Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Covid oltás után miért nem lehet se vért se vérplazmát adni? fórum

Covid oltás után miért nem lehet se vért se vérplazmát adni? (tudásbázis kérdés)

2021. máj. 8. 22:59
Közben látom Ági0830 ugyanezt írta....
2021. máj. 8. 22:58

Pontosan ez van a

ovsz oldalán...


COVID-19 ELLENI OLTÁST KÖVETŐEN

A magyarországi oltási program keretében beadott alábbi COVID-19 elleni védőoltás: Comirnaty <Pfizer-BioNTech>; MODERNA; Vaxzevria <AstraZeneca-Oxford>; Szputnyik V; Sinopharm; Janssen <Johnson & Johnson> láz-, tünet-, és panaszmentesség esetén nem kizáró ok, azonban az oltás után (különösen az ismétlő oltást követően), néhány napig célszerű pihenőt tartani.

2021. máj. 8. 22:54
Lehet vért adni. Én is adtam.
2021. máj. 8. 06:16

Ki mondta, hogy nem lehet? Az Országos Vérellátó Szolgálat oldalán csak annyi van, hogy néhány napig ne menjünk vért adni. Ami logikus is, hiszen előfordulhat egy gyengébb vagy erősebb immunválasz, én például az oltás utáni napon nem voltam túl jól. Ezt írják:

"A magyarországi oltási program keretében beadott alábbi COVID-19 elleni védőoltás: Comirnaty <Pfizer-BioNTech>; MODERNA; Vaxzevria <AstraZeneca-Oxford>; Szputnyik V; Sinopharm; Janssen <Johnson & Johnson> láz-, tünet-, és panaszmentesség esetén nem kizáró ok, azonban az oltás után (különösen az ismétlő oltást követően), néhány napig célszerű pihenőt tartani."


A plazmaadásról pedig szintén az OVSz mondta a következőt:

"A jelenlegi szabályozás és nemzetközi gyakorlat szerint kizárólag a fertőzésen átesett, gyógyult személyektől gyűjthető plazma.

Az oltás eredményeként termelődő antitestek hatásosságára vonatkozó kutatások még zajlanak, publikált eredmények egyelőre nincsenek."

2021. máj. 7. 19:40

A pontos okát nem tudom, de pl. műtétek után se lehet vért adni, tetoválás után sem, stb.


Még kovid előtt voltunk irányított véradáson és az egyik donor azért nem adhatott vért, mert beverte a fejét és kicsit megrepedt a bőr a fején. Nem kellett összevarrni, mert pici volt, de akkor sem adhatott vért.


Én múlt évben azért nem adhattam júliusban, mert májusban volt egy ERCP-m, ami után fél évet várni kell.

A férjem azért nem adhatott vért, mert 32 évvel ezelőtt daganatos betegsége volt.

Ha herpeszünk van sem adhatunk vért.


Magyarországon állítólag a vértranszfúzió miatt lettek többe HÍV fertőzöttek.


És még sorolhatnám a rengeteg kizáró okot.


Gondolom a fertőzés az első, amit ki akarnak zárni, illetve bizonyos betegségek átadását, így azt gondolom, hogy vért azért nem adhatsz x ideig, nehogy a véreddel fertőzzenek meg valakit, plazmát meg csak azok adhatnak, akiknek van ellenanyagjuk és természetes, nem mesterséges.


Majd esetleg eü-s talán elmondja az okát, de én erre tippelek.

5. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 18:18

Mert nem lehet elore megjosolni a mellekhatasokat.

Es minden gyogyszeren, gyogyhatasu keszitmenyen fel van tuntetve, hogyha barmi mast eszlel...

Ez inkabb jogi, mint e.u. kerdes.

A plazmaval foglalkozo ceg nem vallalja a felelosseget egy olyan szer beadasa utan, amirol nincs biztos info. A gyogyszergyarto nem vallalja a teljes felelolleget, hanem te fogod, mert a te dontesed volt.


Tulajdonkeppen magad veded ezzel. Mert az utolso embert fogjak elovenni, a ket masik ceg meg a vilagra kiterjedt ugyvedi hatterrel bir.


Nalunk rugtak ki probaido alatt embert, mert rossz alapanyagot hasznalt mikor kajat csinalt, es jo, hogy nem a nyakaba varrtak az egesz pert. Ez honapokig ment a mediaban.

Ez azert volt mert elotte anafilaxias sokkot kapott egy 14 eves lany egy repulon.

Tulajdonkeppen miert nem vett vagy vitt olyan etelt, amiben biztos?, A sajat tolla az antianyaggal nem mukodott, a repulon nem volt masik. Meghalt.

Valakit hibaztatni kellet. A repulota\rsasagnak jobb marketinges kapcsolata volt, igy azt hireszteltek azonnal, hogy a min szendvicsunk miatt halt meg. A gyogyszergyartotol nem is igazan esett szo. Hogy megerositsek a hirt, eloszedtek egy olyan esetet, amikor valaki szinten anafilaxias sokkban halt meg, es ugyanennek a cegnek a termeket ette meg. Arrol meg nem szoltak, hogy egy beszallitott cegnel volt a hiba, amit vissza is hivtak.

Es ez csak elemiszer, nem gyogyszer, oltoanyag.

2021. máj. 7. 17:46
Engedélyeztetésre várnak, hogy elkezdjék gyűjteni az oltás után, meghatározott idő után persze, az oltottak vérét, plazmáját.
3. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 17:42
Hepatitisz oltás után sem lehetett, az okot nem tudom.
2021. máj. 7. 17:40
Nem vagyok szakértő, de úgy rémlik hogy bizonyos oltások élő, legyengített vírust tartalmaznak. Rád mint egészséges véradóra nem veszélyes, de ha megkapja valaki akinek le van gyengítve/gyengülve az immunrendszere, rá veszélyes lehet. Hepatitis, BCG, stb. oltások után is várni kell.
2021. máj. 7. 17:00
Ha tudja a pontos választ annak megköszönöm ha válaszol :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook