Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csekk vagy kaja? fórum

Csekk vagy kaja? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2022. aug. 19. 09:42
Sosem volt ilyen.. De egy két napos késés nem a világ vége..eleve nem is értem a szolgáltatókat hogy hónap végei határidővel küldik ki a csekkeket, mikor tudják nagyon jól hogy a legtöbb ember hó elején kap fizetést..
41. michelle.r (válaszként erre: 17. - Liliom10)
2022. aug. 19. 09:38
Pörög, mint a villanyóra 😎
40. michelle.r (válaszként erre: 15. - Channa*)
2022. aug. 19. 09:37

Nem feltétlenül hatásvadászat, a gyerek is része a helyzetnek. Ebben a helyzetben szerintem az lenne logikus, hogy szűk családi szülinap, semmi zsúr.


Én három nap késésben nem látok semmi rosszat. Amíg nem tértem át arra, hogy azonnal befizetem, ahogy megérkezik, volt, hogy két hetet is csúsztam, mert elfelejtettem.


Nekem inkább az ijesztő ebben a helyzetben, hogy egy havi tartalék sincs. Meg az, hogy "elméletileg" (?) kap fél havi fizut.

39. andi6020 (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2022. aug. 19. 09:34
1 évi, nem 1 havi.
38. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - 8d00a82c06)
2022. aug. 19. 09:06
Biztos van akinek tanulság egy ilyen necces helyzet és legközelebb kevésbé megy rongyrázás ha nincs miből. Viszont rengeteg ember él napról napra jó keresetekkel is mert van egy szint amit nem adnának le.Sajnos most olyan dolgok is luxuskiadások lehetnek majd aminek nem kéne annak lennie. Nekem is mindig a csekkek voltak az elsők bármilyen helyzetben voltam.
37. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 08:50

16 nap nem a világ.

20 ezerből simán kihozom,csakhogy èn nem rohangàlok naponta boltba.

Tele a fagyasztó ès a spàjz.

Erre kellene törekedned neked is.

Nekem bármi történik a csekk az első!

2022. aug. 19. 08:40

Én a jelképes összegű nyugdíjamat beosztogatva úgy adom elő az életemet hogy nem egy irigyem van, míg olyanok akik a medencéjüket töltögetik sajnáltatják magukat. Elgondolkodtató.


Én úgy vagyok hogy inkább irigyeljenek mint sajnáljanak.😀 Hát nem derűsebb így az élet?

35. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 08:39
Ez általában mindegyik szolgáltatónál így van.
34. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Yxc)
2022. aug. 19. 08:35

Normális család vagyunk, kezdetektől külön kasszán.

Remekül működik a 24 éves házasságunk.

33. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 08:33

Azért ahol medence feltöltés van, ott annyira nagy a nyomor nem lehet.

Akinek nincs havi fix jövedelme (de még annak is akinek van) nem árt tartalékolnia váratlan kiadásokra.

32. Pasionella (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 08:32

Szerintem a mai világban több mint luxus egy fizetésből élni, pláne 3 embernek... Olyan nincs, hogy az ember nem talál munkát a gyerek miatt. Minden gyerek betegeskedik időről-időre, munkahelyeken tudják is azt, hogy ezzel jár, olyan helyet kell keresni amelyik valamennyire toleránsabb. Nekem az összes ismerősöm ahogy tudott visszament dolgozni. Sosem tudnék úgy élni, hogy nem tudom miből marad kajára.

Ha nem egy alap betegsége van a gyereknek hanem csak időről-időre betegeskedik mint minden gyerek akkor ez jelenleg csak kifogás.

31. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2022. aug. 19. 08:30
Az az 1 hónap inkább 3. Optimális esetben 6-12.
30. Pasionella (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2022. aug. 19. 08:29
Miért lenne ez a veszélye? mi is csúsztunk már csekkel de pusztán azért mert elfelejtettük befizetni és soha nem volt gond abból az 1-2 napból és nem lettünk ebből állandó késők vagy tartozósok...
29. Bless the child (válaszként erre: 25. - Libikóka)
2022. aug. 19. 08:11
Megint egy rugón jár az agyunk🙂
2022. aug. 19. 07:33

Azt tanultam (és vállalkozóként a saját bőrömön is tapasztaltam), az a jó, ha minimum 1 havi "megélhetési tartalék" van.

Bármi jöhet, akár betegség, bármi, egy hónap rezsi-kaja tartalék ha van, akkor az 1 hónap lehetőség arra, hogy helyre rázzuk, kisímogassuk dolgainkat.


Persze a mai világban (nyugdíj, minimálbér, stb) nem mindig lehetséges, de ahol futja medence feltöltésre, futnia kell(ene) havi kajára is.

27. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 07:06

Sajnos a "ne kelljen megvonni semmit" felfogás egykeresős családban értelmetlen.

Fele bevétel miatt minimum felét felejtsd el a korábbi igényeknek.

Sőt, nemsokára talán többet is.

26. birebora (válaszként erre: 25. - Libikóka)
2022. aug. 19. 06:56
Ezt gondolom én is. Legyen kifizetve a rezsi és ami kell, legyen kaja az asztalon, aztán lehet medence.
2022. aug. 19. 06:54

Három napi késéstől semmi sem lesz.


A kommentárt kihagyom.

24. Törpilla (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 06:51

Volt olyan hogy, 10 napi elmaradásom volt és nem jöttek a nyakamra és főleg nem szoktak a netes szolgáltatók! Ha 4 éves akkor lehetne simán állásod jó nagyot kumuztál, illetve nekem az jött le, hogy magad itt fényezed ezerrel, jelenleg a férjed meg leírod mindenki előtt! A számlát te is csináltad.. Nem is értem mit vársz itt, mit fognak erre neked írni?


Utaljanak a számládra pénzt? Bocsika nem ez az az oldal, ahol kunyerálni lehet...


A többit nem írom le még amit gondolok inkább, de a férjed jelenleg azért nagyon sajnálom!

2022. aug. 19. 06:23

Végig olvastam elejétől kezdve.

Egyetlen kérdésem van: most dicsekedve panaszkodsz, vagy panaszkodva dicsekedsz?

22. semleges (válaszként erre: 20. - Yxc)
2022. aug. 19. 05:24
A külön kassza nekem is furcsa.
21. semleges (válaszként erre: 19. - Horex)
2022. aug. 19. 05:23
Azért ez nem általános. Van akinek a világ pénze nem elég. Sokan nem tudnak spórolni.
20. yxc
2022. aug. 19. 04:54

Na ne!

Külön kasszán vagytok?

Mégis milyen család az ilyen?

Én keresek x forintot párom y forintot.

Összerakjuk, normális családban általában egy számla van.

Kifizetjük a rezsit a többi pénzzel már lehet gazdálkodni.

Medence?Rosszul vagyok.Persze vízforgatós és fűtött.

Hagy peregjen a villanyóra is.

Tudod kuncsorogjál a párodnál, ugyan adjon még néhány forintot, étel is kerüljön az asztalra.

Esetleg a gyerek ajándékát megvehetné ő.

Egy sörrel kevesebbet iszik.Nem hal bele.

Jézusom,Istenem segíts ezen a családon.

Mások a töredékéből élnek.

19. horex
2022. aug. 18. 23:01

Engem meg az zavar, hogy egy keményen dolgozó magyar család nem tud kifizetni 32ezer forintot a nyári pancsikolásáért

Ugyanakkor....

[link]

18. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 18. 23:00
Ha 50 ezerből befizeted a 32 ezres számládat marad 18 ezer. Ez nem elég 3 napra 3 személynek?
17. liliom10 (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2022. aug. 18. 22:58
Azt olvastam, hogy most sokan akarnak szabadulni a nagy lakásoktól, házaktól, és kisebbe költöznének. Akkor nem áll az ingatlanpiac.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Channa*)
2022. aug. 18. 22:48
Ja, jön a dupla családi, ha jól tudom, menjen az a szülinapra...
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2022. aug. 18. 22:46

Engem kicsit zavar, hogy a FI, behoz egy gyereket a hatásvadászatához.


El kezdjük sajnálni, hogy miért vonnád meg a gyerekedtől a szülinapot? Holott, azt sem tudja még a gyereke, hogy mi az

A csekket pedig ha nem fizeti ki, akkor elkezdődik egy spirál, hiszen a következő hónapba kettőt kell akkor fizetni, ha havonta fizeti ezt a díjat, és akkor vajon mit fog írni hóvégén? Miért tolja el megint a csekk befizetést? Be kell fizetni az osztálypénzt?


Szerintem a csekket kell befizetni, a maradék elég kajára. Ő is tudta, hogy egyszercsak ki kell fizetni a medence feltöltést, mert gondolom enélkül, csak 15 ezer lenne a vízszámla...

14. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 18. 22:33

Az ingatlanpiac egyáltalán nem állt le. Ha nem adsz el, vagy rosszul árazol, vagy nem jó nem jó a portfoliód. Önálló vagy, vagy irodában dolgozol?


Mondjuk ha mással is foglalkozol, nem ezen van a fókusz, el tudom képzelni, hogy nem megy.


Ami a kérdést illeti, ha tényleg be tudod fizetni 3 nap késéssel a számát, most inkább költsd kajára, de megfontoltan, ne csapj nagy bulit.

13. Soufflet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 18. 22:26

De ez nyilvan benne volt a szerzodesben. Es letszukseglet volt a medence feltoltese, ha vol van, hol nincs munkad?

A kerdesre valaszokat, en inkabb tartanam a penzt kajara, es fizetnek minimalis kesedelmi dijat, ha kell. A jovo honapot meg meggondolnam.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook