Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezmény- visszaigényelhető adó Szja bevalláskor fórum

Családi adókedvezmény- visszaigényelhető adó Szja bevalláskor (beszélgetős fórum)

10. nyire (válaszként erre: 9. - Nyire)
2022. szept. 12. 09:14
Volt
9. nyire (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2022. szept. 12. 09:14
Igen dolgozunk, Ő most ment el munkahelyre, eddig Katás vokt
8. Bless the child (válaszként erre: 7. - Nyire)
2022. szept. 12. 09:06
Eddig is kérhette volna. Fontos, hogy ahhoz munkahely kell. Dolgozik-dolgoztok vhol?
2022. szept. 12. 08:36

ma 08:30

Sziasztok! Hátha tud valaki segíteni. Kérdésem, eddig én vettem igénybe a családi adókedvezményt , de jogosúlt vagyok a 4 vagy több gyermeket szülő anyák adómentességére, lehet olyan hogy a férjem kéri a családi adókedvezményt, én meg úgyis adómentes vagyok. Tapasztalat? Köszönöm !

2013. nov. 19. 11:06
Sziasztok! Én május óta dolgozom, de csak novemberben töltöttem ki a családi adókedvezményt igénylő nyilatkozatot. Úgy tudom, hogy visszamenőleg is igényelhető. Csak azt nem tudom, hogy ezt a munkáltató könyvelőjénél kell-e jeleznem, vagy egyénileg az adóhivatalnál.? Ha valaki tuna erre válaszolni, nagyon megköszönném.
2012. febr. 4. 12:39
Igen, ha már januárban leadtad akkor már nem jár semmi az adóbevalláskor. Ha később adtad le, akkor - ahogy írták is már - a kimaradt hónapokra járót tudod visszaigényelni az adóbevallásodban.
4. a3d5967f47 (válaszként erre: 2. - Remoni)
2012. febr. 3. 08:42
Ha leadtam az igénylőlapot, akkor ezek szerint az havonta igénylés?
2012. jan. 31. 10:49
Nekem éppen tegnap mondták a munkaügyön, hogy vagy havonta vagy a bevalláskor kapod vissza, kétszer nem lehetséges. És az idei kérvénnyel csúsztam, ezért a januári összeget jövőre kapom vissza az adóvisszatérítéssel, de a többi hónapra esedékest, azt havonta.
2012. jan. 31. 10:47

Vagy az egyik, vagy a másik. Csak egyszer lehet igénybe venni. Vagy havonta rendszeresen megkapod, vagy a bevallásodkor egy összegben az egész évit.

(lehet még más variáció is, de ez a lényege)

2012. jan. 31. 10:45
Érdeklődnék, hogy aki igénybe vette a családi adókedvezményt ( elég magas bruttó bérrel ), annak csak a havi adóalapját csökkentette és így kapta havonta a 10 ezer forintos családi adókedvezmény összegét, vagy majd SZJA bevalláskor (is) lesz számára visszaigényelhető SZJA?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook