Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » (Csak?) egyházi esküvő fórum

(Csak?) egyházi esküvő (beszélgetős fórum)


1 2
20. Fiatal nő (válaszként erre: 19. - 864c5534c9)
2010. márc. 16. 11:49
És ha a leendő házaspár utálja a pezsgőt, akkor mit vigyen? Kölyökpezsgőt is lehet? :-D
2010. márc. 16. 11:46

1 hónappal az esküvő előtt kell bejelentkezni a hivatalban, amelyik faluban/városban szeretnétek összeházasodni. Felveszik az adataitokat, meg a tanuk adatait, azt is meg kell mondani, hogy mi lesz az asszonyneved.

Van, ahol fizetni kell érte, van ahol nem. Nekünk nem kellett.

Attól függ, hány embert hívtok meg. Nagyobb esküvőnél csináltatnak az anyakönyvvezető asztalára virágdíszt. Nekünk nem volt.

Lehet zenét is kérni, vinni. Ha nem, akkor az anyakönyvvezető nyomatja a zenét.

Pezsgőt vinni kell, mert az összeadás után koccintotok.

Nekünk kb. 10 perc volt a szertartás, aztán koccintás, aztán elmentünk ebédelni.

18. flasch (válaszként erre: 15. - 864c5534c9)
2010. márc. 16. 11:44

köszönjük!:) a helyzet egyébként nálunk is ez, beköltöztünk már egy közeli városba, mert itt dolgozunk mindketten.

és hát igen, a vadházasság-témája is ismerős, csak nálunk az együttélés miatt mondják.

de nem törődtünk ezzel, nehogy mr más erőltesse ránk. Most érezzük, hogy eljöt az idő, és a kapcsolatunk megérett rá.

De való igaz, olyan helyen, ahol szinte mindenki mindenkit ismer, nem csak a jószándék beszél az emberekből ilyen esetben. Már előre hallom, hogy biztos terhes stb. stb.

De örüök, hogy mindannyian azt tanácsoljátok tartsuk meg igy. :)

17. Fiatal nő (válaszként erre: 16. - CsillagTM)
2010. márc. 16. 11:41
Aki vallásos, annak részéről nem képmutatás. Annak részéről az, aki nem az, de azt is tart... Szerintem.
16. CsillagTM (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2010. márc. 16. 11:39

Abban igazad van, h csak az házasodjon ott, aki komolyan is veszi.

De attól, hogy szerinted képmutatás, attól még nem biztos, hogy az:) Ez csak annyit jelent, hogy te nem vagy vallásos, és nem érzed ennek a jelentőségét...

15. 864c5534c9 (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:38

Mi is faluból valók vagyunk (bár már beköltöztünk azóta városba).

És nekünk is csak polgári esküvőnk volt, amire csak a közvetlen családtagokat hívtuk el.

A rokonság kipletykált a hátunk mögött, na, meg a falu is. Voltak megsértődött rokonok is, de engem nem érdekelt...

Az anyósom még ma is erről fújja a magáét, hogy milyen égő volt, meg már mikor lesz egyházi esküvőnk??!!??(4 éve házasodtunk össze, már van 1 kisfiúnk is)Mert mi VAD!!!!házasságban élünk. Ezt 2 hete mondta. Szerintem nincs tisztában azzal, hogy ez mit jelent...De ő 2-szer!!! vált el!!


Engem senki nem érdekelt, sőt, élveztem, hogy néhány embert ezzel megbotránkoztatok!!!Mi így akartuk, és kész!!!Ezt mindenkinek elmondtuk... A boldogságunk nem attól függ, hogy volt-e egyházi esküvőnk, vagy sem...Ismerek sok! olyan családot, ahol nagy dínom-dánom, 100 fős esküvő, egyházi és polgári szertartás, s pár év múlva válás...Persze az ellenkezőjére is van példa..

Tervezzük, hogy lesz egyházi esküvőnk. Talán idén. Akkor viszont már szeretnék a rokonságból is többeket meghívni...


Ha meg is szólják az embert, nem kell velük törődni. Nevessetek a szemükbe, s mondjátok, hogy ti így akarjátok! Ez a ti napotok lesz!!!

Sok boldogságot kívánok nektek!!!:DDDD

14. CsillagTM (válaszként erre: 10. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:38

kosztümben szoktak sokszor, ha meg nem egy időben van, akkor főleg :)


lakóhely szerinti kötésről én nem tudok.


6-3 hónappal előre kell bejelentkezni az anyakönyvvezetői hivatalba (a 3 nem tuti), és ki kell kérni a születési anyakönyvi kivonatot. én ennyit tudok.

13. Fiatal nő (válaszként erre: 12. - CsillagTM)
2010. márc. 16. 11:37
Miért? Isten házában szerintem csak házasodjon, aki komolyan is gondolja a hitét, a vallást. Csak azért, mert jajdeszép, azért teljesen felesleges. És szerintem akkor is képmutató dolog. Mondjuk nekem nem is lesz, és nem is akarok. :-)
12. CsillagTM (válaszként erre: 3. - Fiatal nő)
2010. márc. 16. 11:35
azért az utolsó mondattal vitatkoznék:)
11. Myrthil (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:34

Szia!


Egyik rokonomék úgy csinálták, hogy megtartották a polgárit. A lány már állapotos volt, és a keresztelő napján, előtte pedig a templomi esküvő volt.

Mondjuk nekem elég furi volt.....

10. flasch (válaszként erre: 4. - Sookie)
2010. márc. 16. 11:33

:) örülök, hogy ezt irjátok, megnyugtat:)

lehet, hogy buta a kérdés, de a polgári szertartásnál mi a szokás?

úgyanúgy menyasszonyi ruha kell? (láttam már ilyet is, meg olyat is, hogy sima kosztümben házasodtak)

van ilyen téren lakóhely szerinti meg kötés, vagy ahol mi szeretnénk, mindegy melyik hivatalt választjuk?

mi tartozik hozzá ilyen esetben pontosan a megszervezéshez?

9. bancsa1981 (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:32

Ismerőseim hitel miatt házasodtak össze egy évvel korábban, mint azt eredetileg tervezték. Szűk családi körben volt a polgári szertartás. Egy év múlva pedig dínomdánom, menyasszonyi ruha és minden ami elmaradt. Akkor csak templomban voltak.


Ebben a gazdasági helyzetben aki nagy lagzit tud csinálni, azt irigylem! Szerintem senki nem fog megszólni benneteket. A falusiak inkább azokat szólják meg (ha van ilyen még) akik "vadházasságban" élnek.

8. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:32

Én nagy pocakkal mentem férjhez, mert előbb jött a baba. Viszont nem akartam pocakos menyasszony lenni, így a polgári megvolt a két tanu jelenlétében, hogy hivatalosan is egy család legyünk. Nem voltak ott még a szüleink se, nem isnagyon öltöztünk ki.

mikor 9 hós volt a kisfiúnk, akkor tartottuk az egyházit és a lagzit. :)

2010. márc. 16. 11:31
Az unokabátyámék a polgári esküvőt szűk családi körben tartották meg, a templomi csak hónapokkal később volt.Nem szólta meg őket senki, nekik is akkor lett pénzük a nagyobb lakodalomra.
2010. márc. 16. 11:29

Ez egyre nagyobb divat, több helyről is hallottam, hogy így csinálták, pl anyagi okok miatt.

Nincs ezzel semmi gond, szeressétek egymást, és legyetek boldogok!!

2010. márc. 16. 11:29

Van olyan baráti házaspár akik úgy csinálták,hogy megvolt a polgári,majd később valamikor az egyházi,illetve a lagzi.

Szerintem semmi különös nincs ebben.Aki meg ezért megszólna annak egészségére.Ez rólatok szól,másnak semmi köze hozzá.

4. Sookie (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:29

Sztm semmi gond ezzel :)

Nekünk is polgárink volt csak, és majd lesz egyházi is! :)

2010. márc. 16. 11:28
Szerintem nem fontos egyben tartani. A temploni esküvőt meg csak az vállalja be, aki komolyan is gondolja és komolyan vallásos. Különben képmutató rongyrázás véleményem szerint. :-)
2. Rozália (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:27
Csomóan házasodnak csak polgári esküvővel. Az egyházi az amolyan szép formaság. A hivatalos a polgári esküvő. Nyugodtan megtarthatjátok az egyházit máskor.
2010. márc. 16. 11:25

Sziasztok!

Párommal pár éve vagyunk együtt(eggyütt élünk), és arra jutottunk, hogy elég a barát-barátnő viszonyból, szorosabbra fűzzük a kapcsolatunkat.

De egyenlőre csak polgári szertartásban gondolkodunk, főleg anyagi okok miatt meg amúgy sem szeretnénk, sok vengédes, nagy felhajtásos esküvőt.

Szóval az egyházi szertartással várnánk még, ha majd minden adott lesz hozzá.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Szerintetek illő ez igy, vagy inkább várjunk addig mig az egyházit is egybe meg tudjuk majd tartani?

Nem szólják meg ilyenkor az embert? (én kisváros, párom falubeli)

Kérlek irjatok véleményt, tanácsot! Előre is minden hozzászólást köszönök!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook