Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ciki, ha nincs nálad cigi?! fórum

Ciki, ha nincs nálad cigi?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ciki, ha nincs nálad cigi?!

1 2 3 4 5 6 7
63. Huldra (válaszként erre: 55. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 13:14
Nem feltétlenül. Egybehangzó vélemének szerint az első szál szinte senkinek sem esik/esett jól. Ha ezt tartanák főként szem előtt a népek, nem sok dohányos lenne.
2011. febr. 24. 13:11

"Szerintem ez csak úgy mehet, hogy reggel felkelsz és azt mondod, én soha többet nem gyújtok rá. Nekem így volt. Drága, büdös, koszos, sárga lesz tőle a fogam (most járok fogáaszti kezelésre, amit az eddig el nem szívott cigaretták árán fizetem). Van szobabiciklim, taposógépem, minden adott a mozgáshoz.

A barátnőmet mikor megkérdezem, hogy mi lesz ha terhes leszel a válasz: talán leteszem. De ha neki választania kellene egy gyerekszülés és a cigi között, akkor inkább cigizne." - ezt a bejegyzést m agamról és a barátnőmről írtam, nem általánosítottam. Miután letettem a cigit híztam vagy 5 kg-t, hogy észre sem vettem. Belassult az anyagcserém. MOst 4 hónap után kezdek rendbejönni. Szóval az előző bejegyzésemben nem általánosítottam.

61. Veronika27 (válaszként erre: 58. - 6b006fc769)
2011. febr. 24. 13:11
Biztos népszerűbb arrafele a pippantás, mint a cigizés :D
60. Nana22
2011. febr. 24. 13:11

Szép az amit leirtál és maximálisan egyet értek veled!

Én nem tudom melyik kategóriába tartozom az aktiv v passziv dohányosok közé...mivel ha akarok elszivok naponta 2-3-4szálat ha nem akarok nem gyújtok rá napokig...

És igaz fejbe dől el minden és az akaratomon h rágyújtsak-e v sem,és az a legnagyobb gond h a környezetem akik ismernek h rászoktam gyújtani folyamatosan megkinálnak,és ha nem fogadom el ak az van h mert ő nem azt a drága cigarettát szivja amit én szoktam-pedig nem igy van...szürke viceroy szoktam szivni,gondolom nálatok is van ilyen...

Én akkor szoktam rágyújtani amikor nagyon ideges vagyok,és segit-mondjon ki mit akar-nem tudom miért,úgy vagyok vele h az alkohol,drogok és az antidepresszánsok sokkal nagyobb kárt tudnak okozni mint egy szál nyammvat cigaretta.Te hogyan küzdöd le a mérgedet,idegességedet?

Szerintem nincs olyan ember aki ne gyújtana rá alkalom adtán-cs valaki bevallja valaki nem...

2011. febr. 24. 13:10

Én is dohányzok és nem vagyok mentálisan beteg.

Szerintem nem lehet összehasonlitani a cigit a droggal alkohollal. Ezek nem ugyanazt a hatást váltják ki a környezetünkre. A cigitől nem leszek durva, erőszakos, ellenséges.

58. 6b006fc769 (válaszként erre: 56. - Veronika27)
2011. febr. 24. 13:09
Azért fura, hogy a fehér amerikai férfiak körében mutatták ezt ki és nem tudják, hogy miért:)
57. mágnes74 (válaszként erre: 51. - Vikucka)
2011. febr. 24. 13:07

Persze, ez igaz, viszont millió más dolog miatt is ér negatív hatás az emberektől. Ha túlsúlyos vagy, ha anorexiás vagy, ha vállalsz 3 gyereket, ha nem szülsz gyereket....

Erről beszélek. Az ember nem csak ilyen vagy olyan, ne ez alapján ítéljünk.

56. Veronika27 (válaszként erre: 46. - Pocokfarok)
2011. febr. 24. 13:07

Ott van a link a 4. hozzászólásomnál.

De tudod, ezzel senki sem foglalkozik, pedig jobban terjed, mint azt gondolnánk.

2011. febr. 24. 13:06
Szerintem az ember első kipróbálás után eltudja dönteni, hogy kell-e ez az érzés neki, avagy sem.
54. Tomi9046 (válaszként erre: 45. - Vikucka)
2011. febr. 24. 13:05
Példamutató, hogy egyik napról a másikra letetted a cigarettát!
53. 6b006fc769 (válaszként erre: 48. - 06718ca650)
2011. febr. 24. 13:04
a tróger az a dohánygyáros:)
2011. febr. 24. 13:04

Panna33, meezy, mágnes74!


Köszönöm szépen a dícsérő szavakat! :)

51. vikucka (válaszként erre: 47. - Mágnes74)
2011. febr. 24. 13:03
Majdnem 10 évig dohányoztam. Tudom mit jelent dohányozni és tudom, hogy mennyi negatívum ért, mert dohányoztam, és hogy mennyire rossz volt az elmúlt 3-4 évben. Tudom miről beszélek.
50. 06718ca650 (válaszként erre: 49. - Mágnes74)
2011. febr. 24. 12:57
:)
49. mágnes74 (válaszként erre: 48. - 06718ca650)
2011. febr. 24. 12:57

Értem:)

Akkor nem szóltam:)

48. 06718ca650 (válaszként erre: 47. - Mágnes74)
2011. febr. 24. 12:56
Ági, mert a közvélemény szerint aki cigizik az tróger. :)
47. mágnes74 (válaszként erre: 45. - Vikucka)
2011. febr. 24. 12:55

Miért gondolod, hogy aki dohányzik, nem mozog?

Én például futok, ÉS dohányzom.

Azért ne essünk át a ló túloldalára, hogy aki dohányzik, az értelemszerűen kényelmes, vagy környezetszennyező vagy ilyen vagy olyan. CSAK annyiban más, hogy dohányzik.

2011. febr. 24. 12:54
Es azt tudtatok, hogy az oralis szextol elobb lesz szajrakos az ember, mint a dohanyzastol? :) A minap olvastam valahol ... :P
2011. febr. 24. 12:53

Szerintem ez csak úgy mehet, hogy reggel felkelsz és azt mondod, én soha többet nem gyújtok rá. Nekem így volt. Drága, büdös, koszos, sárga lesz tőle a fogam (most járok fogáaszti kezelésre, amit az eddig el nem szívott cigaretták árán fizetem). Van szobabiciklim, taposógépem, minden adott a mozgáshoz.

A barátnőmet mikor megkérdezem, hogy mi lesz ha terhes leszel a válasz: talán leteszem. De ha neki választania kellene egy gyerekszülés és a cigi között, akkor inkább cigizne.

44. Tomi9046 (válaszként erre: 43. - B397af9e44)
2011. febr. 24. 12:50
Nem tudtam. :) De engem szerencsére ez sem érint, ugyanis nem szeretem az alkoholt sem. :P
2011. febr. 24. 12:50

Ha már így témánál vagyunk...

Azt tudtátok, hogy az alkoholtól előbb rákos leszel, mint a cigarettától?

42. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Cippora)
2011. febr. 24. 12:45

Valóban nem hullanak szét családok a dohányzás miatt. (?) Közvetlenül talán nem, tehát nem úgy, hogy én dohányzom, ezért elhagy a férjem, vagy én dohányzom, ez annyira tönkretesz mentálisan, hogy más emberré válok - mint az alkohol, vagy drog esetén. Viszont ha megbetegszem a dohányzás miatt és meghalok X (vagy több X) évvel hamarabb mégiscsak széthullott a család. Nem?

Semmilyen függés nem jó, mégis nehéz nélkülük élni, de milyen jó úgy élni, hogy igen, ezt is legyőztem! Számomra a dohányzás rokon betegség az alkohol és drogfüggéssel, akárcsak a kényszerevéssel s egyéb pótcselekvéssel. Sajnos az orvos annyit mond, hogy szokj le, fogyj le, ne igyál stb. Pedig te tudod, hogy mit kellene csinálni, abban kéne segíteni, hogy hogyan.

2011. febr. 24. 12:36

Jó reggelt mindenkinek! :)

Előszőr is köszönöm az összes hozzászólást! :)

A negatívak nem estek jól, de mindenképp építő jellegűek. Egyáltalán nem akarom megváltani a világot. Csak a mai fiatal társadalom nekem bizony nem tetszik. Szerencsére voltak pozitív, és nagyon jóleső hozzászólások itt és máshol is. :) Példának említeném, hogy kaptam egy fiatal lánytól emailt, hogy ő most akart rászokni a cigire, de elolvasta a cikket és ennek köszönhetően egyáltalán nem akar rágyújtani. :)


Elnézést, ha nem fogok minden észrevételre reagálni, mert igen aktívak voltatok így pár óra alatt! :))

2011. febr. 24. 12:26

Tetszik a cikk, de aki igazán nagy dohányos, azt ez nem fogja meghatni. Ott van a barátnőm, már az orvosai is mondták neki, hogy le kéne tenni a cigit, 2-3 órát nem bír ki cigi nélkül annyira függ tőle.

Amitől én agybajt kapok a kisgyerek mellett dohányzó felnőtt. Úgy pofán tudnám verni, hogy a fal adná neki a másikat.

4 hónapja szoktam le a cigiről. Nem letettem, hanem leszoktam. Most már, ha megérzem valakin, akkor hányingerem van. Ez most képmutatónak tűnhet, de attól még így van.

Én rájöttem, hogy fontos az egészségem.

39. Veronika27 (válaszként erre: 38. - Pocokfarok)
2011. febr. 24. 11:52
Hát ez már tényleg hülyeség...
38. pocokfarok (válaszként erre: 26. - Cippora)
2011. febr. 24. 11:50

A krakogas, kohoges, kopkodes engem is az oruletbe kerget. Foleg, ha buszon ulok, es elozoleg lattam, hogy az alak a megalloban pofekelt, es valahogy a mogottem ulo szekre ult ... hat undorito mit ne mondjak. Szinte lattam az undorito bacilusokat ahogy landolnak a fejemen. Kedvem lenne olyankor kiszedni az embert az ulesbol es lekopni cserebe. Ilyenkor vagy csunyan ranezek, amivel az undoromat fejezem ki, vagy ha van lehetosegem, elulok mashova. Ettol a falra maszok es undorodom.

Es nekem is rituale a kave melle elszivott 1-2 cigi.

Nalunk, Szerbiaban most hoztak uj dohanyzashoz kapcsolodo torvenyt. Bizton allitom, hogy durvabb, mint ami Magyarorszagon van. De hol is zavar ez engem? Ha elmegyek valahova, tehat kiteszem a labam itthonrol nem is viszek magammal cigit, nincs ott a kisertes a taskamban, tehat nem kell aggodnom, ha olyan helyen vagyok, ahol ez tilos. Igy csak itthon dohanyzom. Es nem is rossz ez, mert igy kevesebbet szivok. En biztos nem leszek az a szemely, akit megbuntetnek tilosban dohanyzas miatt. Sajnos az itteni okosoknak arra is kiterjed a figyelme, hogy a tombhazakban eloknek is korlatozzak a dohanyzasat. Mert a fust kiszivaroghat az bejarati ajton, ezaltal szennyezi a kornyezetet es a tobbi lakot, vagy ha nyitott ablaknal dohanyzik valaki az otthonaban, es netan masnal is nyitva van az ablak, akkor oda beszurodik a fust, es szinten karositja a kornyetet a dohanyzo ember. Ezt mar hulyesegnek tartom. Hagy muveljem a sajat hazamban azt, ami nekem jol esik.

37. b397af9e44 (válaszként erre: 34. - Veronika27)
2011. febr. 24. 11:50

Az az ő magán dolga, hogy elolvassa vagy sem.

De attól még biztos nem fog leszokni, ha le van szólva, és sértegetik. Én elmondtam, hogy milyen jó ez a könyv, és rengetegen leszoktak a dohányzásról, miután elolvasták.

36. mágnes74 (válaszként erre: 34. - Veronika27)
2011. febr. 24. 11:50
El fogja olvasni:)
2011. febr. 24. 11:49

Ha már a környezetre káros hatásairól is volt szó, megjegyezném, hogy leginkább gyalog járok, vagy tömegközlekedem. Védem a környezetet, mindenféle egyéb módon, ami tőlem telik.

Tehát talán a cigaretta nem olyan vészes ebben a formában. De lehet, hogy ez is csak mentség a magam számára:)

34. Veronika27 (válaszként erre: 32. - B397af9e44)
2011. febr. 24. 11:47
Hm, igazad van. De ajánlani nem elég sajnos, mert nincs rá garancia, hogy el is olvassa.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook