhagyma (válaszként erre: 86. - Józsibirka)
2023. okt. 25. 17:19

Én nem látom rossznak, legalábbis abból a kevésből, ami látható. Alacsony a törési százalék. 6,2 és 1,3

Persze, hozzáteszem, nem biztos, hogy jól gondolom.

89. tumbo2 (válaszként erre: 76. - Tbalazs0214)
2023. okt. 25. 14:20
nekem sem javult semmi érték.bár állítólag azért tört kezem,lábam.most vigyázok,csak bicegek.
88. 55Judit (válaszként erre: 86. - Józsibirka)
2023. okt. 25. 14:03
Igen, jól gondolja.
87. tumbo2 (válaszként erre: 84. - Mery03)
2023. okt. 25. 11:47
nekem is az van.sokáig kaptam gyógyszert,mérték a karomat,csípőmet. aztán mondták,hogy elromlott az sztk-s gép,a város túlsó felébe kéne menni valami magánhoz.itt hagytam abba.az értékem semmit sem javult.egy szociális otthon lakóival volt tele a rendelő,mindent vittek a doktornőnek,csipketerítőt,befőttet.ő fölírta a gyógyszert,még a nevünket is nekünk kellett ráírni.de ott volt a magánrendelés telefonszáma.
2023. okt. 25. 11:16

Sziasztok,,


67 éves Hölgy, lelete,



Ez már "mennyie" rossz?



Ért, konyít valaki itt hozzá kicsit,


Magasak már az értékek jól gondolja a néni?



Csak kiváncsiak vagyunk, de 1 hét múlva megy a beküldő orvoshoz...


[link]

85. eda2 (válaszként erre: 84. - Mery03)
2023. júl. 5. 17:27
Mennyi a súlyos csontritkulásod ?
84. Mery03
2023. ápr. 7. 00:57

55 éves vagyok, súlyos csontritkulásom van . felírták a Proliat de ezek után amiket itt olvasok biztos nem adom be!

Valaki kapott már?

83. tbalazs0214 (válaszként erre: 82. - 55Judit)
2023. febr. 5. 15:23
Köszi, nézem ezt is! :)
82. 55Judit (válaszként erre: 81. - 55Judit)
2023. febr. 5. 09:14
Jav: nem azt a fajta CBD-t...
81. 55Judit (válaszként erre: 80. - Tbalazs0214)
2023. febr. 5. 09:12

Szívesen! Akkor írok még egyet.😀

Alapból nem csontritkulásra találtam meg magamnak a CBD olajat hanem kóros álmatlanságra kerestem megoldást. Tudom mitől lett, altatót és sok egyebet már próbáltam hasztalan. Szóval azt olvastam, hogy csontritkulás esetén is hatásos.

Itt a tájékoztató a tanulmányokkal együtt: [link]

Én nem azt a fajta VBD-t használom amit ezen az oldalon árulnak. Tehát nem reklámozom őket, csak a szöveg miatt mutatom.


Álmatlanságra most próbálgatom, 24mg-nál tartok és még nem tudom kell-e tovább emelni az adagot. Csontritkulásra 25mg-ot javasolnak, ami egyénenként változhat.

80. tbalazs0214 (válaszként erre: 79. - 55Judit)
2023. febr. 5. 08:57
Köszönöm szépen!
79. 55Judit (válaszként erre: 78. - Tbalazs0214)
2023. febr. 4. 13:42

Használjon!

Amit használok még az alga komplex. ha elfogy, erről kell lemondanom sajnos. Lehet hogy ez is közrejátszott a gyógyulásomhoz, mert van benne olyan alga ami szerves kalciumot tartalmaz. Egyébként a kalciumot is a yiya üzletből veszem.

78. tbalazs0214 (válaszként erre: 77. - 55Judit)
2023. febr. 4. 13:28
Nézem a zsúrlót. Köszi :)
77. 55Judit (válaszként erre: 76. - Tbalazs0214)
2023. febr. 4. 10:49

Semmi szín alatt nem vállalnám én se a gyógyszert, mint kb. 10 éve se vállaltam már.

A zsurlót Gyuribácsi ajálnála szerint fogyasztom teaként és porként is.

76. tbalazs0214 (válaszként erre: 74. - 55Judit)
2023. febr. 4. 10:40

Nekem a combnyaknál a gép sem mutatott ki javulást hosszú távon.

Pontosabban, amennyit az egyik évben javult, a másik évben annyit romlott a mért érték! :(

Ugyanott tartok mint 4 évvel ezelőtt. Na erre mondta a reumatológus, hogy nem baj csak szedjem tovább és esetleg gondolkozzam el a Prolia kezelésen. Elolvastam a gyógyszerismertetőjét a Proliának és azt mondtam, hogy na ezt biztos nem!!!!

Úgy gondolom, ha a gyógyszer hatásos lenne nekem, akkor 4 év alatt már hathatott volna! Ezért hagytam abba!

75. tbalazs0214 (válaszként erre: 74. - 55Judit)
2023. febr. 4. 10:33

Hétfőn veszek én is zsúrlót.

Mennyi teát iszol ás mikor?

74. 55Judit (válaszként erre: 73. - Tbalazs0214)
2023. febr. 4. 10:12

A "gyógyszer" hatására kimutathat a gép javulást. Viszont az nem csontépülés lesz, hanem a szer lassítja az elhalt csontsejtek kijutását a csontból. Ettől még ugyanolyan törékeny marad a csont.

Szedjed a kollagént a C vitaminnal. Én reggel bekapok egy 1.000-es retard C vitamint, délután veszem be a kollagént, abba meg egy kicsi por alakú aszkorbinsavat teszek úgy iszom meg. Ez bio boltban kicsit olcsóbb mint gyógyszertárban, a gyógyszertáriban viszont van egy 1.000mg-os mérőkanál.

Én régen szedtem por alakban a mezei zsurlót, ma elkezdtem megint és a teát is iszom 1 hónapig. A zsurló is jó.

73. tbalazs0214 (válaszként erre: 72. - 55Judit)
2023. febr. 4. 10:03

Utánaolvasok! Köszi szépen! :)

Még a kollagént beveszem a vitaminok mellé. :)

Ezt a kúrát szeretném októberig, az újabb mérésig végigcsinálni, hogy lássam mennyire hatásos!

A gyógyszert januártól abbahagytam. Nekem semmit nem használt. Nekem a combnyak a kritikus, de a mért értékek semmit nem javultak 4 év alatt.

Úgy gondoltam fölösleges mérgeznem magam ezzel tovább.

Nem szóltam sem a háziorvosnak, sem a reumatológusnak, hogy nem szedem. Biztos fel lennének háborodva, de ez az én döntésem, az én felelősségem. Ha a mérés majd javulást mutat (nagyon remélem), biztos nagyon elégedettek lesznek a gyógyszerekkel.

72. 55Judit (válaszként erre: 70. - Tbalazs0214)
2023. febr. 4. 08:41

Azt nézd meg melyik Q10 a legjobb, mert csak azt érdemes szedni.

A K2D3 készítményükről is olvassál, fontos!

Orvos sosem mondja hogy a D vitamin nem hasznosul K2 nélkül, neki elég ha a vérben látszik hogy ott van. A felszívódás nem egyenlő a hasznosulással.

Az orvos és mi, két külön csapatban játszunk, ne számíts rá! Ő a gyógyszerlobbiban érdekelt.

Én augusztusban megyek ismét. Én is kísérletezek, nincs más. Most félve hagyok abba egy készítményt, mert nem tudom köze van-e ahhoz hogy javultak az értékeim, de nincs rá pénzem tovább.

71. tbalazs0214 (válaszként erre: 69. - 55Judit)
2023. febr. 4. 08:27

Megnézem a zsurlót is! :)


Szegény Gyuri bácsi, olvastam, hogy decemberben meghalt.

Nagyon sajnálatom, nagy tudású ember ember volt.

Sokaknak, segített a gyógyulásban.

Az orvosok persze támadták, ahol csak tudták! :(

70. tbalazs0214 (válaszként erre: 68. - 55Judit)
2023. febr. 4. 08:23

Tökéletesen egyetértek Veled, én is úgy gondolom, hogy a javulást a csontépülés jelenti.

Igazad van, az orvosok csak azt nézik, hogy határértéken belül legyen a mért érték, addig jó. Amikor átlépi, akkor meg elkezdenek kapkodni.

Most én is elkezdtem kísérletezni. Emeltem a C és D3 vitamin mennyiségét. Elkezdtem szedni a Q10 és K2 vitamint. Azt olvastam, hogy ezek jó hatással van a csontokra. Az orvosom ilyet soha nem mondott!

Megnézem a kollagént, amit javasoltál!

Az a baj, hogy a csak a DEXA mérés van ami pontos és azt csak évente egyszer lehet megcsináltatni.

Ezért nálam majd októberben fog kiderülni, jó úton haladok-e?

Addig pedig izgulhatok! :(


Megnézem az ajánlott oldalt. Köszi!:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook