Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Család, mindenáron? fórum

Család, mindenáron? (beszélgetős fórum)


21. zolo
2017. jan. 18. 11:39
Azt jól írtad ez egy ördögi kör.Amelyik párkapcsolatban kevés vagy nincs szex az előbb-utóbb megromlik és vége is lesz. Össze kellene szedned magad és megoldani, hogy kettesben tudjatok romantikázni. Hétvégén este a gyerekek lefekszenek ez megoldható lenne, ha akarjátok. Lényeges az is hogy megbeszéljétek kinek mi a gondja. Úgy látom egymásra számíthatok csak, akkor meg segítsetek egymásnak. Az nagyon jó lenne, ha havonta lennének közös programok a gyerekekkel együtt. Lehet egy jó kirándulás is a természetbe ez még pénzbe sem kerül. A párod haverjait úgy kellene megoldani, hogy megbeszélt időpontban találkoznak valami szórakozóhelyen. Természetesen nem feltétlenül kell tök részegen hazajönni onnan. Próbálj meg valami otthon végezhető munkát csinálni, de már az is nagy előny, amire a családnak szüksége van megtudod termelni vagy csinálni. Próbálj megtanulni varrni és venni egy használt varrógépet. A környezetedbe biztos találná olyat akinek erre szüksége lenne. Illetve nem tudom milyen munkához értesz, de egy kis plusz pénzt tudnál te is keresni. Így mind a ketten kicsit megnyugodnátok ezen a téren is. Úgy látom itt már minden kis dologból hatalmas baj lesz. Így folytatjátok csak még rosszabb lesz az egész és ez senkinek sem jó. Ezt a férjed is megérthetné. Azt nem értem hogy lakik az apád a te házadban. Azt ő is beláthatná, hogy csak úgy nem lakhat ott, ha ti ilyen nehéz anyagi helyzetben vagytok. Még az is sok neki hogy vigyázzon az unokáira. Azt is mondhatnád neki akkor költözzön el és kiadod a lakást és lesz pénzed még bébiszitterre is.
20. 3aa914ed63 (válaszként erre: 19. - Clau26)
2017. jan. 17. 10:37

Az idő nem old meg semmit.


Azt kellene eldöntened, hogy mi a fontosabb neked: hogy 32 évesen együtt élj valakivel, akinek a kezét sem fogod meg, aki a mérgét rajtad tölti ki és te emiatt félsz, és a gyerekeid így nőjenek fel, csak azért, hogy ne kelljen a munka végét megfognod, kényelmetlenséget vállalnod?


Vagy az, hogy kiegyensúlyozott életed legyen, s ilyen példát is mutass a gyerekeidnek?


Ahogy látom, alapvetően nem elég rossz neked a jelenlegi helyzet. Változtatni nem akarsz a házasságon (idő megoldja), elválni nem akarsz, mert akkor egy ideig kényelmetlenebbül kellene élned és még dolgoznod is kellene.


Ha eléggé fájna, valamerre változtatnál.

19. Clau26
2017. jan. 17. 09:02

Ne úgy képzeljétek h mi a gyerekek előtt veszekszünk,sajnos van h előfordul de akkor is kulturalt kereteken belül.Inkabb azt erezhetik h anya meg apa nem öleli,puszilja meg egymast.

Tudom h sok baj van de jelenleg nemlatom ugy h apukamnal jobb lenne..

Plane ugyh meg nemdolgozok de amugyis a gondolattol is rosszul vagyok h 32evesen 2gyerekkel egy lukba apukamnal eljek.

Az h miert nem akarta h dolgozzak ez egy hosszu sztori mar elmult nala..

Heti 3x nem jonnenek haverok max heti 1x de en meg abba se megyek bele ugyh ez nemtetszik neki.

Jelenleg ugy all a helyzet en probalnek egy eselyt adni neki,mer valasztasom ugy sincs csak felek.

Felek h megbocsajtok aztan mikor jon haza megint rossz kedvvel es tölti ki rajtam.

Igerni nem igeri h valtozik mert mondja h probalta eddig is es elhiszi h igy nekem nehez..

Hat igy k.rva nehez h megfogom a kezet es olyan kepmutatasnak erzem mert nemtudom meddig tart.

Hat szoval nemtudom mi legyen..remelem az idő megoldja

18. 3aa914ed63 (válaszként erre: 12. - Clau26)
2017. jan. 15. 21:16

Itt sokkal több baj van, mint amit először leírtál.


Heti 3-szor a haverjait csődítené a családi otthonba késő estére?


Nem "engedett" dolgozni?


Féltékenykedett?


Clau26, itt elég sok a baj ...


Mi az, hogy nem "enged" dolgozni, és te meg behódolsz? Miért?

17. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Clau26)
2017. jan. 15. 12:50

A "család" nem lehet ürügy sem arra, hogy belehalj, sem arra, hogy lelkileg tönkretegyétek a gyermekeiteket. Azért tettem idézőjelbe, mert ha nincs szeretetkapcsolat anya és apa között, akkor azt én színháznak nevezem, nem családnak.


A gyermekeknek joguk van békében és szeretetben felnőni.


Légy erős és lépj! Nyugodt körülmények között rendbe jön az egészséged, találsz munkát, a kicsiknek lesz egy kiegyensúlyozott anyjuk, talán apjuk is, nem két üvöltöző félőrülttel kell majd együttéljenek, akik a kedvükért "boldog" családosdit játszanak.


Sok erőt és szerencsét!

2017. jan. 15. 09:09

Valahogy nem lehetne megoldani mégis Apukáddal lakva? Írtad, hogy a stressz miatt a betegséged is rosszabbodik. Az is biztos, hogy hiába együtt a család, a gyerekeknek jobb a nyugalom két különélő szülővel, mint az állandó veszekedés, vita együttélő szülőkkel. Én ilyenben nőttem fel. Ha ennyire boldogtalan és ideges vagy (ami érthető) ez nagyon rossz hatással lesz a gyerekekre. Nem lehetne apukádnál mégis megpróbálni?


A betegségről meg nem kell beszélni a munkahelyen, semmi közük hozzá.

15. gabbbicica (válaszként erre: 12. - Clau26)
2017. jan. 14. 09:28
apukád nem tud elköltözni?
14. Clau26 (válaszként erre: 11. - Sanyinak)
2017. jan. 14. 09:00
Nem!Abszolult nem illik rá!"csupan"hangulatember de nagyon..
13. Clau26
2017. jan. 14. 08:57
Marmint dolgozok ennyi ideje
12. Clau26
2017. jan. 14. 08:57

Tudjatok a sok problemanak ez kb a 70%amiket leirtam.En pl azert se solgozik ennyi ideje mert annyira feltekeny volt h nem engedte..na akkor azon veszekedtunk.Mostmar engedne de egybol nem megy a dolog.Akkor ő haverozos tipus en nem szerinte normalis lenne ha idejonnenek este 10kor a haverok amikor a gyerekek alszanak,(az egyik nyitott szobaajtoval raadasul mert pici a szoba es legyen levegoje.)Szerinte ugyse kellne fel de majd akkor hozzaszokik megkell tanulnia hangban aludnia..en ezzel rohadtul nem ertek egyet..mert este 10kor nem kell hangban aludnia egy kisgyereknek.Ugyh szerinte en ezzel uralom a hazat mert nem johetnek a haverok..persze en elengedem akar heti 3x is haverozni de ez nem eleg ő nem akar menni hanem jojjenek..na ebből en nemtudok engedni es ebbol jon a nagy vita..

De meg sorolhatnam..es akkor csodalkozik h nincs vagy?hat nincs!csak az ideg de abbol mar kiujul lassan a gyomorfekelyem!Ja es nem csak a munka miatt ilyen!eleg ha csak rossz kedve lesz az rajtam csattan!

Egyebkent ha lenne sajat lakasom ahol nem lakik epp apukam es lenne keresetem nem valoszinu h gondolkodnek..de jelenleg még munka nelkul,lakas nelkul min gondolkodjak?Csak az marad h megbeszelni es remenykedni h 1hetnel tovabb kibirjuk osszeveszes nelkul..

11. sanyinak (válaszként erre: 1. - Clau26)
2017. jan. 13. 20:14
A parod nem borderline-ban szenved? Esetleg elmehetne pszichiatriai vizsgalatra...
10. ina87
2017. jan. 13. 19:24
nem egyedül vagy hanem van párod egy szóval ketten kellene h megoldjátok a problémákat.gondolom lássa a párod az igyekezetedet de ugye a mai világban nem egyszerű viszont lehet h az ö munka helyén is vannak gondok csak nem mondja el ugye bár férfi többség nem panaszkodik,ezekre inkább keríteni kellene időt esetleg mikor a gyerekek el alszanak akk egy őszinte beszélgetés nem ártana,lassan mindent meg lehet oldani csak nyitni kell.
2017. jan. 13. 11:30
Elég nagy teher van a vállán egymagára.
8. 3aa914ed63 (válaszként erre: 6. - Clau26)
2017. jan. 13. 11:24
Nézd, ha ő akarja a terápiát, akkor oldjátok meg. És ha csak annyin múlik a boldog családi élet? Vagy legalább kiderül, hogyan tovább.
7. 9c485f67e8 (válaszként erre: 6. - Clau26)
2017. jan. 13. 11:23
A válás, az ügyvéd, a pereskedés olcsóbb lenne?
2017. jan. 13. 11:21

A kommunikacio mukodik koztunk!Barmirol tudunk beszelni a problemakrol is!Az erzesekrol is!Mind ketten rákok vagyunk ugyh van sok dolog amiben hasonlitunk..

Pont ez a kerdes a nehez amit feltettel most is erre nemtudok meg valaszolni hogy mi lenne a jo meg h milyen erzelem van meg bennunk..most annyira a fa.zom kilett a kettos enjevel h belevagyok faradva ebbe az egeszbe..

Ő is parterapiat mondja de ugy tudom az eleg draga es ezt jelenleg nem biztos h megtudnank fizetni..

5. 3aa914ed63 (válaszként erre: 3. - Clau26)
2017. jan. 13. 10:54

Nézd, tényleg azt kell eldöntened, neked és neki is, külön-külön, hogy van-e még köztetek megmenthető dolog, és akartok-e mindketten cselekedni a rendbehozatalért.


Ha ezek közül valami nincs meg, akkor válni kell. Nehéz lesz? Az. Sokaknak az. De nem hiányzik a gyerekeknek ebben a cirkuszban felnőni, és kettőtökkel szemben sem korrekt. Magatoknak, és annak a két embernek, akik egymásba szerettek annak idején is tartoztok annyival, hogy ha kell, elengeditek egymást, hogy mással boldog lehessen.


Ha pedig rendbe akarjátok hozni, az sok munka lesz. Párterápiára kellene mennetek abban az esetben.


Beszéljetek! Legyetek őszinték egymással. Javaslom az én-kommunikációt, mindkettőtöknek: soha nem úgy kezdjük, hogy "amikor te megbántottál, mert beszóltál ...", hanem azzal, kezdjük hogy " rosszul esett nekem az a mondatod".

Tehát saját érzéseket fogalmazzatok meg, és ne a másik negatív tettek, szavait soroljátok.

2017. jan. 13. 10:44
Marmint szerzodtem
3. Clau26 (válaszként erre: 2. - 3aa914ed63)
2017. jan. 13. 10:44

Átgondolom amit írtàl!

Köszönöma sok tanacsot!

Érettségéim és munkatapasztalatom több mint 5év van.

Igazabol van kilatasba egy munka sőt szerzodtek is veluk es ahhoz kedvem is van barmikor hivhatnak ugyh az segiteni fog a problemakon..

A többi ponton amit irtal elgondolkozok mert hirtelen nem is tudnek most ra mit írni!

2017. jan. 13. 10:36

Ez egy összetett probléma. Kezdjük az elején.


1, Megegyezésre kell jutnotok: akarjátok-e mindketten ezt a családot és TESZTEK -E MINDKETTEN érte? Ha igen: párterápia. Ha nem, vagy csak egyikőtök: válás.


2, A gyerekeknek NEM JÓ ez az állapot. Ennek fenntartása nekik nem érdekük, ez így nem család. Ezt te is tudod. Nekik az elvált, nyugodt szülők sokkal jobbak, mint ebben a cirkuszban felnőni.


3, Rendbe kell kapnotok magatokat anyagilag. Ha együtt maradtok, azért, ha váltok, akkor azért. A gyerekek nagyok, menj dolgozni. Alapvetően az anyagiakra mentek rá, nem engedheted meg magadnak a nem dolgozást.


4, Ha mindez megoldva, és semmi nem használ, akkor be kell ismerni, hogy már nincs közötök egymáshoz és tovább állni.


Nincs két kisgyereked egy állásinterjún, akik között van ráadásul beteges is és még te is beteg vagy.

NEM. Van két gyermeked, már lassan önállósodnak, újabbakat szülni nem tervezel, a gyerekek felügyelete pedig megoldott. Ennyi tartozik a munkáltatóra és így kell hozzáállnod neked is, akkor is ha nehéz. Meg kell oldanotok a gyerekek felügyeletét, nem neked egyedül, hanem kettőtöknek. Anyagi és egyéb áldozatokkal is.


Mióta nem dolgozol?

Milyen végzettséged van?

Milyen gyakorlatod?

Nem lehet, hogy a cv-d rossz eleve?


Szóval, ha van még szeretet és tisztelet egymás felé, meg akarás is mindkét oldalról, akkor együtt. Ha elmúlt, akkor válás.


Más megoldás nincs.

2017. jan. 13. 09:36

A véleményetekre lennék kivancsi.Van eg 3 eves es egy 7éves gyerekünk a pàrommal.Mi 12,5éve vagyunk együtt.

Mindketten elég erős egyénisgek vagyunk.Azonos jegyben is születtünk ami sokszor kiütközik.Ragasztkodunk egymáshoz de az együttélés mostmár tönkre tesz mind kettőnket:-(

A fő probléma,hogy nagyon hangulatember.

Mintha 2 különböző emberrel élnék együtt.

Reggel elmegy dolgozni puszival,kedveskedve de nemtudhatom hogy jön haza..Óráról,órára is megtud akar változni és ilyenkor bas.ztat,piszkál,belémköt ami engem teljesen tönkre tesz mert már nemtudom hogyan kezeljem ezt.Próbalt rajta valtoztatni de nem sikerül neki.

Azt mondja a sex hiany miatt is van amit meg is ertek mert a sok ilyen viselkedese belolem kioli a vagyat ugyh ez egy ördögi kör..

A feszkót még a nagy teher okozza szamara h egy fizetesböl elünk jelenleg.Szamtalan helyre elkuldtem az önéletrajzom de ahogy megtudjak h van 2kisgyerekem raadasul segitsegunk nincs senkinek nem kellettem.

Ez mellett a kisebbiknek van egy rejtejes baja ami miatt kivizsgalasokra viszem es sokat itthon van es nekem is van egy eleg sulyos bajom amivel korhazba is kell fekudnom ugyh igy nagyon nehez munkat keresnem.Egy fizetesbol meg ugyan megelunk de sok mindenre amire szeretnenk nagyobb dologra nem telik..

En se vagyok egyszeru eset ezt tudom és ő s ugyh igy mar nagyon nehez..de ott a 2 gyerek akik imadnak bennunket es mi is őket és nemtudom meddig erdemes harcolni?Mi a jó nekik?

Nekem kilatasom sincs nagyon h hova.

Paromnal lakunk.Nekem van egy lakasom amibe apukam lakik es igencsak szukosen laknank ott raadasul ő ugy elvan egyedul h ha latogatoba megyunk ugy erzem mintha zavarnank mar őt.2szoba van.El nem tudom kepzelni h apam mellet aludjak😒Raadasul ugye munkam sincs még..

Szoval ez egy patt helyzet..

De ez igy nem jo!És most 3hete mar alig beszelunk egymassal mert a hangulatingadozasaval az unnepeket is elcseszte ami mar nekem sokk volt es meg nemtudtam ezt neki megbocsajtani de ő meg mar turelmetlen h igy banok vele de kozben erti az okat es sajnalja h nemtud megvaltozni..

Nagyon nehez h gyerekek teren sincs segitsegunk ez is rontja a kapcsolatot h soha 2esbe nemtudunk elmenni sehova..

Apukamra ott hagytuk őket szilveszterkor mar delben varta h elhozzuk őket mert lusta leülni hozzajuk jatszani..pedig nem ilyen volt ő regen sőt igazi nagyapa volt mostmeg mintha az öregseg hirtelen megvaltoztatta volna..

Rajta kivul senki mas segitseg nincs babysitterre meg nemtelik..

Ugyh ez is megmergezi a kapcsolatot..nekem a sok idegtol csak romlik az alapbetegsegem ami alpjaraton is egy nagy gond de igy felek meg nagyobb lesz belole..

Elsosorban szinten gyermekes anyukak velemenyere lennek kivancsi mert ők tudjak ezt igazan aterezni..

Nalam mar nincs én!az ő erdekuk az első szamomra csak azt nemtudom nekik mi lenne jo!Tenyleg szeretik az apjukat.Plane a lanyom es nemakarom h megszenvedjenek barmit is:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook