Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemők alvása fórum

Csecsemők alvása (beszélgetős fórum)


1 2
53. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - Burmin17)
okt. 30. 09:16
Kitartás. Borzasztóan nehéz ilyen hosszú időn keresztül a kialvatlanság. Nálunk is ugyanez volt. Csak nem volt tesó, ellenben apuka nem segített. Valamint a babakocsiban egy percet sem volt el. Csak úgy aludt el, hogy hurciban volt és tempósan járkáltam vele. Aztán vagy le tudtam tenni, vagy egyből felébredt. Volt időszak, amikor cicin is elaludt. De akkor sem tudtam otthagyni, mert egyból ébredt. Éjjel mellettem aludt, így amikor ébredt, csak oda kellett fordulnom. Miután leszokott a ciciről, ugyanúgy ébredt éjjel. Semmivel sem lett jobb. Nem akarlak elkeseríteni, de az én lányom 4 és fél éves kora óta alussza át az éjszakát. Persze a vége felé már csak egyszer ébredt, úgyhogy azért az bírható. Sok sok erőt és kitartást kívánok neked!
52. nilem023 (válaszként erre: 49. - Burmin17)
okt. 29. 07:36

Nagyon nem egyszerű ez a helyzet, nagyon sajnálom, hogy még mindig nem rendeződtek étek a dolgok!

Az én gyerekem is nagyon sokáig talán, 2,5 éves koráig sem aludta át az éjszakát. Egészen pontosan addig ameddig cicizett. Onnantól, hogy ezt elhagytuk pár nap alatt végre rendesen pihent.

Most is sokszor van, hogy nem alszik végig éjszakákat de azért ez már nem olyan mint régen.

Próbáld meg elhagyni a cicit, azért az elég függővé tudja őket tenni…

Kitartást neked/nektek!!!!

okt. 29. 05:37

Volt,hogy felhoztam a babakocsit a folyosóra,míg aludt,tudjak mit csinálni,hát itt nem alszik úgy-annyit!

Apuka segít,de sajnos neki is véges a tűréshatár!

okt. 29. 05:32
És cicizik,kiságyban alszik (amikor👀),éjjel kétóránként ébred!😩
okt. 29. 05:05

Sziasztok!


Nos!


Ha valakinek rosszul alvó a gyereke akkor az enyém az az!Nem akarok panaszkodni,vagyis de,de attól nem lesz könnyebb!Csak,hogy megnyugtassak mindenkit,lehet rosszabb!

Az én gyerekem 15 hónapos lesz és egy büdös éjszakát még nem aludt át!Pedig itt aztán minden volt:homeopátia,ilyen-olyan tea,illóolaj,tusfürdő,nyugodt szülők,eléggé fáradt baba,túlfáradt baba,hideg-meleg,pont jó öltözet,szoba,teleetrtés,éhgyomorra fektetés,nurofen,dentinox,Eszkimó kids halolajos szirup,étkezés betartása,hordozózás….Mondjuk egy szól mellette,hogy szépen és rohamosan fejlődik,okosodik,a bilibe már néha pisil-kakil….

De már ott tartunk,hogy este egyre későbben egyre nehezebben akar elaludni éjjel ébred,ő kipihent és ébreszti fel a családot,mindenki szórakoztassa őt!

Nekem és a családomnak ehhez nincs energiája.Napközben se tudok ha méltóztat elaludni nagy nehezen babakocsiban vagy autóban akkor sem-csinálni (főzés,háztartás,másik gyerek,édesapa…..) semmit ugye mert nem vagyok itthon!

Leülni nem ül le 2 mp-re,hogy egy tojást odategyek főzni….

Eddig apukája is kénye-kedve szerint fogta,hozta,vitte,cipelgette,de mára már neki is elege lett….

Mivel sokszor egy-két óra múlva reggel már esik össze olyan fáradt hisztis,de aludni ohne!

Fáradtak vagyunk,türelmetlenek,motiválatlanok,unottak!

Én személy szerint csúnya dolog ilyet mondani de kezdem megutálni a gyerekem amiért ezt csinálja!

:(

Az alváslaborban a Heim Pálban még nem voltunk,ahol esetleg valami rendellenességre fény derülne…

2023. jún. 24. 05:27

Sziasztok!


Köszönöm szépen a sok bátorítást!

Hát igen,aki mást mond,az hazudik,aki nem,ő is!🤣🤣🤣🤣

Beszéltem gyerekorvossal,három dolgot ajánlott:Déned Ivett,konzultáljunk vele,alváslabor,homeopátiás doktornő Budapesten->köszi!

Feliratkoztam a levelére,újat nem tudott nekem mondani úgymond,és hogy ezért még fizessek is?Na nem.

Alváslabor?Lehet valami idegi,szervi baja lenne?Már erre is gondoltam….

Segít a férjem mindenbeb,de ide így még egy harmadik ember is kellene,egy barát egy nagymama,mivel ha épp a kicsit elviszi lefoglalja stb akkor a nagy kínoz….mert már a háztartást kb.letojom.

Sírni?Azt sem tudom hogyan kell,kiégtem teljesen…Mindent kiölt belőlem teljesen ez a gyerekes időszak,mióta megvannak,se egy jóízű nevetés,hogy valaminek tudnék örülni,hogy boldog lennék,semmi!

47. tyityu (válaszként erre: 45. - Burmin17)
2023. jún. 15. 11:11

Szia ! Nagyon meg tudlak erteni, hasonlo cipoben jartunk. Kisebbik lanyom szuletesetol nagyon rossz alvo volt, napkozben is alig aludt. Konkretan kuzdott hogy el ne aludjon, minden apro neszbe belekapaszkodott hogy ebren maradjon. Persze hulla faradt volt, akkor uvoltott. Volt olyan nap hogy osszesen 2 orat nem sirt… Teljesen kesz voltam, es ez ugy hogy a novere masfel evesen szinten itthon volt. Szegeny o is megszenvedte a huga allando sirasat. Tudom mindenki ezt mondja, de hidd el idovel konnyebb lesz.

Nalunk az ejszakai alvas sokaig rossz volt, ket eves kora ota alszik nagyjabol rendesen (most 26 honapos). De most is minden neszre felebred.

A ferjed segit ? Nekem nagyon sokat segitett hogy a ferjem, mindenben kivette a reszet. Ejszakankent o aludt vele, azt mondta neki konnyebb napjai vannak a munkahelyen mint nekem itthon a 2 gyerekkel, igy feladozta magat hogy en kicsit pihenni tudjak. Hetvegenkent is sokat segitett. Nekunk semmi segitsegunk, csalad nagyon messze. A ferjemmel sokszor mondtuk hogy miota megszuletett 10 evet oregedtunk 😂. De egy percig sem bantuk meg.

Sokszor sirtam mikor a gyerekek nem lattak, nagyon jol tud esni, megkonnyebul az ember.

Meglatod amint konnyebbek lesznek a napjaid imadni fogod a lanyod. Csak a faradtsag beszel most beloled, de biztos vagyok benne hogy szereted. Sok erot kivanok !

46. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Burmin17)
2023. jún. 15. 08:19
Nagyon sajnálom. Rettenetesen nehéz most neked. Sajnos nem tudok semmi hasznosat mondani, de nagyon átérzem a helyzetedet. Sok-sok kitartást kívánok neked. Több erő van benned, mint hinnéd! Ahogy az idő halad, egy picit mindig jobb lesz.
2023. jún. 15. 02:30

Sziasztok!


Ha őszinte akarok lenni,ez az alvás dolog,nem hogy jobb lett,még rosszabb!


Már velem alszik a gyerek,de minek?Egész éjjel mászkál a nagy ágyban idestova 2.hónapja már minden éjjel.A napirendet szerintem már rég kialakítottuk,az alvással egyébként napközben is gondok vannak,hol 20 percet,hol másfél órát,hol hordozóban hol babakocsiban,de ez még úgy,hogy legalább egy pár nap ugyanaz lett volna,soha….neki mindig másképp kell mindent csinálni nehogy tudjam a dolgomat intézni itthon háztartás másik gyerek,a férjet már hagyjuk is….Számomra ez így rohadt frusztráló,hogy naponta 2-3 alkalommal másfél órákat lent üljek,menjek babakocsival teljesen lejőve az életről már,fáradtan….se éjjelem se nappalom…én sajnos megbántam a testvér vállalását,életem megint egy rossz döntése ez.


Minthogy az elsőt tudtam volna érdemben s mindenhogy normálisan felnevelni,most mát egyikhez sincs se kedvem se türelmem! :’(

2023. jan. 25. 17:12

Sziasztok!

Kezdő anyuka vagyok. Picikém múlt héten született. Az első pár napban nem sikerült sokat aludnunk.

Az első napon nem volt még légzésfigyelőnk, a bébiőr meg, mint kiderült elromlott. Szóval, alvás az nem sok volt. Minden hangra rohantam hozzá.

Közben jött a stressz, hogy nem indult meg a tejci időben, plusz a hormonok. Sok sírás lett a vége és frusztráció.

A tejci nagynehezen megindult, kb. két nappal később, éjjel. Ezért sokat kellett dolgoznunk. Sírt a cicimen perceken keresztül, hogy nem jön belőle semmi.

Az alvás azóta úgy változott, hogy kétszer 1,5-2,5 óra között sikerül aludnom, két etapban plusz nappal egy keveset. Szerencsére a terhesség alatti pisilés kicsit felkészített rá.

Így, egy hét elteltével elkezdett fájni a pocija, így most tortúra lett az etetés vége. A mai naptól kap Biogaia cseppet. Másik topikban olvastam, hogy segített másoknak és ismerősök is ajánlották, így reménykedünk.

Mi most itt tartunk.

Rengeteg infó áramlik mindenhonnan, többször ellentmondásosan. Ezen a fórumon rengeteg segítség és támogatás található.

Burmin17 köszönöm az általad leírtakat. Kitartást kívánok neked és minden érintett anyukának!

2023. jan. 25. 17:04
A kisagyat is hogy alakitsam ki hogy jo legyen?Szopiparna van most neki benne,de valoszinu,hogy agyracsvedovel fogom korberakni……remelem,nem fog beleakadn ugy is!
2023. jan. 25. 16:48

Sziasztok!


Magam mellé vettem….sajnos nála ez sem használ :( Testvérénél bejött anno.De már nagyon elvagyok keseredve miatta….nem is elvezem ezt az egeszet!

41. libikóka (válaszként erre: 38. - Nikyn)
2023. jan. 25. 11:37

Nem vagyok fiatal anyuka,,,mégsem hiszem azt a tapasztaltság okán ,hogy mindent is jobban tudok.

Amúgy még igazad is lehetne,(hisz igen mindaz amit leirtál valóban kell egy gyermeknek)ha nem burkoltad volna bele ebbe valóban tipikusan generációs manírba.

40. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Nikyn)
2023. jan. 25. 10:57
Generációs probléma? Elárulnád, kérlek, hogy melyik is az a generáció, ahol egy kimerült, kialvatlan édesanya "idegileg gyenge", "gyerekes", és pszichológusra szorul?
39. nilem023 (válaszként erre: 38. - Nikyn)
2023. jan. 25. 10:50
Ezt nem is vitatja senki egy gyereknek mire is van szüksége és mik azok a dolgok amiket meg kell kapnia ebben a helyzetben. Biztos meg is kapja. Itt arról van szó hogy van egy anya aki túlfáradt, kialvatlan, tanácstalan és nehezen tud mit kezdeni a kialakult helyzettel. Ő is biztosan mindent megtesz a gyermekéért és azért hogy kiegyensúlyozott legyen a baba de most elkeseredett. Biztos meg fog oldódni ez a probléma de az idáig vezető út neki most rögös.
38. nikyn
2023. jan. 25. 10:38
Generációs problémak vannak itt kérem, és ki, honnan tudja, hogy én milyen vagyok? Az, hogy nem derül ki az általam irtakból,, képzeld el, Van!, de nem próbléma! Az, hogy türelmet érdemel egy kis lélek,a rendszeresen síró is jelezni probálja, hogy vmi problémaja van, csak a gyermek agyaval nem könnyű gondolkodni🤔, ahozz nem kell semmiféle tanfolyamot elvegezni, hogy épp ésszel felfogja, a még nem beszélő gyermek szeretetre vágyik és torodesre, sok együtt töltött játékos tanulós időre!
37. nilem023 (válaszként erre: 34. - Nikyn)
2023. jan. 25. 10:22

Nem mindenkinek ugyan ott van a tűrőképessége… bizony vannak napok mikor sokkal sokkal nehezebb egyes emberekben. Egy nem alvó, síró gyerek mellett mikor te sem tudsz pihenni könnyebben elszakad a cérna.

Az én gyerekem három éves múlt és pár napja nagyon rosszul alszik ez által én is és elég nehezek most a. nappalok számomra. Érzem én is hogy türelmetlenebb vagyok mint szoktam.

Örülj, hogy nem vagy ebben a cipőben és nyugodtan tudsz pihenni.

36. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Nikyn)
2023. jan. 25. 08:48
Ugye tudod, hogy ezzel nem segítettél, ellenben egy amúgy is padlón lévő anyába páros lábbal szálltál bele. Szegény Burmin nagyon jó anya. Szerető, gondoskodó, erőn felül türelmes. Semmilyen pszichés problémája sincs, csak nagyon, de nagyon kimerült. Ezen egy pszichológus nem tud segíteni. Jobban jár, ha a terápiára szánt időt alvással tölti. Persze, hogy stresszes. Az alvásmegvonást kínzásnak is használják, mert komoly fizikai és mentális megterhelést jelent. Inkább te gondolkozz el azon, hogy miért érzed szükségét elítélni azt, aki segítségért fordul másokhoz. Ettől érzed magad jobb embernek, hogy mást próbálsz lehúzni? Na ezen tud segíteni egy pszichológus, úgyhogy ahelyett, hogy nehéz helyzetben lévő anyákat rugdalsz, inkább te keress fel egy szakembert.
35. libikóka (válaszként erre: 34. - Nikyn)
2023. jan. 25. 08:38

Vajon volt ilyen problémád? Nekem pl. nem,,de ettől függetlenül hogy ne legyen stresszes az az anyuka aki hónapok óta nem aludta ki magát,,szeretne segíteni a sírós kisbabának de nem talál megoldást,,így nyilván magát is okolja..sorolhatnám.


Nem szentek vagyunk "csak anyák" bizony kiborul néha az ember ,,és nem azért mert idegileg gyenge.

34. nikyn (válaszként erre: 32. - Burmin17)
2023. jan. 25. 08:10
Kedves! Szerintem legyél nagyon türelmes a drága kicsihez, ha ennyire türelmetlen vagy, nem tesz jót a kicsi lelkének se!! EGY pszichológust meg KERESS FEL!! Ilyen levelet, tényleg egy idegileg gyenge Nő és nem egy gyerekes anya ír! A kicsinek sok szeretetre, türelemre, tanulásra van szüksége és nem Stressre, ami belőled árad, ezen gondolkozz el!!!
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Burmin17)
2023. jan. 21. 07:52

Szia!


Nagyon átérzem. Az én lányom is ilyen volt. A nem alvás kikészíti az embert. Sok-sok kitartást kívánok neked! Most kilátástalannak tűnik a helyzet, de egy kicsit mindig könnyebb lesz.


Vedd magad mellé az ágyba a kicsit. Így nem kell felkelned, csak oda fordulnod. Ráadásul tudsz aludni, amíg cicizik, ha az oldaladon fekve szoptatod. Az én kislányom is végeláthatatlan éjszakákat szopizott végig. Semmi más nem segített. De így tudtam aludni. Kitartás!

2023. jan. 21. 05:33

Sziasztok!


Újra itt!Új év,új gondok……

Nem járunk le napi 5-6 alkalommal babakocsizni,viszont lehetne…..5 hónapos és kib…….nyűgös minden egyes nap a kisasszony,aludni persze nem akar se napközben éjjel pedig óránként kel,van,hogy 20 percenként……mert ő forigna,de ugye vissza meg nem tud,szopi párna bent az ágyban abba kapaszkodik,viszont ha kiveszem a rácsba……és ilyenkor kínlódás,menjek segíteni,de csak cici a jó……elkezdtem hozzátáplálni egy hónapja,bedurrant a mellem,mellgyulladásom lett……..abbahagytam

Ha ez így lesz,el sem fogom merni kezdeni……

Alvás nélkül éjjel-nappal ilyen kínok között segítség nélkül,hogy ne akarjam felakasztani magam??????

31. nilem023 (válaszként erre: 29. - Burmin17)
2022. okt. 20. 08:44
Vidd el egy átfogó egészségügyi vizsgálatra. Vérvétel, hasi uh stb hogy ezt a részt ki tudd zárni. Nagyon már mi sem tudunk mit mondani sajna!
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Burmin17)
2022. okt. 20. 08:27
Ha majd el tudja mondani, hogy mi a baja, könnyebb lesz. Az enyém a mai napig nagyon érzékeny. Sokszor kiborul, mert zavarja a címke a ruhában. Olyankor kivágom neki. Lehet, hogy babaként is sokszor a címke miatt sírt, csak akkor erre nem jöttem rá. Úgyhogy igen, sajnos találgatás az egész. Nincs egzakt válasz, mert minden baba másmilyen. Lehet, hogy a kicsi úgynevezett szuperérzékeny.
2022. okt. 20. 05:58

3 napja valamitol keservesen elkezd sirni a pici,napszaktol,eteltol stb.mindentol fuggetlenul……Es jojjek ra,hogy mi a baj!

Hat ezt jo lesz kinoni :(

28. burmin17 (válaszként erre: 27. - Nilem023)
2022. okt. 20. 05:57
Erdemben nagyon o sem tudott meg eddig sokat segiteni,talalgatas ment az elsonel is s a masodikkal is……Ez a vilag mar nem az a vilag,mint regen volt!Mondja edesanyam,nem volt meg mellszivom,hogy hivjam fel a vedonomet,naluk annak idejen hazhoz kiment es segitett :). Jo vicc.A mienk nem tudott segiteni most……
27. nilem023 (válaszként erre: 21. - Burmin17)
2022. okt. 19. 14:43

Ha te a régi védőnőben bízol akkor keresd meg privát, biztos fog neked segíteni!

Az unokatesómék babájánál is hasonló volt a szitu, ott az idő oldotta meg ezt a sírós korszakot három hónapos kora után!

26. nilem023 (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2022. okt. 19. 14:40
Az én fiamnak is a nyakánál volt letapadás és egy torna után már jó is volt! Én is tudom őket ajánlani!
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Burmin17)
2022. okt. 19. 14:34
Ultrahangon nem látják, ha mondjuk le van tapadva az izom a nyakában.
24. burmin17 (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2022. okt. 19. 13:14
A csípő urh-n nem kellett volna lássák ha bármiféle fejlődési rendellenessége van?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook