Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Covid, ízvesztés, szaglásvesztés tapasztalatok fórum

Covid, ízvesztés, szaglásvesztés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
14. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 08:45

Szia! Nekem az elsőnél hetekig nem volt ízlelésem. Olvastam valahol, hogy a narancsos dolgok visszahozzák, szóval én azzal próbálkoztam. A másodiknál pár napig csak a mentolos rágót éreztem (ekkor jöttem rá, hogy kovidos vagyok) de hamar vissza is jöttek az ízek.

Kitartást, jobbulást kívánok! Türelem! 😊🫣

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Béka603)
2022. dec. 28. 08:44

Köszönöm szépen :)

Tamás

12. béka603 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 08:44
Nekem október elejétől a végéig tartott.Ebből egy hét teljes szaglásvesztés,három hét pedig fantomszaglás.Sajnos ilyenkor nem tavaszi szellő illatot érez az ember.Gyors javulást kívánok.
2022. dec. 28. 08:22

Nekem pl mindegy hogy covid vagy influenza vagy nátha vagy bármi!

Se ìzek se illatok.

Max 5 nap.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Cc7a88f96d)
2022. dec. 28. 08:14
Köszönöm a válaszod!!
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
2022. dec. 28. 08:14
Köszönöm a válaszod!!
8. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 08:09
Nekem majdnem 2hétig tartott.abszolút semmilyen szagot,vagy ízt nem éreztem.nagyon èrdekes...
7. timycat (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 08:04
Nálam 4 nap volt. Tökéletesen helyreállt a 4. napra. Ez legyen a legkevesebb problémád.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Elbb)
2022. dec. 28. 08:01

Köszönöm a válaszod!

Ez a probléma a covid fertőzés előtt is volt? (a receptoraid)

Most irt egy kollégám, hogy neki kb. 1 hét után visszajött minden, de teljesen 2 hónap múlva volt a régi...

ez most nagyon nem hiányzott...pedig azt hittem, hogy megúszom :) eddig teljesen elkerült

5. elbb
2022. dec. 28. 07:53

Pár nap es visszajön. Nekem a 3. covidnál 2 nap volt az ízromlás (az alapízek megmaradtak, csak sokkal intenzívebben) szaglás is kb 2-3 nap.

Az első nagy fertőzésnél kb egy hétig tartott a teljes ízlelés és szagvesztés. Utána fokozatosan állt vissza, de tökéletes sosem lett. Az én receptoraim rosszul továbbítjak az információt így vannak szagok amiket bagofüstszagúnak érzek. Már megszoktam.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 7962decf87)
2022. dec. 28. 07:49

Szia :)


uhhh, pont attól féltem, hogy ezt fogom olvasni....

A családban van orvos, ő azt mondta, hogy az nagyon ritka, hogy hónapokig elhúzódik....van, de nem gyakori...

azért bízom benne, hogy gyorsan megoldódik mindenkinél :)

Tesómnál 5 nap után visszaállt minden...


Köszönöm a válaszodat!

Tomi

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 7962decf87)
2022. dec. 28. 07:49

Szia :)


uhhh, pont attól féltem, hogy ezt fogom olvasni....

A családban van orvos, ő azt mondta, hogy az nagyon ritka, hogy hónapokig elhúzódik....van, de nem gyakori...

azért bízom benne, hogy gyorsan megoldódik mindenkinél :)

Tesómnál 5 nap után visszaállt minden...


Köszönöm a válaszodat!

Tomi

2. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 28. 07:46

Szia!

Sajnos nálunk a családban van olyan, aki már fél éve szinte semmi ízt nem érez, a szaglása is tragikus. Jelenleg is náthás, fáj a torka. Az orvos szerint majd lassan visszajön, de addig sem irigylem, főleg így Karácsony és ünnepek táján, mivel a sok finom kaja élvezetéből szinte kimarad!🤔


Kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok!!!👍

2022. dec. 28. 07:05

Sziasztok,


A karácsonyi ajándékaim között ott volt a covid, beteg lettem, most először kaptam el. Igazából egy erősebb náthának érződik, nem is paráznám túl, de az, hogy nem érzem az izeket és az ecetet is hiába szagolgatom, semmi..., egy kicsit aggasztó.

Tesómnak már volt, neki 5 napra mentek el az érzékei.

Tapasztalatok?

Köszönöm,

Tamás

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook