Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cserepes füge fát vettem, lakásban kell teleltetni?És ha igen, milyen hőmérsékletet kell neki biztositani? fórum

Cserepes füge fát vettem, lakásban kell teleltetni?És ha igen, milyen hőmérsékletet kell neki biztositani? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 26. 08:20
Erkélyen termeszthető fügefa?
2008. júl. 30. 07:29

Ezt találtam:

"Tápanyag utánpótlásra alkalmas az összetett NPK műtrágya 10:20:20, vagy 10:30:10 arányú keveréke, de bokronként 30 grammnál többet ne szórjunk ki."


Sok vizet kíván. Nálunk homokos a talaj, a párom is marhatrágyalével szokta locsolni.

Az első 2-3 évben is termett már, de azok nem voltak olyan ízletesek, mint az idén. Most kb. 5 éves. Szép nagy bokor. Télen a csúcshajtásokra kell vigyázni nagyon.

8. Tordai Zsuzsa (válaszként erre: 7. - 1366d1807f)
2008. júl. 30. 05:32

Szia azt meg tudod mondani hogy mikor terem először,úgy értem mennyi éves korában? Meg még azt is jó lenne tudni milyen trágya kell neki,jelenleg kapható és vásároltam is száritott marhatrágyát,gondoltam azt keverek a földjébe.

Felénk fekete föld van amúgy.

2008. júl. 29. 08:26
Általában kétszer hoz termést egy évben, de volt már harmadtermésünk is. Ha meleg és hosszú az ősz, akkor az is beérik. Igaz, hogy nem olyan nagy és finom, de ehető.
6. inci-finci (válaszként erre: 5. - Tordai Zsuzsa)
2008. júl. 28. 21:19
Ha sikerül , és megmarad még novemberben is van rajta füge, vagyis a miemké most kezdet érni és még mindig hozza a piciket.
2008. júl. 28. 11:04

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat,imádom a fügét,szeretném ha meg maradna a fácska,elég nagy a kert,elfér benne,örülnék ha pár év múlva szüretelhetnék,szóval még egyszer nagyon köszi!

2008. júl. 27. 23:47
Pár évig takargattuk télen, de már nem kell. Nagyra nőtt, idén már sok füge van rajta. Nem szabad lakásban teleltetni, mert ez kerti növény.
2008. júl. 27. 22:58
Azt hallottam egy nénitől, akinek gyönyörű van a kertben, hogy olyan helyre kell ültetni, ami nem huzatos, tehát egyik oldala védett legyen, pl. mellék épület fala mellé, de nagyon szereti a napot, mivel az éréséhez szükséges, és trágyázni is kell, de azt nem tudom mivel, tehát savanyú, vagy más összetételű kell-e neki. Sok sikert hozzá. Ja és inci-finci jól mondja le kell takarni avarral télire, vagy nem.
2008. júl. 27. 22:41
Szia , én annó kiültettem a kertbe, fagyvédet helyre, most már hatalmas bokor lett, és tele van fügével. Míg pici beszokták télire takarni falevéllel ,hogy ne fagyon meg, de én ilyennel nem foglalkoztam és megmaradt, szép és nagy .
2008. júl. 27. 22:33
Cserepes füge fát vettem, lakásban kell teleltetni?És ha igen, milyen hőmérsékletet kell neki biztositani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook