Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cisztás fibrózis és Azoospermia fórum

Cisztás fibrózis és Azoospermia (beszélgetős fórum)


2018. nov. 13. 21:20

Miért volt ilyen kivizsgálás?


Nem ismerem ezt az összefüggést, de azt tudom, hogy milyen, ha valakinek a gyereke ilyen betegséggel születik.


Az unokatesóméknak a kislánya cisztás fibrózissal született. 1 éves koráig 16 műtétje volt(bél összenövés, stb.), aztán nagyon sokszor kórház (tüdő gyulladás, stb.) és 3 évesen meghalt a kicsi....Nem kívánom senkinek.

Ezek után elváltak, mert nem mertek több gyereket vállalni, mert féltek, hogy újra megtörténik...

Én tuti, hogy nem vállalnék kivizsgálás nélkül gyereket így.

2018. nov. 13. 12:24
Sziasztok! Férjemnél azoosperimát állapítottak meg, majd az ezt követő vizsgálatsorozat eredményeként kiderült, hogy " klasszikus cisztás fibrózist okozó mutációt nem találtunk, ugyanakkor heterozigóta hordozója a c.350G>A; 1210-12Tl7l (tradicionális néven R1 17H-T7) CFTR variánsnak". Van itt valaki, akinél hasonló dolog derült ki? Ti mit tudtok erről? Nektek elmagyarázta valaki, hogy mi az összefüggés e között a két dolog (cisztás fibrózis variáns és azoospermia) között? Nektek is azt mondták, hogy a nőnél is érdemes megvizsgálni, hogy van-e cisztás fibrózis, mert kockázatos a gyermekvállalás - már ha egyáltalán sikerül persze? Köszönöm, ha megosztotok bármilyen tudást, tapasztalatot ezzel kapcsolatban, sajnos a neten hiába kutakodtam, semmi eredményre nem jutottam. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook