Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csipásodik a kislányom szeme...Mitől lehet? fórum

Csipásodik a kislányom szeme...Mitől lehet? (beszélgetős fórum)


8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kiskoz)
2013. máj. 4. 08:54
Akár a könnycsatorna ismételt eltömődése, akár kötőhártya gyulladás okozhatja. Ezt mindenképp csak orvos tudja eldönteni!
2013. máj. 4. 00:14
A könnycsatorna szűkülete okozhat ilyet.
2013. máj. 3. 21:48
Vidd el az ügyeletre holnap és kaptok rá cseppet.
2013. máj. 3. 21:47
Kötőhártya gyulladás.
2013. máj. 3. 21:43
Oké, az lesz, meglátogatjuk a dokinénit! Valószinűleg fogunk kapni szemcseppet...hú, azt de nem szerette már régebben sem, és micsoda kinlódás volt belecseppenteni:-(
2013. máj. 3. 21:29

Én kötőhártya-gyulladásra "szavazok", de szerintem is az a biztos, ha elviszed dokihoz.

Pláne, ha még horkolva lélegzik, ott még nincs minden rendben!!!

2013. máj. 3. 21:28

Lehet, hogy átvitte a fertőzést a szemére, lehet, hogy kötőhártyagyulladás, de én mindenképp orvost kérdeznék meg inkább a helyedben.

Mi csak tippelni tudunk.

2013. máj. 3. 21:18

Kislányom 11 hónapos. Születésétől kezdve könnyezett, váladékozott a szeme (jobbik), így 4 hónaposan átmosták a könnycsatornáját, majd 5 hónaposan újra, mert nem volt javulás, azóta viszont rendbe jött. Kb. decemberben kezdődtek a náthás, megfázásos időszakok nála, ekkor megfigyelhető volt, hogy a náthával egyidőben a szemei is csipásodtak, de a nátha megszüntével ez el is múlt. Most viszont a legutóbbi megfázása mikor elmúlt (kb. 3-4 hete), a váladékozás mégis megmaradt. Ezt egyébként úgy kell elképzelni, hogy reggelente ébredésnél van neki mindkét(!)szeme csipásodva, van hogy elég sok van neki rajta, a szempilláin is, és néha már teljesen száraz ez váladék, de van mikor még folyós.

Gondolkodtam,hogy most ez mitől is lehet, és több minden jutott eszembe:

- vajon újra elzáródott a könnycsatorna? de mivel itt könnyezésről nincs szó, csak a váladék van, az is csak reggel, és mindkét szeménél, napközben pedig semmi, így ezt szinte ki is zárnám

- lehet, hogy a nátha idején átvitte a fertőzést a szemére? mert mikor folyt az orra, kente, dörzsölte bele rendesen a szemeibe... de akkor is miért csak reggel olyan neki? egyébként nem gyulladt, nem piros egyik sem

- nem tudom, lehet-e összefüggés, de feltűnt, hogy alvásnál mikor az orrán beszívja a levegőt, kicsit úgy hallani, mintha horkolna, na nem olyan durván hangos, de mégis vmi hangot ad az orra...lehet, hogy emiatt?

Mit gondoltok??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook