Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Covid, ízvesztés, szaglásvesztés tapasztalatok fórum

Covid, ízvesztés, szaglásvesztés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
2023. jan. 23. 13:17

Első Covid fertőzés után két hétig nulla szaglás,ízekből csak alapízeket éreztem.

Visszajött a szaglásom,de valamivel rosszabb,gyengébb mint Covid előtt.

A második Covidnál m,ami 1,5 évvel az első után volt,nem ment el a szaglásom,és a meglévő állapotban nem változott semmi.

Oltatlan vagyok.

43. papája (válaszként erre: 42. - Elizabeth71)
2023. jan. 23. 08:21

Újabb "pofon". Én Karácsonykor, férjem Szilveszterkor lett beteg. Orvoshoz nem mentünk, nem voltak súlyosak a tünetek. Én teljesen meggyógyultam, viszont férjem újra teljesen elveszítette a szag és íz érzékelését.

Sajnos nagyon nehezen viseli, az ízetlen ételeket. Mindenfélét főzet velem és próbál ki, hátha valaminek végre érezné az ízét.

Elkeserítő, de úgy látszik ez már végleges lesz. Bő 2 évig jobb-rosszabb állapot váltakoztak, de azért javult a helyzet. Most viszont durva teljes ízvesztés következett be, amiből nem tudjuk lesz-e valaha kiút.

42. Elizabeth71 (válaszként erre: 28. - Papája)
2023. jan. 22. 18:00
Sajnos én is így jártam. 2020.január óta hol jobb, hol rosszabb. A legdurvább szagok nincsenek , de sok íz végleg eltűnt. Sajnos fantom szaglás is van még mindig. Ez már nem jön helyre úgy érzem. Eltelt két év.
2023. jan. 2. 23:28

Sziasztok,


Köszönök minden hozzászólást. Mára teljesen helyreállt a rend :) Visszatért az ízlelés és a szaglás is.


BUÉK!!

Tamás

2022. dec. 29. 00:04
Fémes íz a szájban. Még mindig tart.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Gigi>)
2022. dec. 28. 12:35
Igen :) hónapokig emlegette, hogy Klárika néni sütije hozta vissza :)
38. gigi> (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 12:27

Milyen kedves szomszéd néni. 😊

Tesód azóta már biztos imába foglalta a nevét 😊

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Gigi>)
2022. dec. 28. 12:22

és tényleg :)

igazából nagyon kedve se volt enni, mert nem érezte, hogy mit eszik...a szomszéd néni vitt át neki egy kis sütit és jött a nagy öröm :)

36. gigi> (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 12:17
Gondolj bele, mekkora öröm volt ez neki 😊
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Gigi>)
2022. dec. 28. 11:55

Köszönöm a válaszodat :)

Arra emlékeszem, amikor a tesóm sikítva hívott, hogy érzi a csokitorta izét :)

2022. dec. 28. 11:53
Max két hét volt nekem sztem.
33. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 11:39

Szia!

Nekem kb:5_6nap volt míg nem éreztem ízeket, szagokat. Utána lassan helyre állt.

Viszont covid óta nem tudom meg inni a főzött kávét. Az illatával nincs bajom, de ha bele kóstolok kifordul a számból. Át álltam, a 3&1_ben kávéra, és sajnos abból sem tudom bármelyiket meginni.

32. libikóka (válaszként erre: 31. - Channa*)
2022. dec. 28. 11:14
Pedig biztos összefügg,,mikor azt hittem már rendben vagyok,vagyunk, elkezdődött ez a mizéria,,azóta nem is állt helyre,,most aztán a sószóró,,vagy az ecet,,cukor is elöl van,,nem tudom belőni hogy mindkettőnknek épp jó legyen..🤨😃
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Libikóka)
2022. dec. 28. 11:11

Én is sósan eszek azóta. Azaz nem, mert a mennyiség maradt a főzésénél, és ha sóznám evés közben, akkor a férjem rám szól, hogy pont jó, nem kell sózni.


Ja, az édeset viszont nehezebben tolerálom. Az édesítést csökkentettem, mert a szokásos adagot soknak találom.


De ha most ezt nem írod, nem is gondolom, hogy összefügghet...

30. libikóka (válaszként erre: 28. - Papája)
2022. dec. 28. 11:06

Én/mi is akkor voltunk,,a férjemé viszonylag gyorsan visszajött,,az enyém nagyon lassan.

DE,,az íz érzékelésünk ami addig teljesen egyforma volt,,tehát ugyan úgy szerettünk mindent,,sózni ,,édesíteni,,savanyítani..ez teljesen szétcsúszott.Általában most sós,,vagy édestelen ,,vagy a saláta sem elég savanykás...Csak találgatjuk melyikünk érez másképp:)

29. Channa* (válaszként erre: 28. - Papája)
2022. dec. 28. 10:59

Meg szerencsére evésnél sem érzem már azt a gusztustalan ízt, így már tudok enni, illetve ha vissza is esek, már nem olyan durva, mint volt, de gyakran kell meg kérdeznem, hogy van e illata a ruháknak, jól sikerült e a kaja?


A tusolónkban lefolyóka van, amit gyakran (2-3 hetente) kell tisztítani. Ezt én csinálom, mert én nem érzem, hogy milyen büdös:DDDDD

28. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 10:40

Sajnos a férjemmel és a lányommal ugyan az történt, mint Channával, időben is akkor. A mai napig nem rendeződött egyikük érzékelése sem. Néha jobb és reménykedünk, de nem sokáig, mert jön a visszaesés.

Annyi azért történt, hogy már nem érzik a legundorítóbb szagokat. Akkor 2020 októberében és novemberben nagyon sokan jártak így. Nem tudom ők hogy vannak.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Tien)
2022. dec. 28. 10:21

Köszönöm a válaszod 🙂

Tamás

26. tien
2022. dec. 28. 10:09

Előre tisztázni szeretném.

Nem volt teszt.

Viszont minden tünet covidra hajazott.


Pár nap alatt elment az ízérzékelésünk és csak kizárólag sós volt az étel.Nagyon sós!!

A férjemnek plusz még keserű is volt a sós érzés mellett.

Ez két hét után visszaállt a normális ízérzékelésre.

Most már minden ételnek jó az íze.

Mi megúsztuk ennyivel.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 09:49
Én is bízom benne, hogy egyszer rendeződik. Már 2 éven is túl vagyok.;)
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Channa*)
2022. dec. 28. 09:45

Anya mesélte, hogy egy ismerőse járt hasonlóan, mint Te. Neki 2 év után teljesen rendeződött.

Remélem, hogy veled is ez lesz!

Tamás :)

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 09:42

Persze, nem kell a horrorra akadni;)


Én se gondoltam, hogy pont velem lesz ez. Így jártam.


Így kicsit több, mint két evvel a kovid után is simán elücsörgök egy hajléktalan mellett a buszon, mert nem érzem, hogy büdös. Ha a ruhája rendben van, akkor nem veszem észre.


Nem tudni, hogy mitől függ. Dokik sem tudtak semmit mondani, csak azt, hogy türelem.

Azt gondoltam, hogy majd az oltás segít, de nem történt semmi attól sem...

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Channa*)
2022. dec. 28. 09:34

Köszönöm a válaszod!

Persze!! Nem gondoltam, hogy nekem is kötelezően a tesóm forgatókönyve lesz...de először megpróbálok nem a horror sztorikra gondolni...

2022. dec. 28. 09:24

Kb. 1,5 évig nem éreztem semmi szagot és az ízeket sem, ha valamit éreztem, akkor az nem olyan volt, aminek kellett volna. Ez idő alatt kávét ittam vajas kiflivel, mert az édes volt és legalább nem éreztem kellemetlen ízt, mint a húsoknak.


Az illatokat (öblítő, parfüm, stb.) úgy éreztem, hogy ha közvetlen az orrom elé tartottam.


2020. novemberében voltam kovidos és bár a legtöbb illatot és szagot már érzem most, de a szagokat mondhatom, hogy csak 50%-osan. Vannak napok, amikor egyáltalán nem érzek szagokat.


Semmit nem számít, hogy a tesódnak visszajött a szaglása néhány nap után. A férjemnek és a gyerekemnek is visszatért, de nekem meg nem.


Ja, próbáltam sok mindent, de semmi nem segített...

20. elbb (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 09:01
Covid maradéka a bagószag. Előtte tökéletes volt a szaglásom.
2022. dec. 28. 08:59

Köszönöm a válaszod!!:)

Tamás

2022. dec. 28. 08:53
Nekem az ízek pár nap után visszajöttek, viszont szagokat a mai napig nem érzek 100%-osan, mostmár úgy másfél-két éve. Néha fura fantom szagokat érzek, vagy bizonyos dolgokat (pl. parfümök többsége, öblítő) indokolatlanul büdösnek.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2022. dec. 28. 08:46
Reggel készítettem (turmixoltam) egy italt: gyömbér, citrom...Valamit mintha éreztem volna :)
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2022. dec. 28. 08:45

Köszönöm szépen :)

Tamás

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 8d00a82c06)
2022. dec. 28. 08:45
Köszönöm a válaszod! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook