Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csendes reflux babáknál fórum

Csendes reflux babáknál (beszélgetős fórum)


15. Fniki88 (válaszként erre: 14. - Simonanyuka)
2020. jún. 18. 11:48

Szia!


Nekünk most lesz 2 hetes a kislányunk vasárnap meg van egy 2 és fél évesünk is. Bár mi anyatejesek vagyunk de barátnőmék megszenvedtek a tejjel így nekik tápszeres volt a babájuk. Ezért is írok mert ők is kísérleteztek mi a jó. És nekik a Nestlé Lactogen Harmony tápszer vált be. A hasfájás borzasztó lehet. Mi espumisan cseppet adtunk mondjuk nekünk nem volt hasfájós a nagy csak bukós volt de nagyon. Most jobb a helyzet a kicsinél. Van még infacol csepp is amit szeretnek az kicsit erősebb. Remélem segíthettem. Vizsgálati téren nincs tapasztalatunk.

14. Simonanyuka (válaszként erre: 3. - Caprica76)
2020. jún. 17. 22:59

Szia!

Nálunk is ugyan ez a helyzet.

Ahatrafedziti magát c alakban, öklét szájába veszi, sír, nehezen lehet altatni,este szenvedünk a altatás miatt. Napkozbe sokszor keveset eszik, köhög, csuklik, néha hány,sörcsögve veszi levegőt. Már a kairhazban is ilyen volt, hasa is fáj nagyon, pukinál is megszenvedünk vele, kakinál szintén. Most cserélünk tápot majd Beba sentitivre.

Mivel egész nap alig alszik, ha igen gyorsan fel riad, azt hittem a hasával van valami.. Most hogy olvasom a írásokat lehet neki is az van.

Hasi uh-n kiderül? Érdemes a Babe sensitet kiprobalni vagy _kinek mi vált be, milyen tápszer? Milyen vizsgálatok lesznek neki majd?

Előre is koszonom ha valaki válaszol. Főleg ha minden kérdésemre. Mi most vagyunk 1 hónaposak. Ja és a Dr nőnek már korábban is jeleztem hogy miket észleltem, azt mondta lehet még nem szokta meg a tápszert,mivel sajnos mi 100% tápszeresek vagyunk.

2016. dec. 16. 11:50

Sziasztok! Hátha valaki még olvas.... 6 hetes kisfiam egész nap sír, nem tud pihenni, valamilyen fájdalomtól álmából is felébred. A nagyobbacska refluxos volt, most is erre gyanakszom. Bár nagyon pukizós is, pocakfájás is gyanús.

A refluxnál tünet hogy állandóan sírva túrja az öklét a szájához idegesen? Nem úgy refelxszerűen, és nem azért mert éhes. Ingerült, ideges, és folyton piszkálja az öklével a száját. Szörcsög is, főleg éjszaka, ha sokat van vízszintben. Illetve evés után azonnal sír, és jóval később is. :(

12. Caprica76 (válaszként erre: 11. - Gombócné)
2016. jan. 26. 23:02

Szia,

azóta rendeződtek a dolgok? Jobban van a baba?

Sajnos rég nem jártam erre, csak most olvastam a hozzaszólásodat.

2015. dec. 15. 12:43

Sziasztok! Van még itt vki? 6 hetes babamnak sajnos úgy nez ki csendes refluxa van :( erdekelne ki mit szed vagy szedett ra es mi segitett?

Nekunk gasztrodus nevu gyomorbevonot es nutriton anyatej suritot ajánlott a doki! Tapasztalatunk meg nincs sajnos, még most fogom kivaltani ezeket! Van vkinek tapasztalata? Van akinek ezek beváltak? Ha ezek nem esetleg vmi mas?

10. fozokata (válaszként erre: 8. - Caprica76)
2015. aug. 13. 16:11

9. fozokata 2015-08-10 07:14

Szia Caprica 76


Remelem meg szoktad olvasni ezt a fórumot.

Egy hónapos babankkal ugy nez ki csendes reflux-szal küzdünk. 1 hetesen mar jeleztem a doktor nőnek hogy krakog, szörcsög, visszanyel es mintha irritálna valami a torkát. Meg ezte hogy nem-e szajpenesz de nem az volt. 4 hetesen ujra jeleztem hogy a gyerek egyre jobban csinálja es higy minden etetes utan 1 órán keresztül függőlegesen kell tartanom mert ha lerakom szenved... Azt mondta minden 2. Gyerek refluxos adjak neki nutritont. Meg is vettem de mivel nem egyértelmű higy hogyan kell alkalmazni valószínűleg sűrűre kevertem es megfogta a kakit. Akkor meg azert szenvedett a kislányom.

Esténként 3 órán keresztül ment tegnap az üvöltő sírás, a doki persze azt mondja majd hogy hasfájás de szerintem ez is a csendes refluxtol van mert akkor kezd el

Sírni mikor látom higy vissza kell nyelnie. A cicit is néha nagyon lassan óvatosan szopizza.

Le írnad nekem nálatok milyen tünetek voltak es mi vált be?

Mit használtatok ra milyen gyógyszert kaptatok? Voltatok valamilyen kivizsgalason? Esetleg valami amitől elviselhetőbb volt a dolog? En probalom ülő helyzetbe tenni szopizas kozben, ha tudom eloetetem par kiskanál anyatejjel, meg emeltük a matracot...

NagOn nehez látni hogy szenved szegénykém!

Köszönöm előre is a segítséget!!!

Válasz erre Privát üzenet

2015. aug. 10. 07:14

Szia Caprica 76


Remelem meg szoktad olvasni ezt a fórumot.

Egy hónapos babankkal ugy nez ki csendes reflux-szal küzdünk. 1 hetesen mar jeleztem a doktor nőnek hogy krakog, szörcsög, visszanyel es mintha irritálna valami a torkát. Meg ezte hogy nem-e szajpenesz de nem az volt. 4 hetesen ujra jeleztem hogy a gyerek egyre jobban csinálja es higy minden etetes utan 1 órán keresztül függőlegesen kell tartanom mert ha lerakom szenved... Azt mondta minden 2. Gyerek refluxos adjak neki nutritont. Meg is vettem de mivel nem egyértelmű higy hogyan kell alkalmazni valószínűleg sűrűre kevertem es megfogta a kakit. Akkor meg azert szenvedett a kislányom.

Esténként 3 órán keresztül ment tegnap az üvöltő sírás, a doki persze azt mondja majd hogy hasfájás de szerintem ez is a csendes refluxtol van mert akkor kezd el

Sírni mikor látom higy vissza kell nyelnie. A cicit is néha nagyon lassan óvatosan szopizza.

Le írnad nekem nálatok milyen tünetek voltak es mi vált be?

Mit használtatok ra milyen gyógyszert kaptatok? Voltatok valamilyen kivizsgalason? Esetleg valami amitől elviselhetőbb volt a dolog? En probalom ülő helyzetbe tenni szopizas kozben, ha tudom eloetetem par kiskanál anyatejjel, meg emeltük a matracot...

NagOn nehez látni hogy szenved szegénykém!

Köszönöm előre is a segítséget!!!

8. Caprica76 (válaszként erre: 7. - Netti 19)
2015. júl. 8. 09:54
Szia, én néha benézek még ide, de hálistennek nálunk azóta rendeződött a dolog, de kérdezz nyugodtan , ha tudok segítek:)
2015. jún. 6. 08:57

Sziasztok!


Nekünk is reflux problémánk van, ha vagytok még szívesen beszélgetnék róla veletek. 3 hónapos kislány anyukája vagyok.

6. Caprica76 (válaszként erre: 5. - Skbb)
2015. márc. 23. 22:39

Szia, nem tudom olvasod e még, elég rég jártam erre.

Nálunk azóta sokkal jobb a helyzet, ha minden igaz kinőtte. Bukik még, de ez már nem az a fajta szörcsögős, fulladós, hörgős "csendes reflux". Szinte egyik napról a másikra lett jól.

Ha tudok segíteni írj, mi nagyon megszenvedtük...sajnos eléggé "otthon vagyok" a témában:(

5. skbb
2015. febr. 9. 13:51
Szia!Hogy vagytok?Sajnos mi is ezzel küzdünk.4 hetes a kislányom.
4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Caprica76)
2014. dec. 4. 23:16
Szegény baba! :(
2014. dec. 4. 11:32

A gyomorsav csak a garatig jön fel, tehàt nem bukik a baba. Tünetei: nyeldes, hàtrafeszíti C alakban magàt, szörcsög, hörög, köhint.

Nàlunk az izotopos nyelèsvizsgalat is kimutatta. Egy hònapos babarol van szò.

2014. dec. 3. 21:49
Mi az a csendes reflux? Mik a tünetei?
2014. dec. 3. 15:41

Olyan anyukákkal beszélgetnék akiknek a babájuknál "csendes refluxot" állapítottak meg.

Ki, hogy viseli? Mi segített? Mikor nőtte ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook