Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cd lejátszóm csak szenved és nem tudja elinditani a cd-ket, miért lehet ez? fórum

A cd lejátszóm csak szenved és nem tudja elinditani a cd-ket, miért lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 27. 18:44
Az enyémnek is folyton tisztogatom az olvasófejét. Én is vettem tisztító CD-t valami hozzávaló löttyel. Tisztítás után valahogy elindul, de utána néhány nap múlva megint vacakol és kezdhetem elölről.:-(
2010. máj. 27. 13:38
elkoszolódott az olvasó fej.
10. emagdi
2010. máj. 27. 13:17

nekem is volt már ilyen többször, valószínűleg koszos az olvasófej.

ha van szerviz a közeledben, vidd el, és pikk-pakk megtisztítják.

(persze lehet más baja is, de ha már régebbi a készülék, és eddig jól működött, akkor szinte biztos hogy csak a por meg az idő tette meg a hatását)

9. kefekötőke (válaszként erre: 7. - Kefekötőke)
2010. máj. 27. 13:03
Ha a szalagos része gyengélkedik ,majdnem biztos, hogy gumicserére szorúl,ha CD nem indul annak magasabb szintű érzékelési problémái vannak.
8. dius04 (válaszként erre: 7. - Kefekötőke)
2010. máj. 27. 13:03
azzal kezdtem hogy nem tduja elinditani a cdket:) és jo lenne ha sikerülne.. mert hiányzik a zene
7. kefekötőke (válaszként erre: 6. - Dius04)
2010. máj. 27. 13:02
Akkor a maghajtó gumija megnyúlott. valószínű és ,ég nem írtad mit nem pörget aszalagot vaga CD-t?
2010. máj. 27. 13:00
akkor kazettás cd-s magno igy remélem mindenki érti:D:D:D:D ezen van 2 db kazettának hely és egy cdnek + még rádio is van rajta.. semmien tálcának nem kell kijönnie mert csak a teteje felnyiik és kész... ez nem olyan mint egy hifi ez hordozhato.... és probál pörgetni de nem tud..
2010. máj. 27. 12:57
mármint nem hozzáértőnek, úgy értem
2010. máj. 27. 12:56

a kazettás magnó alatt a régi mágneses-szalagot értjük, ezt cd-lejátszónak hívják


a tisztító-cd a maximum, amit otthon tehetsz, ez az elkoszolodótt lézerfejen segíthet, de lehet motorhibás is (nem tudja mozgatni a fejet), vagy egyéb elektronikai hiba, ezeket házilag szervizelni reménytelen...

3. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Dius04)
2010. máj. 27. 12:55

Akkor CD vagy magnó?

Ni az hogy "szenved"

Mit csinál ,mokor szenved?Mit lehet látni?Tálca kijön,nem jön,nem megy be,benent ,de nem indul a forgás stb?

Szóval van kérdés amiket meg kell nézni.

2. 3778e01b75 (válaszként erre: 1. - Dius04)
2010. máj. 27. 12:53
Próbálj ki egy tisztító CD-t, hátha csak koszos a "szeme".
2010. máj. 27. 12:51
olyan problémám van hogy a cd magnom csak szenved és nem tudja elinditani a cdket?? mirt lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook