Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Váladékozik a kislányom szeme! Mi baj lehet? fórum

Váladékozik a kislányom szeme! Mi baj lehet? (beszélgetős fórum)


14. Ritkó (válaszként erre: 13. - Picilány13)
2010. máj. 26. 22:59
Hát igen, Bence is nagyon ritkán beteg, de ha ovis lesz, akkor biztos többet lesz beteg. Ő is szereti a gyümiket, most a kiwi a menő, a banánt most annyira nem eszi, az almát hébe-hóba, a narancsot imádja ha lefacsarom :) de ugye télen facsartunk többet, a sárgarápát magában rágcsálja, erre most szokott rá, régebben nem kellett neki :)
13. Picilány13 (válaszként erre: 12. - Ritkó)
2010. máj. 26. 13:43

Az a baj hogy sokan csak télen szednek vitaminokat, nyáron nem. Mi szoktunk, azért, mert én azt gondolom hogy a mai zöldségek-gyümölcsök nem tartalmaznak annyi vitamint mint régen, vagy annyira sokat kéne megennem belőle ami képtelenség. Danika nagyon szereti az almát, a banánt, a narancsot, epret, és még sorolhatnám :) és eszi is őket, de a vitaminokat ugyan úgy kapja ettől függetlenül :)

Szerintem attól is függ hogy ki hányszor beteg hogy milyen az immunrendszere. Míg Danival otthon voltam, azt hittem erős, mert sok mindent nem kapott el tőlem, szinte alig volt beteg. Amint bekerült az óvodába, nem járt oda két hetet se, már beteg lett, 3 napot járt oviba, 2 hetet otthon volt :( Meg szerettem volna erősíteni a kis szervezetét, így kezdtem el érdeklődni a vitaminok után, és kipróbálni ami a legjobb nekünk :)

12. Ritkó (válaszként erre: 11. - Picilány13)
2010. máj. 26. 13:30

Én is szoktam télen vitaminokat szedni, de attól függetlenül egyszer tuti beteg vagyok.


Ti ezeket a Lenkei vitaminokat csak télen eszitek, vagy most tavasszal is meg nyáron is?

11. Picilány13 (válaszként erre: 10. - Ritkó)
2010. máj. 26. 09:21
Teljesen megértem, főleg hogy a kisfiadról van szó, az ember nem mer többet adni mint ami hatóságilag meg van szabva, de már arra is gondoltam (magánvélemény)hogy lehet azért nem volt hatásos a gyógyszertári vitamin, mert kevesebb hatóanyag van benne, és ha csak az előírt minimális mennyiséget fogyasszuk akkor az édeskevés? Az ember megnyugszik, hátradől, hogy igen, beszedtem a vitamint, de közben mégis megbetegszik... Miért is? hisz annyit szedtem be ami rá van írva... de lehet az csak a létfentartáshoz szükséges? vagy még ahhoz se... Nem hiszem el hogy ugyanannyi mennyiségre van szükségem nekem, és ugyan annyira egy testépítő embernek. És hát a C vitamin hamar kiürül a szervezetből.
10. Ritkó (válaszként erre: 9. - Picilány13)
2010. máj. 25. 13:48

Nálunk a mai napig úgy van, hogyha leves van, akkor Bence csak azt eszik, a második fogásból csak csipeget vagy hozzá sem nyúl. Ezért nem is szoktam mindennap levest főzni.


Ezt a Cebiont C vitamint szedjük, és igen annyit amennyi rá van írva.

9. Picilány13 (válaszként erre: 8. - Ritkó)
2010. máj. 25. 12:01

:) ez ebben a korban normális, de Danika szinte a levesen kívül semmit se evett eddig meg, az meg szinte semmi... mert persze fontos a folyadékbevitel, de mióta ezeket a vitaminokat szedi -és csak azért hangsúlyoztam ki hogy ezeket, a Lenkei vitaminokat, mert csak ennél tapasztalom, hogy- megjött az étvágya. :)

Már nem kell beleimádkozni az ételt, magától kér enni és még repetázik is :)


Gondolom a másik vitamin gyógyszertári, folyadék. A rá írt mennyiséget szedi? hát persze, megtévesztő javaslat... törvényileg végül is kötelező ráírni hogy mennyi az előírt mennyiség, de az csak egy statisztikai adat. Én pl. 150 centi és 50 kiló körüli vagyok. Nem hiszem hogy az én szervezetemnek is ugyan annyi vitaminra van szüksége, mint egy 180 centi erős testalkatú testépítőnek pl, vagy azoknak akik pl. fizikai munkát végeznek. Én ezért (is) szoktam megkérdőjelezni a törvényileg előírt mennyiséget.

8. Ritkó (válaszként erre: 7. - Picilány13)
2010. máj. 25. 11:43

Szia!


Én is adminisztrátor vagyok, iskolában dolgoztam régebben :)

Még van a másik vitaminból, ha az elfogy, majd akkor kipróbáljuk :)

Na hát az én fiam se egy nagyevő, változó az étvágya.

7. Picilány13 (válaszként erre: 6. - Ritkó)
2010. máj. 25. 11:12

Szia. Adminisztrátor vagyok. Postázással kapcsolatos dolgok, adatrögzítés, ilyesmi egy adósságbehajtó cégnél.

Kipróbáltátok azóta a vitaminokat? az első időkben mint mindennek, ennek is lehetnek mellékhatásai, nekünk annyi történt hogy a kisfiamnak megjött végre az étvágya :))) mert addig kínszenvedés volt minden étkezés.

Én kis hasmenést kaptam, egy-két napig és nem súlyosan, egyébként jobb lett a közérzetem sokkal :) és több energiám van mindenre. Nem utolsó sorban elkerülnek a betegségek. :)

6. Ritkó (válaszként erre: 34. - Picilány13)
2010. máj. 21. 08:39
Mit dolgozol, ha megszabad kérdezni?:)
5. Ritkó (válaszként erre: 4. - Tina87)
2010. máj. 14. 08:33

Az én fiam nem szokott beteges lenni, egész télen nem volt beteg. Erre most tavasszal összejön minden.

Ti is gyógyulgassatok.

4. Tina87 (válaszként erre: 3. - Ritkó)
2010. máj. 13. 21:36

akkor jobbulást nektek is

nálunk meg sem lepődöm, mindig van vmi baja szegénykémnek :(

3. Ritkó (válaszként erre: 2. - Tina87)
2010. máj. 13. 21:25

Jaj istenem, akkor összejött minden :(

Az én fiamnak meg úgy folyik az orra, hogy holnap indulás megint a dokihoz.

2. Tina87 (válaszként erre: 1. - Ritkó)
2010. máj. 13. 20:33

Lekopogom, nekünk is szép már :D

Erre fel középfül gyulladása is van :(((

1. Ritkó (válaszként erre: 18. - Tina87)
2010. máj. 13. 15:59
Nekünk is gyógyulgat :) már másnap nem volt összeragadva se a szeme, szóval gyorsan gyógyul :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook