Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családom elítél, mert nyugtatót szedek fórum

Családom elítél, mert nyugtatót szedek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
64. Smirnoff (válaszként erre: 56. - 61a61656b0)
2017. okt. 28. 21:12
Teljesen egyetértek, a saját tapasztalat óta főleg, néha kellenek a gyógyszerek, anélkül nehéz kimászni, de amúgy nem szabad alábecsülni a futkározás, meditáció meg hókuszpókusz hatalmát.
63. jeti (válaszként erre: 62. - Globus)
2017. okt. 28. 21:04
Itt már egy normális vízvezetékszerelőt sem lehet találni,nemhogy pszihológust.
62. globus (válaszként erre: 61. - Jeti)
2017. okt. 28. 21:01

Szakember sincs, ez első körben pénzbe kerül.

Vajon hány pszichológus, pszichiáter hiányzik?

61. jeti (válaszként erre: 60. - Globus)
2017. okt. 28. 20:58
Az orvos gyógyszerezi az embert, nem pszihoterápiát ajánl.Itt ilyesmire nincs pénz.
60. globus
2017. okt. 28. 20:37

Pont ma írnak erről:

[link]

59. jeti (válaszként erre: 56. - 61a61656b0)
2017. okt. 28. 20:27

így van, már én is sokszor abbahagytam, de most szükségem van rá.Soha nem volt elvonási tünet. Nem szedtem olyan nagy adagban.

Csak az szóljon hozzá, akinek van tapasztalata.

58. 403c839538 (válaszként erre: 52. - Jeti)
2017. okt. 28. 20:22

Ahhoz képest téged nem nagyon érdekel a dolog, és hogy hogyan lehetne javítani rajta. :)

Arra próbáltam felhívni a figyelmed, hogy innen gyorsan mélyre süllyedhetsz, ha nem segítesz magadon.

57. Smirnoff (válaszként erre: 55. - Jeti)
2017. okt. 28. 20:21

[link]


Aztán itt zárjuk ezt a drogozós témát békével!

56. 61a61656b0 (válaszként erre: 50. - 403c839538)
2017. okt. 28. 20:17

Ne haragudj, de van az az helyzet, amikor a meditáció meg futkarozas,meg vitamin meg hókuszpókusz nem segít

Helyt kell állnia munkahelyen,nem kaphat lepten nyomon hiszterias rohamot,vagy sirogorcsot.

Én magam ugyan sporttal és gyógynövényekkel kezelem a mindennapi stresszt,ha szükséges,fájdalomcsillapítón kívül semmit nem szedek,azt is csak egy hónapban egyszer,ha nagyon muszáj.

De volt olyan szakasz az életemben, amikor két hónapig szedtem Frontint.

Mindenféle nehézség nélkül fejeztem be egyik napról a másikra, amikor úgy gondoltam, hogy saját erőből is menni fog tovább minden mostmar.

Lehet a fóruminditonak is csak egy kis átmeneti segítség kell.

Mindemellett az alapvető problémát kell megoldania mihamarabb,mielőtt tényleg függő válna belőle.

55. jeti (válaszként erre: 51. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 20:14

ehzt afacebookos dolgot nem rád értettem, családomra, de nem a gyerekeimre.


de akkor miért drogoznak az emberek, ha nem azért mert jó?

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - 403c839538)
2017. okt. 28. 20:12
Honnan veszed a bátorságot, hogy egy ismeretlent gyengének nevezz? ól esik belerúgni?Tudod, ismered az életét?
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Jeti)
2017. okt. 28. 20:09

Ők nem tudják a helyzetedet elképzelni, Te pedig az övékét, hogy féltenek, hiszen nem tudják felfogni, hogy lehet gyógyszerrel megoldani egy problémát.


Még mindig azt mondom, ne foglalkozz vele mit mondanak, átérzem, hogy fáj természetesen, csak fogadd el, hogy nagyon nehéz lehet nekik is.

52. jeti (válaszként erre: 50. - 403c839538)
2017. okt. 28. 20:06
tévedsz , mert azért írtam ki, mert kíváncsi voltam, másnak a családja hogy áll ehhez.
2017. okt. 28. 20:06

Nem attól lesz valami drog, hogy feldob és látomásai lesznek tőle az embernek. Mint beleszőttem a mondókámba, annak ellenére, hogy a köznyelv drognak az illegális kábítószereket érti, a gyógyszer is drog. Nem én vagyok a műveletlen, aki beveszi amit a faccebook ír, nyugodtan meg lehet nézni egy rendes szótárt is :P

A pejoratívabb drogos szót amúgy epervirág hozta fel sértettségében.

Ha már valaki nyugtatót szed, akkor tudatában kellene lenni, hogy igenis hozzászokhat, és függő lehet, ami a kezelés tekintetében olykor a legkisebb baj, csak tudni kell kezelni.

50. 403c839538 (válaszként erre: 47. - Jeti)
2017. okt. 28. 20:04

Bizonyosságot nyerni jöttél ide, hogy helyes és indokolt, amit teszel.

Ne azon akadj ki, hogy minek nevezik azt, amit szedsz, hanem hogy a gyerekeid rohadtul nem akarják, hogy ezt csináld. Nincs benned tartás, gyenge vagy, és soha nem is fogsz változni, változtatni. Nem vagy pszichiátriai beteg, hogy gyógyszerrel kelljen leszedálni, de te mégis a könnyebb utat választod.

Ne aggódj, a gyerekeid meg fogják unni, hogy a falnak beszélnek.

És nem, nem bántani akarlak.

Sok sikert!

49. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Jeti)
2017. okt. 28. 20:04
kit érdekel ez,hogy hogy állnak hozzá,ha 1x szükség van rá,ha szeretnek így is szeretnek és megértik,ha nem akkor meg a fene megette az egész kapcsolatot,akármennyire család.Ha drogként használnád megérteném,de ha beteg vagy és kell,azt vegyék tudomásul...én megmondanám,pláne ha tudnám hogy vmilyen betegségre bármelyikük gyógyszert szed,hogy hagyd el te is azt,meglátjuk,mi lesz,egyből nem lenne nagy szája,ennyi....
48. epervirág (válaszként erre: 47. - Jeti)
2017. okt. 28. 19:44
Sok gyogyszere lehetne irni,hogy drog mert a szervezetnek nem tesz jót.Aki soha nem szedte mert nem kellett neki az nem tudom,hogy emiatt miért itél el mást.
47. jeti (válaszként erre: 46. - Epervirág)
2017. okt. 28. 19:41

így van, ők ezt bebeszélték maguknak, h ez egy drog, mert megírta a facebook

meg a koleszterincsökkentő is káros azt is megírta

és ha ott az írták az akkor úgy van

46. epervirág (válaszként erre: 43. - Jeti)
2017. okt. 28. 19:35
ugy sem tudod nekik megmagyarázni ha soha nem volt rá szükségük igen örüljenek ,hogy nem kellett.
45. jeti (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 28. 19:35
Csak ha muszáj, akkor kell, ha már nincs más segítség.
2017. okt. 28. 19:34
Ha valakinek nincs rá szüksége minek szedné?Nekem is voltak évek amikor egy alatt kb 2_-3 gyogyszert vettem be persze nem egyszere csak mikor kijött a pánik.
43. jeti (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 28. 19:32

Ez igaz, én is így gondolom, csak ez nekem fáj, h a saját gyerekem is ellenem van, és drognak nevezi.Én meg nem szívok cigit, arra is mondhatnám drog, persze akik szívják megmagyarázzák, h az nem káros.

De ők dolguk, míg nem az én pénzemből vszik engem nem zavar.

Meg hogy anyám is annak nevezi, meg ea testvérem is. Mert ők sosem szorultak rá. Örüljenek neki.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Jeti)
2017. okt. 28. 19:29
Volt amikor Édesapám 3 évig nem szedte, nem volt rá szüksége. Miért is mérgezte volna a máját?
41. jeti (válaszként erre: 38. - Epervirág)
2017. okt. 28. 19:29

Na ez az, ha nem okoz jó érzést, akkor hogy lenne drog?

Nem tudok már így visszaemlékezni mióta,de elág rég, és nem egyfolytában, hanem megszakításokkal.

40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Jeti)
2017. okt. 28. 19:27

A családod, nagyon rosszul áll a dolgokhoz.

Ne foglalkozz velük, Te érzed, hogy szükséged van rá, vagy sem.

Valószínű, nekik vagy jobb az életük, vagy sokkal erősebb az idegrendszerük.


Sajnos sok emberből hiányzik az empátia, azt hiszik, ha az ő élethelyzetükben nekik nincs szükségük rá, akkor mindenki ugyanezt , ugyanúgy kell, hogy feldolgozza, megoldja.


Egyikünknek ez jelent problémát, másikunknak az.

Ne foglalkozz azzal sem, kinek, hogy fogadja a családja, mert ettől Neked, ha elfogadják másnak, ha nem , nem változik a helyzeted....sőt, ha azzal foglalkozol, ki mit mond rólad, csak még szorongóbb leszel, az állapotod romlik. Próbálj meg ne foglalkozni a családod véleményével, Neked kell a problémáddal élni, te érzed, amit érzel, élj úgy, ahogy neked jó.

39. jeti (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 28. 19:26
Na épp ezért szidtak le engem, mert volt h nem szedtem, erre azt mondták, ezt életünk végéig szedni kell, de nekem is van mikor 150/110, máskor meg 87/68.De ha nem szedem az se jó, mert 180 is volt már, amikor felspanoltam mgam, na erre mondja az orvos, h ilyenkor vegyek be nyugtatót.
38. epervirág (válaszként erre: 37. - Jeti)
2017. okt. 28. 19:25
Miota szeded a frontint?Én is azt szedem.És nekem sem okoz örömet egyszerüen csillapitja a pánikomat.Aki nem szed vagy nem szedet ilyen gyogyszert fogalma sincs milyen hatása van meg amugy a frontin egy gyenge nyugtató ennél sokkal erösebbek is vannak.
37. jeti (válaszként erre: 34. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 19:22

Azért a drogok hatása kicsit más, én a frontinnál semmi jó érzést nem tapasztaltam, csak elálmosít, meg tompítja a gondolkodást.Nincsenek tőle látomásaim, meg nem leszek feldobva.


Azért nagy különbség.

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2017. okt. 28. 19:15

"A vérnyomáscsökkentőt se találomra szedi az ember, aki igen,azt szintén nem fogják abban a kérdésben komolyan venni."


Sose felejtse el senki, nincs két egyforma ember. A gyógyszereket nagy átlag alapján írják fel, hogy mennyit vegyen be belőle 1-1 beteg.


Édesapámnak, ha nem mértem volna a vérnyomását és beadtam volna a felírt adagokat, valószínű eltettem volna láb alól.

Van amikor én is, akár 1/2 évig is kihagyom, mert tökéletes. Minek szedjem akkor?.....Amikor emelkedni látom, szedem.

35. epervirág (válaszként erre: 34. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 19:15
Sokmindenre lehetne mondani,hogy drog.Anyám inzulinozza magát mert cukros és mindig mondja,hogy az inzulin egyfajta drog mármint nem tesz jót a szervezetnek.És mennyi minden nem tesz jót.A dohányzás is drog,az alkoholizmus is drog.Nem értem,hogy a vényre kiváltott nyugatató miért lenne drog.Max akkor ha valakinek nincs rá szüksége csak azért szedi,hogy bekábuljon töle.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook