Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családom elítél, mert nyugtatót szedek fórum

Családom elítél, mert nyugtatót szedek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
94. 124637ff9b (válaszként erre: 92. - Epervirág)
2017. okt. 29. 07:39
A cukorbetegsegnek lehetnek súlyos szövődményei, de nem az inzulin miatt, hanem maga a betegség miatt. Szembetegseg, rossz sebgyogyulas (pedikurossel is nagyon kell vigyázni, sokan nem is gondolják), sok cukorbetegnek amputaljak a lábát... Nem riogatasbol mondom, hanem mert ha valaki nem tartja be a szabályokat, bizony úgy járhat. De magának az inzulinnak semmi köze ehhez.
93. Channa* (válaszként erre: 92. - Epervirág)
2017. okt. 29. 07:31

Szetintem nem az inzulin okozza ezeket, hiszen inzulinja van az embernek anélkül is, hogy lőné magát. A tesóm inzulinos már vagy 6 éve, a nénikém 15 éve, a bácsikám minimu 20 éve, egy fiatal unokatesóm 20 éves kora óta, és jól vannak, pedig at utóbb említett lány kómába esett az emelkedett cukor miatt. Az inzulin nem méreg, hanem pont ellenkezőleg. Ja a nénikém 73 éves és sosem volt szürkehálygja, a bácsikám 74 éves, és neki sem. Szerintem az ismerőseidnek az inzulin nélkül is lett volna. Csak szeretjük ráfogni a már tudott dolgokra.....

Na, lényegtelen, mint írtam mindenki azt csinál amit akar, de ne terjessze senki azt, amivel árthat a többieknek.

92. epervirág (válaszként erre: 84. - Channa*)
2017. okt. 29. 07:09
Anyám aki cukros ő megmondta,hogy az inzulin egy méreg és ebben teljesen igaza van.Volt egy kolléganőm.kb 10 évig inzulinozta magát és idén februárban halt meg az inzulin miatt.Anyámnak is szürke hályog plusz zöld hályog van a szemén az inzulin miatt.A volt aposom is inzulinos jövő hónapban mütik neki is a szemét mert neki is ráment az inzulin.
91. epervirág (válaszként erre: 70. - Channa*)
2017. okt. 29. 07:05
30 éves korom elött nekem is voltak rossz időszakok.És én sem szedtem nyugtatot.Nem érted a lényeget mivel gondolom pánik beteg soha nem voltál.Van olyan beteg aki pl azért lesz öngyilkos mert nem szedi a gyogyszereket.Képzeld van egy ismerösöm 13 éves a fia és kényszerbeteg lett 1 éve antidepresszánst kell szednie.Megmondta az orvos az anyjának ha nem adják neki a gyogyszert elveszik tölük a gyereket.
90. 61a61656b0 (válaszként erre: 64. - Smirnoff)
2017. okt. 29. 06:02
Nem is,azért írtam saját példát,hogy alapvetően én a sportra esküszöm,mint stresszoldó.
89. Channa* (válaszként erre: 88. - Jeti)
2017. okt. 28. 23:21
Az autoimmun pm. betegeknek nem jó.
88. jeti (válaszként erre: 86. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:57
Olyan fejlett az orvostudomány, nincs erre mőd h megállapítsák, hogy jó-e nekem a jód?
87. jeti (válaszként erre: 86. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:56
már most írom le minimum 3.-szor, h ellene vagyok a nyugtatónak, de ha kell, akkor kell, és ezt itt többen is leírták.Neurológián is voltam, ott azt mondta az orvos h mindig legyen a szervezetemben nyugtató,de én csak akkor veszem be, ha muszáj.
86. Channa* (válaszként erre: 85. - Jeti)
2017. okt. 28. 22:46

A szelén nem árt, de a jód nem biztos, hogy a te problémádra jó. Lehet, hogy rontana az állapotodon.

Igen, nagyon kellene a pm. hormonpótlás, mert az sok problémádat megoldana szerintem, köztük ezt a nyugtatóst is, ami tudom, neked nem probléma, csak a családodnak.


Egyébként annak idején, amikor nagyon rosszak voltak a pajzsmirigy értékeim, a családom tuti, hogy örült volna annak, ha bekapkodok néhány nyugtatót, mert elég elviselhetetlen voltam:DDDDDD

85. jeti (válaszként erre: 83. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:39
Érdekel engem ez, és kutgattam is utána. Utoljára mikor voltam belgyógyásznál azt mondta, majd ha kapni fogok rá gyógyszert akkor a koleszterinem is rendeződik.azt is olvastam, ha noncs gyulladás, akkor a jód pótlása is segíthet, meg a szelénbevitel.de ezeket nem merem csak úgy magam szakállára.
84. Channa* (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 28. 22:36

A vérnyomáscsökkentő nem méreg.

Remélem ezt nem hiszik el neked sokan és dobják el az életmentő gyógyszerüket!

83. Channa* (válaszként erre: 81. - Jeti)
2017. okt. 28. 22:33

Én tudom, hogy van sok kókler endokrinológus, de keresned kellene egy maszekot, ha nem vesz omolyan az akihez jársz. Ez a betegség nem játék!

régen, amikor azt gondolták, hogy a pajzsmirigy megnagyobbodás/túlműködés, csak esztétikai probléma, akkor simán ambulánsan kivették és haza küldték a beteget, aki elhízott, kihullott a haja, memória gondokkal küzdött, majd meghalt. Erre a hormonra a szervezetünknek nagy szüksége van! ez irányítja az összes hormonális szervünket....

82. Channa* (válaszként erre: 76. - Jeti)
2017. okt. 28. 22:26

Ja, a szívtájéki problémák is lehetnek a pm-től, meg torokszorítás is, meg heves szídobogás is, meg vízesedés, stb.


Igen, nekem is magas lett a mínuszos kleszterinem, ahogy kivették a pajzsmirigyemet, és lett tüle klassz kis epekövem is, ami egyik tünete a mellkas szorítás, és elsőre azt hiszem, hogy épp szívrohamom lesz, de 2csak" epegörcs lesz belőle szerencsére.


Hány éves vagy?

81. jeti (válaszként erre: 78. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:25
sőt endokrinológián se adtak rá gyógyszert...csak fél év múlva kellett ismételni de nem romlott...
80. 300c83c7b2 (válaszként erre: 27. - Jeti)
2017. okt. 28. 22:25

Lehet, hogy komolyan kéne venni a pm alulműködést! Egyéni, hogy ki hogy reagál, lehet, hogy a te szervezeted még az enyhébb alulmőködésre is érzékenyen reagál. A testvéremnek ugyanolyan tünetei voltak mint Neked. Többször mentőt kellett hívni hozzá. Őt is pánikrohammal kezelték, megjárta a kardiológiát, stb. Évekbe került mire kiderült a pm alulműködés. Szerintem ha eddig nem tetted mindenképpen keress fel egy endokrinológust.

A nyugtatóhoz megcsak annyit, hogy ha nem értik meg akkor ne enggedd, hogy beleszóljanak. Térj ki a vita elől, vagy állítsd le őket határozottan. Amikor nagyon durván klimaxoltam én is szedtem néha. Semmi más nem segített.

79. jeti (válaszként erre: 78. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:24
Én is mentem orvoshoz,ő írta ki a frontint nem én magamnak kértem
78. Channa* (válaszként erre: 74. - Jeti)
2017. okt. 28. 22:21

Tapasztalat: a túlműködés jobb! És attól, hogy a gyógyszertől túlműködik az ember, nem olyan, mintha magától a pm-től működne túl, csak hasonló. Ez is tapasztalat.

Az alulműködés sokkal rosszabb dolgokat képes csinálni, mint a túlműködés (szerintem). Én valahogy nem akarnék agyhalott lenni a pajzsmirigyhormon hiánya miatt, majd szépen csenben elhunyni szintén e hormon hiánya miatt. Persze egy ideig el lehet vele éldegélni, hasonló életminőségben, mint amilyen a tied, de azért jobb nem így élni. Az 5,7 nagyon sok. Nekem ettől kihullott a hajam fele, és már attól is olyan ideges voltam, hogy kapkodhattam volna a nyugtatókat, de inkább dokihoz fordultam....

Na, nem vagyunk egyformák...

77. jeti (válaszként erre: 75. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:20
Neked is felvitte a koleszteriszinted a pajzsmirigy alulműködése?
76. jeti (válaszként erre: 75. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:18

mondtam már én is ellene vagyok...

de inkább egy nyugtatót veszek be, mint infarktust kapjak, v agyvérzést...nem szeretnék ápolásra szorulni

75. Channa* (válaszként erre: 72. - Jeti)
2017. okt. 28. 22:14

Tudom miről beszélsz. Pajzsmirigy beteg vagyok és volt idő, amikor elég gyakran volt pánikrohamom, amire a doki nyugtatót írt fel, de sosem szedtem be. Ma már legyőröm a rohamot (ha sikerül:DD), és csak akkor jön, ha valakimmel rossz dolog történt, pl. elvágta az ujját.


Én úgy gondolom, hogy nyugtatót csak végső esetben kell beszedni, egyébként elegendő agyban lerendezni, vagy valamivel elfoglalnunk magunkat.


Mindenkinek vannak gondja, és érdekes lenne, ha mindenki kapkodná a nyugtatókat.


Természetesen mindenkinek a saját dolga, hogy mit tesz magával!

A családodat megértem, hogy aggódik. Én is aggódok a szeretteimért, akiknek nyugtatóra van szüksége. Szerencsére az én szeretteim meg akartak szabadulni a nyugtatótól és sikerült is nekik.

74. jeti (válaszként erre: 71. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:14

azért nem erősködöm, mert van akinek kezelik, és aztán átcsap túlműködésbe...nem nagy az eltérésem...és ingadozik is van h jobb, van h rosszabb, 4-ig jó és 3-5,7 között ingadozik a tsh


nekem a homloklebenyben van a bibi

73. Channa* (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 28. 22:07
A vérnyomáscsökkentőt, ha el kezdjük szedni, akkor azt szedni kell mindig, mert azzal, hogy időnként abba hagyjuk ártunk magunknak. Nem viszi le annyira, hogy bajunk legyen tőle, csak megakadályozza azt, hogy agyvérzést kapjunk egy nem várt vérnyomás emelkedéstől. A vérnyomásunk melegben alacsonyabb, de a gyógyszert akkor is szedni kell. Az én orvosom azt ajánlotta, hogy ha úgy érzem, hogy nagyon alacsony nyáron a vérnyomásom, akkor felezzem le a gyógyszert, de ne hagyjam abba, mert az épp úgy károsítja az ereket, ahogy amagasvérnyomás is.....
72. jeti (válaszként erre: 70. - Channa*)
2017. okt. 28. 22:05
Itt nem arról van szó, h feszült az ember, hanem arról, h persze stressz meg feszültség okoz olyan tüneteket, amitől nme lehet normális életet élni, dolgozni járni, stb...ezért kell a gyógyszer, nem azért mert éppen rossz a kedvem..
71. Channa* (válaszként erre: 31. - Jeti)
2017. okt. 28. 22:03

Ha a pajzsmirigy alulműködik, akkor bizony nem csak pánikolás, szorongás van, hanem memória problémák is. Én a helyedben ezt kezeltetném.


Milyenek az értékeid, amik alapján alulműködsz és a dokik nem foglalkoznak veled?

Ja, pm. miatt az agyalapimirigynél is lehet "bibi". Lehet, hogy ezt látják az MR-en?

70. Channa* (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2017. okt. 28. 22:00

Hol írtam, hogy drogos?

Én azt írtam, hogy függők, akik ilyet szednek. És ha olvastad a hozzászólásomat, akkor olvastad, hogy az orvosokat hibáztatom a felületességük miatt.

És próbáltam tipeket adni a feszültség levezetésre,mert a mozgás igen is jó erre és még más is, pl. kilépés a rossz kapcsolatból persze, ha van ilyen), és még rengeteg módon meg lehet szabadulni a feszültségtől.


50c éves vagyok és sosem szedtem nyugtatót, pedig nekem is voltak az életemben rossz időszakok, de nem gondoltam, hogy ez lenne a megoldás, ahogy a piára sem gondolk, ha épp feszült vagyok.



És még mindig nem mondom, hogy drogos, aki nyugtatót szed!

69. jeti (válaszként erre: 68. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 21:43
tudod, ha van is ott is elkérik az árát....de nekem most nincs erre valóm...
68. Smirnoff (válaszként erre: 67. - Jeti)
2017. okt. 28. 21:32
Az olcsó már nehezebb, de ha helyben nincs lehetőség, és tényleg keresel ilyen lehetőséget, keress rá, van-e neten keresztül lehetőség valakinél. Nekem rokon pszichiáterem rendelt online. Más ország, régi betegek, szóval más az egész helyzet, de azért elképzelhetőnek tartom, hogy terjed ez a lehetőség itt is.
67. jeti (válaszként erre: 65. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 21:17
Én ha lenne ilyen lehetőségem, és találnék egy jó szakembert olcsón, nem hagynám ki, de itt nincs. Biztosan nyomós okod van.
2017. okt. 28. 21:15
A magán rendelésen meg szar volt a terapeutám.
65. Smirnoff (válaszként erre: 61. - Jeti)
2017. okt. 28. 21:15
Nekem szerencsém volt meg hosszú "bűnlajstromom", így kaphattam volna/kaphatnék pszichológusi segítséget, de bizalmi okok miatt kihagytam.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook