Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csomó a fenékben fórum

Csomó a fenékben (beszélgetős fórum)


12. perzsacica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 2. 21:24
Sikerült azóta valamilyen vizsgálatot elvégeztetni?
2021. jún. 25. 11:40

Szia! Nekem is van lipómám. Egy a derekamban, és kb. 2 a combomban. A derekemban lévő az nyomásra szúró fájdalommal reagál, de néha van, hogy még az érintésre is.

Nekem a doki azt mondta, hogy semmi teendő nincsen vele, és nem ártalmas. Ha zavar, akkor kiműtik. Ennyi.


Apukámnak a felsőteste tele van vele, sok orvosnál járt velük anno. Neki sem volt megoldás, csak a műtétek, amiknek nincs értelme, mert azt mondták neki, hogy úgyis vissza fog nőni.

10. Zsifi1 (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2021. jún. 25. 05:19
Teljesen igazad van.
9. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2021. jún. 24. 22:30
*vizsgálat
8. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 24. 22:30

a rosszindulatú dolgok sosem fájnak,hidd el,ez örök igazság.

de egy vigygálat mindenképp kell és remélem meggyógyulsz minél hamarabb,sőt ,biztos vagyok benne,csak ne épitsd le magad azzal ,hogy ennyire parázol,mert ezzel rengeteget ártasz magadnak


szoritok,ird majd meg ,mi lett az eredmény

7. Zsifi1 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 24. 22:26
Sima uh-s doki. Vagy magán vagy házi orvoson keresztül beutalóval.
2021. jún. 24. 22:12

Jaj köszönöm, hogy írtatok!!!

Intézem az orvost mindenképp. Sima ultrahangos orvoshoz kérjek beutalót? Vagy menjek újból bőrgyógyászhoz és majd onnan küld tovább?


Februárban tapintottam ki, azóta “figyelem” de most a hétvége után éreztem test szerte, hogy sok volt a túra. Izom lázam is lett lehet hogy fenékben is és ezért kellemetlen…nem tudom…túl reagálom….

Ha elkezdem nyomogatni akkor kezd el fájni félnapig de csak érintésre.


Nem vagyok nagy edzős😅 heti 1x 2x csinálok egy 20 perces edzést és akkor érzem, hogy kifejezetten a jobb oldali farpofám* (köszi! :) ) érzékeny az ugrásra.

2021. jún. 24. 22:02

Nekem van,és volt lipómám.

Lapockámon műtötték ki,felkaromon is van,ahhoz be kellene feküdni.

Az elsőt a masszőr mondogatta hogy növekszik,a másikat a nőgyógyász vette észre,nyirokcsomó vizsgálatakor.

Egyik se fájt sose,sebészet adott beutalót műtétre.

2021. jún. 24. 21:38
Mindenképpen menj vele orvoshoz / sebészhez/ ha érzékeny. Ha sokat edzel , esetleg sokat fogytál akkor a lipoma mellett lehet egy gluteális sérv, ami csak úgy magától nem múlik el. Ahogy előttem is írták minimum egy ultrahang vizsgálat kell vagy esetleg hasi MR, egyik sem fáj. A többit meg majd mondják a vizsgálók a leletek után de egyik sem vészes ,sőt lehet, hogy csak meghúzódott egy izom a sportolás közben.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 24. 21:16

Az illető helyet farpofának hívják.

A többit nem tudom,téged nyilván nem nagyon érdekel, amit a tévében látok a lipómákról.

De mivel fáj néha (lehet, csak amiatt, mert az izomzatban van), én is orvoshoz fordulnék.

2. Zsifi1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 24. 21:10

Szia! Nekem a combomban van. Ultrahanggal nézte meg a doki. Szerintem Te is menj el ahhoz. Szóval egy uh-s orvoshoz. Azt mondta, hogy nincs vele teendőm. Szégyen szemre én nem sportolok, de ha többet sétálok vagy ugye menstruációkor húzódnak az erek (legalábbis nekem), akkor kicsit érzem, hogy úgy fájdogál. Minden pózban amúgy nekem sem látszik. Főleg kiegyenesített lábbal. Illetve nem is a látszik a jó szó, mert inkább úgy kitapintható.

Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

2021. jún. 24. 20:18

Sziasztok!


Pár hónapja vettem észre egy “kisebb” 4cm hosszú 2-3 átmérőjű gumót a jobb oldali fenekem “arcán?!”

(Nem az ánusz közelébe van, nem aranyér, nem a deréknál)


Voltam vele bőrgyógyásznál aki épp h ránézett, ki se tapogatta, azt mondta lipóma ne foglalkozzak vele. Ugyan úgy edzhetek meg mozogjak mintha ott se lenne.


Amivel nincsen semmi baj… csak pl előző hétvégén túráztunk és a felénél éreztem, hogy a gumó helyén kellemetlen és fájdogál. Ha edzek és ugráló feladat van szintén kellemetlen és fájdalmas (ezt mondtam is a dokinak)

A túrázás óta nagyobbnak érzem.

A méretét tudom kitapintani de a tapogatásoktól is fáj néha. Mélyen érzem ahhoz, hogy megmozdítsam.


Szabad szemmel nem látható max ha valaki nagyon közel nézi akkor egy minimális dudor látszik DE ha össze szorítom a fenekem akkor viszont látszik, hogy a fenék jobb oldalán kitüremkedik valami.


Borzasztóan beparáztam, hogy ez rossz indulatú valami.


Valakinek volt már hasonló tapasztalata fenék téren? Vagy akinek van lipómája az hogy viselkedik nektek? Ellene lehet tenni valamit? (Gyógyszer, masszázs?)


Köszönöm előre :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook