Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után mikor húzódik vissza a has és ajánlott-e a haskötő? fórum

Császármetszés után mikor húzódik vissza a has és ajánlott-e a haskötő? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. win (válaszként erre: 21. - Tengericsillag)
2007. jún. 25. 07:49

Nem a visszahúzódás miatt, hanem azért javasolják, hogy a vágás, varrás által meggyengült hasfalat tartsa.

A császáros anyukának ugyanúgy fel kell emelnie a babáját, és próbáld ki, ha bármit emelsz, a hasizmod dolgozik. Én pár napig anélkül voltam a kórházban, mire a párom vett egyet, és mondhatom, utána sokkal jobb volt emelgetni, az amúgy sem kicsi gyerekemet.

22. tengericsillag (válaszként erre: 21. - Tengericsillag)
2007. jún. 24. 14:49
Bocsánat,azt nem írtam én nem császárral szültem,de a sogórnőm igen,de neki is visszament,csak később.
2007. jún. 24. 14:47
Szerintem a haskötő meggátolja az izmok mozgását-edzését.számomra teljesen meglepő módón semmi nem látszott szülés után 2héttel,soványabb lettem mint bármikor is,de anyósom mondta vegyek hasszoritót,megmutattam neki a hasam, mégis mire gondol?De ha nem lett volna szerencsém akkor se használtam volna.
20. koda32
2007. jún. 22. 15:16
2x szültem császárral.Nem is hiztam sokat a terhesség alatt,9 és 6 kg-ot.Csak a hasam nőtt meg.Szülés után hordtam haskötöt 6 hétig,de nem használt "kötényhasam" lett.
2007. ápr. 3. 13:45
8 hónapja,hogy császárral szultem,es meg mindig biza jo nagy hasam van.Fogyni sikerult azóta,de a megnyúlt bor teljesen visszahúzodni szerintem sosem fog.Nálunk a kórházban kifejezetten kérték,hogy vigyunk hasszorítót,és a nôvér rögtön mütét után fel is tette.Három hétig folyamatosan használtam,de tovább nem birtam,mert nagyon melegem volt benne,es idegesített.
2007. márc. 26. 06:02

Én 2005-ben szültem császárral.105cm voltam körbe.2006-ba újraszültem, akkor mivel már volt hele a babának ismét sikerült ekkorának lennem.

Én azóta nyaktól lefelé utálok a tükörbe nézni.És ezen már nem változtat semmi, mert én biztosan nem fogom magam plasztikáztatni.

Majd talán idővel sikerül magam elfogadni.

17. 104bdd8c43 (válaszként erre: 12. - Gréger)
2007. márc. 25. 23:48

Én 4 éve lesz hogy császárral szültem, fogyni elég gyorsan lefogytam, de a hasamon annyira kinyúlt a bőr, és nem is fog visszamenni sosem.

A császárosaknak már sosem lesz olyan a hasuk, mint a szülés előtt, mivel a hasizmot átvágták, nem tud visszaállni az eredeti állapotába! A megnyúlt bőr sem fog eltűnni, plasztikai sebész nélkül.A barátnőm 10 éve szült, és hiába járt konditerembe a hasa ugyanolyan maradt, lefogyott, de a megnyúlt bőr megmaradt,és nem császárral szült pedig.

2007. márc. 24. 14:22
Én meg pont úgy tudtam, hogy a hasszorító a hüvelyi úton szült nőknek ajánlott, ezért sem mertem használni. Na, majd legközelebb... Mondjuk, nekem annyira fájt utána egy jó darabig a hasam, hogy aligha bírtam volna bármit is elviselni, ami szorított volna. Bár biztos jobb "tartása" lett volna úgy a hasamnak.
15. win (válaszként erre: 13. - 9f7cb54ead)
2007. márc. 24. 11:32
Ahol én szültem, ott pont inkább javasolták mindenkinek (még a hüvelyi úton szülőknek is!), hogy amíg meg nem erősödnek a szövetek, addig "segítséget" nyújt, mert kisebb terhelésnek van kitéve.
14. ancsi105 (válaszként erre: 3. - Gréger)
2007. márc. 23. 17:48
Az orvosi segédeszközök boltjában lehet kapni hasszorítót 2000ft körül van tépőzáras. Ezt javaslom és még azt, hogy feküdj a hátadra és rakj rá vizess törölközőt. Én beszélek akkora hasam van mintha 16-17 hetes lennék annyira kinyúlt a bőröm:(
2007. márc. 22. 14:10

Én két hónapja szültem császárral. A műtét után rögtön sózsákot kaptam a hasamra (gondolom, mert altattak és azzal ébredtem), de a haskötőről többen is lebeszéltek.

Szerintem, a szülés utáni regenrálódás - a terhesség alatti változásokhoz hasonlóan - eléggé alkati kérdés. Én összesen 7 kilót híztam a terhesség alatt és minusz 8-cal jöttem ki a kórházból. Nekem inkább arra kell ügyelnem, hogy ne fogyjak túl gyors tempóban, ezért én a szoptatás alatt/mellett rengeteget eszek. Hat hét alatt a császármetszésem sebe nagyon szép lett, a hasam is majdhogynem eltűnt, csak én látom, hogy még mindig nem a régi, de gondolom, tornával és idővel ez is orvosolható.

12. gréger (válaszként erre: 11. - Win)
2007. febr. 15. 11:33
Nekem érdekes módon mennek le a kilók.Az első gyermekemet természetes módon szültem, és azután is csak fogytam a szoptatás alatt.Most, császár után, igaz, hogy sokkal lassabban, de mennek le a kilók, pedig nem fogyózom, de nem eszek többet, mint normálisan.Szinte hetente megy le 1 kg.Csak a hasam nem akar lemenni....
11. win
2007. febr. 15. 06:58
Én is császárral szültem, és nekünk (szobatársam szintén) ajánlották a haskötőt. Én használtam is, mert úgy éreztem, könnyebb úgy emelgetni a fiam, nem érzem azt, hogy ki akar szakadni a sebem. A férjem, azt hiszem 3000 ft-ért vett egyet, aminek elég széles a tépőzáras része és sokáig lehet állítani. Egyébként én szerencsére gyorsan gyógyultam, a kórházból is már majdnem hazaengedtek egy nappal korábban -azt hitték nem császáros vagyok. :)) Viszont én is azzal küzdök, mint mások, visszajöttek a kilók a szoptatás alatt, most meg már nem akarnak eltűnni. :(((
10. figarina (válaszként erre: 8. - Gréger)
2007. febr. 14. 22:56
A nevét nemtom sajnos,a sebész írta fel 1380 ft volt így ,ha jól rémlik két betű és egy számból áll a megnevezése...
2007. febr. 14. 13:17
Szerintem igaza van figarinának hogy alkati dolog én 8 hónapja szültem császárral és még hiztam is azóta pedig nem eszem sokat és hiába is tornázok a kilók maradtak sajnos :-((( Nekem senki se ajánlotta vagy mondta volna hogy használjak haskötőt de ha szülök még biztos beszerzem.
8. gréger (válaszként erre: 6. - Figarina)
2007. febr. 14. 13:11
Megkérdezhetem, hogy milyen fajta haskötőt használsz??Az enyém nagyon kényelmetlen és merev, nem tudtam rendesen használni, és utcára nem is lehet benne menni, mert nagyon látszik.Tiszta gáz, pedig k...a drága volt......
2007. febr. 14. 11:41
ja és alkati dolog kinek mikor megy vissza ,de 6 hét alatt illik jelentős változást produkálni.Nekem kb 2 hónapba tellett!
2007. febr. 14. 11:39
engem 3 hete műtöttek(nem császár,de hasi műtét függőleges vágással)és a 2.naptól viselnem kell a haskötőt a hasfal kímélete végett 8 hétig!Egyáltalán nem kényelmetlen!!
2007. febr. 14. 11:07

Én sem használtam.Kellett volna. Régebben lepedőbecsavarták a nőket. Nekem sajna későn monták. Mire szereztem méreg drága haskötőt..késő lett. Ugyanakkora hasam,m

int szülés elött, pedig 6 hónapja volt. Tegyük azért hozzá, hogy a szüléssel leadott 8 kilo is visszajött:-( Ugyanannyi vagyok mint 9 honapos terhesen. Ha fogynék, a tb inygen felvarja az esetleges kinyult bőrt.csak fogyni nehéz...

2007. febr. 14. 10:26

Saját tapasztalat.

Amikor megszültem a liftes néni megkérdezte -mikorra várom a babát?-akkora hasam maradt.

Két év eltelt,a hasizmom nagyon lassan állt helyre,még mindig nem az igazi.

A vágás felett ami maradt has,diéta hatására kezd vissza húzodni.Szerencsés vagyok rugalmas a bőröm és nem nyúlt meg.

Haskötőt nem használtam,nem tudtam volna elviselni a fájdalomtól.

2007. febr. 14. 10:21
Két hónapja szültem császármetszéssel.Amikor hazajöttem a kórházból, használtam haskötőt, de kényelmetlen volt és hamar ki is fogytam belőle, már nem tudom használni.A hasam viszont még mindig hatalmas és a gyomromnál is, nemcsak lent.Csinálgatom már a hasizomgyakorlatokat, de nem akar visszahúzódni.Vagy csak nagyon türelmetlen vagyok?????Jó lenne, ha már be tudnám gombolni a régi nadrágjaimat......
2007. febr. 14. 10:20
Igen ajánlott.
2007. febr. 14. 10:18
Császármetszés után mikor húzódik vissza a has és ajánlott-e a haskötő?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook