Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » COPD-al élők, küszködők beszélgessünk fórum

COPD-al élők, küszködők beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jan. 24. 13:45
Valami másra gondoltam, amikor idejöttem..... ki és hogyan éli mindennapjait, hogy tudja összeegyeztetni a betegségét a munkával, háztartással, jelent-e lelki terhet stb?
33. c9cd845d08 (válaszként erre: 31. - Bianka_55)
2011. jan. 24. 12:55

Hát legelőször talán a dohányzásról kellene leszoknod, mert azzal már egy lépést tennél a jobb közérzetedért....tudom könnyű ezt mondani...


De addig sajnos az orvos sem tud mit tanácsolni.

És ha sikerülne leszoknod, akkor talán kevesebbet kellene a hörgőtágítókból is használnod.

2011. jan. 23. 23:43
Nem csak a légzésvizsgálat, hanem a már régóta fennálló állandó tüdő váladékozás... Ahogy kigyógyszerezik, nem kell sok idő, és újra termeli a sok váladékot, és ez egész évben fennáll, de ősztől tavaszig a legrosszabb...
2011. jan. 23. 23:33
Persze, kivizsgáltak (írtam, hogy voltam orvosnál), Thoreust meg Spirivát "szipuzok". Meg kipufogógázt :(
30. c9cd845d08 (válaszként erre: 29. - Bianka_55)
2011. jan. 23. 23:07

Honnan tudod hogy COPD-s vagy?

Voltál valamilyen ez irányú kivizsgáláson?

A legfontosabb a légzésfunkciós vizsgálat, ami elég korán kimutatja betegséget. A fáradékonyság, fejfájás nem tipikus tünet, az lehet mástól is. A ködös szmogos levegőt még az egészséges emberek sem bírják elviselni.

Viszont a fulladás pl. ha gyorsabban mész, vagy lépcsőzől az már felvetheti a gyanúját a betegségnek.

Sajnos a dohányzás a leggyakoribb oka a COPD-nek.

2011. jan. 23. 19:37

Csak azt tudom, hogy van, de mennyire súlyos, vagy az-e egyáltalán, nem tudom. Fáradékony vagyok, fáj a hátam, gyakran a fejem is, nehezen viselem a ködös, szmogos "levegőt", amiben sajnos elég sok részem van. Hogy lehet védekezni ezek ellen? Naponta buszozom a munkahelyemre majdnem két órát (a meleg, száraz buszos levegőt is nehezen viselem), hétközben ritkán jutok friss levegőhöz. Persze hétvégét sem a szabadban töltöm, mert akkor meg az egész heti lemaradásaimat kell(ene) itthon behoznom. Te hogy csinálod? Tudod milyen állapotban vagy? Segítenek az orvosok?

Igazán orvoshoz kellene intéznem a kérdéseimet, de hiábavaló, mert már megtettem levélben és szóban is, de világos, egyértelmű választ nem kaptam. Sajnos még dohányzom, de amikor segítséget kértem a leszokáshoz, az orvos csak megrándította a vállát. Ebből arra következtettem: a hátralévő kis időre nem érdemes leszokni. Emiatt is és a betegségtudat miatt is kerülök gyakran depresszió-közeli állapotba. Bíztam és bízom abban, hogy itt felpörög az élet, hiszen egymástól is sokat tanulhatnánk.

28. c9cd845d08 (válaszként erre: 27. - Bianka_55)
2011. jan. 23. 10:55

Sajnos kevesen írnak erről a betegségről itt a fórumon, pedig rengeteg ilyen beteg van...sokan nem is tudják hogy ez a bajuk, mert nincsenek tisztában a tüneteivel.


Egyébként milyen kérdéseid lennének?

2011. jan. 23. 01:58

Sziasztok!

Annyi, de annyi kérdésem van ezzel a betegséggel kapcsolatban, de nincs kinek feltennem :(

26. c9cd845d08 (válaszként erre: 25. - Authandris)
2010. nov. 25. 22:39

Szia!

Nem valószínű, hogy COPD-s vagy.

Ez a betegség általában idősebb korban főleg a dohányosoknál fordul elő, és sajnos visszafordíthatatlan.

Azt ajánlanám, hogy mindenképpen menj el tüdőgyógyászhoz, mert fulladni mástól is lehet.

Azt mindenesetre nagyon jól tetted, hogy abbahagytad a cigizést. Nyugati fejlettebb országokban már kiment a divatból :)))

2010. nov. 25. 19:53

Üdv mindenkinek!

17 éves vagyok. A héten hallottam először a betegségről, és nagyon medijedtem. A tüneteim: néha nehéz levegővétel, nyaki fájdalom, köhögés...2 évig dohányoztam. Most hagytam abba, viszont az utóbbi fél évbe nagyon keveset. Mikor rendesen szívtam, akkor nagyon sokat köhögtem.Az utóbbi fél évben viszont csak havonta egyszer jött rám. Akkor határoztam el magam, hogy leteszem a cigarettát, amikor egyik éjjel arra ébredtem, hogy nagyon nehezen kapok levegőt.

Nos nem tudom, hogy önök szerint mekkora valószínűséggel lehetek CODP-s? Félek elmenni orvoshoz.

És meddig lehet élni, ha nekem ez a betegségem van.

Egyébként sportolok, nem vagyok fáradékony. Csak nem tudom, lehet hogy még csak kezdeti tünetek vannak. Ha letettem a cigit, akkor is tovább romlik az állapotom?

köszönöm

2010. okt. 12. 22:46

Kíváncsi vagyok mit fog mondani az orvosod...próbáld meggyőzni, hogy küldjön el egy CT-re is, az biztosabb, egyébként azért nem javasolják, mert drága vizsgálat.

Mire vagy még allergiás?

Nálam most derült ki a glutén érzékenység, és attól is lehet sokféle nyavalya.

Szorítok Neked és további jobbulást kívánok.

2010. okt. 4. 09:08

CT vizsgálaton is voltál? mert a tüdődaganatot azzal tudják pontosan kimutatni.

Az allergia vizsgálatot mindenképpen meg kellene csináltatnod, sok mindenben segítene.

Én COPD-s vagyok, pedig soha nem dohányoztam, viszont sokszor volt tüdőgyulladásom, ami hegesedéssel járt és csökkentette a tüdőfelületet.

2010. okt. 3. 14:12

Szia!!


Pedig a vizsgálat az fontos, mindenkinek a saját érdekében...

2010. okt. 3. 12:40

Pedig nagyon gyakori betegség, csak sokan nem tudnak róla...

Milyen vizsgálattal állapították meg nálad ezt a diagnózist? cigizel vagy cigiztél?

20. Bluelake (válaszként erre: 17. - D4464aaf8a)
2010. máj. 27. 21:26
Ez általában így szokott lenni...
19. Bluelake (válaszként erre: 15. - C9cd845d08)
2010. máj. 27. 21:19
Nem, szinte sose vagyok megfázva. Csak azért mentem kontrollra, mert romlott az asztmám. Vagyis azt hittem.Allergia tesztjeim voltak Prick és vér, mind negatív. Mellkas Rtg-em, légzésfunkciós vizsgálatom és szív uh-m volt.
2010. máj. 25. 21:03
Ja!! - és nekem 15 év alatt alakult ki a folyamatosan súlyosbodó asthmából a COPD-m...
2010. máj. 25. 21:02

Pedig életemben nem dohányoztam, csak a volt munkahelyemen bagóztak körbe a volt, faragatlan paraszt munkatársaim, Akik már akkor sem törődtek azzal, hogy asthmás van köztük, sem a dohányzási törvénnyel, és bennt bagóztak...


És én, mint egy szem nem bagós, el lettem nyomva...


És most Őmiattuk vagyok beteg, ami egy jó ideje már az életminőségem rontotta meg...

2010. máj. 25. 21:00

Sziasztok!! Én is COPD-s vagyok, eddig csak nagyon súlyos fokú asthmám volt, de ma diagnosztizálták a COPD-met is...


A tüdőm kapacitása már 79%-ra csökkent...

15. c9cd845d08 (válaszként erre: 14. - Bluelake)
2010. máj. 12. 15:38

Akkor alaposabb kivizsgálás kellene.

A tünetek előtt volt komolyabb megfázásod, vagy influenzád?

Milyen vizsgálatokat végeztek eddig nálad?

14. Bluelake (válaszként erre: 13. - C9cd845d08)
2010. máj. 6. 21:23
Fulladás, köhögés, köpet van... Eddig simán asztmával kezeltek, csak most változott a dolog.:S
13. c9cd845d08 (válaszként erre: 12. - Bluelake)
2010. ápr. 29. 10:47
Ha nem voltak jellegzetes tüneteid, ami elsősorban fulladás, akkor menj el másik kivizsgálásra. Légzésfunkciós vizsgálatból már meg tudják állapítani. Ilyen fiatal korban még nem jellemző ez a betegség, lehet hogy rossz volt a műszer.
2010. ápr. 24. 18:39
22 leszek idén, soha nem voltam sem aktív sem passzív dohányzó, mégis ezt diagnosztizálták nálam a héten...
11. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 10. - C9cd845d08)
2010. febr. 8. 11:33

Pesten lakunk, és anyuék is.Majd mondom neki hogy ha kell menjen el egyedül oda, és nézzen szét és beszéljen a háziorvossal,hátha be tud jutni apu.Az a baj hogy az orvosok nem mondanak el mindent, és szépítik:(

Csak nekem rossz érzésem van.Félek hogy apu odalesz,meghalhat emiatt :(

10. c9cd845d08 (válaszként erre: 9. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 8. 10:47

Ilyen állapotban nem szabad csak otthon kezelni. Kérjetek beutalót rehabilitációra, nagyon jó kezelési módszerek vannak. Nem tudom merre laktok, de Törökbálinton is van erre lehetőség a tüdőszanatóriumban. Jól felszerelt az intézet, sóbarlang, kondigépek, szuper gyógytornászok vannak.

Mindenképpen próbáljátok meg és ne hagyjátok, hogy lebeszéljen az orvos ezekről a kezelésekről.

9. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 8. - C9cd845d08)
2010. febr. 8. 06:20

Apu nem velünk él.Anyu mondta ezt, most kikérdeztem, voltak sajna már régóta fulladások. :((

Egy éve nem dohányzik

8. c9cd845d08 (válaszként erre: 7. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 7. 20:59

Eddig nem voltak fulladásos tünetei? ennyire hirtelen azért nem jelentkezik a COPD, több év kell hogy elteljen mire kialakul.

Nem tudom hogy dohányzik-e, de ha igen akkor azonnal abba kell hogy hagyja, mert csak rontani fog az állapotán. Sajnos az oxigén maszk csak a meglévő helyzetén segít, de ilyen esetben más megoldás nincs.

Légzőgyakorlatokat mindenképpen végezzen rendszeresen.

2010. febr. 2. 11:58
Sziasztok!75 éves édesapámról két napja derült ki hogy ebben a betegségben szenved az összes hátrányaval. A tüdeje 75 %-a nem működik, fullad és hétvégén oxigénmaszkot kapott.Most tthon van.Mik az esélyek?Köszi
2010. jan. 8. 14:49
Jó lenne ha COPD-s betegek írnának ide, pedig sokan vannak.....sajnos.
2009. nov. 20. 12:08
nagy a csend, lehet, hogy az érintetteket nem itt kell keresni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook