Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családi bölcsöde, hogy lehet egy ilyet elindítani? fórum

Családi bölcsöde, hogy lehet egy ilyet elindítani? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 5. 08:16
most is vmiért szóközt hagy a pontok után, szóval nincs szóköz sehol, az a lényeg
2009. máj. 5. 08:15
www.csana.info.hu (bocs, az előbb rosszul írtam a szóközök miatt)
2009. máj. 5. 08:11

www.csana-info.hu


itt mindent megtalálasz, amit lehet és érdemes a családi napközikről tudni

27. danama (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. máj. 2. 18:22

nem tudom mert én mindig is pont kiestem mindenből egyedülálló anyaként 50 forinttal lett több a havi fejadag anno és így még a feles óvit se adták meg.

Mivel drága a benzin buszozni fogunk ez napi 3 óra utazás lesz egy 2 éves gyerekkel!

2009. máj. 2. 15:10

Közben találtam egy oldalt, ha még nem ismered:


[link]

25. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Promama)
2009. máj. 2. 15:05
Egyetértek, nagyon szomorú, hogy nemcsak a szülőket kell "néllkülözni", de még nem is foglalkoznak velük rendesen egy állami bölcsiben.
24. Dorka29 (válaszként erre: 21. - Danama)
2009. máj. 2. 15:03

Nem tudod véletlenül, hogy a támogatás mindenkinek jár, vagy keresetfüggő?


Nálunk az állami bölcsiben úgy van, hogy akinek jár a rendszeres gyermekvédelmi támogatás (ha most is ez a neve..), azt közvetlenül a bölcsibe utalják, így "ingyen" van az ellátás. Ez viszont keresetfüggő, nagyon alacsony jövedelemnél adják csak. Ha mindkét szülő dolgozik egy családban, akkor már nem is adható. De ha meg otthon lenne az egyikük, nem is kéne a bölcsi..


Tényleg nagyon sok az a 36.000, de az a 80 km is rengeteg még egy felnőttnek is ingázáshoz. Nemcsak km-ben, hanem időben is.(Vácról jártam be Újpestre dolgozni vonattal, az még belefért, de ez csak 30-35 km)


Jóformán a kocsiban letudjátok majd az együtt töltött időt.:(

23. Promama (válaszként erre: 22. - Dorka29)
2009. máj. 2. 11:56
na jó,hétfőn jön a védőnő és megkérdezem.Ha kell tanfolyam, rendbe. Probálok segíteni,mert az nem éppen jó,hogy a gyereknek nemcsak az anya,apa hiányát kell megélni,hanem még a foglalkozások hiján az üres monotóniát.Meglátom mit tehetek
22. Dorka29 (válaszként erre: 18. - Promama)
2009. máj. 2. 07:47

Én nem vagyok ilyen optimista.:(


Nálunk egy bölcsi van a 21.000 lakosú városban és kb. 15.000 fős vonzáskörzetében...

A vidéki (úgy értem, nem a városban élő) gyerekeket már fel sem veszik, mert nincs rá kapacitásuk, így is 14 gyerek van egy csoportban az előírt max. 10 fő helyett.


Ezenkívül van még egy maszek bölcsi néven futú valami, ami inkább csak gyermekmegőrző, viszont jó drága...


Bölcsődai nyílt napon "megnyugtattak", hogy nem kell aggódnom,ha pár napig vagy egy hétig nem megyünk pl. nyaralás miatt, hisz a bölcsiben nincsenek foglalkozások, a gyerek nem marad le semmiről... Alig akadtam ki...

21. danama (válaszként erre: 18. - Promama)
2009. máj. 1. 14:04

itt Dabason van már 10 %-al támogatják a térítési díjat, de így sincs havi 36000.- , csak a napközire :-(

marad az utazás

20. toncsimimi (válaszként erre: 12. - Promama)
2009. máj. 1. 11:18

Egy ismerősöm most nyit családi napközit. Hiába a diploma, csecsemő gondozó képesítés stb, akkor is kell a tanfolyam.

Tudomásom szerint 7 gyermeknél semmiképpen nem vehetsz fel több gyermeket, mert éppen a csdaládiasságon van a hangsúly!!!

Az önkormányzattól pedig ne sokat várj...

19. Promama (válaszként erre: 13. - Dorka29)
2009. máj. 1. 10:05
köszönöm! ennek utánanézek. Az anyatej,ha kizárolag a saját csemetét táplálom vele az előírások szerint-ugye csak frisset adok neki és a régit hazaadom az anyának...szóval ennek is utána kell nézni
18. Promama (válaszként erre: 17. - Danama)
2009. máj. 1. 10:01
hát pont erre találtam ki az önkormányzatot,tessék az anyákat némileg támogatni!!!! Te is menj be,kérd a támogatást!Én is ha belevágok nem a szülöket szeretném terhelni a fenntartás költségeivel!!!! Fizessen az állam az anyák helyett vagy legalább vállallja át a fizetni való legalább 80%-át Utopisztikus?szerintem nem az,ha dolgozó nőket akar az állam segítse ennek megvalósulását bölcsödékkel! és biztosítson a gyerekeknek erre az időre tartalmas!!! elfoglaltságot,mert belőlük lesznek a jövő állampolgárai és minél több dologgal,élménnyel találkozik a gyerek ilyen zsenge korban,annál intelligensebb lesz,annál "hasznosabb" állampolgár válik belőle Én adom a tudásom és vállalok pár gyereket, DE elvárom az önkormányzat segítségét és a szülők tehermentesítését ez ügyben az állam részéről!
17. danama (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2009. máj. 1. 07:58
sajnos nálunk nincs bölcsi, itt is csak a családi bölcsit támogatják, nekem nincs havi 30-40 ezer forintom rá még ha vissza is megyek dolgozni akkor sem, így az én kisfiam naponta 80 km-et fog utazni :-(
16. danama (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2009. máj. 1. 05:43
akkor is olcsóbb mint a havi 30-40 családi napközi
15. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Promama)
2009. ápr. 30. 22:16

Habár az ötletet nagyon jónak tartom, nem hiszem, hogy hagyják, hogy tárolj és felhasználj anyatejet.


A bölcsikben ez hogy van? Van rá lehetőség?

14. Dorka29 (válaszként erre: 11. - Danama)
2009. ápr. 30. 22:13
Mifelénk 12000 körül van a bölcsi havi díja.
13. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Promama)
2009. ápr. 30. 22:01

Szia Promama!


Nálunk is most tervezik, hogy nyitnak egy családi napközit, ha nem találok másik munkát, akkor tlaán megyek oda fejlesztőnek.

(Ha megtehetném, én is nyitnék.:)


Szóval, ha családi napközi lesz hivatalosan, akkor teljesen mindegy, hogy milyen végzettséged van, el kell végezni azt a tanfolyamot. Ez "csak" idő, nem hiszem, hogy nagyon nehéz valami lenne.:)


Viszont ami igazán rizikós, az az ÁNTSZ engedély beszerzése. A törvényi szabályozás talán nem elég konkrét, ezért elég nagy eltérések vannak az ország különböző részein, hogy mit várnak el, mikor adják ki az engedélyt.

Pl: Abban a helyiségben, ahol étkeztetés lesz, kell külön mosdó, vagy onnét kell nyílnia a mosdónak. (A mi környékünkön ez van legalábbis.)


Aztán az ételmelegítéssel kapcsolatban is komoly feltételek vannak. A melegítőkonyhában is kell többfázisú mosogató, a nyári napközis táborunkban kötelező volt a konyhai személyzet is, de ott 100 körüli volt a gyereklétszám, így érthető is. Az ételekből mintát kell venni, amit hűtőben kell tárolni x napig, hogyha bármi olyan betegség van, ami az ételekre vezethető vissza, akkor meg tudják vizsgálni. Stb., stb.


A legegyszerűbb, ha a helyi ÁNTSZ-től kérsz egy pontos listát arról, hogy mit kérnek, még mielőtt bármilyen átalakításba belekezdtek. De érdemes megnézetni velük a terepet is, mert nálunk már olyan is előfordult, hogy átalakítás után nem stimmelt néhány dolog, ami nem szerepelt az előzetes feltételek között, mivel helyi adottság volt. (Egy korábbi munkahelyemen, ahol szintén a nyári napközis tábort csináltuk.)

12. Promama (válaszként erre: 10. - Toncsimimi)
2009. ápr. 30. 21:45
Nos én gyógypedagógus vagyok és képesítésem van bölcsöde vezetésre is,tanfolyam nem kell,van diploma:)de köszönöm az infót:) Én max 9 gyereket tudok felvenni a leendő bölcsibe,persze ha az önkormányzat anyagilag támogat:)és max 3 éves korig!
11. danama
2009. ápr. 30. 08:31
sajnos a családi napközivel jól jár az állam és az elit, inkább ilyeneket támogatnak, mert kevesebbet kell fizetnie az államnak, mintha bölcsiket nyitnának, mert ugye annak a havi díja a szülőnek kb5-6 ezer lenne a családi napközibe pedig 30-40 ezer, szóval az elitnek jó, mert színvonalas és olcsóbb int egy dajka
2009. ápr. 30. 08:10

Családi Napköziről egy kis info:


Ez az ellátási forma mindig kiscsoportos elhelyezést biztosít, ahová húszhetestől tizennégy éves korig vehető fel gyermek. A családi napköziben a saját, napközbeni ellátást másutt igénybe nem vevő, tizennégy évesnél fiatalabb gyermeket is figyelembe véve legfeljebb öt gyermek gondozható. Ha a családi napköziben egy fogyatékos gyermeket is gondoznak, akkor a gondozható gyermekek száma 4 fő, amennyiben valamennyi gyermek fogyatékos, úgy 3 fő lehet. Kivételesen további két egészséges, illetve egy fogyatékos gyermek gondozása engedélyezhető, ha az ellátást végzőnek a kisegítő feladatokra állandó segítsége van.


A családi napközi megnyitásához egy tanfolyam elvégézése is szükséges!


A tanfolyam célja, hogy a résztvevők:

- felkészüljenek a családi napközi működtetésére,

- megszerezzék a gyermekek ellátásához, gondozásához, neveléséhez szükséges ismereteket,

- megismerjék a szolgáltatással kapcsolatos elvárásokat,

- felkészüljenek a gyermekek napirendjének megtervezésére, szervezésére, napi szükségleteik kielégítésére,

- felkészüljenek a gyermekek napközbeni ellátására a gazdaságosság szempontjaira és a kisvállalkozások körülményeire tekintettel,

- megismerjék a működésükkel kapcsolatos alapvető jogszabályi rendelkezéseket.

2009. ápr. 28. 16:08

Ezt találtam a családi napközikről:

www.kobanya.hu/xker-portal/document/2/1/7/8/doc_url/tajekoztato_a_jelentkezoknekcsaladi_napkozi.doc

8. Promama (válaszként erre: 7. - 764e80f0a0)
2009. ápr. 28. 16:06
Előre is köszönöm,az ebédet én is rendeléssel oldanám meg. Nálunk úgy néz ki a helyzet,hogy van egy egybefüggő nagy tér,ami igény esetén egy kisebb és egy nagyobb térre választható,erre akkor van szükség,ha a gyerekek egy része már jár a másik része pedig még mászik,így mindenkinek lesz tere játszani és a járni tudó gyerek nem lép a mászóra és a mászó nem zavarja a futni már tudót:) Ezenkívül lehetőség van vizes blokk és kicsi konyha kialakítására,ahol az étel "fogadható":)és ahol a hütő tárolható,mert ugye a mamák leadhatják a lefejt tejet,hogy a gyermekük ne nélkülözze ezt az értékes táplálékot. Ezenkívül van még egy kis helység,amely egy kis átalakítással fektetőként funkcionálhatna,a agyobb alvásigénnyel rendelkező babákat ott lehetne nyogodtan altatni,míg a többi máshol játszik:)A különálló helység,ahol ez kialakítható lenne külön kis kerttel is rendelkezik
2009. ápr. 28. 15:57
Nálunk néhány hónapja nyitott egy,meg fogom kérdezni,mik a feltételek.Itt ketten dolgoznak,az egyik védőnő,a másik szakképzett gondozónő.Az ebédet megrendelik.
6. c42aaaac41 (válaszként erre: 3. - Promama)
2009. ápr. 28. 15:43
Egyszer volt erről egy műsor a tvben.Több helyiség kell,különböző engedélyek stb.Ja és rengeteg pénz!De az önkormányzatnál szerintem tudnak segíteni!Vagy a neten nézz körül!
5. SF
2009. ápr. 28. 15:42
Keress rá a "családi napközi" kifejezésre! Elég sok minden van fent róla a neten.
2009. ápr. 28. 15:37

Szerintem nagyon szigorú szabályokhoz van ez kötve, mindenféle engedély ...stb...

nehéz fába vágtad a fejszédet, de azért drukkolok neked....

2009. ápr. 28. 15:27
A településünkön is egyre nagyobb gond,hogy nincs bölcsödei férőhely. Én,mint gyógypedagógus a saját játékparkommal vállalnám,hogy nyitok egy újabb bölcsit kb. 10 gyereknek otthon a családi házunkban. Külön bejárattal rendelkező helység van, csak azt nem tudom,hogy milyen támogatást lehetne erre kapni az átalakításra,hogy pici gyerekek fogadására alkalmas legyen?és ha egyszer beindul,akkor hogyan lehet fenntartani? A szükséges dolgozók bérezése? Mik a követelmények,aminek egy ilyennek meg kell felelnie? Tudja valaki?
2009. ápr. 28. 15:26

Szerintem kell hozzá minimum megfelelő képesítés (óvodapedagógus), vállalkozói engedély, egy hely a bölcsinek, engedélyek...stb...

Meg ugyebár pénz..

2009. ápr. 28. 15:22
Családi bölcsöde, hogy lehet egy ilyet elindítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook