Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családom elítél, mert nyugtatót szedek fórum

Családom elítél, mert nyugtatót szedek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
34. Smirnoff (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2017. okt. 28. 19:11
Én semmi rossz szándékot nem olvastam ki ebből a bejegyzésből. Az illegális drogokkal élőket szoktuk drogosnak mondani, de a szó eredeti értelmében a vényre kiváltott nyugtató is drog.
33. jeti (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2017. okt. 28. 18:58
Én is ellene vagyok, de ha magamon nem tudok segíteni, kénytelen vagyok hozzányúlni, ha nem akarok nagyobb bajt.
32. jeti (válaszként erre: 30. - Epervirág)
2017. okt. 28. 18:57
Nem tudom, de biztos érzékenyebb és gyengébb az idegrendszerem, mint az átlagnak.
31. jeti (válaszként erre: 28. - Channa*)
2017. okt. 28. 18:56

Igen alulműködk, de nem kell a gyögyszer több orvos szerint se.

Nekem ez a gyóygszerszedés hullámokban jön, van h nem szedem hónapokig sem, és sosem remegtem , ha nem vettem be. Általában vmi történés, pl. rohanás kapkodás, félelem h elkések, vagy vitatkozás,nézeteltérés váltja ki a rosszullétet.De egyre erősebbek a tünetek, kardioógián is voltam persze évente kb. Nem tökéletesek az eredményeim, de nem is annyira rosszak, h érfestésre küldjenek. Vérhígítót szedek, mert a koponya mr muatott vmi eltérést, utólag nem tudják megállapítani, h mi az.

30. epervirág (válaszként erre: 27. - Jeti)
2017. okt. 28. 18:53
Gondolom pánikbeteg vagy mint én.nekem is hasonló tüneteim szoktak lenni.
29. epervirág (válaszként erre: 28. - Channa*)
2017. okt. 28. 18:51
te aztán nagyon kedves vagy.30 éves koromig én se szedtem nyugtatot.De lett egy tüdőemboliám ami az agyamban elzárt ereket és ezért pánikbeteg lettem.Egy kis ideig szedtem gyogyszert aztán 5 évig csak nagyon ritkán.2 éve ujra elöjött a pánik igy megint gyogyszert kell szednem.Igazábol nem is értem ha valaki nyugtatot szed arra miért kell azt irni,hogy drogos.Még te is kerülhetsz ilyen helyzetbe.Soha ne mond,hogy soha.
2017. okt. 28. 18:45

Nem szedek nyugtatót és remélhetőleg nem is fogok.

Mitől vagy ilyen ideges? Kivizsgáltak már?

Sok esetben a dokik nem jönnek rá, hogy pl. pajzsmirigybeteg valaki, hanem inkább nyugtatókkal tömik, ahelyett, hogy a hormonális problémát kezelnék.

Néztek ilyeneket neked?

Azt hiszed nem vagy függő, pedig a legtöbben azok az ilyenektől, csak nem könnyű szembesülni vele. Hidd el, ha abba akarnád egyik napról a másikra hagyni, akkor jönnének az elvonási tünetek. Hány nap volt a legtöbb 2 gyógyszer beszedése között?

Egyébként az alkoholisták sem látják be, hogy ők alkoholisták, mert a fejükben az van, hogy bármikor le tudják tenni, közben meg remegnek ha nem kapják meg az adagot. Lehet te is ezért szedsz be 1-1 adagot, mert anélkül jönnek az elvonási tünetek.


Nem, nem ítélem el a gyógyszerfüggőket, de igen is le kellene szokniuk róla. Jobb lenne, ha valami mást keresnének ehelyett. Sok mozgás, stb., ha nem jó a házasság kilépni belőle, stb.

Ja, a memóriád is romolhat, ha alulműködik a pajzsmirigyed!

27. jeti (válaszként erre: 23. - Epervirág)
2017. okt. 28. 18:31
Arra , hogy ha feszült vagyok, akkor szívszorításom,van, nyakba hátba, torokba sugárzik,hányinger, szédülés környékez, és ha nem nyugszom le csak erősödik, megy fel a vérnyomásom is, arra is szedek gyógyszert, meg vérhígítót.
2017. okt. 28. 18:29

Fura,AHOGY győzködsz mindenkit.

Igazából nem derült ki,miért szeded,mióta,mennyit. Csak hogy össze-vissza.

Lehet,a családod is azért nem veszi komolya az alapgondod,mert ezt látják.

A gyógyszerre fogod a memóriaromlást,ez vagy igaz,vagy nem,a helyedben konzultálnék a dokival,a végére járnék,és váltanék,ha kell. És úgy szedném,ahogy az orvos előírja. Nem a háta mögött bírálnám felül.

A vérnyomáscsökkentőt se találomra szedi az ember, aki igen,azt szintén nem fogják abban a kérdésben komolyan venni.

Ha meg mindig vita a vége a szeretteiddel,az is egy jelzés lehet,hogy így a dolog nem kerek...

25. jeti (válaszként erre: 22. - 403c839538)
2017. okt. 28. 18:28

Én sosem fenyegetőzöm, csak azzal esetleg, ha nem szedem be, akkor lesz csak baj, és kérem, h ne ítéljenek el.

A gyerekem amikor kórházba volt a szobatársának adtak a műtét előtti este, és mondta neki a lánya, h ne vegye be, mert az egy drog, és ezt a gyerek elhiszi.

2 mg az nagyon erős, még a negyede is.

24. epervirág (válaszként erre: 22. - 403c839538)
2017. okt. 28. 18:19
Szia!Bocs,hogy ezt irom,de amit anyukád csinál az nem normális dolog valoszinű depresszios és ha már avval fenyegetözik,hogy beveszi az egészet azt azért már komolyan kell venni.
2017. okt. 28. 18:17
Mire szeded a nyugtatot?Én is szedek,de nekem mindennap kell mert pánikbeteg vagyok.A szüleim nem szolnak igazán bele viszont a párom néha azt mondja drogos vagyok.Ami persze nem igaz.
22. 403c839538 (válaszként erre: 20. - Jeti)
2017. okt. 28. 18:11

Szia!


Nálunk hasonló a helyzet.

Anyám tavaly szerzett magának - nem orvos írta fel - egy doboz 100 szemes 2 mg-os Rivotrilt. Mivel messze lakunk tőle, azt sem tudom mennyit szedett be, vagy vett-e újabb adagot, mert azt mond, amit akar, ha pedig ott vagyunk, egyszerűen eldugja.

Rossz a kapcsolata a férjével, főleg ezért kell neki a gyógyszer. Ha beüt a hiszti, jön a tabletta. Meg azért, hogy néha fenyegőzzön, hogy beszedi az összeset.

És igen, elítélem, és gyűlölöm ezért.

21. jeti (válaszként erre: 19. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 17:57
Az orvos xanaxot ajánl helyette, vagy vmi más benzodiazepin származékot, van egyáltalán ami nem az? Mármint a nyugtatók közül.
20. jeti (válaszként erre: 18. - Povery)
2017. okt. 28. 17:55

Sajnos nem értik meg.Nem vagyok függő, mert ha pl. jól sikerül a napom, nincs szükségem Frontinra.Volt úgy h hónapokig nem szedtem, de aztán jöttek a problémák, és nehezen viseltem, kellett újra.

Csak arra lennék kíváncsi, másnak sem tolerálja ezt a családja?

Most beszélgettem a gyerekkel és megint veszekedés lett belőle.Elítél. :(

19. Smirnoff (válaszként erre: 17. - Jeti)
2017. okt. 28. 17:54
Ha rendszeresen szedsz nyugtatót, még ha ki is hagyod néha, tényleg függő vagy, nem is szabad ilyen gyógyszereket egyik napról a másikra elhagyni. Ha egyértelműen ettől romlik a memóriád, akkor cserélni kellene mindenképp.
18. povery
2017. okt. 28. 17:47
Biztosan ettől romlik a memóriád? Ha igen,akkor valami más kellene.Na és mi van,ha függő vagy? Persze nem örül az ember ennek,de ez mégsem dog! (ill. az,de nem úgy:))) A felnőtt gyerekeid megérthetik,ha elbeszélgetsz velük.És akkor neked fognak hinni,melléd állnak,és nem másra hallgatnak.
17. jeti (válaszként erre: 16. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 17:43
Kihagynám, ha tudnám, de romlik a memóriám, és nem jutnak eszembe dolgok, akkor rámfogják, hogy függő vagyok, de nem tudnak rólam semmit, hisz nem élnek velem, de a gyerekeimnek is bebeszélik, h az vagyok.
16. Smirnoff (válaszként erre: 15. - Jeti)
2017. okt. 28. 17:37
Én most a nyugtatóra gondoltam, amit hol szedsz, hol nem szedsz. Te tudod. A családod hagyd ki ebből a problémádból, és ennyi.
15. jeti (válaszként erre: 14. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 17:36
Nekm eddig ha szedtem antidepresszánt , csak a mellékhatásai jöttek elő, székrekedés, tejcsorgás... na ezekből nem kérek, jó hatást még nem tapasztaltam.
14. Smirnoff (válaszként erre: 13. - Jeti)
2017. okt. 28. 17:34
Ha érezhetően rontja a memóriád, akkor váltani kellene, de ha ilyen ad hoc szeded, akkor elég nehéz megtalálni a megfelelő szert.
13. jeti (válaszként erre: 11. - Povery)
2017. okt. 28. 17:31
Nem szeretném állandóan szedni, nem akarom terhelni a májamat,feleslegesen. Én nem szedek sokat, és ha nem veszem be, akkor csak sokább fekszem le, mert később álmosodom el.Memóriámat roncsolja, tehát ha nem érezném szükségét, nem szedném.
12. jeti (válaszként erre: 10. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 17:29
Én is ellene vagyok, de mivel még egyik antidepresszán sem segített, kénytelen vagyok ezzel élni.Nem jó, de nem tudok jobbat "tűzoltásra"
11. povery
2017. okt. 28. 17:27

Az orvos mondta ,h így össze-vissza szedd,...szükség esetén? Nem lenne jobb egy kúrát csinálni és azután lassanként csökkenteni? Persze lehet h életen át szükséges lesz.

Vannak akik kézzel-lábbal tiltakoznak ellen.Ők ne szedjék.Te meg ne tárgyald meg velük.Meggyőzni nem fogod tudni őket.

10. Smirnoff (válaszként erre: 9. - Jeti)
2017. okt. 28. 17:23
Én is láttam sok esetet, amikor feleslegesen kezdtek valakit gyógyszerezni, és nem nyugtatót, de én is szedtem gyógyszert, amit a pszichiáter írt fel. Alapvetően feleslegesnek tartottam ilyen szereket, de annyira kivoltam, hogy elkezdtem szedni. Azóta már nagyon máshogy állok ehhez. Amúgy nem szoktam reklámozni, hogy "dilibogyót" szedtem, de egy-két közeli ismerősnél feljött, és páran vannak, akik nagyon gyógyszerellenesek, és kioktattak. Egyik fülemen ki, a másikon be, ha meg máskor felhozta, megmondtam, hogy nem érdekel a véleménye, ne is mondja újra végig, ez az én dolgom.
9. jeti (válaszként erre: 8. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 17:14
Tudom, de ők meg vannak győződve, h ezt senkinek nem kellene szedni, ez számukra olyan, mintha alkoholista lennék.Pedig egyszerre sosem vettem be 0.5.nél többet.
2017. okt. 28. 17:11
Semmi közük hozzá. Nem kell beszélned sem erről velük.
7. jeti (válaszként erre: 5. - Povery)
2017. okt. 28. 17:01
Az egész család ellene van, természetesen orvos írta, be se szedek amennyit mond.Azt mondják, h függő vagyok, de ha nem érem szükségességét, mert van olyan nap, akkor nem is veszek be semennyit, de van h 2x.Két nagykorú gyerekem van.
6. jeti (válaszként erre: 4. - Elemző)
2017. okt. 28. 16:58
De szoktam szedni b-vitaminokat, ginkót stb....Köszi!
2017. okt. 28. 16:54
Attól is függ hány éves vagy? A gyerekük? Orvostól kaptad? Azért óvatosan! És a tájékoztatót feltétlen olvasd el,h mindent tudj róla! Bocs',ha ezen már túl vagy.De sok embernél látom,h ezt nem teszik meg.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook