Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családom elítél, mert nyugtatót szedek fórum

Családom elítél, mert nyugtatót szedek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
124. ab61752c45 (válaszként erre: 111. - Jeti)
2017. okt. 29. 10:03
sajnos akkor nem lesz más lehetőség,mint beadni a szociális otthonba.én a törött vállammal,rossz lábammal magamat is nehezen tudom ellátni.de lebeszélni nem lehet,akkor mit csináljak?
123. jeti (válaszként erre: 122. - Channa*)
2017. okt. 29. 09:46

Én örülök, h ezeket írtad, mert nekem is hasonló tüneteim vannak,és talán van remény.

azért , ha jódot nem is, de a sporulinát lehet kipróbálom addig.

122. Channa* (válaszként erre: 119. - Jeti)
2017. okt. 29. 09:39

Tudok mesélni arról is, hogy milyen pm. hormon nélkül élni, bár ebből az időszakból nem emlékszem sok dologra, hiszen nem emlékszem egy csomó dologra.

A műtét után kb. 1 hónappal kaptam csak pm. hormont, így a hiánya miatt voltak memória problémáim, ami klassz volt, mert épp akkor kezdtem új munkahelyen.Biztos azt hitte a fúnököm, hogy egy szellemileg fogyatékost alkalmaztak, mert mindent 100x kérdeztem meg:), híztam a cukrom és a koleszterinem az egekben volt, alig tdtam megmuzdulna, annyira tohonya voltam, az anyagcserém a 0-val volt egyenlő, a hajam el kezdett őszülni, a bőröm annyira száraz volt, mintha smirgli lett volna, állandóan homályosan láttam és a lámpefényt sem viseltem el napszemcsi nélkül. És még sorolhatnám. Amióta szedem a pm. hormont, ismét pörgök ezerrel, a hajam elég szép, a bőröm is, a testalkatom ismét normál lett, már nem vagyok annyira fényérzékeny és a memóriám ismét olyan mint a penge:).

121. Channa* (válaszként erre: 113. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 29. 09:34

Én is ingadozó vérnyomásra szedem a gyógyszert, ezt ugye csak vérnyomáscsökkentővel tudják kordában tartani. Én is abba hagytam nyaranta a vérnyomáscsökkentő szedését, mert állandóan kóvályogtam, de a doki azt mondta, hogy inkább csak csökkentsem az adagot, mert sokat ártok magamnak, ha elhagyom. Most a nyarat viszont végig csináltam úgy, hogy nem csökkentettem az adagot és semmi bajom nem volt. Nyáron koffeines kávét iszok, ősztől tavaszig mentest. Így rendben vagyok, és már az őszi és tavaszi frontos időszak sem piszkálja fel a vérnyomásomat.

mert ugye sanos a frontos időszakban a legrosszabb. Nekem pl. októberben derült ki, hogy ingadozik a vérnyomásom, majd legközelebb tavasszal volt ilyenem, és ez mindig ebben a két időszakban probléma. Úgy tudom, hogy a legtöbb ember ilyenkor kap agyvérzést. Na én emiatt nem merem kihagyni a gyógyszert. Nálunk sokan agyvérzésben halnak meg, így nem szívesen játszok a gyógyszerrel.


Egyébként elnézést!

Lehet, hogy félreértettelek! Csak itt a hoxán sokan állítják egy csomó gyógyszerről, kezelésről, hogy méreg és inkább ne adassa magának senki. Én ezzel nem tudok egyetérteni, hiszen ha méreg lenne, akkor nem adnák ezeket az orvosok, hanem hagynák, hogy meghaljunk kemoterápiás kezelés nélkül a daganatba, vagy agyvérzésbe a vérnyomáscsökkentő nélkül....

120. igazság hol vagy? (válaszként erre: 98. - Epervirág)
2017. okt. 29. 09:34
Nem elég az inzulin,mellette diétázni is kell(kellene),de ezt sokan nem tartják be!!!
119. jeti (válaszként erre: 117. - Channa*)
2017. okt. 29. 09:33

Háát ezek szerintem nagyon bonyolult dolgok, pláne hogy még az orvosok sem egyeznek ebben a témában, adjanak gyógyszert vagy ne...én meg ugye nem vagyok a gyógyszer híve, a nyugtatót is csak úgy szedem, h mérlegelek, mi lesz ha beveszem, és mi lesz ha nem..melyik a kevésbé rossz.

De a pazsmirigyhormonnak milyen hatása lenne, ezt én nem tudhatom, itt csak az orvosra hagyatkozhatok.

118. igazság hol vagy? (válaszként erre: 92. - Epervirág)
2017. okt. 29. 09:31
Nem az inzulin a méreg,ha nem a cukorbetegség miatt van !Nem véletlenül kell évente a diabéteszes betegeknek szemészeti vizsgálatra menni!
117. Channa* (válaszként erre: 109. - Jeti)
2017. okt. 29. 09:25

Szerintem igen. Én autoimmun vagyok, de évente 2x jódozott sót veszek. Nem veszek észre tőle semmi problémát, nem göbösödik, stb., mert ugye azt mondják, hogy az autoimmun pm. betegek pm-je ismét göbösödik, ha jódot fogyasztanak. Persze hosszútávon nem tudom mi lesz a hatása. 10 éve műtötek, azóta én rendben vagyok. Gyógyszert szedek. Sajnos így is jönnek a pm-hez kapcsolható problémák, mint a magas koleszterinszint, cukor problémák, de ezek lehetnek a családi halmozódás miatt is, azaz hajlamos vagyok a pm. betegség nélkül is ezekre. ezt sosem fogom megtudni.

Egy dologban biztos vagyok: ha a pm. beteg, akkor nem szabad félvállról venni akkor sem, ha a doki nem akar vele foglalkozni, mert ebből komoly gondok lehetnek, amik rontják az életminőséget.

116. jeti (válaszként erre: 115. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 29. 09:24
Neked milyen laborértékek térnek el a pajzsmiriggyel kapcsolatosan, vagy a UH-on? Megírod itt v privátban?
115. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 114. - Jeti)
2017. okt. 29. 09:17

Nincs.


Érdekes dolog ez, mert hol igen, hol nem, gyógyszer nélkül.


Klinikán vizsgáltak 3 hétig voltam bent. Amit a belgyógyász ajánlott, azt a nőgyógyász zárta ki, amit a nőgyógyász, azt a belgyógyász.

114. jeti (válaszként erre: 113. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 29. 09:13
És neked, rendben van a pajzsmirigy?
113. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 102. - Fincsi5)
2017. okt. 29. 09:08

Nálam derült égből jött a magas vérnyomás. Átlagban 90/60 volt, sőt alacsonyabb is. Időnként emelni kellett , mert annyira alacsony volt, hogy nappal is csillagokat láttam. Ez 34-35 éves koromig tartott,majd felment 140/90-re. Nagyon carul voltam, de az idióta orvos azt mondta, hogy ez jó érték, nem érezhetem rosszul magam, figyelmen kívül hagyta az eredetit, hogy 50/30 volt az emelkedés. Aztán valamitől felment 240/160-ra.......azt hittem ezt ember nem éli túl, olyan magas. Nem voltam dagadt, 50-52 kg volt a súlyom, még valaki azt gondolná, biztos zabáltam, sőt sportoltam hetente 2 x a munkahelyem fizette, plusz a gyerekeimmel. Túléltem. 1-2 évig naponta többször. Természetesen mindent beszedtem , amit adtak, még nyelv alá is spricceltem.

Aztán eljött az idő, amikor a gyógyszer már annyira levitte a vérnyomásom, hogy megint az okozott problémát. Csökkentettem az adagokat. És volt idő, amikor kihagyom már, természetesen ellenőriztetem és magamnak is ellenőrzöm. (Az ember érzi, ha magas, vagy alacsony) ezt nem Neked írom, csak akinek nincs ilyen problémája , hogy tudja. Persze, a kivétel meg erősíti a szabályt. :)

112. Johannia (válaszként erre: 104. - Jeti)
2017. okt. 29. 09:07

:( az nem jo.


A családdal meg ne foglalkozz.inkabb ne is mondd nekik mi a szitu a bogyokkal.

Ugysem érti meg az aki nincs benne.

111. jeti (válaszként erre: 110. - Ab61752c45)
2017. okt. 29. 09:05
kell mindenkinek, az igaz, de ha a betegség legyűri, mert nem tarotta be a diétát, és neked kell kiállni a munkából, és gondozni, akkor már lehet másképpen vélekednél...
110. ab61752c45 (válaszként erre: 98. - Epervirág)
2017. okt. 29. 09:01
az anyámnak is magas a cukra,pedig kétféle gyógyszert szed rá.igaz nem kéne megenni egy fél tepsi süteményt,nápolyit,cukrot.de,ha szereti?éljen úgy,hogy minden örömöt megvon magától,akkor minek?
109. jeti (válaszként erre: 105. - Channa*)
2017. okt. 29. 09:01
Perpill. nem tudom hová pakoltam el az UH leletem, de emlékezetből írom, h elvan vékonyodva mindkét oldalon a pajzsmirigyem, tehát az alsó határon van,szval nem sorvadt el, és 2-3 mm-es göbök is vannak, azt mondta az utrahangot végző orvos, nincs teendő. Ehetek akkor jódozott sót, és szelént szedhetek?
108. Channa* (válaszként erre: 98. - Epervirág)
2017. okt. 29. 08:58

Fontos, hogy az inzulin mellett jól is táplálkozzanak. Hiába lövi magát valaki, ha az inzulin mellé befal 1 kg sárgabarackot vagy szőlőt, stb.

Az én unokahúgomnak úgy derült ki 20 évesen a cukorbetegsége, hogy kómába esett. 2 hétig volt ebbe az állapotba volt, de azóta kutya baja és már 30 éves.

107. jeti (válaszként erre: 105. - Channa*)
2017. okt. 29. 08:56
Igen, ezekből.Trak, TPO,Tyreoglobulin, Thyreoglobulin AAT, ezekmind jók.
106. Channa* (válaszként erre: 97. - Epervirág)
2017. okt. 29. 08:55
Jellemzően az inzulin mellé kell a gyógyszer is, és az is jellemző, hogy 5x-6x szúrják magukat. A dózis szokott eltérő lenni.
105. Channa* (válaszként erre: 95. - Jeti)
2017. okt. 29. 08:53
Akkor ezek szerint néztek ATPO értéket, meg TRAK-ot is. Ezekből tudod, ugye?
104. jeti (válaszként erre: 100. - Johannia)
2017. okt. 29. 08:52
Köszi, egyetértek veled mindenben, és írtad, hogy csak a legvégső esetben vennéd be...na én ott tartok sajnos.
2017. okt. 29. 08:52

Anyum vernyomascsokkentot szed.na arra azt mondom hogy kell meg muszáj. Nagyim is szedett mert muszaj volt.


De az ilyen stresszkezeles meg pánik kezelés...na ezekre van ötezer terápia.


En bugyuta megoldast alkalmazok. Kerulom :) de elmondom hogy egyetemen annyira tulvallaltam magam meg par tanar terrorizalt hogy szorongtam meg ejszaka kellős közepén heves szivdobogasra keltem.vagy ilyen villodzo dolgokat lattam.volt hogy halálfélelmem volt. Nem mentem orvoshoz ezzel mert akkoriban nem volt ugy a köztudatban a pánikbetegség.szerencsere nem befolyásolta a szociális életem.


Elkezdtem jógázni es arra fokuszaltam hogy mielőbb szabaduljak az egyetemrol.plusz vitaminok. Azota sem volt iyen problemam szerencsere.de pont a fenti igen rossz tapasztalatom miatt kerulom a stresszes helyzeteket amennyire lehet. Mert tudom hogy siman megint elojohet. De gyógyszert én nem vagyok hajlando szedni ilyenre.se nyugtatót se stesszoldot se semmit :)

102. fincsi5 (válaszként erre: 99. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 29. 08:44

Rajtam is mindenki kiakad, mikor mondom, hogy nagyon ritkán szedek v.csökkentőt.


Ugyanis vezettem naplót /fejfájás miatt is/, nem volt magas. 100-120/ normál

De volt, hogy átmentem a dokihoz; szíítmegy a fejem, csupa vörös voltam, remegek....megmérte, 140/100

Ugye, ez általában normális, de nekem nem.

vegyek be.

Ez havonta kb 1-2x van.

101. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 98. - Epervirág)
2017. okt. 29. 08:43

Rosszul állították be, vagy a beteg nem tartja be az étkezési szabályokat.

Egy cukorbetegnek egy közepes burgonyán kívül nem lenne szabad ebédre többet enni, erre számtalanszor látom, hogy egy nagyadag sült krumplit, majonézzel, ketchuppal, hamburgerrel megeszik. Meg süteményt, fagylaltot.

Egy csomó étel rengeteg rejtett szénhidrátot tartalmaz, ami emeli a vércukor szintet. Van sok-sok gyümölcs is, amit nem ajánlanak, vagy mértékkel fogyasztható.

Az inzulin segít, de az embereknek önmaguknak is kell tenni magukért, figyelmes, ételbevitellel, nagy-nagy önfegyelemmel. sok-sok mozgással.

2017. okt. 29. 08:40

Szia. En par hete nagyon kiborultam.idegileg kimerultem.elmentem a dokihoz hogy mindenen kivagyok es egybol nyugtatót -frontin- irt volna...mondtam neki hogy csak nehany nap pihenésre lenne szükségem.vegul kiirt táppénzre miutan ötödször is elmondtam h nem szedem be mert nem nem súlyos a helyzet. De tukmalta volna...nekem is a doki mondta hogy szedjem. Erdekes nem kellett a nyugtató. Kipihentem magam es jol vagyok. Most ha elkezdem szedni hozzászokik a szervezet. Olyan mint a csoki. Jol esik es a szervezet szeretne.


En magamat konyeden diagnosztizaltam mert egyértelmű volt a gondom forrása.


Ezzel csak azt akarom mondani hogy utana kene jarnod hogy miert kell szedned.mikor kell bevenned. Aztán keresni egy ertelmes orvost. Minden lehetséges okot megnezni. Aki nemcsak gyógyszereket írogat.

A pajzsmirigyed mindenképp nezesd meg. Unokatesómnak is gondja volt vele.mellette stresszes munkája volt.sokszor volt hogy szorított a szívénel meg torkaban gombócot érzett, meg totálisan kiborult mindig mindenen.


Nem ítélem el a szedeset de ha lehet én kerulom ezeket a bogyókat. Van olyan ismerősöm akit mezon talaltak meg mert idegosszeomlasa volt es nem.emlekezett ra hogy kerult oda.na ot bevittek a pszichiatriara es begyogyszereztek.aztan azota is szed valamit de teljesen jol van.dolgozik, van parja. Van olyan amikor kell a bogyó.aláírom. De ha nem.muszaj én magam nem szedem be es csaladomat is épkézláb keretek közt lebeszelem ha van mas megoldas.a legvégső a gyógyszer.mert sokszor tobb a mellékhatása mint a jótékony hatása.aztán meg a mellekhatasokra lehet szedni ujabb gyógyszereket stb stb...


Párom is sokat stresszelt, nem tudott aludni, elkuldtek belgyogyaszatra??? Mar nem is emlékszem hova. Es kb kettot kérdezett az ember es felírt neki valamit.nevere sem emlékszem.szedte egy hónapig de olyan rosszul volt tőle...es csak azt hajtogattak hogy majd hozzászokik a szervezete ne aggódjon. Hat koszi b+.... Szoval abba is hagyta.aztan meg egy darabig nem aludt jol de elkoltoztunk meg kevesebb a stressz es azota jobban alszik...en nem bízom a dokikban.tuneti kezelést végeznek.szinte minden esetben.

99. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 84. - Channa*)
2017. okt. 29. 08:33

Honnan vetted ezt, hogy méreg? Nem írtam, hogy azért ne szedje valaki, hogy MÉREG lenne, de mint mesterséges kemikália nem is egészséges, HA ANÉLKÜL IS RENDBEN VAN A VÉRNYOMÁS, minek? Akinek hónapokig, évekig rendben van, ellenőrzés mellett, feleslegesnek tartom. Szerencsére van orvos is, aki ezt a véleményt osztja. Nyilván amikor 140-150/ 100 fölé kúszik gyógyszer nélkül valakinek a vérnyomása,annak kell a gyógyszer.

Ne adj olyat a számba, amit nem írtam le. Ha nem érted, amit leírtam, kérdezz rá!

98. epervirág (válaszként erre: 96. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 29. 08:27
a volt kolléganömnek mindig magas volt a cukra és egy ilyen alkalommal komába esett nem tudták már visszahozni.Amugy anyámnak is sokszor magas még igy,hogy inzulinozza magát,de a volt aposomnak még magasabb,de ezt nem értem akkor mire van az inzulin ha nem tudja a cukrot kordában tartani?!
97. epervirág (válaszként erre: 93. - Channa*)
2017. okt. 29. 08:24
Persze az inzulin mindenkire másképp hat.De vannak az inzulinnak mellékhatása.Nekik szerencséjük van.Azért nem mindegy az sem,hogy ki hányszor szurja magát naponta és szed_e még gyogyszert is az inzulin mellé.
96. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 92. - Epervirág)
2017. okt. 29. 08:22

Itt ez tévedés. Nem az inzulintól lesz valaki hályogos, vagy vak, hanem maga a cukorbetegség roncsolja az ereket.

Lehet 10 évet húzott ki még a kolléganőd az inzulinkezeléssel, de lehet enélkül még ennyit sem élhetett volna.

95. jeti (válaszként erre: 89. - Channa*)
2017. okt. 29. 08:09
De nem vagyok autoimmun beteg, a labor szerint.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook