Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csontritkulás és a Prolia kezelés fórum

Csontritkulás és a Prolia kezelés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2023. febr. 4. 08:05

Más okból olvasgattam a mezeizsurló hatásairól, de a csontképzés elősegítéséről is ír a következő cikk:

[link]

Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy régebben porítva fogyasztottam a mezei zsurlót a bükki füvesember javaslatára. Szerinte erősíti a csontokat.

Most a teáját iszom.😀

68. 55Judit (válaszként erre: 67. - Tbalazs0214)
2023. febr. 4. 07:04

Nem ismerem ezt a tesztet, csak okoskodok egy sort a leleted alapján:

Amíg határértéken belül van bármilyen vizsgálati eredmény, nem foglalkoznak vele. Ettől eddig jó, és kész.

A tied határértéken belül csökkenő, de 104-ig jó lesz.

Abból is látszik hogy nem értek ehhez, mert számomra a fokozott csontanyagcsere csontépülést jelentett eddig. Nálam ezt 2 éve írták a leletemre, mikor az derült ki a vizsgálat során hogy óriási mértékben sikerült építeni a csontjaimat. Most nem keresem elő a leletemet hogy ismét beírjam, akit érdekel, lentebb és a másik csontritkulás fórumban megtalálja. Persze mivel a te értéked csökkenő, jelentheti a csontvesztést is.


Elég baj hogy ha meg akarunk valamit tudni az interneten vagyunk kénytelenek kutakodni, és egyik tudatlan ember a másik tudatlantól akar információhoz jutni fórumokon.


Én már nagyon sok mindent bevetette a csontjaim érdekében, és konkrétan ma sem tudnám megmondani mi az amitől javulnak az értékeim. Mert nem az van hogy egyik vizsgálattól a másikig bevetek valamit, aztán váltok másra, hanem egy időben több mindent próbálok. Ez a pánik miatt van. Hogy labort csináljanak, pl, hazudnom kell mert az orvos nem kér másképp. Bemondom hogy szedem egy bizonyos gyógyszert, amiről tudom hogy bontja a csontokat, így megnézi. Közben csak engem szokott érdekelni hogy a módszereim által nem-e túl magas mondjuk a kalciumszint, vagy a foszfát a véremben, és hogy áll a D vitamin szintem.


Aki gyógyulni akar, annak a saját kezébe kell venni a sorsát. Vagy így, hazudozással és interneten való keresgéléssel, vagy orvostól kell segítséget kérni, mélyen zsebbe nyúlva.


Van olyan gyógyszer ami építi a csontokat. Nagyon drága, és nagyon komoly veszélyes mellékhatásai vannak. Egyébről nem tudok.


Azt gyanítom nekem a kollagén C vitaminnal segíthet nagy részt. A yiya.hu oldalon rendelem. Esetleg nézzél utána. C vitamint szedni kell hozzá, mert azzal hasznosul.

2023. febr. 3. 15:49

Nekem csináltak beta crosslaps tesztet.

2020-10-06 309 pg/ml

2021-10-06 285 pg/ml

2022-09-22 277 pg/ml

A határérték: 104-től 573-ig van feltüntetve a vizsgálati lapon.

Sajnos, a doktornő nem mondott ezzel kapcsolatban semmit, pl.: az érték csökkenése az jó-e, vagy sem. Próbáltam utána olvasni, annyit sikerült kihámoznom, hogy a magasabb érték kissé fokozott csontanyagcserére (pl. bontásra) utalhat. Ha jól értettem, mert ez sem derült ki egyértelműen. Máshol pedig azt olvastam, hogy (350 pg/ml és e feletti érték jó, 100 pg/ml magas kockázatú). Jó lenne, ha az orvosok elmondanál és nem az internetet kellene bogarászni. Most nem tudom, hogy az én mért értékem az javulást, vagy romlást mutat.

Ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérem írja meg!

Köszönöm szépen előre is!

66. Eri-Beri (válaszként erre: 60. - Józsibirka)
2023. febr. 3. 13:37
Proliát akarnak félévente D vitamint K 2 C calciumot omega3-at szedek.Sokat fogytam
65. Eri-Beri (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2023. febr. 3. 13:36
Neked csináltak beta cross laps labort?Nekem az nagyon magas proliát akarnak adni
64. 55Judit (válaszként erre: 63. - Eri-Beri)
2023. jan. 31. 11:15
Olvasd el a fórumot.
2023. jan. 30. 18:08
Magas beta cross lap érték folyamatos csontvesztést mutat orvos tanácstalan hova forduljak szerintetek tanácsért?60 évesen így is súlyos csontritkulás érték
62. 55Judit (válaszként erre: 61. - MarikaPeti)
2023. jan. 24. 19:27
nem ismerem.
61. MarikaPeti (válaszként erre: 49. - 55Judit)
2023. jan. 24. 19:21
Köszönöm a válaszod. A Novosseum-ról van véleményed,ismered?
60. Józsibirka (válaszként erre: 55. - Eri-Beri)
2023. jan. 24. 19:13

Milyen inekció?


Gyógyszert, miket szedel?


Te is D , és citrokálcium?


Risebone?

59. 55Judit (válaszként erre: 58. - MarikaPeti)
2023. jan. 24. 19:09
Nekem évente kellett eddig, akinek nem súlyos, annak 2 évente kell menni.
58. MarikaPeti (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2023. jan. 24. 19:08
Judit kedves, ha már volt csontritkulás vizsgálatom,mikor lehet újabbat kérni?
2023. jan. 23. 16:26

Mágnesterápiáról hallottatok?

Dr Zátrok Zsolt irt róla

56. 55Judit (válaszként erre: 55. - Eri-Beri)
2023. jan. 17. 08:26
Megértem. Ami biszfoszfonát hatóanyagú, az többet árt mint használ.
55. Eri-Beri (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2023. jan. 16. 21:33

Köszönöm válaszod,én is a természetes gyógymódot szeretném

Az injekciókról amiket olvadtam elrémítenek Judit

54. 55Judit (válaszként erre: 53. - Eri-Beri)
2023. jan. 16. 08:35
Sajnos segíteni senkinek nem tudok. Mindenkinek más a szervezete, minden máshogy hat mindenkire. Ha értenék a csontritkulás tuti megszüntetéséhez, nem kísérleteztem volna bő 10 éven át magamon. Itt a fórumban jószándékkal leírtam amit tudtam, hátha ötletelni tud belőle valaki. Sajnos tőlem csak ennyire telik. Én is olyan izgatottan és feszülten várom a következő vizsgálatot mint bárki más. Minden évben próbálok ki valami újat, van hogy többet is próba-szerencse alapon.
53. Eri-Beri (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2023. jan. 16. 08:25
De jó ilyet hallani😘mindenhol azt hallani folyamatos romlás elkeseredett 60 éves óvónéni,sokként ért a nagyfokú csontritkulás megállapítása!Több mint egy egész romlás kb 2 év alatt(Apukám ápolása,30 kilót is fogytam,menopaiza,hormon ösztrogéncsökkenés,keresem a miértet okokat,de változtstnom kell!!Tudnánk chatelni?Előre is köszönöm
52. Eri-Beri (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2023. jan. 16. 08:20
Kedves Judit!Gratulálok👍Hogyan lehet Veled kapcsolatba lépni ,tanácsot kérni?60 éves vk nemrég megállapított súlyos csontritkulás dexa
51. tbalazs0214 (válaszként erre: 50. - Tbalazs0214)
2023. jan. 4. 08:26
Feltöltöttem. Nem vagyok egy gyakorlott fórumozó, remélem sikerült! :)
50. tbalazs0214 (válaszként erre: 49. - 55Judit)
2023. jan. 4. 08:19

Köszi szépen!:)

Ezért döntöttem úgy, hogy befejezem az Optirize szedését. Azon kívül, hogy rengeteg mellékhatása lehet, nekem nem is használt.

Nagyon sokat olvasok az általad ajánlott fórumokon, oldalakon. Rendkívül hasznosak az információk! Ezek alapján próbálom kialakítani a saját terápiámat és majd kiderül, hogy mennyire lesz eredményes. :)

Az "Osteoporosis" oldalon olvasottak alapján azt szűrtem le, hogy Neked a gerincednél mértek rosszabb értéket és Nálad csak azt mérik.

Kérlek, legközelebb méress rá a másik problémás területre a combnyakra is.

Az én tapasztalatom az, hogy azért mert az egyik értékem javul, ebből logikusan nem következik az, hogy a másik terület értéke is javul, vagy legalábbis nem romlik. Mert nálam így van, ha a gerinc javul a combnyak romlik, és a következő évben fordítva.

Majd, feltöltöm a DEXA eredményeimet.

Ez egy nagyon alattomos betegség és nehogy meglepetést okozzon egyszer.

Vigyázz magadra! :))))

49. 55Judit (válaszként erre: 48. - Tbalazs0214)
2023. jan. 3. 14:59

Vigyázz a Biszfoszfonát hatóanyagú gyógyszerrel! Sűrűbb lesz tőle a csont, de nem erősebb. Nem engedi kiürülni az elhalt csontszöveteket, ettől sűrűbb. De nem építi élő csontszövettel a csontozatot.

Csontjaink igen nagy százalékát kollagén alkotja. Saját kollagéntermelődésünk lecsökken, idős korban le is áll. Ha pótoljuk, látványosal javul a csont sűrűsége. De kell hozzá C vitamin és nagyon sok féle ásványi anyag. Magnézium, D vitamin és K2 főleg!

48. tbalazs0214 (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2023. jan. 3. 14:16

Köszönöm szépen, Judit! :)


Sajnos, sokára lesz a következő DEXA mérésem, de nagyon reménykedem, hogy legalább nem romlik az eredményem gyógyszer nélkül.

Addig kutatok és kísérletezek!

Remélem, és is rátalálok a sikeres terápiára.

Mindenesetre, a Te eredményed biztat!!!


Üdv.: Tünde :)

47. 55Judit (válaszként erre: 46. - Tbalazs0214)
2023. jan. 3. 10:03

Kedves TündeT Ezt a honlapot ajánlom: [link] Ezen belül a cikk archívumot és nem csak a csontritkulás címszónál.

Jó eredményeket kívánok!

46. tbalazs0214 (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2023. jan. 3. 09:54

Kedves Judit!


Köszönöm szépen a válaszodat.

A privát levelemnél a "Témához" beírtam a fórumot, azt hittem ez elegendő, de úgy látszik az nem jelenik meg.

Bocs, de még nem vagyok gyakorlott fórumozó. :)

Köszönöm a tanácsodat, átolvasom a témában a bejegyzéseidet és rákeresek Szendi Gábor írásaira. Jó, hogy felhívtad rá a figyelmemet, még nem hallottam róla.


Még egyszer köszönöm a válaszodat és a tanácsaidat!


További jó eredményeket kívánok!

:)))

45. 55Judit (válaszként erre: 44. - Tbalazs0214)
2023. jan. 2. 17:56

Kedves Tünde! A privát leveled alapján nagy sokára megtaláltam melyik fórumba írtál mert azt nem említetted. Sajnos nem tudok többet írni mint eddig írtam. Csak ismételném magamat. [link] itt több bejegyzésemet találod.

Leírtam miket szedek, de egyáltalán nem biztos hogy neked is az válik be ami nekem. Úgy gondolom nem biztos hogy előny mások után menni. Én 10 évig kerestem-kutattam a megoldást mire a számomra megfelelőt megtaláltam. Én azt javaslom olvassál nagyon sokat a témában, és kívánom hogy találd meg mielőbb a gyógyulásod útját. Ajánlom Szendi Gábor írásait. Volt amiben nekem személyesen is segített.

44. tbalazs0214 (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2023. jan. 1. 09:37

Kedves Judit!


Először is szeretnék nagyon boldog Újesztendőt kívánni Neked és minden csoporttársunknak.

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Rengeteg hasznos információt osztotok meg, amiért nagyon hálás vagyok! :)

Sajnos, én is azonos cipőben járok, mint Ti. 65 éves vagyok. Sajnos, szerintem nekem soha nem volt normális a csontozatom. Hihetetlenül vékonyak a csontjaim.

2017- ben leestem a lépcsőn és eltört a bokám, 2018- ban elestem a jeges úton és eltört a csuklóm. Ja, … és emellett porckopásom is van a bal csípőmben, tehát rendszeresen járok reumatológushoz.

A két törés után a reumatológus végre elküldött DEXA mérésre és kiderült, hogy elég vacakak az eredményeim. A reumatológus felírta az Optirize gyógyszert, ami az első évben (2019) javuló eredményt hozott, mind a csípőnél , mind a gerincnél. Ezen nagyon fellelkesedtem, mert igaz rengeteg mellékhatása lehet, de lám- lám eredményes.

A következő évektől, azonban már nem voltak jó eredményeim. Amennyit a csípő csontom javult, annyit romlott a gerincem. A következő évben ez fordítva volt és évről- évre így váltakoztak az eredmények. Szóval, 4 év után pontosan ott tartanak az eredményeim, mint amikor elkezdtem szedni a gyógyszert.

A reumatológus sem érti a helyzetet és azt mondta, gondoljam át és felírja nekem a Prolia injekciót. Olvassak utána a neten. :( (… kösz szépen! )

Utánaolvastam és úgy gondolom, …... ezt biztos, hogy nem fogja beadni nekem! … sőt átgondoltam az Optirize további szedését is, ha már úgysem használ!

Szóval, ez hátralévő életem első napja és az orvosokba vetett vakhitemet félretéve belevágok a kísérletezésbe!

Örömmel olvasom, hogy Neked sikerült különböző táplálékkiegészítőkkel eredményt elérned! :) Szívből gratulálok! :)

Ezért, szeretnélek megkérni, hogy oszd meg velem a tapasztalataidat. Mit szedsz és miből mennyit?

A moderátort kikerülve szívesen veszem, ha esetleg privátban írod meg a készítmények nevét, beszerezhetőségét.

Ha megbízol bennem annyira, hogy az eredményeidet is megoszd velem (pl. DEXA mérés) azt nagyon megköszönném. Természetesen, én is elküldöm Neked az én eredményeimet, ha érdekel.


És bármelyikőtöknek, van bevált módszere, tapasztalata, ötlete, akkor várom! :)

Minden megoldás érdekel!


Előre is köszönöm szépen!

Üdv.: Tünde


(elnézést a hosszú levélért... :))

43. Márti61 (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. szept. 15. 21:34

Szia!

Nagyon örülök a jó hírnek.

Hát èn is próbálkozom mindenféle házi gyógymóddal,ètrend kiegèszítőkkel.Nekem e hónap 20-án kellene mennem a 2.Proliára,de nem megyek.Lesz ami lesz.Bármit megteszek, csakhogy elkerüljem ezt a förtelmet.Voltam fogorvosnál.Azt mondta,10 èvig nem húz fogat mèg az egy Prolia után sem.

Azóta is sok rosszat hallottam az efféle szerekről.Olyanoktól,akinek a családjában törtènt állcsont elhalás .Èn csak jövő èvben megyek újra vizsgálatra.Bízom benne,ha javulni nem is,de romlani sem fog az állapotom.

Eleinte nagyon elkeserítettek ezek a csontritkulással kapcsolatos dolgok,de háziorvosom megnyugtatott.Azt mondta,sokat kell mozogni.Ez a legfontosabb.

Hiszek neki.Ezzel nincs is problèmám.

Gratulálok neked Judit,csak így tovább.Remèlem jövőre nekem is hasonló örömökben lesz rèszem amit megoszthatok sorstársaimmal.

2022. szept. 3. 08:09
Akit érdekel a rendkívüli csontsűrűség javulásom az itt megnézheti és ugyanott tehet fel kérdést: [link]
41. 55Judit (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2022. aug. 2. 17:37

Halihó! 0.9-et javult az értékem!!!! Megvan a tuti gyógyulásom kulcsa!!!!

Ti hogy vagytok?

40. 55Judit (válaszként erre: 39. - Hell7)
2022. ápr. 14. 11:12

Ismerem én őt hallomásból, láttam videóját, valamikor fórumát is olvasgattam. Igen, a lelki okot kell megszűntetni. Egyrészt ezt nagyon könnyen kimondja mindegyik gyógyító, de a hogyanját senki nem ecseteli. Pedig ennek kellene a csapból is folyni, mert szerintem erre képtelen magától mindenki. Elméletben könnyű okosnak lenni, ezen húztam fel magam annak idején is, és ezért nem nézek régen erről szóló videókat se.

Másrészt nekem sosem volt önértékelési problémám, ezért ez nem nyert. Viszont volt nőgyógyászati nagy műtétem, mi után nem kaptam hormonkezelést, ezt pedig évekkel utána tudtam meg hogy bizony kellett volna. Régen nem volt internet, az ember teljesen a kezelő orvosára volt utalva, és elhittünk neki mindent mert ugye ő az orvos.


Én nem tartom fölöslegesnek szedni azokat a készítményeket, melyek a megfelelő arányban tartalmazzák azokat a nyomelemeket, melyek szükségesek a csontok építéséhez. Említhetem magamat az élő példának, hisz én állítottam meg a rohamosan romló értékeimet, és vissza is fordítottam a mérések szerint. Múlt évben már 2 tized javulást produkáltam. Tudom, van más is ami még hatásosabb lenne és gyorsabb javulást eredményezne, de sajnos azt nem a nyugdíjamhoz árazták.😀

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook